Küttesüsteemi jahtumine

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
rait-erik-timuste
külaline

Küttesüsteemi jahtumine

Lugemata postitus Postitas rait-erik-timuste »

Tervitus,
tahaksin uurida Teilt targematelt natukene küttesüsteemide kohta.

Nimelt ostsin endale maja. Seal on keskküttesüsteem. Maja on soojustatud suuremalt jaolt väljast ja seest. On ainult mõned üksikud kohad kus ei ole veel soojustust.
Nimelt küttesüsteem ise järgnev:

Esimesel korrusel pool pindalast põrandaküte, ca 40 ruutmeetrit. Esimesel korrusel ka pliit ja kamin. Elutoas ka radikad seinal koos termostaatidega.

Teisel korrusel radikad termostaatidega.

Küttepind ise kuskil 130 rm.


Küttesüsteem: akupaak 1000 l, katel miskit uuem viadrus puuküte (täpsed margid vaatan tuleval nädalal), põrandaküte kahe kontuuriga.

Nimelt küsimus mis mind paneb hämmastama, isegi praeguste soojade ilmadega olen kütnud akupaagi kõik kolm tempi 90 peale, hommikul ärgates ülemine kuskil 30 aga keskmine ja alumine 20 peal. On selline jahtumine normaalne?
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Küttesüsteemi jahtumine

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Kui kaua sa kütad akupaaki 30 kraadilt 90 kraadini. Kirjelda täpselt soojustuse konstruktsiooni seintes, katusel ja põranda all. Mis tähendab soojustatud seest, kuidas ja ki suur pind. Kus ei ole soojustust ja kui suurel pinnal. Kas sundventilatsioon töötab või klapid seintes.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Küttesüsteemi jahtumine

Lugemata postitus Postitas madis64 »

rait-erik-timuste kirjutas:isegi praeguste soojade ilmadega olen kütnud akupaagi kõik kolm tempi 90 peale, hommikul ärgates ülemine kuskil 30 aga keskmine ja alumine 20 peal. On selline jahtumine normaalne?
Energiahulk, mis sul ööpäevas akupaagi pealt kulub, peaks olema:

70 (temp.vahe) * 1000 (vee mass kg) * 4200 (vee soojusmahtuvus) / 3600000 (J => kWh) = 81,7 kWh

(ca 26 W/m2)

Mul võtab praegu praegu ca 100 ruutmeetrises mitte ideaalselt soojustatud (villa natuke vähem kui olla võiks, I k. põrand soojustamata) vanas puumajas, kus ahi mitu päeva kütmata, õhk-soojuspump võrgust ca 300 W.
COP võib võtta (optimistlikult) ligikaudu 3 s.t. ööpäevane energiakulu võiks olla

3 * 0,3 * 24 = 21,6 kWh

(ca 9 W/m2)

Tundub, et sul osa soojusest paneb ikka usinalt "vasakule".
rait-erik timuste
külaline

Re: Küttesüsteemi jahtumine

Lugemata postitus Postitas rait-erik timuste »

Akupaaki kütan ca 4-5 h 90 kraadini.

Seintesoojustus: väljas on seintel 10 cm villa, tuuletõkkeplaat ja laudvooderdis. Osadel väliseintel tubades lisaks veel 5 cm villa sees ja kips peal. Maja ise on tuhaplokist lapi laotud.

Katusesoojustus: pööningupeal ca 30 cm villa. Katuseall endal ka 30 cm villa ning tuuletõkkeplaat ka peal.

Põrandad kus ei ole põrandakütet on ca 10 villa, 5 peno.

Soojustamata on hetkel üks otsasein. Aga seal majapoole peal on autogaraaz.

Ventilatsiooni siin ei olegi. Ei ole isegi klappe seinas.

See on ikka meeletu, kuskilt tõesti läheb midagi väga "vasakule" sest, see ei saa olla normaalne, et ca 10 tunniga jahtub selliste soojade ilmadega akupaak 70 kraadi.
rait-erik timuste
külaline

Re: Küttesüsteemi jahtumine

Lugemata postitus Postitas rait-erik timuste »

Tere jälle,
unustasin lisada, et sõidan koju homme tagasi ja saan teha pilte sellest katlamajasüsteemist. Äkki keegi oskab öelda äkki seal on midagi valesti.

Kui mitte, siis pean leidma kellegi spetsialisti, kes tuleks ja aitaks vaadata üle seda süsteemi siin.

Maja ise asub jõgevamaal.

Tervitades,
Rait-Erik Timuste
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Küttesüsteemi jahtumine

Lugemata postitus Postitas madis64 »

rait-erik timuste kirjutas:Kui mitte, siis pean leidma kellegi spetsialisti, kes tuleks ja aitaks vaadata üle seda süsteemi siin.
Termokaameraga majale ringi peale tegemisest oleks ilmselt ka abi.
rait-erik timuste
külaline

Re: Küttesüsteemi jahtumine

Lugemata postitus Postitas rait-erik timuste »

Tere õhtust jälle,
tekkis küsimus, et kust oleks võimalik seda termokaamerat laenutada? Suuremad rendifirmad (cramo ja ramirent) helistasin läbi ja nende sortimentis hetkel sellist toodet ei pidavat olema. Osta ka nagu samas koheselt ei tahaks.

Tervitades,
Rait-Erik Timuste
raittransport@hot.ee
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Küttesüsteemi jahtumine

Lugemata postitus Postitas madis64 »

rait-erik timuste kirjutas:tekkis küsimus, et kust oleks võimalik seda termokaamerat laenutada?
Karta on, et sellist kallist asja pead koos "kandjaga" rentima:

http://www.termokaamera.ee

http://www.soojuspilt.ee

, ilmselt on neid enamgi - vaata ka siinse foorumi soojustuse-alamjaotisesse (seal on sellisest teenusest mälu järgi ka juttu olnud).
Kasutaja avatar
Tupsu
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 636
Liitunud: 08 Okt 2010, 23:48
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Küttesüsteemi jahtumine

Lugemata postitus Postitas Tupsu »

Ega see rendipakkumine väga rumal küsimus polegi. Isegi saksamaa ebayst olen termokaamera rendipakkumisi leidnud.

Aga pigem on siin hetkel viga radikate termostaatides, mis sulguda ei suuda.
Mein Papa heizt mit der Natur -
andere verheizen sie!
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Küttesüsteemi jahtumine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

"Tupsu"
Kust sa loed kurtmist et toad liiga palavad oleks.
Kasutaja avatar
Tupsu
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 636
Liitunud: 08 Okt 2010, 23:48
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Küttesüsteemi jahtumine

Lugemata postitus Postitas Tupsu »

Ei ole mingit tuntavat liigset palavust, kui 22 asemel 25 kraadi on. Aga akupaagi vee segab sellisel juhul pidevalt lahtise termostaadiga kiiresti madalaks ja ei pruugi isegi seda 25 kraadi toas järgi jääda.
Mein Papa heizt mit der Natur -
andere verheizen sie!
rait-erik timuste
külaline

Re: Küttesüsteemi jahtumine

Lugemata postitus Postitas rait-erik timuste »

Õhtust,
sain katlasse just tule alla ja hakkan jälgima siin seda asja täna.
Vaatan kui temperatuurid üleval ja toad soojad, üritan jälgida kas termostaadid sulguvad.
See oli hea tähelepanek, sest ma ei ole ise sellise asja peale mõelnudki, et võiks sellist asja kontrollida.

Tervitusi,
Rait-Erik Timuste
raittransport@hot.ee
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Küttesüsteemi jahtumine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kui ma nüüd õigesti aru sain siis probleem ei ole ju toatemperatuuris vaid selles et ööpäevas kaob soojade ilmadega akupaagist 81,7 kwh. soojusenergiat väliskeskkonda.
Kui akupaak välisõhuga otseses kokkupuutes ei ole (üks isoleerimata külg ulatub millegipärast läbi välisseina lumehange) ja toatemperatuur on elanikele sobiv (sõltumata milline see siis on) siis arvan et selline kulu ongi sellele majale tavapärane. Mina küll ei saa aru et küttesüsteemil midagi viga oleks.
Kui tahta väiksemaid kulusid tuleb parandada välispiirde soojapidavust või alandada toa temperatuuri.
Pedaal
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 23 Mai 2007, 22:19

Re: Küttesüsteemi jahtumine

Lugemata postitus Postitas Pedaal »

copy teisest teemast

sama mõte nagu rokikas

pole öeldud et tuba oleks palav või üleköetud
teada on et süsteem jahtub kiirelt maha
kui see soe ei jää ruumi - mida pole öeldud et oleks liiga soe siis läheb soojus välja - loogish

PS. eelmine ja see talv ei ole võrreldavad - tean väga paljusid kelle sõnad on ühesugused - sellel talvel olid suuremad küttekulud

otsi viga soojustsuses või lepi sellega mis on - oleks tuba palav oleks viga süsteemis oleks tuba külm ja paagis soe vesi oleks viga süsteemis
aga kuna süsteem annab sooja välja ja see ei jää tuppa siis ....
Nõnda hea on olla uues majas Läbi ukse puhub tuul Nii hea on olla uues majas Läbi seina kumab kuu
Veidi veel, ja saangi oma kodu Ainult kolmkümmend aastat veel Veidi veel ja ongi minu kodu Kui ma elus olen veel .....
rait-erik timuste
külaline

Re: Küttesüsteemi jahtumine

Lugemata postitus Postitas rait-erik timuste »

Tervitus,

sai siin siis tegeletud vahepeal selle küttesüsteemiga terve päev. Käis siin kohapeal erinevaid spetsialiste.

Tervitus,
Kõigepeal sai tellitud soojaaudit majale. See sai täna teostatud. Tegija ütles mulle niimoodi, et mõni üksik koht on väga hõre. Et täpsemalt saab teada siis kui ta on auditi kokku pannud.

See selleks. Veel käis kohapeal 3 erinevat küttesüsteemide spetsialisti. Kõik nad jõudsid järeldusele, et süsteem ise on väga hea ja maja on suhtkoht soojustatud päris hästi ja 10 tunniga ei saa toimuda sellist soojakadu isegi selliste ilmadega. Järeldusele nad jõudsid, et süsteem toimib kõik. Siis hakkasime edasi mõtlema, et milles probleem. Igaks juhuks võtsime kätte mõõdulindi ja mõõtsime ära küttepinna. 130 ruutmeetrit mis mina paberitest võtsin ei vasta aga tõele. Suht shokeeriva avastuse tegime, et senise 130 ruudu asemel oli 195 ruutmeetrit. algul arvasime, et tegime vea. mõõtsime uuesti. ikka sama tulemus. järeldus milleni me tänase päevaga jõudsime, on see, et akupaak on liialt väikene sellise küttepinna jaoks. laias laastus oleks ühte tonnist paaki veel juurde vaja. kõigepealt ootan ära selle auditi, et saaks hõredad kohad lasta ära soojustada ja siis hakkan tegelema uue akupaagi installeerimisega.


kena õhtut,
rait erik timuste
raittransport@hot.ee
Kasutaja avatar
Tupsu
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 636
Liitunud: 08 Okt 2010, 23:48
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Küttesüsteemi jahtumine

Lugemata postitus Postitas Tupsu »

Ütle nüüd veel, et majad ei kasva nagu seened. 65 ruutmeetrit juurdekasvu on märkimisväärne saavutus majakasvatamise alal.
Mein Papa heizt mit der Natur -
andere verheizen sie!
rait-erik timuste
külaline

Re: Küttesüsteemi jahtumine

Lugemata postitus Postitas rait-erik timuste »

Tervitus,
see on jah, suht suur üllatus. Kuna ma alles soetasin selle maja, ma olen omanud seda praeguse seisuga 1,5 kuud. Sees olen saanud elada päevade arvult võibolla nädal, sest mul on liikuv töö ja olen välismaal koguaeg. Siis maja küttepinna ruutmeetrite arv sai võetud maja dokumentidest. Aga noh, selle kohta ütles mul firma jurist täna, et buumiaegsetel majadel ongi sellised dokumendid. Tegelikkus on hoopiski aga midagi muud. Nüüd vaatan majas ringi sellise pilguga, et mis veel üllatust võib olla.
Tervitades,
Rait-Erik Timuste
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Küttesüsteemi jahtumine

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

130 vs 195 on ikka räme vahe. Kas see tuli tõesti ainult ruumide mõõtmete suurendamisest? Lisaruume ei ole? Kuidas sillused on tehtud - need peaks ju loogiliselt võttes pikemad olema (või on maja ainult ühes suunas välja venitatud)?
NB! Ega sa pindala maja välisperimeetri abil ei leidnud? Paksud seinad ju jäävad välja. Ruutmeetri hind tuli nüüd muidugi odavam :yahoo:
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Külaline
külaline

Re: Küttesüsteemi jahtumine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas tegu viilkatusega majaga?
Mul viilkatusega maja ja teisel korrusel projekti järgi ruutmeetreid vähem kui tegelikult.
Projekti järgi hakati m2 lugema alates 1,6m kõrguseltpõrandast.
lammas
külaline

Re: Küttesüsteemi jahtumine

Lugemata postitus Postitas lammas »

Ei viitsinud kõike vastuseid läbi lugeda. Võibolla on juba vastatud.
Jahtumise variant läbi katla on ka üsna tõenäoline.
Kui ikka soe vesi tsirkuleerib 24/7 läbi katla ja läbi katla toimub õhuvahetus usinalt edasi (siibrid ei sulgu või pole neid üldse). Siis töötab katel kui akupaagi jahutajana.
Arne
külaline

Re: Küttesüsteemi jahtumine

Lugemata postitus Postitas Arne »

rait-erik timuste kirjutas:Tervitus,
see on jah, suht suur üllatus. Kuna ma alles soetasin selle maja, ma olen omanud seda praeguse seisuga 1,5 kuud. Sees olen saanud elada päevade arvult võibolla nädal, sest mul on liikuv töö ja olen välismaal koguaeg. Siis maja küttepinna ruutmeetrite arv sai võetud maja dokumentidest. Aga noh, selle kohta ütles mul firma jurist täna, et buumiaegsetel majadel ongi sellised dokumendid. Tegelikkus on hoopiski aga midagi muud. Nüüd vaatan majas ringi sellise pilguga, et mis veel üllatust võib olla.
Tervitades,
Rait-Erik Timuste
No aga siis oli hea diil ju! 195 m2 maja ostsid 130 m2 maja hinnaga. :good:

www.ostakatel.ee
Vasta