kuidas oleks otstarbekas mitme soojuspumbaga?

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Marx
külaline

kuidas oleks otstarbekas mitme soojuspumbaga?

Lugemata postitus Postitas Marx »

Situatsioon selline, et esimesel korrusel olemas töötav õhk-õhk soojuspump. Nüüd lisandus juurde teine korrus. Sellega seoses mõttes panna mõlemile korrusele vesi põrandaküte ja kütjaks maasoojuspump integreeritud väljatõmebõhu soojuspumbaga. Olemas ka töötav õhkkütte kamin, mis abiks igasugustes olukordades kütma kõiki tubasid.
Ja enne õhk-õhk soojuspumba kasutamist seina jäänud veel elektriradikad. Ülikülmadel aegadel oli ka neid vaja. Seega kütteallikaid kui palju :)

Küsimus, et kui panen maasoojuspumba koos väljatõmbeõhu osaga siis kas annaks kokkuhoidu külmematel aegadel variant, et õhk-õhk soojuspump aitab kütta + vahest ka kamin. Ma mõtlen :idea: , et õhk-õhk soojuspump on parema kasuteguriga kütmiseks kui maasoojuspubal lähevad elektrianntennid taha. Või on see täiesti rumal mõte ja õhk-õhk soojuspumba võin ära anda :?:
Tänud juba ette vastajatele!
xil
külaline

Lugemata postitus Postitas xil »

Ja kui sa kõikide nende kütete hinna kokku lööd, siis vist tasuvusaeg tuleb nii pikk, et mõistlik oleks olnud ainult el.radikatega (eelistatult soojust salvestavatega) piirduda?
Koristaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 165
Liitunud: 12 Veebr 2006, 20:51
Asukoht: Harjumaa
On tänatud: 1 korda
Kontakt:

Re: kuidas oleks otstarbekas mitme soojuspumbaga?

Lugemata postitus Postitas Koristaja »

Marx kirjutas:... Küsimus, et kui panen maasoojuspumba ...!
kui krundiga külgneb jõgi, mis põhjani läbi ei külmu, võiks vooliku selle põhja visata ...
Viimati muutis Koristaja, 25 Apr 2007, 09:58, muudetud 1 kord kokku.
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Soojuspumbal ei tohi voolikuid paigutada maapinda mida sügavamal, seda parem. Rootsis on teada palju juhuseid, kus saadi sedasi igikelts ja soojuspumba kasutegur kukkus alla. Nimelt tarbib soojuspump maapinda suvel päikese poolt talletatud soojust. Kuskil peale 2 m on sellel soojusel maksimaalne piir.

Soovitav oleks õhk-õhk oma maha ärida, sest maasoojuspumbast piisab täiesti ja tema kasutegur on parem.
Kasutaja avatar
aare
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 274
Liitunud: 13 Veebr 2006, 18:56
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas aare »

to Marx. Maasoojuspumba tasuvusaeg muutub mõistlikuks sel juhul, kui köetavat pinda üle 200 m2. Aga kui sul juba el-radikad seinas ja kamin ka olemas, miks siis ülakorrusele veel üht õhusoojuspumpa ei pane. Kui õhusoojuspumbaga kütad ja 10% otseelektrit sinna juurde lisad (kõvema külmaga), tuleb MWh hind 550-570 kr. Maasoojuspumbal üle 700 kr/MWh. Neis hindades on seadmete/küttesüsteemi installatsiooni ja käituskulud 15 a jooksul.
Marx
külaline

Lugemata postitus Postitas Marx »

to Aare: Olen kaalunud varianti teise õhusoojuspumba panemisest teisele korrusele. Soetuskuludest on see kõige soodsam ja tasuvusaeg kiirem.
Ainuke suur miinus on selle juures see, et teisel korrusel on põhimõtteliselt kolm magamistuba. Kõik tahavad tegutseda enamus aja või magada rahus oma toas kinnise uksega :? Hallis olev õhusoosjupmp ei pääse tubasid soojendama.
Siis tuleb elektriradiaatorid seina panna mis sellisel juhul tubasid soojad hoiavad. Seega tuleb vist pikemas perspektiivis odavam panna maasoojuspump?
xil
külaline

Lugemata postitus Postitas xil »

Netist leiab kindlasti, umbes palju aastas 1m2 kohta kWh kulub. Kui see number köetava pindalaga ja EE erinevate hinnapakettide kWh hindadega läbi korrutada, siis peaks saama välja arvutada, kui pikaks erinevate küttelahenduste tasuvusaeg kujuneb.
Kasutaja avatar
aare
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 274
Liitunud: 13 Veebr 2006, 18:56
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas aare »

to Marx
Nii õhk-õhk kui ka maasoojuspump tarbivad kütteks ikkagi elektrit, viimasel on küll mõningane edu kõvemate külmadega ja võimalus tarbevett soojendada. Allkorrusel on põhimõtteliselt optimaalne küttelahendus ju olemas. Pead kalkuleerima, kas ainult ülakorruse magamistubade soojaks saamiseks on mõistlik teha kapitaalne küttesüsteemi muudatus. Ligi 200 tuh kr investeeringu intress (4%=8000 kr/a) moodustab nähtavasti kogu ülakorruse aastased küttekulud isegi otseelektri (el-radikad) kasutamisel. Parimaks (säästlikuimaks)lahenduseks pakuksin järgmist: paned ülakorrusele teise õhksoojuspumba foonsoojust hoidma ja öösel, kui tubade uksed kinni, kasutad külmemal ajal kütteks ka el-radikaid.
Juhuhulgus
külaline

Lugemata postitus Postitas Juhuhulgus »

Kalvis kirjutas:Soojuspumbal ei tohi voolikuid paigutada maapinda mida sügavamal, seda parem. Rootsis on teada palju juhuseid, kus saadi sedasi igikelts ja soojuspumba kasutegur kukkus alla.... .
huhh
brrr
polaar-eesti

ja kui meil kaev peaks kuivaks jääma pole see sellest, et veetase maas, vaid kelts külmutas vee kinni
Ints
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 452
Liitunud: 26 Veebr 2006, 19:43
On tänatud: 3 korda

Lugemata postitus Postitas Ints »

Allkorrusel on põhimõtteliselt optimaalne küttelahendus ju olemas. Pead kalkuleerima, kas ainult ülakorruse magamistubade soojaks saamiseks on mõistlik teha kapitaalne küttesüsteemi muudatus. Parimaks (säästlikuimaks)lahenduseks pakuksin järgmist: paned ülakorrusele teise õhksoojuspumba foonsoojust hoidma ja öösel, kui tubade uksed kinni, kasutad külmemal ajal kütteks ka el-radikaid.
Minu arvates oleks see tõesti antud juhul kõige mõistlikum lahendus.
korsten
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 171
Liitunud: 12 Mär 2007, 16:34
Asukoht: Võidu 3, Rakvere
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas korsten »

Ma ei saa ka aru, miks mitte panna ka üles õ-õ. Endal on köetavat pinda veic üle 150m2 kahel korrusel, samuti üleval 3 magamistuba ja vannituba. Magamistubade uksed on päeval lahti, väga suure külmaga aitavad ka el.radikad.
Soojuspumpadeks on siis all korrusel Nocria ja üleval 9-ne Fujitsu. 9-st sai kasutada talve jooksul võibla kuu aega kokku, muidu küttis alumise korruse Nocria ka ülemise küllalt hästi ära!
Soojuspumbad Sisekliima Küttekaablid Kesktolmuimejad Teemantpuurimine http://www.planray.ee
Ventilatsioonitööd, hooldus, torustike puhastamine
Vasta