ahiküttega korter ja hallitus

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
üks võhik
külaline

ahiküttega korter ja hallitus

Lugemata postitus Postitas üks võhik »

Probleem selline, et vahetasime oma puumaja korteris aknad ära ja nüüd on neile hakanud kogunema hallitus. Mõned asjatundjamad inimesed arvasid, et süüdi on puudulik ventilatsioon, samas on maja seinad üsna hõredad, praeguste ilmadega on eriti hästi tunda, kuidas pidevalt midagi selga puhub... Kas on siis viga ventilatsioonis ja mida ette võtta, et hallitusest lahti saada? Sundventilatsioon panna? Kui keeruliseks ja kulukaks see võiks umbes kujuneda?
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: ahiküttega korter ja hallitus

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Tee pliita peale kumm, tõmbekapp( aurukoguja).Mul olid ka varem aknad niisked aga kohe kui tõmbekapi tegin, kadus ka probleem.
üks võhik
külaline

Re: ahiküttega korter ja hallitus

Lugemata postitus Postitas üks võhik »

Aitäh, seda võiks teha küll. Köögis ongi probleem tegelikult kõige hullem. Juhuks, kui me ise ei peaks hakkama saama, kas oskate soovitada Tartus mõnda asjatundlikku ehitusmeest?
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: ahiküttega korter ja hallitus

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Sul on vaja uurida, et kas korstnas on õhulõõr olemas, siis pole muud kui telli mõnest plekitöökojast selline ilus asi ära.
Mul oli endal, aga naljakas lugu, et köögis oli korstna küljas õhurest ja selle asemele ühendasin oma tõmbekapi. Alles hiljem sain aru, et eraldi õhulõõri mul polegi olnud kunagi aga kuna asi on pikalt toimind, siis las olla pealegi suitsulõõris. Teistele aga seda lahendust ei soovitaks, sest ... :write: :banghead: :amen: .
üks võhik
külaline

Re: ahiküttega korter ja hallitus

Lugemata postitus Postitas üks võhik »

Õhulõõr oli kunagi olemas küll, aga alumiste naabrite küttekolle on millegipärast sellega ühendatud, st seal on ka suits. Aga poes müüdavaid söefiltriga kubusid ei peagi minu teada ventilatsiooniga ühendama, kas selline ei ajaks asja ära?

Tegelikult on meil ventilatsiooniga seose veel üks mure - nimelt vannitoas jäi remondimeestel selline pisiasi kahe silma vahele... Siin vist oleks küll mõne asjatundja nõu vaja, et kuhu see niiske õhk juhtida.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: ahiküttega korter ja hallitus

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Minuteada töötab see söefiltriga lahendus ainult koos ventikaga. Ise soovitaks ikka lihtsaid ja kindlaid lahendusi, mis töötavad iga ilmaga ja tasuta.
üks võhik
külaline

Re: ahiküttega korter ja hallitus

Lugemata postitus Postitas üks võhik »

Olen tõesti väga tänulik nõuannete eest, aga küsimusi tekkis ka päris palju juurde, kuna ma varem pole ühtegi pliidikummi lähedalt näinud. Kõige kindlam tundub ikkagi asjatundja koha peale kutsuda, meil siin muud jamad ka ventilatsiooniga, nagu ma juba enne mainisin. Nii et ootan endiselt kontakte.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: ahiküttega korter ja hallitus

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Kõige parem kui otsid selle asjatundja oma tuttavate seast, sest ma arvan, et Sulle oleks väga lihtne igasugu toru ja soru kaela määrida.Mitte, et ma solvata tahaks, aga elu on näidanud lihtsalt, et pead ise kõikke teadma ja oskama, siis ehk saad võimalikult vähe tõmmata( ma tellisin näiteks vee puhastusseadme aga sain....piinlik).
essa
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 145
Liitunud: 05 Veebr 2009, 17:32
On tänatud: 1 kord

Re: ahiküttega korter ja hallitus

Lugemata postitus Postitas essa »

tundub siiski, et "võhik" on teinud lisaks akende vahetusele ka suurema remondi. Ja võhikutest remondimehed on sulgenud ka need vähesed väljatõmbeavad. Tuuletõmbuse tunne ei pruugi olla sellest, et maja on hõre- pigem peab kontrollima ka toa temp. kui sul ikka on põrandal 15 kraadi ja kütad minimaalselt, siis tunnedki ennast ebameeldivalt.
Vanas majas võivad olla (on ka ilmselt) ka külmasillad- niiskus koguneb sinna. Osaliselt aitab selle vastu toa temp. tõstmine. Aga oluline on väljatõmbe tagamine wc-s ja köögis. Need siis kindlasti eraldi! Ei kujuta ettegi, et köögis pliidi kohal ei ole väljatõmmet- pole ime, et köök hakkab hallitama.
Liigse niiskuse vastu aitab ka kuivati.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: ahiküttega korter ja hallitus

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Ahi kütmisel on päris hea ventilatsioon, kui palju on korteris temperatuur?
Külaline
külaline

Re: ahiküttega korter ja hallitus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ifffff kirjutas:Ahi kütmisel on päris hea ventilatsioon, kui palju on korteris temperatuur?
see on tõsi, aga ainult ahju kütmine ei taga ruumides vajalikku ventilatsiooni. Lisaks väljatõmbele pliidi kohal ja wc vaja puurida-saagida värske õhu sisend välisseina, võimalikult kaugele väljatõmbest.
üks võhik
külaline

Re: ahiküttega korter ja hallitus

Lugemata postitus Postitas üks võhik »

Tere jälle! Ei, suuremat remonti pole veel jõudnud ette võtta, aga vaikselt tegeleme sellega, nii et kui vaja kuskile seina auke teha vms, siis just praegu oleks kõige parem aeg. Temperatuuriga on nii, et esikus on hetkel 15 kraadi, tubades on õhk täitsa soe (vähemalt 20 kraadi), aga põrandad on külmad, eriti just maja nurkades. Peaks ennast harima küll selle ventilatsooni alal, sest nagu kogemused näitavad, ega isegi tuttavate poolt kiidetud ehitusmehi ei saa alati usaldada...
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: ahiküttega korter ja hallitus

Lugemata postitus Postitas rokikas »

üks võhik kirjutas:Õhulõõr oli kunagi olemas küll, aga alumiste naabrite küttekolle on millegipärast sellega ühendatud, st seal on ka suits.
Loodan et see lõõr on teie elamises õhu (suits ei tohi mingil tingimusel teie korterisse pääseda. Ka siis kui suure per...a vares korstnale istub)ja tulekindlalt (tahmapõleng ei ole haruldus ja on üpriski ohtlik) suletud. Selline naabritepoolne isetegevus on paras sigadus.
üks võhik kirjutas: Aga poes müüdavaid söefiltriga kubusid ei peagi minu teada ventilatsiooniga ühendama, kas selline ei ajaks asja ära?
Ei. Söefilter kahjuks ei vähenda õhuniiskust.
Ilmselt on lahenduseks vent väljatõmbe tekitamine ja toa temperatuuri tõstmine.
üks võhik
külaline

Re: ahiküttega korter ja hallitus

Lugemata postitus Postitas üks võhik »

Küsiks veel - seni, kui ma ventilatsiooni korda saan, kas on olemas mingit vahendit hallituse eemaldamiseks? Ehituspoes ei hakanud midagi silma.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10953
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: ahiküttega korter ja hallitus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

üks võhik kirjutas:Küsiks veel - seni, kui ma ventilatsiooni korda saan, kas on olemas mingit vahendit hallituse eemaldamiseks? Ehituspoes ei hakanud midagi silma.
Sul on arvutis olemas aken "Otsi" ja sinna toksides erinevaid sõnu nagu "hallitus". "hallituse tõrje" jne., saad kindlasti palju vihjeid.
log
külaline

Re: ahiküttega korter ja hallitus

Lugemata postitus Postitas log »

Näiteks Domestos või mõni muu kloori sisaldav puhastusvahend töidupoe majatarvete riiulilt aitab ka hallituse vastu. Lahjenda ja tarbi....muidugi mitte seespidiselt.
Vasta