Midea ja Gree konditsioneerid

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Velomees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 15 Veebr 2011, 15:10

Midea ja Gree konditsioneerid

Lugemata postitus Postitas Velomees »

Tere asjatundjad.

Mis kogemused ja arvamused on seoses Midea ja Gree konditsioneeridega?
Rõhutan, et seadet on vaja ainult jahutamiseks!

Tänud.
V
essa
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 145
Liitunud: 05 Veebr 2009, 17:32
On tänatud: 1 kord

Re: Midea ja Gree konditsioneerid

Lugemata postitus Postitas essa »

Oleneb mida jahutad. Mideat olen paigaldanud, probleeme pole olnud. On-offid on hea hinnaga ja töötavad küll. Gree kohapealt kogemusi pole.
Velomees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 15 Veebr 2011, 15:10

Re: Midea ja Gree konditsioneerid

Lugemata postitus Postitas Velomees »

Ei jahuta midagi suurt. 45m2 korter.
Kasutaja avatar
rmati
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 71
Liitunud: 16 Veebr 2011, 09:00
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Midea ja Gree konditsioneerid

Lugemata postitus Postitas rmati »

Jahutavad nad kõik. Aga müratase tuntud tootjatel väiksem.
Risto_
külaline

Re: Midea ja Gree konditsioneerid

Lugemata postitus Postitas Risto_ »

Midea kaubamärk on tuntud oma headuses. Olen ise kasutanud aastaid.
Hinna ja töökindluse suhe on väga hästi paigas. Vaata, et parem veel kui mõnel kuulsamal ja kallimal brändil.
Gree kohapealt info puudub.
Mideale ma tean, et maaletoojal on varuosa ladu põhjalik- enamus jupid kohapeal olemas.
See on kindlasti oluline, et varuosa jõuab kohale kiiresti.

Kui seade ei jahuta 45 ruutu siis on äkki valitud vale jahutusvõimsusega seade. Või on hooldus puudulik.
Velomees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 15 Veebr 2011, 15:10

Re: Midea ja Gree konditsioneerid

Lugemata postitus Postitas Velomees »

Risto_ kirjutas:Midea kaubamärk on tuntud oma headuses. Olen ise kasutanud aastaid.
Hinna ja töökindluse suhe on väga hästi paigas. Vaata, et parem veel kui mõnel kuulsamal ja kallimal brändil.
Gree kohapealt info puudub.
Mideale ma tean, et maaletoojal on varuosa ladu põhjalik- enamus jupid kohapeal olemas.
See on kindlasti oluline, et varuosa jõuab kohale kiiresti.

Kui seade ei jahuta 45 ruutu siis on äkki valitud vale jahutusvõimsusega seade. Või on hooldus puudulik.
Aitäh arvamuse eest.

PS. Ma alles plaanin osta konditsioneeri
Külaline
külaline

Re: Midea ja Gree konditsioneerid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Äkki selgitad , miks Sa just Midea või Gree seadet soovid osta ?
St kas Sinu jaoks on määravaks
1. odavaim hind
2. seda müüb sõber keda isiklikult tunnen
3. et kindlasti on toodetud Hiinas
4. ei ole inverter ? (st odav kuid väheökonoomne)
5. ei ole soojuspump (st sama soojuspump on n. 100 EUR kallim)
6. paigalduse hind koos raami ja torudega on alla 200 EUR (tuttava tuttav teeb).
Velomees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 15 Veebr 2011, 15:10

Re: Midea ja Gree konditsioneerid

Lugemata postitus Postitas Velomees »

Külaline kirjutas:Äkki selgitad , miks Sa just Midea või Gree seadet soovid osta ?
St kas Sinu jaoks on määravaks
1. odavaim hind
2. seda müüb sõber keda isiklikult tunnen
3. et kindlasti on toodetud Hiinas
4. ei ole inverter ? (st odav kuid väheökonoomne)
5. ei ole soojuspump (st sama soojuspump on n. 100 EUR kallim)
6. paigalduse hind koos raami ja torudega on alla 200 EUR (tuttava tuttav teeb).
1. hind on kindlasti määrav. Ja kuna eesmärk on AINULT jahutamine, siis soojuspumba (Mitsubishi, Fujitsu vms) paigaldamine tundub priiskamisena. Eksin?
2. ei
3. olgu toodetud kus iganes. Peaasi, et kvaliteedi ja hinnasuhe on tasakaalus.
4. siiamaani on kõik firmad, kellelt olen pakkumisi küsinud arvanud, et minu jaoks on parim lahendus on/off süsteem.
5. olgu soojuspump, kuni see tuleb hea hinnaga. Aga selle eest maksta ~200 euri rohkem, et peal on Mitsubishi logo. No ma ei tea, eks igaüks otsustab oma rahakoti paksuse pealt...
6. ei tee seda ükski tuttava tuttav. Paigaldus tuleb 99% sealt firmast, kust ka seade. Ei näe, et paigaldus oleks õige koht, kus hakata mõnekümne euro pärast kauplema.
Külaline
külaline

Re: Midea ja Gree konditsioneerid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tänud !
Võib-olla leiad Alpic Air märgi alt midagi aga samas on ka LG väga odav olnud.

Kui suvi tuleb siis vaata kui palju on kuuma ilmaga mittetöötavaid välisosasid seintel ja mõtle , miks see nii on.
Äkki nad otsisid ka kõige soodsamat lahendust.
Igatahes ei ole Midea küll bränd mida eelistada.
Tean kohta kus on 5 tk ca 10 kW seadet ja arva keda ma seal katusel igal kevadel näen....
Velomees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 15 Veebr 2011, 15:10

Re: Midea ja Gree konditsioneerid

Lugemata postitus Postitas Velomees »

Külaline kirjutas:Tänud !
Võib-olla leiad Alpic Air märgi alt midagi aga samas on ka LG väga odav olnud.

Kui suvi tuleb siis vaata kui palju on kuuma ilmaga mittetöötavaid välisosasid seintel ja mõtle , miks see nii on.
Äkki nad otsisid ka kõige soodsamat lahendust.
Igatahes ei ole Midea küll bränd mida eelistada.
Tean kohta kus on 5 tk ca 10 kW seadet ja arva keda ma seal katusel igal kevadel näen....
Sellepärast ma siin foorumis olengi, et saada objektiivset tagasisidet inimestelt, kel on otseseid kogemusi.

Tänan.
Kasutaja avatar
Tupsu
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 636
Liitunud: 08 Okt 2010, 23:48
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Midea ja Gree konditsioneerid

Lugemata postitus Postitas Tupsu »

Külaline kirjutas:
...Kui suvi tuleb siis vaata kui palju on kuuma ilmaga mittetöötavaid välisosasid seintel ja mõtle , miks see nii on.
Äkki nad otsisid ka kõige soodsamat lahendust.
.............................
Tean kohta kus on 5 tk ca 10 kW seadet ja arva keda ma seal katusel igal kevadel näen....
Kui järgmine kord suvel vaatad parasjagu mitte tõõtavat välisosa , siis mõtled ehk välja, et seal ongi paigaldatud on-off seadmed. Viimasel saab siseosa oma temperatuuri kätte ja välisosa jäetakse seisma. Seepärast ei näe ka töötavat välisosa ventikat. Siseosa ventilaator töötab aga jahutamisel kogu aeg. Teine võimalus, et ruum on hetkel juba piisavalt maha jahutatud. (kui välisosal on ikka selgelt loetav kiri inverter) ja siis jätab ka inverterseade jahutamisel välisosa seisma ja puhub ainult siseosa.
.............................................................................
Mõtle parem sellele, et kui firma või inimene ostis 5tk 10kw seadet, siis jätkus tal ilmselt ka raha hoolduslepingu sõlmimiseks.
Seepärast näedki iga kevadel töömeest katusel, enne jahutamist vajava perioodi algust.

Raske on vist elada, kõike ainult oma konnatiigist vaadates ?
Mein Papa heizt mit der Natur -
andere verheizen sie!
Velomees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 15 Veebr 2011, 15:10

Re: Midea ja Gree konditsioneerid

Lugemata postitus Postitas Velomees »

Tupsu kirjutas:
Külaline kirjutas:
...Kui suvi tuleb siis vaata kui palju on kuuma ilmaga mittetöötavaid välisosasid seintel ja mõtle , miks see nii on.
Äkki nad otsisid ka kõige soodsamat lahendust.
.............................
Tean kohta kus on 5 tk ca 10 kW seadet ja arva keda ma seal katusel igal kevadel näen....
Kui järgmine kord suvel vaatad parasjagu mitte tõõtavat välisosa , siis mõtled ehk välja, et seal ongi paigaldatud on-off seadmed. Viimasel saab siseosa oma temperatuuri kätte ja välisosa jäetakse seisma. Seepärast ei näe ka töötavat välisosa ventikat. Siseosa ventilaator töötab aga jahutamisel kogu aeg. Teine võimalus, et ruum on hetkel juba piisavalt maha jahutatud. (kui välisosal on ikka selgelt loetav kiri inverter) ja siis jätab ka inverterseade jahutamisel välisosa seisma ja puhub ainult siseosa.
.............................................................................
Mõtle parem sellele, et kui firma või inimene ostis 5tk 10kw seadet, siis jätkus tal ilmselt ka raha hoolduslepingu sõlmimiseks.
Seepärast näedki iga kevadel töömeest katusel, enne jahutamist vajava perioodi algust.

Raske on vist elada, kõike ainult oma konnatiigist vaadates ?
Ehk Sina ei ütle Midea kohta midagi halba?
Kasutaja avatar
Tupsu
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 636
Liitunud: 08 Okt 2010, 23:48
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Midea ja Gree konditsioneerid

Lugemata postitus Postitas Tupsu »

Velomees kirjutas: Ehk Sina ei ütle Midea kohta midagi halba?
MIna teda ei soovita. Oli juhus, kus kolmanda korruse seinal olevale välisosale otsiti 3 kuud uut ventilaatori mootorit, aga see võis olla ka paigaldaja laiskus, mitte varuosa puudus.
Mein Papa heizt mit der Natur -
andere verheizen sie!
Külaline
külaline

Re: Midea ja Gree konditsioneerid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui on/off suvisel tippkoormusel ei tööta (mõeldud oli kõiki tüüpe)siis on selge et ta on otsad andnud.Keegi ei osta vajalikust poole võimsamat seadet või moodsat kasti seinale.
Kahjuks jäävad ,Tupsu, Su väited täiesti arusaamatuks.
Püüdsin lihtsalt viisakas olla ja võin lisada et oskan (nagu sinagi) remonti hooldusest eristada.
Ma ei hakka ju kirjutama et mingil hetkel pidime ise Midea konti
remontima sest tarnijal polnud varuosa.
Aga see selleks sest suvi oli nii kuum et kõik laod olid tühjad.
Midea on täiesti tavaine kont ,kuid mitte parim võimalik.
Kasutaja avatar
Tupsu
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 636
Liitunud: 08 Okt 2010, 23:48
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Midea ja Gree konditsioneerid

Lugemata postitus Postitas Tupsu »

Külaline kirjutas:Kui on/off suvisel tippkoormusel ei tööta (mõeldud oli kõiki tüüpe)siis on selge et ta on otsad andnud.Keegi ei osta vajalikust poole võimsamat seadet või moodsat kasti seinale.
.....
Nagu ka eelmine jutt jääb ka see siinse tüüpilise targutaja tasemele, kes pole oma majas või korteris pidanud kordagi konditsioneeri jahutamiseks sisse lülitama ja näinud on neid töötamas ilmselt ainult kontorites ja poodides..

See ei välista ilmtingimata ka mõne konditsioneeri oma kätega paigaldamise , aga siinse teema jutt oli kasutamisest.

Olen varem jahutanud 5 suve kolme ülakorruse tuba on.off seadmetega, mida kasutasin ka talvel lisakütteks.
Seega ei saa just väita, et nad jahutamiseks üle olid dimensioneeritud- 30 ruutu tuba suurte akendega 3,5 kw, 12+10 ruutu tuba 2,6kw ja 16 ruutu tuba 2kw .
Ja usu või ära usu, aga üle 3-4 tunni päevas nad kunagi kasutust jahutamiseks ei leidnud ja sedagi tihti mitte järjest. Selle ajaga sai ka koridori läbi lahtiste uste juba parajalt külmaks.

Veel naiivsem on arvata- et kui kopressor on on-off tüüpi, siis on tähendab pidevalt sees jatöötavat seadet ning off on siis, kui välja lülitatud või katki.

On.off seadmd on ainult jahutamiseks ühed lollikindlamatest.ja kindlasti ei tööta neil välisosa kompressor jahutades pidevalt.

Tavaliselt tuli mõni neist konditsioneeridest samal päeval uuesti jahutama lülitada ainult seepärast, et katuse all tekkinud leitsak surus läbi lae ennast õhtul sisse.

Seega väide, et kui suvel palavaga konditsioneeri välisosa parasjagu ei tööta, võib koheselt eeldada et ta on katki, küll vett ei pea.

Siis võiks teha sama meelevaldse järelduse, et kõik parasjagu seisvad autod on katki ja suvel lamavad ja mitte liigutavad koerad surnud jne.

Samas kõik konditsioneerid, mida on paigaldatud ka kütteks, on meie kliimas jahutamisel üle dimensioneeritud.
Sest tootja tagab nende töö tavaliselt ka +40 kraadises kliimas , jahutama sama sooja ruumi ruumi 18-21 kraadini . Ja seda ka majades, kus tavaliselt soojustust eriti ei kasutata, sest kliima on seal soe aasta ringi.

Sellest tulenevalt seisavad poole ajast jahutusreziimil töötades meil nii on-off , kui inverteri kompressorid. Kui muidugi temperatuuri ei pane 18 kraadi peale ja maksimum puhumisele. See muidugi tagab omakorda siseosa kiire jäätumise ja tihedama sulatustsükli.
Mein Papa heizt mit der Natur -
andere verheizen sie!
essa
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 145
Liitunud: 05 Veebr 2009, 17:32
On tänatud: 1 kord

Re: Midea ja Gree konditsioneerid

Lugemata postitus Postitas essa »

Tupsu jutt on õige. (v.a jutt siseosa jäätumisest- pigem jäätub siis kui ventikas väikese kiirusega). Inverter soojuspumpa ongi kasulik n.ö üledimensioneerida. Siis on külmaga mingi väike reserv. Meil siin aastaid tehti vastupidi. Lubati ühe siseosaga kütta terveid maju või spordisaale jne. Peale lugematute ületöötanud seadmete garantiiremonti hakatakse nüüd juba asja tõsisemalt võtma.
Aga tulles on-offi juurde tagasi, siis liig võimas seade hakkab lihtsalt sisse-välja plõksima- seda eriti kui väljas on mingi +20 kraadi. Selleks, et komput säästa pidevast sisselülitamisest on tal viide. Ja võib juhtudagi, et töötab 20sek ja seisab 5min. Kuna välisosa ventikas töötab enamasti koos kompuga siis tundubki nii, et seade seisab.
Üldiselt on ainult jahutavate seadmetega oluliselt vähem jama. Talvel see jää lammutab ikka soojuspumpasi kõvasti.
Ventika labad ja mootorid lendavad. Samuti poeb niiskus elektroonika karpidesse ja terved el.plaadid lendavad.
Velomees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 15 Veebr 2011, 15:10

Re: Midea ja Gree konditsioneerid

Lugemata postitus Postitas Velomees »

Kas sellise külma ilmaga, nagu hetkel (15-20 kraadi), on mõtet üldse seadet paigaldama hakata või peaks ootama vähe soojema ajani? Välisseade paigaldatakse katusele! Vaja auk(e) puurida jne.
Peab sellepärast muretsema või tänapäeval saab paigaldada neid iga ilmaga?

Tänan.
ei ole
külaline

Re: Midea ja Gree konditsioneerid

Lugemata postitus Postitas ei ole »

Ei paneks praegu. Isegi kui tehniliselt võimalik, tuleb mängu inimlik faktor- Paigaldaja võib midagi tegemata jätta või kiirustab kuna käed külmetavad ja tahab kiiresti tuppa sooja minna!
Kui seda kütmiseks hakkad kasutama siis arvesta, et pead hakkama seadet pidevalt kontrollima ja vajadusel jääd lõhkuma selle alt! Seadmeni peab olema hea juurdepääs. Ja seade peab olema piisavalt kõrgel. Tuul mätsib lund täis jne.
Velomees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 15 Veebr 2011, 15:10

Re: Midea ja Gree konditsioneerid

Lugemata postitus Postitas Velomees »

ei ole kirjutas:Ei paneks praegu. Isegi kui tehniliselt võimalik, tuleb mängu inimlik faktor- Paigaldaja võib midagi tegemata jätta või kiirustab kuna käed külmetavad ja tahab kiiresti tuppa sooja minna!
Kui seda kütmiseks hakkad kasutama siis arvesta, et pead hakkama seadet pidevalt kontrollima ja vajadusel jääd lõhkuma selle alt! Seadmeni peab olema hea juurdepääs. Ja seade peab olema piisavalt kõrgel. Tuul mätsib lund täis jne.
Kütmiseks ei kasuta. Hetkel on jäänud valik Midea MSR1-12HRN1 peale. Pakun, et oktoober-aprill seade lihtsalt seisab.
Ma oma peaga mõtlen, et kuna selle paigaldamisega ei saa oodata päris aprilli-maini (kui lumekuhjad katusel täitsa ära sulavad), siis oleks mõttekas see ära teha kui on väljas kuni 10 kraadi külma vms. Sest kui läheb juba ära sulaks, siis on kogu katus lumeputru täis ja vees paigaldamine veel problemaatilisem kui 5-10 miinuskraadi juures.
Külaline
külaline

Re: Midea ja Gree konditsioneerid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Velomees kirjutas:
ei ole kirjutas:Ei paneks praegu. Isegi kui tehniliselt võimalik, tuleb mängu inimlik faktor- Paigaldaja võib midagi tegemata jätta või kiirustab kuna käed külmetavad ja tahab kiiresti tuppa sooja minna!
Kui seda kütmiseks hakkad kasutama siis arvesta, et pead hakkama seadet pidevalt kontrollima ja vajadusel jääd lõhkuma selle alt! Seadmeni peab olema hea juurdepääs. Ja seade peab olema piisavalt kõrgel. Tuul mätsib lund täis jne.
Kütmiseks ei kasuta. Hetkel on jäänud valik Midea MSR1-12HRN1 peale. Pakun, et oktoober-aprill seade lihtsalt seisab.
Ma oma peaga mõtlen, et kuna selle paigaldamisega ei saa oodata päris aprilli-maini (kui lumekuhjad katusel täitsa ära sulavad), siis oleks mõttekas see ära teha kui on väljas kuni 10 kraadi külma vms. Sest kui läheb juba ära sulaks, siis on kogu katus lumeputru täis ja vees paigaldamine veel problemaatilisem kui 5-10 miinuskraadi juures.
Üldjuhul pole katusel aprillis-mais lumeraasugi. Mingi jabur arusaamine, et paigaldajatel jube tore seal katuse lumekuhjas mütata, eriti veel sellest auku läbi teha :banghead:
Velomees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 15 Veebr 2011, 15:10

Re: Midea ja Gree konditsioneerid

Lugemata postitus Postitas Velomees »

ei ole kirjutas:Üldjuhul pole katusel aprillis-mais lumeraasugi. Mingi jabur arusaamine, et paigaldajatel jube tore seal katuse lumekuhjas mütata, eriti veel sellest auku läbi teha :banghead:
Seda ma kirjutasingi, et paigaldusega aprilli-maini oodata ei kannata (kui katus oleks puhas), sest ma juba kasutaksin teda siis. Jääbki enam-vähem kaks varianti:
1. paigaldada, kerge miinus kraadiga (5-10)
2. paigaldada sulaga, kui katusel on lopp ja vesi.
essa.
külaline

Re: Midea ja Gree konditsioneerid

Lugemata postitus Postitas essa. »

Mida on vaja jahutada aprillis? Mina soovitaks ikka paigaldada ka aprillis. Kui käed sügelevad siis osta seadmed ära ja oota paremat ilma. Mis katus on? SBS?
Külaline
külaline

Re: Midea ja Gree konditsioneerid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Velomees kirjutas:Kas sellise külma ilmaga, nagu hetkel (15-20 kraadi), on mõtet üldse seadet paigaldama hakata või peaks ootama vähe soojema ajani? Välisseade paigaldatakse katusele! Vaja auk(e) puurida jne.
Peab sellepärast muretsema või tänapäeval saab paigaldada neid iga ilmaga?

Tänan.
Googeldades vali veel kõige odavam paigaldaja ja võid kindel olla, et penovahuga "hermetiseeritud" katuseaugust hakkab mõne aja pärast vett lae peale tilkuma ja paigaldaja(firma) telefon ei vasta :blackeye:
Velomees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 15 Veebr 2011, 15:10

Re: Midea ja Gree konditsioneerid

Lugemata postitus Postitas Velomees »

Njaaa, huvitav on see foorum. Ma lihtsalt küsin infot, et mis ja kuidas... viidates Teile kui ekspertidele ja endale kui võhikule. Aga ikka tuleb riburadapidi mingeid iroonilisi kommentaare.

Aga ma siiski olen nii viisakas, et vastan ka nendele iroonilistele kommidele.
Külaline kirjutas: Googeldades vali veel kõige odavam paigaldaja ja võid kindel olla, et penovahuga "hermetiseeritud" katuseaugust hakkab mõne aja pärast vett lae peale tilkuma ja paigaldaja(firma) telefon ei vasta :blackeye:
Paigaldus ja seadmed tulevad ühest firmast. Ja mitte 'asjaarmastaja' juurest. Kõik firmad, kellelt olen pakkumised saanud, on kliimaseadmete maastikul olnud aastaid ja ennast tõestanud. Nende puhul minul pole hirmu, et 2 nädala pärast seda firmat pole ja sama persoon tegeleb kasutaud riiete toomisega Poolast. Ühegi sellise poole ma pole pöördunudki.
Mida on vaja jahutada aprillis? Mina soovitaks ikka paigaldada ka aprillis. Kui käed sügelevad siis osta seadmed ära ja oota paremat ilma. Mis katus on? SBS?
Kuna Korter on pisike ja üks sein on sisuliselt klaas, siis ilmselt saab sellest tekkivast kuumusest aru ainult see, kel on kogemus. Näitena võin tuua viimase paari päeva päikesepaistelised ilmad. Väljas on 15-20 kraadi külma, aga minul on aken lahti, et hoida toasisest temperatuuri balansis. Seega kui aprillis on juba päeval mingi 15 kraadi sooja, siis ei jahuta väline õhk enam seal toas midagi, nii et suure tõenäosusega vajutaks sisse konditsioneeri.
Käed ei sügele millegi järele. Hetkel poleks selle seadmega niikuinii midagi teha. Aga kuna eeltöö on tehtud, pakkumised saadud, siis olen kahevahel kas panna asi paikka või oodata. Katuse katteks on tõrvapapp.
Külaline
külaline

Re: Midea ja Gree konditsioneerid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Velomees kirjutas: Aga ikka tuleb riburadapidi mingeid iroonilisi kommentaare.

Kuna Korter on pisike ja üks sein on sisuliselt klaas, siis ilmselt saab sellest tekkivast kuumusest aru ainult see, kel on kogemus.

Katuse katteks on tõrvapapp.
Sry, et irooniliseks muutusin, aga siin foorumis on ka hulgaliselt tagantjärele tarkusege hädaldamist-oigamist ebakvaliteetsest tööst ja kadumaläinud firmadest.
Tuleks arvestada, et jahutus on 2x kulukam, kui kütmine. Kas varjutuskardinate või ventilatsiooniga ei annaks talvist jahutusvajadust leevendada? Kondi paneks käima siis suvel, kui õuest jahedust ei tule.
Lumes või lörtsis tehtud katuseavade hermetiseerimise kvaliteedile tasuks tööjärgselt pilk peale visata.
Vasta