saepink

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
pajero
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 36
Liitunud: 11 Veebr 2011, 23:13

saepink

Lugemata postitus Postitas pajero »

Tahaks soetada saepinki kodukasutuseks ,milliste parameetritega (võimsus,kiirus) peaks olema ,et näiteks 50-nest märga prussi lõigata
Andyvana
külaline

Re: saepink

Lugemata postitus Postitas Andyvana »

Tere,
Kasutan Makita LF 1000 pöördsaagi ja selle 1650W-ne mootor lõikab mainitud materjali probleemideta. Metabo KS216-ga(1350W) olen lõiganud peenemat kuiva materjali aga tundub, et 50 mm pole ka palju sellele aparaadile.
Kõik oleneb eelarvest aga kui võimalik, siis võta pöördsaag-kallim aga kui masinast lugu pead, siis aitab sind terve elu. Ma sain korra Makitale käed külge ja enam ei taha lahti lasta-tõeliselt hea ja praktiline masin.
Kui on olemas käsiketassaag ja vaja plaatsae funktsiooni, siis üheks variandiks oleks ka Wolfcraft Master Cut 1000 mitmefunktsiooniline töölaud.

Andyvana
Külaline
külaline

Re: saepink

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Lisaks Andyvanale võin öelda, et kui sul on olemas käsiketassaag ja mitmefunktsioonilise laua peale ei raatsi raha raisata, kuid tahtmine ikkagi suur, siis näiteks mina tegin selle ise valmis- kellegilt küsisin kasutult vedeleva nelikanttorust "sööklalaua", plate minema, jalad relakaga lühemaks, külgedelt samuti jupid vahelt välja, et kompaktsem oleks (plate suuruseks keskmine köögi seinakapi uks) ja uuesti kokku keevitada, puhtaks traatharja või liivapaberiga ja auto veljevärviga viisakam ilme ja jalgade otsa kõrguse reguleerid. Plateks vana, aga korras köögikapi uksele freesisin saetee ja kolm süvistatud auku sae kinnitamiseks, juhtlatiks keldris vedelenud 50x50mm alumiiniumist vinkel, sellele omakorda kronsteinid plate peale kinnitamiseks, kuhugi ette või külje peale eraldi kinnitusega 2-ne pistik (saele ja tolmuimejale), lüliti ja "mobiilne platesaag" ongi valmis. Eriti vajalik on see kaadervärk mul vahest laminaadi või laudparketi paigaldusel pikilõigete tegemisel. Kulu selle tegemiseks- suts värvi (oli varemalt), natuke keevitustraati, kolm peitvastustega 5mm polti, paar neeti ja veel mõned nipet-näpet, kuid mitte üle 100 eegu koos suts üle poolepäevase nokitsemise juurde kulunud mõne õllega. Ainuke väike miinus on vist see, et kui tahad hakata paksemat materjali läbi laskma, siis peaks põrand olema libisemiskindlam või platesaag lausa fikseeritud põranda külge, et saag materjali pealelükkamisel eest ära ei libiseks. Kui soovid, võin pärast ka pildi teha sellest kaadervärgist.
Urmasr
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4248
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 76 korda

Re: saepink

Lugemata postitus Postitas Hiid »

mul on 2000W AEG käsiketassaag, sellega küll üle tollist lauda ei lükka....
Kuidas saab olla võimalik eelnimetatud mootoritega prusse lõigata?
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: saepink

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

Peaksid tera korrigeerima, või on AEG ühe nulliga bluffinud. Pika 50mm prussi lõhki ajamisel lihtsam käsisaega mat. üle sõita, kui prussi üle lühikese plate lükata.

Max
Puutööd
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10946
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: saepink

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Selline kaadervärk saigi ise tehtud ja nagu juba kirjutasin, ei ole see mul just 50mm prusside pidevaks läbilaskmiseks, kuigi olen ka seda teinud, vaid rohkem õhemate laudade pikilõigete laskmiseks ning teemaalgataja soovide jaoks (50mm märja prussi) jaoks jääb sellisest vist väheks, aga eks see olene ka kogustest.
P2130003 (3).jpg
P2130003 (3).jpg (37.72 KiB) Vaadatud 8314 korda
Külaline
külaline

Re: saepink

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mis ime saag sul siis on, Hiid? Ma pole veel kohanud käsi ketast millega ei kannataks näiteks 50x100 prussi pikuti pooleks lasta. Iseasi muidugi kui palju aega see võtab
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1312
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: saepink

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

Iseasi muidugi kui palju aega see võtab

Pange pikilõike ketas peale ja Te ei jõua saele järele joosta. Saeb kiiremini kui jõuad liikuda.

Toomas
Kevva9
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 82
Liitunud: 19 Okt 2010, 18:36

Re: saepink

Lugemata postitus Postitas Kevva9 »

[quote="urmasr"]Selline kaadervärk saigi ise tehtud ja nagu juba kirjutasin, ei ole see mul just 50mm prusside pidevaks läbilaskmiseks, kuigi olen ka seda teinud, vaid rohkem õhemate laudade pikilõigete laskmiseks ning teemaalgataja soovide jaoks (50mm märja prussi) jaoks jääb sellisest vist väheks, aga eks see olene ka kogustest.[quote="urmasr"]
Nutikas töö, kellel on kreissaag, siis sellest saab ka teha, omal on tehtud. Natuke toestust juurde vaja keevitada, plate peale ja voalaa.
Viimati muutis Kevva9, 13 Veebr 2011, 18:34, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: saepink

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

kasutage ka korralikke saekettaid
Külaline
külaline

Re: saepink

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Aitäh Toomas ja Vaaderman soovitamast, aga reeglina kipub see pikilõike ketta ostmine meelde tulema alati sel hetkel kui on vaja juba saagima hakata ja pole seda enam kusagilt võtta ning siis kui poes olen ja vaatan neid kettaid, siis pole ketta parameetrid meeles. :)
Urmasr
Kevva9
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 82
Liitunud: 19 Okt 2010, 18:36

Re: saepink

Lugemata postitus Postitas Kevva9 »

Õige, sita kettaga lõikamise tulemus on sitt. Vabandust väljendi pärast.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4248
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 76 korda

Re: saepink

Lugemata postitus Postitas Hiid »

ma ei tea, kui sitt see mul on. Kitsa teraga ja pabediithammastega. 68mm vist oli max. läbivõtt.
Kus neid häid kettaid müüakse ja mis hinnaga?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10946
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: saepink

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Hiid kirjutas:ma ei tea, kui sitt see mul on. Kitsa teraga ja pabediithammastega. 68mm vist oli max. läbivõtt.
Kus neid häid kettaid müüakse ja mis hinnaga?
Eks kõigepealt käiks suuremates ehituspoodides, siis soriks netist kohalikelt firmade pakutavat ja kindlasti ka siit http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid ... Categories
Vihjes on mul lihtsalt esimene meeldetulnud märksõnaga ebay-s.
pajero
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 36
Liitunud: 11 Veebr 2011, 23:13

Re: saepink

Lugemata postitus Postitas pajero »

Kui on olemas käsiketassaag ja vaja plaatsae funktsiooni, siis üheks variandiks oleks ka Wolfcraft Master Cut 1000 mitmefunktsiooniline töölaud.
tundub,et see pink mõeldud ainult "bosh" seadmetele
pajero
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 36
Liitunud: 11 Veebr 2011, 23:13

Re: saepink

Lugemata postitus Postitas pajero »

isetegemisest niipalju ,et on endal tehtud kreis+seimer aga tahan midagi väiksemat ,et töötuppa mahuks ja kõikide lisadega (ketta liigutamine üles alla,kalde nurk,muutuv nurk)see kõik endal tegemiseks suht keeruline
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10946
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: saepink

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kevva9
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 82
Liitunud: 19 Okt 2010, 18:36

Re: saepink

Lugemata postitus Postitas Kevva9 »

Hiid kirjutas:ma ei tea, kui sitt see mul on. Kitsa teraga ja pabediithammastega. 68mm vist oli max. läbivõtt.
Kus neid häid kettaid müüakse ja mis hinnaga?
Kurat, need on ikka päris kallid. Ära Sa Ehitusmees poodi mine, seal võtavad sul need viimased sendid ka ära. Oleneb, kui suurt ketast sa tahad, näiteks ketassae ketta hinnad on meil siin alates 200- 300 krooni. Need päris väiksed kettad, kui juba mõelda suurte kreissaagide ketaste peale, siis need võivad ulatuda 1000+ krooni.
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: saepink

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

pajero kirjutas:isetegemisest niipalju ,et on endal tehtud kreis+seimer aga tahan midagi väiksemat ,et töötuppa mahuks ja kõikide lisadega (ketta liigutamine üles alla,kalde nurk,muutuv nurk)see kõik endal tegemiseks suht keeruline
Festool´il on kenasti läbimõeldud asjad ja hea hinnaga, keskelt- Makita, DeWalt, Bosh lauasaed, samas teevad ka odavad ehitusmarketites müüdavad saed sama töö ära. Viimaste puhul pead jälgima, et need otse mootori võllilt tera ei keerutaks, hiljem hakkab terade peale kenasti raha kuluma. Head suure D terad on tõesti 1000eek++. Palju oled nõus sae eest maksma... küll siis täpsemaid soovitusi hakkab tulema.
Käsikreissaele väga head tera pole vaja osta, nagu Toomas kirjutas võib saest ilma jääda;)

Max
Puutööd
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1312
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: saepink

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

Käsikreissaele väga head tera pole vaja osta, nagu Toomas kirjutas võib saest ilma jääda;)

Saag siis vist liigub kiiremini kui Sa jõuad jalutada. Max, võta end kokku. Ega Sa nii vana ka veel ei ole. Mina veel jõuan saele järela, aga Sina...?

Toomas
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: saepink

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

Mina lugesin nii-
-Pange pikilõike ketas peale ja Te ei jõua saele järele joosta. Saeb kiiremini kui jõuad liikuda.-

Max
Puutööd
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4248
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 76 korda

Re: saepink

Lugemata postitus Postitas Hiid »

kas netist mingit linki saaks, miuke see õige saeketas on
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: saepink

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

Jah liialdasin veidi- heas füüsilises vormis ehitusmees läbib 60m ilma saeta 8-9 sek, koos saega 10-12 sekundiga, nii et ka hea teraga saag jääb ikkagi alles. Sorry Toomas.

Ei tea mis head tera Toomas kasutab (sooviks ka pilti, linki), mina saan prussi katki täitsa tavalise teraga ja ei pea kuhugi tormama.

Max
Puutööd
pajero
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 36
Liitunud: 11 Veebr 2011, 23:13

Re: saepink

Lugemata postitus Postitas pajero »

500 euri oleks piiriks
Andyvana
külaline

Re: saepink

Lugemata postitus Postitas Andyvana »

Üks hea pakkumine mis ei asu väga kaugel ja sealt võib leida muudki huvitavat.

http://boxes.ee/dewalt-dw777
Vasta