Aidake palun teha hinnakirja

siin arutletakse selle üle, palju tööd või materjalid maksavad. Tööpakkumisi siia mitte teha!
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1892
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 97 korda

Aidake palun teha hinnakirja

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Tere,

Olen ehitusettevõtja Harjumaalt.
Praegu pakilisi tegemisi pole. Tuli mõte, teeks oma kodulehele ehitustööde hinnakirja. Kuna hinnakiri tundub olevat teenindusasutuse hea teenuse osa. :)
Aga ei olegi asi lihtne. Hind on üsna kaalukas küsimus.
Siin abivalmis :) ja arukas konsiilium koos. Ehk oleks nii klientide kui ehitajate seas inimesi, kes nõus arutlema ja ettepanekuid tegema. Et hinnakiri oleks kliendile taskukohane ja samas ehitusettevõttele kasumlik.
Et millised oleksid mõistlikud hinnad?
No näiteks müüritöö, lihne kokku lüüa, konkreetne asi?
Ploki paigaldus ütleme 10€ tuuris m2. Oleneb ploki kaalust, siia ja sinnapoole. Kas oleks mõistlik. Muide OÜ ametlik hind, mis sisaldaks nii makse, kui kulusid ja töömehe Eesti keskmise palga lähedast palka, olenevalt mehest. Ja kas sellele oleks reaalselt turgu kvaliteetse töö korral.
Alustaks siis kõigepealt sellest. Aga võib ka millestki muust.
Viimati muutis vuuk, 05 Veebr 2011, 11:52, muudetud 1 kord kokku.
Piirdeaiad
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 67
Liitunud: 24 Mär 2010, 11:48
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Aidake palun teha hinnakirja

Lugemata postitus Postitas Piirdeaiad »

No ei käi nii need asjad, et keegi teine ütleb mis on mõistlik hind. Ma saan aru, et sa oled enne ka tööd teinud ja raha küsinud, ehk paned siis need samad hinnad mis sa küsinud oled ja mis sulle makstud on kodulehele üles. Ettevõtja töö hulka kuulub ka hinnakujundus.

Tervitades
A.Sander
aiad,väravad,automaatika
Aiad, väravad, automaatika, liugväravad, tiibväravad
Puitaiad,võrkaiad, aiapostid, aialipid
http://www.piirdeaiad.ee
Kylamees
külaline

Re: Aidake palun teha hinnakirja

Lugemata postitus Postitas Kylamees »

Õudus ruudus, sellised on siis haritud ja tegijad ehitajad.
Alustaks googlist ja sõnast hinnakujundus.. ah ok. olgu see sulle lugemisks.

Toote hinnakujundus

Sa võid müüa kõige tähelepanuväärsemat toodet maailmas, aga kui paned sellele vale hinna, siis võid minna pankrotti. Kui see on liiga kõrge, siis peletad eemale oma kliendid. Kui see on liiga madal, siis kannatab su tasuvus.

Õige hinna panemine on väga keeruline ülesane ja see hõlmab endas nii tootmise kulude kui ka klientuuri eelarve arvestamist.

Et oma tootele sobivat hinda leida, pead arvestama järgmiste aspektidega:

1. Tea oma kulusid. See hõlmab nii otseseid kulusid (nt. tooraine hind) kui ka kaudseid kulusid (nt. kindlustus või ruumide rent). Kõike seda teades saad otsustada kas sa suudad konkreetse hinnaga katta oma kulud ning teenida kasumit.

2. Uuri oma konkurente. Kui sinu toodete jaoks on turul sarnaseid tooteid või teenuseid, siis peaksid teadma nende hindasid. Sa ei pruugi küsida just seda hinda, aga sa saad selle aluseks võtta. Pead otsustama ka millist väärtust sa lisad ja millist kvaliteeti pakud. Kas soovid alandada hinda ning kvaliteeti ning müüa suuremates kogustes? Või on mõistlikum müüa oma tooteid või teenuseid kõrgema hinnaga pakkudes lisavõimalusi. Väike-ettevõtete tõeline konkurentsieelis on pakkuda midagi unikaalset. Üheks kindlaks toote väärtuse lisamise viisiks (ja sellega ka kõrgema hinna saamiseks) on lisateenuste pakkumine.

3. Tea, kes on su klient. Selleks tuleb läbi viia põhjalik turu-uuring. Vahet pole, kas teed seda spetsiaalset firmat kasutades või ise uurides, eesmärgiks peaks olema täpse ülevaate saamine selle kohta, kes on su kliendid ja palju nad oleksid nõus maksma.

4. Vaata oma kulud üle. Oletame, et sa pead küsima 500 krooni oma teenuste eest, kuid turuhinnaks on 250 krooni. Kui sa ei suuda oma klientide ees õigustada kallimat hinda, siis pead vähendama hinna alandamiseks kulusid.

5. Pidevalt vaata üle oma hinnakujunduse strateegia. Kuna kulud võivad muutuda, siis võib väheneda ka kasumimarginaal. Seetõttu tuleb pidevalt analüüsida oma toodete/teenuste hindasid.

6. Alanda hindu vaid äärmisel juhul. Raskes majanduslikus olukorras võib tekkida kiusatus alandada müügi edendamiseks hindasid. See tähendab aga, et hiljem on neid väga raske tõsta. Üheks lahenduseks on hoida üldised hinnad samal tasemel ja juurde pakkuda lisaväärtust (-teenuseid), mis ei läheks sinu jaoks palju maksma.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Aidake palun teha hinnakirja

Lugemata postitus Postitas rokikas »

vuuk kirjutas: No näiteks müüritöö, lihne kokku lüüa, konkreetne asi?
Müüritööd on suht konkreetsed tööd tõesti aga hinnakirjast peaks ka selguma mida täpselt see hind sisaldab. Näiteks kas tellingute rent + paigaldus on samas hinnas, kas sisaldab ka materjali teiselduskulusid ( näiteks plokikoorem majast jäetud 40 m. kaugusele ja kuidagi see hunnik ju tuleb müürideni saada. Rääkimata tõstmisest 2 korrusele või kõrgemale.), jne.
Pigem teeksin kodulehele näidispakkumise kus oleks ka sellised kulud välja toodud. Sama lugu ka muude töödega. Näidispakkumine annaks kliendile mingi ülevaate hinnaklassist ja lõpphinna kujunemise põhimõtetest.

"Kylamees"
Kui ehitajal ei ole hinnad avalikult nähtaval siis anonüümikud oigavad. Kui üks ettevõtja teeb ettepaneku koostada näidis milline võiks üks ehitusettevõtte hinnakiri välja näha siis jälle oigamine. Ma olen veendunud et "Vuuk" teab väga täpselt milliste hindadega ta ehitab ja kuidas ta need hinnad on omale arvestanud. Siine teema pigem sellest et kuidas neid hindu kodulehel kajastada nii et võimalikud kliendid neist õigesti aru saaksid.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1892
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 97 korda

Re: Aidake palun teha hinnakirja

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Tänan vastajaid heasoovlike ja kasulike nõuannete eest.
Eriti hästi sobivad need siia teemasse sissejuhatavaks osaks.
Ja mis kindlasti minule ja teistelegi lugejatele teadmiste täiendusteks ära kuluvad. Kõik saab väikeste mööndustega kõrva taha hoiule pandud ja kui vaja peaks minema - neid ka kasutan.
Tegin juba ka esialgse versiooni ühest hinnakirjast, mida saab vaadata veebiaadressilt: http://www.wuuk.ee/muurihinnad.html
Kommentaarid, ettepanekud ja arvamused paluks siia foorumisse, kui kellelgi peaks olema viitsimist seda teha.
Loodan, et peale paljutõotavat sissejuhatust ka teema ise jõulisemalt hoogu saab.
Ainult palun mind mitte päris ära lintšida. :)
Viimati muutis vuuk, 09 Veebr 2011, 16:04, muudetud 1 kord kokku.
mikker
külaline

Re: Aidake palun teha hinnakirja

Lugemata postitus Postitas mikker »

Esiteks- kodulehekülg ei kannata kriitikat, kodulehekülg peaks looma usaldust sinu vastu aga praegune kodulehekülg pigem viib usalduse alla. Miks need auto pildid esilehel on, kas tegeled autorendiga, või tahad kliendile näidata, et sul on kaks autot ja haagis. Miks need tööriistade pildid on- kas need on suvalised pildid või sinu kasutuses olevad tööriistad( saag, sõrg, Fiskarsi kirves jne) Kelle pilt see kodulehel on, kui Sinu, siis kas paremat pilti ei ole, see oleks nagu paberilt sisse skannitud ja siis veebi riputatud

Teiseks- hinnakiri, väga segane, ei tea kahjuks müüritöödest midagi aga enamus kliente ei tea samuti. Äkki mingid illustreerivad pildid jne

Talvel kui tööd on vähem võiks nendele asjadele mõelda
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1892
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 97 korda

Re: Aidake palun teha hinnakirja

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Tänan, Mikker, nõuande eest.
Kodulehe kohta niipalju, et olen ise selle tegija. Kuna pole selle ala proff, siis oligi arvata, et saan kriitikanooli. Püüdes kasutada talvist ehitusest vaba aega, mida masu tingimustes kipub rohkesti olema, otsustasin selle tegemist iseseisvalt õppida. Tänaseks jõudnud sinnamaani.
Hinnakirjale on plaanis kindlasti lisada lingid täpsustavate piltide ja informatsiooniga. Pole veel jõudnud.
Viimati muutis vuuk, 05 Veebr 2011, 12:06, muudetud 1 kord kokku.
Pekikuubik
külaline

Re: Aidake palun teha hinnakirja

Lugemata postitus Postitas Pekikuubik »

Tubli vuuk!
Eesmärk pühendab abinõu. Algus on tehtud ja see on hea märk kui inimene viitsib midagi ka teha.
Enamus siin lihtsalt pritsib tatti ja sügab mune vabal ajal. Igasugune kodulehekülg näitab, et ettevõtja
on olemas ja võtab asja tõsiselt. Täna on ikkagi seis selline: kui sul puudub kodulehekülg pole sind ka olemas. :amen:
kodulehekülg
külaline

Re: Aidake palun teha hinnakirja

Lugemata postitus Postitas kodulehekülg »

Toetan Pekikuubiku sõnu. Parem seegi kui mitte midagi ja kui aega on, siis saab ju oma kodulehekülge alati järjest meeldivamaks muuta. Ega kriitika peale ei tasu solvuda, vaid vaadata seda kui klientide tagasisidet. Tihti ettevõtja näeb oma tegemisi vaid omast vaatenurgast kui teenuse osutaja, kuid ei suuda ennast asetada kliendi "nahka", kes töömeest otsides lööb veebilehe lahti ja nii mõnegi juures jääb mõttesse, et miks küll tegelane on ennast ära peitnud, seljaga raffa poole või siis kirjutab oma tegemiste kohta väga üldistavat juttu a la teen kõike ja 24/7 järjest.

Mulle meeldis üks lause sellel veebilehel, mis äratas usaldust:

Üldehituse alal tegevuslitsentsi number: EEH001496

Juba selle avaldamine näitab, et ettevõtja võtab oma tegemisi tõsiselt ja ei rapsi mingi olematu "pädeva" tööjõuga...

P.S. Kujundust ja värve võiksid ka veel valida, et esileht ei muutuks liiga halliks... :)
Kylamees
külaline

Re: Aidake palun teha hinnakirja

Lugemata postitus Postitas Kylamees »

Hinnakirjast on puudu see, et kas hind on käibemaksuga või ilma. Või FIE puhul ei lisandu.
Muidu täitsa ok jätka samus vaimus.
Külaline
külaline

Re: Aidake palun teha hinnakirja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Pekikuubik kirjutas:
Täna on ikkagi seis selline: kui sul puudub kodulehekülg pole sind ka olemas. :amen:



Ehk oskad siis ka öela, kus asuvad need kel kodukat pole? :grin:
Minu, kui väikese tegija, kogemus kodukaga pole eriti positiivne ega soovi sellega enam eriti vehkidagi. Ntx 80-90% võtavad selle kaudu ühendust igasugu vahendajad-rentijad-kupeldajad :lol: Paraku senine Eesti ehituspoliitika soosib ka seda, et palju suuremaid hinnapakkumisi võidavad need kel puudub vastavate tööde teostamiseks kaader ja kogemustki. Siis hakkab üks jantimine ja jahtimine peale. Eriti häiriv on see, et sa peaksid siis reageerima nagu tuletõrjuja. Pealegi tekib alati küsimus, milleks peab selliste kutseid vastu võtma kes on tegusamate tegijate eest töö, olukorda kasutades, ära napsanud....ja siis kutsub suvalisi, keda intrist või ükskõik kust mujalt kätte saab nn"püssi alla"

Vuukehitusele aga edu!

taastaja
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1892
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 97 korda

Re: Aidake palun teha hinnakirja

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Kylamees kirjutas:Hinnakirjast on puudu see, et kas hind on käibemaksuga või ilma. Või FIE puhul ei lisandu.
Muidu täitsa ok jätka samus vaimus.
Jah aitähh! :) käibemaks oli meelest läinud.
Nüüd täiendasin hinnakirja ka viidetega. Osa linke viitavad küll vaid tootjate kodulehtedele vastava materjaliga seonduva informatsiooni juurde. Loodan, et tootjad sellepärast ei pahanda, et sedasi neile reklaami teen.
Lehe tegemine-mis ikka ka informatsiooni sisaldab - ikka päris suur töö. Peab kõike seda infot valdama või vähemalt teadma, kuidas seda leida. :)
Ja kui muud kasu sellest ei tõuse, siis enese harimiseks päris huvitav töö.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1892
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 97 korda

Re: Aidake palun teha hinnakirja

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Külaline kirjutas: Minu, kui väikese tegija, kogemus kodukaga pole eriti positiivne ega soovi sellega enam eriti vehkidagi. Ntx 80-90% võtavad selle kaudu ühendust igasugu vahendajad-rentijad-kupeldajad :lol: Paraku senine Eesti ehituspoliitika soosib ka seda, et palju suuremaid hinnapakkumisi võidavad need kel puudub vastavate tööde teostamiseks kaader ja kogemustki. Siis hakkab üks jantimine ja jahtimine peale. Eriti häiriv on see, et sa peaksid siis reageerima nagu tuletõrjuja. Pealegi tekib alati küsimus, milleks peab selliste kutseid vastu võtma kes on tegusamate tegijate eest töö, olukorda kasutades, ära napsanud....ja siis kutsub suvalisi, keda intrist või ükskõik kust mujalt kätte saab nn"püssi alla"

Vuukehitusele aga edu!

taastaja
Õigus muidugi aga ega koduleht üksi süüdi ole. Reklaamil üldiselt selline mõju. Koduleht vaid üks reklaami osa. Aga leht peaks valgustama õigest küljest. Sellest seisukohast võetuna paningi esilehele oma tööriistad ja oma näo tagasihoidliku pildi, mitte pilvelõhkuja. Nagu paljudel väikefirmadel.
mikker kirjutas:Esiteks- kodulehekülg ei kannata kriitikat, kodulehekülg peaks looma usaldust sinu vastu aga praegune kodulehekülg pigem viib usalduse alla. Miks need auto pildid esilehel on, kas tegeled autorendiga, või tahad kliendile näidata, et sul on kaks autot ja haagis. Miks need tööriistade pildid on- kas need on suvalised pildid või sinu kasutuses olevad tööriistad( saag, sõrg, Fiskarsi kirves jne) Kelle pilt see kodulehel on, kui Sinu, siis kas paremat pilti ei ole, see oleks nagu paberilt sisse skannitud ja siis veebi riputatud

Teiseks- hinnakiri, väga segane, ei tea kahjuks müüritöödest midagi aga enamus kliente ei tea samuti. Äkki mingid illustreerivad pildid jne

Talvel kui tööd on vähem võiks nendele asjadele mõelda
Aga nagu nähtrub, ma pole suutnud läbi tellija silmade vaadata. :) ja panin "puusse"
Mikker
külaline

Re: Aidake palun teha hinnakirja

Lugemata postitus Postitas Mikker »

Sellest hinnakirjast ei ole palju kasu kui sa esilehte korda ei tee. No ei ärata usaldust see.

Seda on näha jah, et tegeled ise kodulehe arendamisega, miks sa sellega ise tegeled on raske aru saada, võiksid lasta põhja teha ikka spetsialistil ja tekstid, pildid ja muud uuendused ise teha.

Esilehe puudused

Autod viska minema
Liikuvad tööriistad- kelle jaoks, või mis eesmärgil
Kirja font suuremaks.
Miks ma sind peaks valima- sellest peaks klient kohe aru saama
Eesmärgiks on klientide soovide ja rahulolu keskne teenus, mis on võimalikult soodne nii kvaliteedi kui hinna poolest- mis asi on soodne kvaliteedi poolest

Anna minna
Ja neile kes arvad, et kodulehekülge ei ole vaja siis oodake veel paar aastat.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1892
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 97 korda

Re: Aidake palun teha hinnakirja

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Mikker kirjutas: mis asi on soodne kvaliteedi poolest
Jah nii see on. Inimesed ei taha aru saada, et hinnanumber, ei tarvitse kajastada kauba või teenuse tegelikku hinda.
Ostad säästumarketist näiteks akutrelli. Välimuselt vahet pole. Aga kui teed sellega tööd, iseäranis veel teenust, siis ehk juba esimesel päeval saad teada, et jaa... :lol: - kvaliteedi poolest saab ka ikka asi olla soodne või ebasoodne.. Aga selleks peab olema olnud võimalus eelnevalt tunnetada, mis tähendab töötada tõelise tööriistaga.
Mina fännan häid tööriistu. Ja peaaegu kõik säästud seni ettevõtluses tegutsetud aja jooksul olen nendesse investeerinud. Võib öelda, et need on mu sõbrad - nendega koos on mul hea olla ja ma saan neid usaldada. Nainegi juba muretseb, et võtan tema asemel viimati kaissu need magama minnes. :D
Ja suuresti tänu nendele osutan ju oma teenust.
Seetõttu arvasin, et ehk need iseloomustavad mu ettevõtet, kui üks oluline osa.
Aga kui see ei jõua inimestele kohale ja vaid peletab(mingi jube kola veereb esiplaanile. Siis jah - tegelikult ise ka olen kahelnud. Samas on üks inimene ütleb, et see on lahe :)
Suur tänu ikkagi nõu andmast :) - esilehest oleneb muidugi väga palju. Kui palju spetsialist Mikker põhja tegemise eest küsib? Võite minuga otse ühendust võtta.
Kylamees
külaline

Re: Aidake palun teha hinnakirja

Lugemata postitus Postitas Kylamees »

Käibemaksu 20% hindadele hetke seisuga ei lisandu, kuni Vuuk Ehitus OÜ ei ole käibemaksu kohuslane.
MInu lihtne nõuanne käibemaksukohapealt - parem seda 20% ära üldse pane. Tihti lugu peale maksumuudatust (EV otsustab näiteks tõsta langedata seda, siis unustatakse see pisisasi kodulehel täiendada)
Ametlik tellija teab seda niigi palju käibemaks on kui on.

Avalehel on kõik asjad puntras. Oleks siis üksteise alla või ühes reas - võiks tühimikud suuremad vahel olla. Pean silmas -avaleht- teenused-kontakt jne
Need vilkuvad pildid hakkavad tõesti lõpuks häirima... See info hakkab sealt niimoodi hääbuma. Tekst suuremaks esilehel.
Avalehele rohkem juttu - kiida ennast! Kui hea kui tubli jne.

Võta seda kui infot, ning mitte eriti tõsiselt, aga siiski mõttekoht sulle.
Mikker
külaline

Re: Aidake palun teha hinnakirja

Lugemata postitus Postitas Mikker »

kylamees- väga tihti nüüd käibemaksumäära muudetud ei ole, meenud ainult üks kord.
Hinnakirjas peab kindlasti olema määratletud käibemaks. Kirjuta nagu suurtes lepingutes hinadadele lisandub käibemaks vastavalt EV kehtestatule(kuidagi nii see sõnastus oli, ei saa hetkel järgi vaadata)

Vuuk Ehitus OÜ on registreeritud 2007 aasta kevadel. Üldehitusteenuseid on pakkunud eraklientidele ja asutustele peamiselt Harjumaal ning Tallinnas. Kogemusi on palju enamike ehitus- ja remonttööde vallas. Kliendina võiks mõelda, et sa ei ole suurt midagi teinud, kuna pole kolme nelja aasta jooksul suutnud ületada käibepiiri mis sinu ettevõtet käibemaksukohuslaseks muudaks.

Mõtle need tekstid uuesti läbi, et need oleks kiiresti ja üheselt mõistetavad(soodne kvaliteet).
Kylamehe soovitused esilehe kohta head.
Kui sa tahad oma sõpru(tööriistu) ja autosid näidata, siis ära tee seda esilehel, koosta uus alamleht minu tööriistad.



Mikker ei tee kodulekülgi, lihtsalt olen otsapidi nendega seotud ja arvan teadvat nendest natuke rohkem kui tavaline inimene aga kindlasti ei pea ennast profiks.
kodulehekülg
külaline

Re: Aidake palun teha hinnakirja

Lugemata postitus Postitas kodulehekülg »

[quote="Kylamees
Avalehele rohkem juttu - kiida ennast! Kui hea kui tubli jne.quote]


Ma isiklikult hoidun sellistest kiidukukkedest väga kaugele, kes oma saba kergitamiseks pühendavad selleks pika lehekülje või jututavad pika jutluse maha. Nii palju kui olen lehitsenud neid kodulehekülgi, ei ole mitte kuskilgi mitte kellelgil kirjas, et tegelased tunnevad peale töö tegemist ka materjale ja oskavad neid ka kliendile soovitada, mille poolest üks toode/materjal on teisest parem/viletsam ja mis tulemus sellega saab, kui neid kasutada. Tulemus on sama, kui lähed kauplusse ja müüja ei tunne tooteid, mida müüb, kuid on harjunud neid igapäevaselt müüma, õppinud kliente moosima ning saab müügi pealt boonust.
igiliikur
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 289
Liitunud: 27 Nov 2008, 15:37
Asukoht: lõunas
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Aidake palun teha hinnakirja

Lugemata postitus Postitas igiliikur »

Kuule kylamees, see et sulle asjad ei sobi, see ei tähenda, et teistele ei meeldi. Ma tegin samamoodi oma esimese lehe 95a, sain hakkama, täpselt nagu teemaalgataja. Kõik on õpitav ja asja saab alati täiendada. Minu poolt 5+(tausta ilmselt muudaks, googel hea abimees)
Kylamees
külaline

Re: Aidake palun teha hinnakirja

Lugemata postitus Postitas Kylamees »

igiliikur kirjutas:Kuule kylamees, see et sulle asjad ei sobi, see ei tähenda, et teistele ei meeldi. Ma tegin samamoodi oma esimese lehe 95a, sain hakkama, täpselt nagu teemaalgataja. Kõik on õpitav ja asja saab alati täiendada. Minu poolt 5+(tausta ilmselt muudaks, googel hea abimees)
Ma kujutan ette milline nägi sinu 95.a. tehtud koduleht välja.
Kui sul on nii hea ja maitsekas koduleht siis lase ta suurele ringile ära häbene. Arvan, et ka teised tahaks näha seda imekena lehekest, mida sa nii kiivalt varjad. Võimalik, et Hr. Vuuk saaks sealt häid ideid. Ai jah konkurent ju, temale ei või ometigi näidata kui hea leht sul on ja millist salajast infot ta sisaldab.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1892
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 97 korda

Re: Aidake palun teha hinnakirja

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Kui nüüd juba arutlus konkurentsi peale läks, siis...
Minu arust siia maailma on konkurentsi liiga palju saanud. Seda võiks olla vähem ja selle võrra rohkem võiks olla koostööd. Seda on lihtne öelda ja mõelda. Aga mitte vastavalt tegutseda. Eriti meil eestlastel, kes me oleme paadunud individualistid.

Vahepeal olen hinnakirja täiendanud ja esilehe tegin lagedaks võtsin ära tööriistad. Liiga lage tundub küll. Praegu ei oskagi sinna midagi head välja mõelda. Mulle ei meeldi niisugune esileht, mille sõnadest või kujundusest kumab läbi võlts, õõnes üleshaipimise mekk. Ei tahaks ka, et sellest jääks vale esmamulje. Siis parem jäägu esialgu tagasihoidlikum.
Samas valmib tasapisi järgmine hinnakirja leht - korstnahinnakiri. Varsti jõuab üles.
Aga jah HTML-iga läheb aeglaselt see töö. Excelis kulgeks märksa libedamalt. Võiks ju Excelis ja salvestada PDF - na. Aga ma lihtsalt tahan praegu sedasi teha.
Kommentaarid, arvamused edasigi teretulnud.
Ka hindade osas oodatud :)
Kylamees
külaline

Re: Aidake palun teha hinnakirja

Lugemata postitus Postitas Kylamees »

Üldiselt on asi paremuse poole liikunud, aga jah esileht on kuidagi plank. Sinna võiks ikkagi mingid pildi(d) panna, aga ära pane neid vilkuma, las nad lihtsalt olla taustaks.
Kiitmise alla pidasin ma silmas seda, et kirjutad natuke laiemalt asjadest nt palju on objekte olnud, mis on põhilised tööd mida teete üldehitus, müür, mida iganes, kuidas teete, on teil omal kõik asjad jne

Hinna kohapealt mina vinguma ei hakka, igaüks teab oma hinda.
igiliikur
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 289
Liitunud: 27 Nov 2008, 15:37
Asukoht: lõunas
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Aidake palun teha hinnakirja

Lugemata postitus Postitas igiliikur »

Leht näeb hetkel ok välja, ei olegi esilehel rohkem vaja. Kõik info olemas ja kättesaadav.

PS: Kylamees, mu ühest lehest on saanud nüüdseks e-pood ja ütleme ausalt, reklaami jaoks on teised kohad.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1892
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 97 korda

Re: Aidake palun teha hinnakirja

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Aitäh!

Igiliikur, kuidas e-pood ära tasub? Kas inimesed usaldavad? Mida müüte?

Kujutan ette, et e-poe lehe tegemine vaid algus. Poe pidamine, kui tekib ostjaskond vast suuremgi töö selle juures.
Edu igatahes!
igiliikur
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 289
Liitunud: 27 Nov 2008, 15:37
Asukoht: lõunas
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Aidake palun teha hinnakirja

Lugemata postitus Postitas igiliikur »

Ütleks nii, et mul see e-pood ja oma firma nagu rohkem hobi. Põhitöö kõrvalt saab ilusti hakkama. Ega midagi keerulist pole, tuleb tellimus, saadad arve ja peale raha laekumist viskad kauba teele;) Müün LED valgustust.
Vasta