Pööningul asuva kööktoa soojustamine

kuidas soojustada oma elamist
hall kass
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 01 Nov 2009, 07:10

Pööningul asuva kööktoa soojustamine

Lugemata postitus Postitas hall kass »

Pind, kus ma juba kolmandat talve elan, on vist vaikselt hõredaks vajuma hakanud.
Püüaks siis uurida, mida teha võiks ja kui palju see maksma läheks. Ruum on 4x4x2 m. Seinu peaks minu hinnangul olema nii 26 ruutu (kui maha arvata uks ja aknad).
Seintel on krohv, mis on kaetud tapeediga. Mis on krohvi all, ma ei tea, käega katsudes on seinad üsna jahedad (eks millalgi võin veidi seina lõhkuda ja krohvi alla piiluda, kui vaja). Laes on samuti krohv, sellele on kleebitud mingid umbes 1 cm paksused penolaadsed plaadid, mille alumisel pinnal on reljeefsed ilumustrid.

Praeguse ilmaga on nii, et kui korra ööpäevas kütan, siis peale kütmist võib küll üle pluss 20 sisse saada, aga vahetult enne järgmist kütmist suudab temperatuur kukkuda lausa vaid pluss 10-ni põrandast nii 1,5 m kõrgusel. Põrand on kogu aeg jahe. Varasematel talvedel oli sellise ilmaga kraadide kõikumine väiksem, alles miinus 15 oli see piir, kust hakkas umbes selline sisetemperatuuri kõikumine, nagu praegu.

Pakkuge variante. Kas, ütleme, kuni 2000 krooniga saaks seintele ja lakke mingi parema soojustuse tekitada?
voldemar
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 31 Jaan 2005, 11:21

Re: Pööningul asuva kööktoa soojustamine

Lugemata postitus Postitas voldemar »

2000 krooniga saad villa osta ja selle väljastpoolt lisada, kui kusagilt ligi pääsed. Vajalik oleks ka tuuletõke, kui seda on seal kusagilt võimalik omavahel liita pööningul. Seestpoolt tehes läheb kindlasti kallimaks , sest tekkib viimistlusvajadus. Kui villaga ligi ei pääse, võibolla saab kuidagi penoplasti lükata sarikate vahele jne. põhiline, et katusematerjali ja soojustuse vahele tuulutus jääks vähemalt 2cm. Frmat ei hakka soovitmagi väikse eelarve juures.
Vasta