K: Kui pika garantii pean andma

ehituslubadega jms seonduv
Ehitaja56
külaline

K: Kui pika garantii pean andma

Lugemata postitus Postitas Ehitaja56 »

Pean ehitusfirmat. Väiksemaid ametlikke otsasid on olnud, aga siiamaani enamus tööd olnud mitteametlikud.

Nüüd vaja teha Tallinnas üks juurdeehitus (27m2) ühele majale ja kindlasti täiesti ametlik, garantiid jne asjad.
Kuidas asjad ette nähtud on?
Inimene muretseb ehitusloa jne. Siis sõlmime temaga mingi lepingu? Töövõtulepingu?
Kui pika garantii pean andma oma tööle? Töö valmimisel peame tegema siis ka kaetud tööde akti?

ootan abistavaid nõuandeid, Hillar
Külaline
külaline

Re: K: Kui pika garantii pean andma

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kõik garantiid käivad vastavalt VÕS järgi.
Urmasr
Ehitaja56
külaline

Re: K: Kui pika garantii pean andma

Lugemata postitus Postitas Ehitaja56 »

Ja?????
Külaline
külaline

Re: K: Kui pika garantii pean andma

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Oh, neid garantiisid on kah mitut sorti- materjalidele, tööle- kui klient hangib materjalid, siis sina selle eest ei vastuta, sest sa ei tea millist aegunud kraami ta sulle sokutada võib, mis poole aasta pärast seinalt maha kukub, või toob sulle II sordi fibot ja pärast krohvid lolliks+ materjalide ja ülearuse töö kulu jne. Ise olen andnud tavaliselt 2 aastase garantii ja pole veel keegi mind tagasi kutsunud, et sitasti tehtud. Kõige lihtsam on kui töö on koos sinupoolsete materjalidega, siis ise tead, mida laod ja seina/katusele paned, millega viimistled, et hiljem ei oleks jamasid. Vaatasin huvi pärast arvutist oma arhiivi, aga hetkel ei leidnud üles vastust Tarbijakaitsest garantiide kohta. Ju olen selle ära visanud.
Urmasr
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: K: Kui pika garantii pean andma

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Mu teada on nii, et kui sa ka annad 1.a. siis vastavalt VÕS-le või mingi eurovärgile on igale asjale garantii ikkagi min. 2.a. Rohkem võib alati anda.
Külaline
külaline

Re: K: Kui pika garantii pean andma

Lugemata postitus Postitas Külaline »

algataja
külaline

Re: K: Kui pika garantii pean andma

Lugemata postitus Postitas algataja »

Aitäh abi eest.
Aga ega siis midagi, vormistan töövõtulepingu, pakun garantiid 2 aastat ja tööde valmimisel siis kaetud tööde akt ja allkirjad alla?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10946
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: K: Kui pika garantii pean andma

Lugemata postitus Postitas Urmas »

algataja kirjutas:Aitäh abi eest.
Aga ega siis midagi, vormistan töövõtulepingu, pakun garantiid 2 aastat ja tööde valmimisel siis kaetud tööde akt ja allkirjad alla?
Mina kirjutan iga kord kui raha küsimiseks läheb, teostatud tööde vastuvõtuakti, et tellija konkreetselt teaks, mille eest ta mulle maksab. Tavaliselt tuleb ühe maja siseviimistlemisel küsida raha 3-4 korda (ettemaks, üks või kaks vahemakset ja lõpparve). Vahemaksed sellepärast, et ei riski kogu summat lõpparveks jätta ja eks tellijal ole ka kergem kui peab väiksemaid summasid välja andma, muidu ühe suurema summa puhul raha peos hoidvad sõrmed kisuvad äkki krampi ja mina ei näegi lõpparvet :) .
Busta
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 283
Liitunud: 22 Nov 2008, 23:16
On tänanud: 6 korda

Re: K: Kui pika garantii pean andma

Lugemata postitus Postitas Busta »

Hillar, kui tasuva tööotsa said, siis ehk jääb natuke ka juristile sellest anda. Oluliselt odavam tuleb, kui juba enne lepingu tegemist nõu pead. Hiljem on probleemide lahendamine väga kallis. Kõike vajalikku Alates A-st ja O-st selgitada tasuta ei viitsi.
Vasta