laudvoodri roov

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
Kasutaja avatar
randolfe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 26 Nov 2005, 00:34
Asukoht: kuressaare
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

laudvoodri roov

Lugemata postitus Postitas randolfe »

tere.
mis arvate kas oleks targem panna laudvoodri alla rooviks,25x50 vöi 25x100.mis oleks siis optimaalne samm,mingi 600 we,
omas majas tööd ei löpe.....iialgi
jjn
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 16 Okt 2008, 08:31

Re: laudvoodri roov

Lugemata postitus Postitas jjn »

Soovitan panna 25*100 ja põhjused on:
- roov ise on laiem ja ka toekam
- see omakorda annab võimaluse naelu / kruvisid üksteisega iga laua kinnitusel kohakuti mitte sättida
- mis omakorda vähendab roovile antavat "valu" konkreetsel sirgjoonel (kruvid-naelad jooksevad siis mingi nihkega eelneva laua suhtes)
- kui jääb laua oksakoht just roovga kohati, -on leiema roovituse puhul jällegi suurem võimalus valida sobiv naela asukoht
- peale viimistlust on pilt samuti hajutatum (praktikas ju tihti levinud, et nael/kruvi istutatakse nii sügavale, et laua pinna sisse jääb auk, ning aastate vältel, -sademete toimel paistab selline "ribu-raba" silma veel eriti).

Sammuks 600 on täitsa ok, see rohkem oma äranägemise järgi, Aga vahest ei saa soovitud sammu koha peale ju roovi panna ka, peab ju arvestama igasugu avade ja läbiviikudega jne. Eks siis tuleb sammu vastavalt vajadusele / võimalusele muuta.

Ja mina värviksin peale laudise paigaldust fassadi veelkord üle, - tulemus väga bro !
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: laudvoodri roov

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Mina panin 30x65mm. Lihtsalt trehvas selline mõõt olemas olema ja mõtlesin,et tuuldub ka paremini. Rooviga seoses, et kui on näiteks otsaviiluga tegemist, siis vaja tuulekasti juures panna roov tihedamalt, sest muidu jäävad paljud laua otsad väga pikalt õhku. Ma panin lisa roovi jupid ~0,5m pikkused.
Ma lõin ka omavärvitud laua seina ning peale seda tõmbasin naela- ja kruvipead värviga üle. Kui kõik lauad olid seinas, tõmbasin ka kogu pinna kergelt värviga üle.
Kasutaja avatar
randolfe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 26 Nov 2005, 00:34
Asukoht: kuressaare
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: laudvoodri roov

Lugemata postitus Postitas randolfe »

üldiselt vist lüüakse naeltega seina,aga nagu kuulda ka siis kruvidega.tea on seal ka mingit vahet,omal ei juhtu naelapüssi ka olema,seljuhul oleks trelliga parem,kiirem jälle kruve lasta kui haamriga naelu taguda.
omas majas tööd ei löpe.....iialgi
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: laudvoodri roov

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

randolfe kirjutas:üldiselt vist lüüakse naeltega seina,aga nagu kuulda ka siis kruvidega.tea on seal ka mingit vahet,omal ei juhtu naelapüssi ka olema,seljuhul oleks trelliga parem,kiirem jälle kruve lasta kui haamriga naelu taguda.
Ma panin seinalauad naeltega (60mm kuumtsink peitpea nael) ja tuulekasti omad kruvidega, kuan pidin laudu üksi panema ja kruviga pannes sai kuidagi üksi hakkama. Nael on odavam kui kruvi ja oma ühe maja jõuab ikka ära lüüa. Ega iga töö jaoks saa eraldi tööriista osta :) Palju rohkem tundsin puudust järkamis?saest, sest mitte kõik lõiked ei saanud käsisaega lõigates 100% täisnurksed. Naeltega oli see huvitav asi, et esimese 5kg ostin K-Rautakeskost ja teise 5kg Decorast. Ma ei tea, kas see oli juhus, aga Decora naelad (nad müüvad Janere naelu) määrisid käsi palju rohkem kui K-Rautakesko omad. Kuna mul olid heledad lauad, siis oli see vahepeal suht jama, pidi lauad pärast lapiga üle käima, enne viimast värvilihvi.
Vasta