Palun nõu plaatimisel

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Tahanplaatida
külaline

Palun nõu plaatimisel

Lugemata postitus Postitas Tahanplaatida »

Ahoi. Tahan oma esiku ära plaatida (põranda). Pole ise kunagi plaatimistööd teinud aga päris palju näinud.
Muude ehitustöödega olen pea kõigega tegelenud.
Ostsin põrandaplaadid ära, 0,9 cm paksused. Aluspinnaks on okei betoon.
Ostsin easyfix plaatimissegu ka ära ja 3 mm ristid vuukide jaoks. Samuti ostsin 1 cm hambaga kammi.

Plaadi lõpppind peab jääma 1,6 cm betoonist ja plaat ise 0,9cm, seega segu peaks jääma 0,7 mm. Loodan et 1 cm kamm on siis ju okei valik?
Plaatide mõõt on 60x60cm.

Andke nüüd nõu palun, et kuidas ikka teha, et mida kindlasti ei tohiks ära unustada?
Kas ristid panen ainult nelja plaadi ristumiskohta? Ja sellisel juhul jäävad nad vuugisegu sisse äkki?

Parimat,
Antu
stc 101
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 227
Liitunud: 25 Nov 2006, 12:02

Re: Palun nõu plaatimisel

Lugemata postitus Postitas stc 101 »

Selle kammiga sul ei õnnestu saada 7 millimeetrit! Maksimum 3mm! Võrdluseks, et 8x8 ja 9x6 kamm annavad 2mm. Easyfixiga julgeks ma endal ainult seina plaatida! Aga pigem jätaks plaatimata ja ootaks rahalaeva. Koonerdamine võib mõnikord mõnusa tagasilöögi anda!
algataja
külaline

Re: Palun nõu plaatimisel

Lugemata postitus Postitas algataja »

Mis siis sellel Easyfixil viga on?
Poest soovitati, et sobib põrandaküttega põrandatele.
Ja miks 1 cm kammiga ei õnnestu 7 mm saada?
murmet
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 06 Okt 2007, 09:14
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Palun nõu plaatimisel

Lugemata postitus Postitas murmet »

Aloha
Põrandaplaatimisel 60x60 cm plaadiga peaks segu tegema sutsu vedelama tootepakendil soovitatust, nõnda saab 100% seguga plaadipind kinnitet. Selline plaat nõuab ka ideaalselt sirget aluspinda. Teadagi oleks kõige kindlam kasutada suure plaadi puhul kahepoolset kinnitusmeetodit, sellisel juhul õnnestuks ka see 7mm segukiht, aga see eeldab vilunud tegijat kellel head närvid. Kõige lihtsam oleks sul kergitada nt. Vetonit 3100 kasutades põrandat ca 3-4mm, saad sirge aluspinna ja vedelamat segu kasutades õnnestub 8mm kammiga plaatides vajalik tulemus.
Edu
algataja
külaline

Re: Palun nõu plaatimisel

Lugemata postitus Postitas algataja »

Öelge palun, kas easyfix kõlbab või mitte?
ja kui ei kõlba, siis miks?
Poes öeldi et sobib ja nii on ka pakendi peal kirjas.
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Palun nõu plaatimisel

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Tere!
Ja õieti öeldi Sulle poes ning sama jutt on kirjas ka segukotil! Ehk on tal nüüd omadusi parendatud, aga aastate eest oli ta ikka rohkem, kui kahtlane segu. Olen kindel, et enamik plaatijaid ei kasutaks seda segu küttega pindadel. Sellest sarjast ma valinuks pigem,
renovation fix segu. Kindlate segude letihind, on ca 2 x kallim = rahulik uni.
Andres
Alagataja
külaline

Re: Palun nõu plaatimisel

Lugemata postitus Postitas Alagataja »

Võtsin teid kuulda ja käisin vahetasin ringi segukotid.
Ostsin Knauf Flexklebberi segukotid nüüd.

Palun siiski nõuandeid kuidas riste kasutada?
Ja kas aluspinna ja plaadi vahe peab jääma segu täiesti täis?
Või õhuvahed võivad ka jääda?
klaasimees
külaline

Re: Palun nõu plaatimisel

Lugemata postitus Postitas klaasimees »

Tahanplaatida kirjutas:Pole ise kunagi plaatimistööd teinud aga päris palju näinud.
Muude ehitustöödega olen pea kõigega tegelenud.
palun ära solvu, aga teemaarendust jälgides ei tundu see ettevõtmine sulle jõukohane. Aga siiski kätt ette ei pane - ühtki eksperimenti ei saa pidada täielikult läbikukkunuks, alati saab seda kasutada negatiivse näitena:)
jõudu tööle!
külaline

Re: Palun nõu plaatimisel

Lugemata postitus Postitas jõudu tööle! »

Ärge solvuge, herrad ehitajad...aga......kunagi olite ju ka teie algajad....ja kindlasti lausa.... mitu korda läbikukkunud.... :lol:

Teemaalgatajale aga jõudu ning ära heida meelt. Kui 99 korda läheb nässu, siis 100-s kord on kõige ilusam. Oma tehtud - hästi tehtud.
Ära pane neid ninakirtsutajaid tähele...
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Palun nõu plaatimisel

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

ise tehtud hästi tehtud
Külaline
külaline

Re: Palun nõu plaatimisel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tahanplaatida kirjutas:.... Pole ise kunagi plaatimistööd teinud aga päris palju näinud....
Kus sa vahepeal käisid, et see ristide panek kahe silma vahele jäi- suitsetamas, õlut rüüpamas??? :)
Tegelikult kiika natuke netis ringi suuremate segutootjate kodulehtedel ja nendel peaks olema seal mingi nõuande nurgake või toksi sisse sõna "plaatimine".
Urmasr
algataja
külaline

Re: Palun nõu plaatimisel

Lugemata postitus Postitas algataja »

Põhiküsimus on siiski see, et kas ma saan oma 1 cm hambaga kammiga jätta siukse tulemuse, et segu jääb plaadi jaaluspinna vahele 7 mm?
Või pean segu panema nii plaadi kui ka betooni peale?
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Palun nõu plaatimisel

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Tere!
Ära tee nii, sedasi oled varsti ummikus ja oled plaadid ja ka kõrvatagused, seguga ära mäkkinud.
Murmet andis Sulle hea lahenduse ehk siis väike tasandusvalu, oleks hea valik.
Vuugiristid vajutad plaatide vahele, piisavalt sügavale ja sinna nad võivad jäädagi.
Plaadi alla ei tohiks jääda õhuvahesid ja ei jää ka .
Alustad sellest:
1) lülitad põrandakütte 2 päeva enne plaatimist välja ja sisselülitus mitte varem kui 2 päeva peale vuukimist!
2) plaaditavale pinnale märgid plaadijaotuse ja enne plaatimist krundid pinna nakkeprimeriga.

Andres
algataja
külaline

Re: Palun nõu plaatimisel

Lugemata postitus Postitas algataja »

Ma ei teagi nüüd.
Mismoodi ma pean 12 m2 ruumi isevalguvaga ära tegema, see tundub väga jabur mulle.
Tohutult läheb vist isevalguvat ja väga kalliks läheb ju.

Kas pean uue kammi ostma? Mingi 12 mm müüakse?
coachman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 141
Liitunud: 13 Nov 2007, 18:57
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Palun nõu plaatimisel

Lugemata postitus Postitas coachman »

Nii suure kammiga / paksu segukihiga on algajal väga raske head tulemust saada. Ise kah algaja ja sinna ämbrisse astunud :) Tasandusvalu + õhem segukiht oleks igal juhul kindlam. Kuigi ega algajal ka väga hea 3-4mm tasandusvalu väga hästi õnnestuda ei pruugi.
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: Palun nõu plaatimisel

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Mina kui ALGAJA:) kasutasin plaadiriste püstisena st et kasutasin ühte risti mitu korda....Kuigi õige on vist jah,et surutakse plaatide ristumiskohas segusse, aga mulle see eriti ei meeldinud, sest siis ma ei näinud hästi, et kas rist on ikka õieti paigas jms. Ühte plaadi külge torkasin 2-3 plaadiristi. Ja need ristid tõmbasin siis välja, kui olin paar rida ära pannud, et ulatasin need veel välja tõmmata.
Ja kui segu teed, siis kindlasti segudrelliga, see lööb segu korralikult "vahtu". Ise proovisin ka algul,et ooh, küll saab ka käsitsi segades, aga ei- segu ei jää segukammi jaoks õige st ei töötanud, vähemasti mul mitte.

PS: mu mälu järgi pidi põrandaküte enne ja pärast plaatimist väljas olema 1+1 nädal aega....
murmet
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 06 Okt 2007, 09:14
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Palun nõu plaatimisel

Lugemata postitus Postitas murmet »

Nagu eelpool mainisin, õnnestuks see 7mm paksune segukiht plaadi alla tekitada vaid kahepoolse kleepimistehnikaga, aga ei soovita seda ettevõtmist üldse kaaludagi. Olen mõnikord nimetet protseduuri teinud aga närvi- ja ajakulu on mõtetult suur, lisaks eeldab see kogemusi ja veelkord kogemusi + 60x60 cm plaadi paigalduseks ka korralikku kahe iminapaga "sanga".
Ise teeksin ikkagi tasandusvalu- kui Knaufi peale juba asi läks, siis Knauf 415 isetasanduvaga 4mm puhul kulu 1,6 kg/m2x12m2=72 kg ehk 3 kotti. Teed segu vastavalt pakendil olevale juhisele, kallad põrandale ja "kammid" oma 10mm kammiga segu võimalikult ühtlaselt laiali. Hoia kammi ca 45kraadise nurga all siis peaks see 4mm paksus lõpptulemuseks jääma küll.
Vuugiristid soovitan järgmisel päeval eemaldada, nagunii tuleb vuukidest väljapressinud plaadisegu eemaldada, siis see üks ettevõtmine.
Juhul kui jätad need ristid sinna vuukidesse võib vuugisegu ühel heal päeval lihtsalt selle plastmassristi pealt eemalduda.
Aga edu ja kannatlikkust!
Rainer_U
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 279
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:59

Re: Palun nõu plaatimisel

Lugemata postitus Postitas Rainer_U »

Mul varsti ka plaatimine tulemas. Vaja plaatida umbes sama palju, aga köök. Ja suht samad probleemid tegelikult.

Plaadid ostsin ära Bauhausist. 1 cm paksused 30x60 põrandaplaadid. Kivipõrand köögis võiks jääda ikka sama kõrge, kui elutoas on parkett, siis väike metallliist peale liitekohale ja oleks ok. Elutoa parketi kõrgus on 1,5 cm. Plaadi paksus on nagu mainisin 1 cm. Kui ostaksin omale 1 cm kammi, kas siis kannataks asi ära teha ilma tasandusvaluta? Aluspinnaks on betoon, mis valatud ca 1 a tagasi. Betoonitööd tegi spets ja kvaliteet on hea.Kas peab betooni peale kindlasti ka tõmbama nakke parandaja?

Rainer
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Palun nõu plaatimisel

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Kuram sa räägid mingist paarist millimeetrist siin:) See metalliliist on ise juba paras kolme millimeetrine takistusjooksu tõkend seega sul seal köögi ja toa vahel.
vanaema on sul veteran...
traathari
külaline

Re: Palun nõu plaatimisel

Lugemata postitus Postitas traathari »

12 ruudu valamisel 4 milli kulub 12 kotti segu.1,6 kg ruudule on ühe millimeetri korral, tõsta tahetakse 4 millimeetrit. Plaatimisriste ära üldse kasuta, mõttetu tegevus, nii suure plaadi puhul pead sa täielik silmamoondaja olema, et plaadid viltu jookseks. Arvuta ruumi keskele kaks plaadi laiust, tõmba mõlemale poole jooned ette, plaadi joonte järgi kaks rida otsast lõpuni ära ja minema puhkama. Järgmine päev plaadid kahe plaaditud rea järgi ruumi kahele poole laiali plaate täis. Enne tasandust tõmbad nakke ja pärast tasanduse peale enne plaatimist. Nake on 2 tunni möödumisel kuiv. Arvesta ka sellega, et mida suurem plaat, seda siledam peab olema aluspind.
murmet
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 06 Okt 2007, 09:14
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Palun nõu plaatimisel

Lugemata postitus Postitas murmet »

4mm puhul kulu 1,6 kg/m2x12m2=72 kg ehk 3 kotti.Arvutus uuesti- 1,6kgX4mm=6,4kg per m2. 6,4 x 12= 76,8 kg. Sorry oli natuke mööda läinud eelmine arvutus kyll, aga mitte ca 9 koti jagu :D
Vasta