kas Paroc kivivilla tohib kokku suruda?

kuidas soojustada oma elamist
Külaline
külaline

kas Paroc kivivilla tohib kokku suruda?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

tere,

küsin arvamust/kogemust järgmises küsimuses:
käsil on pööningukorteri väljaehitamine (viilkatus, katusekatteks kivi) ja soojustusega selline probleem- 25cm paksune kivivilla (Paroc UNS37) kiht peaks ära mahtuma 23cm paksusesse vahemikku. Projekteerija arvas, et sellest ei teki mingit probleemi, kui villa natuke kokku suruda, samas ma olen kuulnud, et kokku surudes surutakse villast välja ka õhk, mis on selle soojustusefekti toimima hakkamiseks väga oluline. Mis on teie seisukoht? Endale tundub, et äkki on siis juba mõtet hoopis osta kivivilla üks kiht 150 ja teine kiht 75, mitte 150+100. Või mis siis ikkagi parem soojustamise seisukohalt oleks?

tänud ette, kes viitsivad vastata
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: kas Paroc kivivilla tohib kokku suruda?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Mina kuulaksin projekteerijat. See 2 cm. kokkusurumist 25 cm. kihis midagi halba küll ei tohiks teha.
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: kas Paroc kivivilla tohib kokku suruda?

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Ma paneks vist 150+100mm. Mu arust, kui villa pakist lahti võtad, siis ega see ole ju täpselt 150mm. Ma olen küll villa vähe kasutanud, aga niipalju kui kasutanud olen, siis tundub, et 230mm karkassis poleks mingit probleemi kasutada 250mm villa. Võtad väiksema mahukaaluga villa :)
jjn
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 16 Okt 2008, 08:31

Re: kas Paroc kivivilla tohib kokku suruda?

Lugemata postitus Postitas jjn »

Ma küll ei tea kuidas sa paigaldad aga seda 2 cm on pinnalaotusel, -terve sobiva tüki ulatuses päris raske kokku suruda. Hetkel paigaldan ise ka, fermi kõrgus on 245. Panen alt poolt siis esmalt aurutõkkepaberi siis risti roovituse 100 -st lauast. Siis panen kihi 50 villa sinna tekkinud sahtilsse ja siis kaks täpselt sama suurt tükki 100 -st korraga. Et neid 100 -seid sinna võimalikult lihtsalt lükata siis panen 50 ja 100 vahele libeda kattega papi tüki, muidu ei ole võimalik neid 100 -seid sinna sahtlisse lükata. Papi tõmban siis välja kui 100 .sed ka paigas.
Ja ütlen nii, et kui 100 -sed natukenegi laiemad lõikan, kui seda fermivahe on siis läheb vill lõpuni pesasse ikka päris raskelt, lisaks surub villa juba ülevalt lötsi. Nii, et liiga täpne mõõt ei ole ka alati kõige parem lahendus.
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: kas Paroc kivivilla tohib kokku suruda?

Lugemata postitus Postitas maik »

jjn.
Oled sa kindel, et vill jääb korektselt ja kui oled kuidas sa seda kontrollid?
Vasta