kas keegi on nii soojustanud?

kuidas soojustada oma elamist
seganelugu6
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 28 Okt 2010, 17:47

kas keegi on nii soojustanud?

Lugemata postitus Postitas seganelugu6 »

tere!kuna mul oli 50 mm penoplasti õle, siis soojustasin oma välisseina(150 mm pruss)nii,et väljast poolt vaadatuna on tuuletõke(tavaline roheline) siis 50 mm peno ja siis 150 mm paroc kivivill!kas nii on õige või ei sobi ikka?
mu tuttav lasi ehitada välisseina nii,et 250 villa ja 16mm niiskuskindel saepuruplaat ja selle külma talvega jäätus vill plaadi külge!
ette tänades jaak.
Külaline
külaline

Re: kas keegi on nii soojustanud?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

sõbra puhul on sul hea näide milleks on sissepoole aurutõket vaja , ilmselt oleks saepuruplaadi asemel olnud mõtekam panna tuuletõkkeplaat, mis puutub sinu varjanti siis oleks õigem seest välja : peno , vill ,tuuletõke
seganelugu6
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 28 Okt 2010, 17:47

Re: kas keegi on nii soojustanud?

Lugemata postitus Postitas seganelugu6 »

aurutõkkepaber on tal olemas.Nujah,mul siseviimistlus tehtud,et kui kevadel väljast poolt seina lahti võtan siis tõstan peno ja villa ümber ja kõik ok?
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: kas keegi on nii soojustanud?

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Mis sul on EPS ja vill ühe laiused või mismoodi sa nad ümber tahaksid tõstad? Ma jätaks 150mm villa paika, eemaldaksin EPS-i ja paneks selle asemel villa juurde.
seganelugu6
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 28 Okt 2010, 17:47

Re: kas keegi on nii soojustanud?

Lugemata postitus Postitas seganelugu6 »

EPS on 50mm ja on vastu tuuletõket ja siis on 100mm paroc ja selle peal omakorda 45mm karkassivill paroc aga jah eks õigem ole vist jah see eps sealt välja üldse vaheada. Seega välissein kevadel vaja lahti võtta ja uus tuuletõke ka arvatavasti kuna vana tervelt vaevalt kätte saab.tänud!
pipeline
külaline

Re: kas keegi on nii soojustanud?

Lugemata postitus Postitas pipeline »

mu tuttav lasi ehitada välisseina nii,et 250 villa ja 16mm niiskuskindel saepuruplaat ja selle külma talvega jäätus vill plaadi külge!

Mind huvitab, kuidas see selgus, et vill plaadi külge jäätus? Kas naabrimees võttis talvel plaadi seinalt maha või sai kuidadi muul moel selle teada?
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: kas keegi on nii soojustanud?

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

ma ei mäleta,et kas see talv mõni soojem ilm oli, aga äkki oli nii piisavalt soe mingi aeg, et jää hakkas seal sulama ja nägi vee tilkumist.
seganelugu6
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 28 Okt 2010, 17:47

Re: kas keegi on nii soojustanud?

Lugemata postitus Postitas seganelugu6 »

Ei,nimelt ma olin tal külas ja oli abi vaja ,kuna oli ventilatsiooni auk läbi seina freesida vaja!Ma siis freesisin ja selle tüki mis kätte sain oli ilusti seina läbilõige näha ja vill oli jäätunud plaadi külge!!see oli l- eestis ja seal külm nagu pehmem kui linnas ja siis seal oli u -20c.Samas tal oli piliroog seinas 1 kiht ja oli krohvimatta,nüüd see suvi lasi teise kihi roogu ka peale panna ja krohviti lubjaga ära(välisfassaad siis).
Minu murest rääkides siis eile avastasin jah,et peno ja villa vahel oli korralikult märg aga see oli selles osas kus kipsi polnud peal veel ja soe pääses intensiivsemalt ligi.Ega jah ehitutses kokkuhoiuga keerab ainult s.tta kokku!
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: kas keegi on nii soojustanud?

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Viimases postituses on selgelt aetud segi kõik asjad. Põhjus ei ole mitte sooja ligipääsemine, vaid see välimine saepuruplaat soojustuse peal on sul naabril kõige kurja juur ja sinul on samuti see, et tihedam materjal (peno) on villast väljaspool. Mine loe Piirfeldi juturaamatud läbi ja siis mõtle uuesti: http://www.tarmatrade.ee/tooted.php?cat=23 ja http://www.tarmatrade.ee/tooted.php?cat=217
vanaema on sul veteran...
Vasta