Millist lihvijat osta?

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4245
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 76 korda

Millist lihvijat osta?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Mille järgi valida?
Vaja kodukasutusse käsitööriista. Osta jõuaks ideepoolest ka kõige kallima, aga kas on mõtet?
On siis saadaval lintlihvijad, ja taldlihvijad. Need omakorda jagunevad traditsioonilisteks, nagu vene ajal ja veel mingiteks. Vot siin ongi küsimus, mis riistad need on? Kas ka head? Vot selline ektsentriklihvija : http://www.stokker.ee/products/product/ ... 200_Intec/
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Millist lihvijat osta?

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

Mingi eriline tööloom pole, aga täitsa ok viimase lihvi tegemiseks. Hea kerge ja mugav kasutada. Nokitsemseks täitsa sobilik. Olen kasuanud 1,5 a. seni probleemideta.

Max
Puutööd
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Millist lihvijat osta?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Minul Makita kõige odavam taldlihvija versioon. suurema majatäie laudu temaga üle lasknud :grin: , lisaks uksi värvist lihvinud jms.
Müts maha selle riista ees, julgen soojalt soovitada.
http://www.makita.ee/makita_bo3700_lihvmasin_180w_3
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4245
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Millist lihvijat osta?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Tehnilised andmed

Vôimsus 180W
Pöörete arv 10000min-¹
Vibreeriv liikumine 2,0mm
Lihvimisalus 93x185mm
Paberi môôtmed 93x228mm
Pikkus 254mm
Kaal 1,4kg
Saan aru, et majatäis laudu, aga kuidas on jõudlusega lood? Kasvõi subjektiivselt...
Veneaegne lätlane vibreeris küll, aga mingit saavutust sellega ei suutnud tekitada :lol:
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Millist lihvijat osta?

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

.
Viimati muutis lMaxl, 18 Jaan 2013, 14:35, muudetud 1 kord kokku.
Expert
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 365
Liitunud: 16 Mär 2010, 22:10
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Millist lihvijat osta?

Lugemata postitus Postitas Expert »

Mäletan seda läti lihvijat (Elektra oli nimeks tal) sai sellega isegi midagi kodus
nühitud,samahästi oleks võinud lihvimisklotsi võtta...
Aga tol ajal paremat polnud ja mida ikka tahta aparaadist mille võimsus on 70 W.
Kaalu koha pealt ei nurise,lihvija peabki natuke kaaluma ka.

Töö sai küll kuidagi tehtud aga suu väsis ära ja enamus selle teksti kohta mis lihvimise ajal suust tuli peaks kirjutama "piiiiiiiiiiiiiip".
Tänapäeval märksa paremad riistad saadaval,Makita headuses ei kahtle.
Edu valikul ! :hello:
Olukord Eesti ehitusturul on "suurepärane", kuid mitte lootusetu...
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Millist lihvijat osta?

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Ma võtaks sellise: http://www.makita.ee/makita_bo4555k_lihvmasin_3 Väga mugav ühekäe riist...
vanaema on sul veteran...
Külaline
külaline

Re: Millist lihvijat osta?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere
Omalgi lihvija valik ukse ees. Kuid siiski millist täpsemalt valida? Kas lintlihvija või ekstsentriklihvija?
Mis neil tegelikult vahet on ning milline on missuguse töö jaoks mõeldud?
Hetkel olemas tavaline taldlihvija, kuid ega sellega eriti kuskilt värvi maha ei võta ega ka lase põrandalaudu siledamaks ega tee ka lage. Praktiliselt taldlihvija vaid pahtli hõõrumiseks ju mõeldud.
Kasutada olen saanud lihtlihvijat. Sellega saab nt põrandalauad kiiresti siledaks lasta. Aga mille jaoks seda veel annab kasutada? Akendelt värvi maha võtmiseks? Põrandal põrandalaudade lihvimiseks? :?: Või on see liiga karm selle jaoks ning tulemus ei jää ühtlaselt sile?
Kahjuks pole ekstsentriklihvijat kasutanud, mis selle plussid miinused on ning milliste tööde jaoks see mõeldud on? Nagu ma aru saan, siis ekstsentriklihvija nö pöörleb ju kogu aeg? Annaks siis sellega puitlaest värvi maha lasta või ka põrandaid siledamaks teha?
Näiteks hetkel olekski vaja puitlagi puhtaks lasta, uusi puitlaudu siledaks teha, siis põrandalaudu põrandal lihvida (vana värv maha ning ka väheke tasasemaks asi). Mis sellise töö jaoks sobiks enim? Hetkel omale tundub, et lintlihvija oleks mõistlikum, va lae tegemine.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Millist lihvijat osta?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Hiid kirjutas:
Tehnilised andmed

Vôimsus 180W
Pöörete arv 10000min-¹
Vibreeriv liikumine 2,0mm
Lihvimisalus 93x185mm
Paberi môôtmed 93x228mm
Pikkus 254mm
Kaal 1,4kg
Saan aru, et majatäis laudu, aga kuidas on jõudlusega lood? Kasvõi subjektiivselt...
Veneaegne lätlane vibreeris küll, aga mingit saavutust sellega ei suutnud tekitada :lol:
Minu hinnangul on asi kinni lihvpaberis (mis number) ja materjalis, mida lihvid. Vana värviga oli raskusi, paber läks umbe, puhta puidu ja jämeda paberiga peab ettevaatlik olema, et lohku ei tekita, kui ühe kohapeal kaua hoiad või liiga suurt survet avaldad. Ei oska millegagi võrrelda, minu mitteproffessionaalsed vajadused katab küll ja veel. :D
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4245
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Millist lihvijat osta?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

no kui sellega peab ettevaatlik suisa olema, siis peaks väärt riist ju olema?!
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Millist lihvijat osta?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Ma võin sulle seda kasutada anda, saad otsustada. Ta veidi räsitud on, aga töötab :D
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4245
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Millist lihvijat osta?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Ostsin täna BO 3710, EhituseABCs oli alla 900eek. Eks vaatab, kuidas mulle istub. Peale oli kirjutatud made in jaapan :P
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Millist lihvijat osta?

Lugemata postitus Postitas vtl »

Avastasin Bauhaus-is suures kastidevirnas sellise toreda tööriista, nagu Black & Decker KA280K.
http://www.blackanddecker.co.uk/powerto ... no/KA280K/

Teistest erinevaks teeb kahe vahetatava talla olemasolu: ümmargune n.ö. pöörlev ja triikraua-kujuline, millele saab otsa kruvida veel kitsa "nina" kusagile kitsastesse vahedesse ligipääsemiseks. Pluss veel kolm kontuurotsikut kumera soone, ümmarguse profiili ja terava sisenurga lihvimiseks. Mõnus lisasarvega käepide. Pöörlemiskiirus seatav 8500 ja 13000 rpm vahel vastavalt rakendusele ja võimsus 220W. Eraldi veel rõhutatud, et toitejuhe on 3m pikkune. Kõik jubinad kenasti plastkohvris ja maksis 1290 krooni.

Erinevalt mõnest eksootilisemast mudelist tundub, et seda mõõtu lihvpabereid on laias valikus saada.

Eks näis, kuidas võrreldes Makitaga vastu peab. Bauhaus pakub kõigile neilt ostetud elektrilistele tööriistadele 5 a garantiid, kui peaks seda vahet jooksma hakkama, saab lõbus olema.
Kevva9
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 82
Liitunud: 19 Okt 2010, 18:36

Re: Millist lihvijat osta?

Lugemata postitus Postitas Kevva9 »

Ma küll ka eriline ehitusteadlane pole aga seda ma olen kuulnud, et lintlihvijatel pidi olema suur probleem see, et lint hargneb lõpuks puruks. Ja siis ongi nii et lint vahel täitsa terve aga lihtsalt puruks rebenenud. Samas taldlihvija miinus on see, et kui tegemist on vibraatoriga, siis väsitab kätt, kui muidugi prof pole. Ekstsentrilihvija on mul ka ja sellega ma olen täitsa rahul. mU arvamus jääksi selle kasuks ikka. Ja siin eelmised ütlesid et taldlihvija on pahtlivärgi tegemisel abiks. Tegelikult saab sellega ikka palju rohkem teha. Aitasin sugulasel auto puhtaks lihvida näiteks sellega. üsna hästi läks:D
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Millist lihvijat osta?

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Tõstaks korra teemat.
Tekkis vajadus lihvida laudu poola seina tegemise jaoks.
Paraku ei suuda otsustada, millist lihvijat soetada, kas tald- või lintlihvijat.

Üks tald on kodus olemas kuid sellega ei õnnestunud seda laud küll siledamaks saada.
Võimsust ka muidugi vähe ja 10000 pööret minutis. Siit ka kohe küsimus, mis teema on nende taldlivija pööretega, et mis parem kas 10000 või 20000.

Mida peaks lintlihvija puhul silmas pidama? Kas 100.-€ masinaga on võimalik midagi teha?

Igasugused nõuanded on oodatud.
Oma ala meister..
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2097
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 43 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Millist lihvijat osta?

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Kui rellakas olemas, siis saab tollega ka väga edukalt lihvitud. Ükskõik kas ostad spetskettad või eraldi talla, millele käivad liivapaberid peale.
Torutööd Tartus 56 932 898
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Millist lihvijat osta?

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Tänud pakkumast, paraku kardan, et relakaga tegemisel jõuab enne pensioniiga peale kui mina omad asjad valmis saan.
Oma ala meister..
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10922
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 312 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Millist lihvijat osta?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Naabrivana kirjutas:Tänud pakkumast, paraku kardan, et relakaga tegemisel jõuab enne pensioniiga peale kui mina omad asjad valmis saan.
Kogemuste näide- eelmisel kevadel saabus kätte aeg, mil maal sauna pesuruumi pink keeldus inimesi kandmast ja, et talvel oli vana pisikese lambalauda katus sisse kukkunud ja kuulus likvideerimisele, siis ei hakanud poest midagi ilusamamt materjali otsimagi, vaid sorisin katusejääkidest. Et pind sinnasamusesse ei torgiks pesemise ajal, võtsin relakal kaitsekatte maha, keerasin talle külge suurema lihvtalla ja tegin mustad lauad siledaks. Tolmu lendas vägavalt, aga siledaks läksid ka vägevalt, mitte selline ideaalne, vaid kergelt robustne. Õliga üle ja kokkukruvimise vaev. Kindlasti sain musta saepinna tunduvalt kiiremini lihvitud relakaga kui oleks sama tööd teinud eksentrik- või lintlihvijaga. Sa proovi korra esimene siledus teha relakaga ja seejärel muu lihvijaga peenlihvimist.
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Millist lihvijat osta?

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Seleta lolli kuidas on võimalik relaka otsas oleva lihvkettaga oluliselt kiiremini hakkama saada kui tald-või lintlihvijaga.
Või olen ma millestki valesti aru saanud. Relaka otsas oleva lihvkettaga, mis on nagu liivapaberi ribadest kokkulaotud läheb ikka päris kaua aega. Laua servi on sellega hea lasta, aga lauda ennast?
Oma ala meister..
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Millist lihvijat osta?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Urmas kirjutas: Sa proovi korra esimene siledus teha relakaga ja seejärel muu lihvijaga peenlihvimist.
:good: Üritaksin samuti nii teha. Õigemini olen teinud ja minujaoks toimib. Eks kes proovib otsustab ise.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4245
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Millist lihvijat osta?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

kiiruse osas on kiireim rällakas, siis lintlihvija, taldlihvija on rohkem mänguasi.
Rällakale on ka täiemõõdulist lihvpaberit saada, mitte need lammelidest ribakesed.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10922
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 312 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Millist lihvijat osta?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Naabrivana kirjutas:Seleta lolli kuidas on võimalik relaka otsas oleva lihvkettaga oluliselt kiiremini hakkama saada kui tald-või lintlihvijaga.
Või olen ma millestki valesti aru saanud. Relaka otsas oleva lihvkettaga, mis on nagu liivapaberi ribadest kokkulaotud läheb ikka päris kaua aega. Laua servi on sellega hea lasta, aga lauda ennast?
Olgu, seletan. :) Kui sul ei ole veel sellist http://www.uustarvik.ee/?id=2&cat_id=46&product_id=1204 tarvikut relakale, siis lähed ja ostad mõnest ehituspoest. See on selline suhteliselt pehmete servadega ja kui rahulikult lased, pole ohtu vagusid sisse lihvida nagu lamelliga võib juhtuda. Selle tarviku jaoks on olemas ka liivapaberit igasugustes numbrites. Relaka kaitsekatte võtsin ära sellepärast, et hakkab lihvimisel segama kui tahad rohkem täistallaga lasta. Nagu Hiid juba kirjutas, siis lamellidega lihvketas unusta ära, sellega on tõesti jama teha! Proovi korra minu varianti ja anna siis siia kah teada, kuidas toimis! Kui ei toiminud sinu jaoks, eks siis ostan selle tarviku sinu käest ära mingi 50% soodushinnaga, ikkagi kasutatud värk ja enda oma on juba parasjagu kulunud servadest. :)
See viide oli esimene, mis ette juhtus ja täiesti suvaliselt leitud ettekujutuse ("puust ja punaseks") saamiseks.
pajero
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 36
Liitunud: 11 Veebr 2011, 23:13

Re: Millist lihvijat osta?

Lugemata postitus Postitas pajero »

kui just söögilauda lihvida pole vaja siis on relakas teistest kolm peajagu üle.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Millist lihvijat osta?

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Ot kas poleks siin mõtet hoopis höövlist rääkida? Esmalt siis hööveldad ja seejärel mingi taldlihvijaga üle, et ei jääks pindu kogemata. Ja kui lauda rohkem, siis võiks võtta nad kuhugi kaasa ja lasta nad mõne suurema paksusmasina peal korraga ühelt küljelt ideaalseks.
vanaema on sul veteran...
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2097
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 43 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Millist lihvijat osta?

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

sashaobrok kirjutas:Ot kas poleks siin mõtet hoopis höövlist rääkida? Esmalt siis hööveldad ja seejärel mingi taldlihvijaga üle, et ei jääks pindu kogemata. Ja kui lauda rohkem, siis võiks võtta nad kuhugi kaasa ja lasta nad mõne suurema paksusmasina peal korraga ühelt küljelt ideaalseks.
Eks kõik oleneb sellest, millist tulemust vaja on. Kui võib pind jääda natuke ebaühtlane, siis ajab rellakas väga hästi asja ära. Soovitaks ennem veel mingi proovitüki peal harjutada, kui jämeda paberiga ja kui kaua lasta. Kui vaja juba sellest siledamat pinda siis on olukord juba teine ju ;)
Torutööd Tartus 56 932 898
Vasta