EE voolumõõtja asukoht

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
raidoj
külaline

EE voolumõõtja asukoht

Lugemata postitus Postitas raidoj »

Tere,

Kuidas on kogemused, kas EE laseb voolumõõtjat tuppa ka paigaldada või nõuavad alati välja posti külge?

Hetkel tuleb õhuliin majja ning on ainult 1 veneaegne sulavkaitse + voolumõõtja. Tahaks kõrvalseina paigaldada uue kilbi koos voolumõõtjaga.
Tööd "voolumõõtjast lambini" laseks teha elektrikul projekti järgi, aga EE käest sooviks ainult toitekaabli vedamist uue kilbini ja voolumõõtja paigaldust (ümbertõstimist). Kas mul on mõtet EE-ga vaielda, kui nad ütlevad, et ei, paneme voolumõõtja tänavale? Hetkel on õhuliin ja kõik nende vastutus, ei taha seda endale, tänaval on neid karpe posti küljes rikutud ka...

Tänan!
Külaline
külaline

Re: EE voolumõõtja asukoht

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Alul kontrollige, kus asub lepingu järgi liitumispunkt. Kui õhuliini postil siis pole Teil mingit sõnaõigust.
Kui arvesti juures siis alustuseks võtke 1f-3f pakett ja öelge, et pole teie asi, mis nende õhuliini mark on...
raidoj
külaline

Re: EE voolumõõtja asukoht

Lugemata postitus Postitas raidoj »

Liitumispunkt on majas ja 1faas, õhuliin on korralik, paar aastat tagasi vahetasid tasuta ära. Samas puud on ümber ja alati oht, et midagi kukub liini peale.
EE tavaline vastus on, et kui juba arveti asukohta muuta, siis tõstame ta tänavale, et nii on reegel. Aga saan aru, et võin siis vaielda nendega, et tarbijana on mul selleks õigus ja mingi seadus ei ütle, et tuleks nüüd arveti tänavale panna kui liitumispunkt on alati majas olnud?
Külaline
külaline

Re: EE voolumõõtja asukoht

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mis tal praeguses seinas siis viga on? Pane uus kilp ümber ia OK. Kuidas panna seda teab juba iga elektrik - ka minu juttu, peaks ta ise rääkima.
raidoj
külaline

Re: EE voolumõõtja asukoht

Lugemata postitus Postitas raidoj »

Aitäh nõu eest, aga küsimus on just EE nõuetes. Uurin, äkki on siin inimestel kogemusi...

Sein läheb maja remondi käigus lammutamisele ja kilbi paigaldabki elektrik projekti järgi, mitte mina ise. EE-ga läbirääkimised on aga minu kui omaniku rida...
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: EE voolumõõtja asukoht

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

EE-ga on arvesti asukoht ikkagi kokkuleppe küsimus ja nad on nõus olnud iga ümbervahetamisega, mis neile sobib.
Külalinewww
külaline

Re: EE voolumõõtja asukoht

Lugemata postitus Postitas Külalinewww »

Kuna elan tee ääres siis endal ka liitumispunk üle tee(10-15m) posti otsas. Voolumõõtja toas ja plommitud, see siis EE oma ja üle tee tulev kaabel minu oma? Kui nüüd tahaksin et EE voolumõõtja paigaldaks üle tee oleva posti külge kas see peaks tomiuma minu taskust või EE oma kuludega?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: EE voolumõõtja asukoht

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Sama vastus eelmisele, kuidas EE-ga kokkuleppele saad. Reeglina on nii, et see kes tahab ümbertõstmist, maksab ka kulud. Kuna sina tahad siis sina maksad.
külalinewww
külaline

Re: EE voolumõõtja asukoht

Lugemata postitus Postitas külalinewww »

Kui nüüd seda lõiku lugeda siis peaks selle maksma kinni ikka EE

Copy-paste ühest teisest teemast

Saan aru mida mõtled aga olukord ongi nonsens. Lepungu järgi on sul
liitumispunkt sisendmast (sellisel juhul oleks võrguettevõtte poolt korrektne vormistada see peakaitsme ja mõõtmisseadmega), sealt
edasi kuuluks juba kogu võrk sulle. Kui liitumispunkt oleks peakilp, kuulub ju majja sisenev kaabel ja kogu kilbi sisu võrguettevõttele.
Sinu krundil asuks siis kaablikaitse vöönd millel tegevust kordineeriks
võrguettevüte ja peakilpi ei tohiks sa paigaldada ühtegi lisaseadet.
Arvan et see variant meeldiks ilmselt vähem.
Praegune olukord on lepingu järgi kummaline - Sisendmast(kuulub VÕ.ETTEV.le), sisendkaabel (kuulub sinule), peakilp (kuulub sinule),
peakaitse (kuulub VÕ.ETTEV.le kuna on ju plommitud), voolumõõtja (kuulub VÕ.ETTEV.le), ülejäänud kilbi sisu sinule. Öelge mulle kus on siin
võrkude piiritlus.
Ei oska mingit nõu anda pole jurist.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6165
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 138 korda

Re: EE voolumõõtja asukoht

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

külalinewww kirjutas:Kui nüüd seda lõiku lugeda siis peaks selle maksma kinni ikka EE
Võibolla tõesti peaks, aga kui sa lähed ümbertõstmise jutuga EE-sse, on nad lahkelt nõus seda tegema, ainult sinu raha eest. See on eraldi teenus http://www.energia.ee/index.php?id=1186
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: EE voolumõõtja asukoht

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Tegelikult on asi lihtsam. Liitumispunkt on kõige põhisem, sealt edasi hooldab ja haldab klient võrku, enne seda võrguettevõte. Küll aga võib võrguettevõte omada arvestit ja peakaitset, mis asuvad peale liitumispunkti kliendi valduses. Asi võib olla veelgi keerulisem, sest paljudes vanades majades kuuluvad arvesti ja peakaitse ka kliendile, mitte EE-le. Uute arvestite paigaldamisel EE poolt tavaliselt on lepingus või mõnes lisas juba fikseeritud, et arvesti kuulub juba EE-le, analoogselt saab ka peakaitsega teha. Seadmed asuvad lihtsalt kliendi territooriumil, kuid klient ei või neid omavoliliselt eemaldada, muuta ega ümber tõsta. Kuna kilp kuulub kliendile siis kilbis võib klient ümberehitustöid teha nii, et arvesti ja peakaitsega midagi ei muutu.

Kui sa lähed EE-sse nõudma, et tahad arvesti ümbertõstmist nende kulul siis mille alusel?
külalinewww
külaline

Re: EE voolumõõtja asukoht

Lugemata postitus Postitas külalinewww »

Selge pilt
Järgmine asi:
Hetkel on majas 1f25A kuid tahaks saada 3f25A. Üle tee tulev õhuliin kinnitub välisseina külge mingisse karpi ja sealt karbist tuleb kaabel siis läbi kaitse toru tuppa. Eelmise omaniku poolt on paigaldatud sinna välisseinas olevasse karbi veel 5g2.5 juhe mis läheb pööningule ning 3f on arvatavasti seal pööningul olemas. Eelmine omanik näitas mulle ka selle ära, põhimõtteliselt saaks sealt ka voolu varastada, kuid ma pole seda igaks juhuks näppinud. Kui nüüd teha EE-sse avaldus et minna üle 3f süsteemile ja paigaldada voolumõõtja ja peakaitse ületee asuva posti külge kas nad tulevad ka sinna pööningule mulle vahtima mis seal on või panevad lihsalt uue kasti posti külge ja esitavad arve ning kõnnivad minema. Sest see kaabel ju ikkagi kuulub minule mis tuleb liitumispunktist kuni toas oleva voolumõõtjani?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: EE voolumõõtja asukoht

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ei oska ennustada, kuidas EE tahab. Reeglina tean, et nende ekspert vaatab asja üle ja teeb tihti igasuguseid otsuseid, kõige tõenäolisem on, et EE paigaldab oma kulu ja kirjadega lähimale liinipostile uue kilbi koos peakaitse ja arvestiga (kilp, arvesti ja peakaitse on edaspidi EE omand) ning oma kulu ja kirjaga lisab jupi siis posti otsast kilpi alla ja ülesse. Edasine teda enam ei koti, kuidas sa majasiseselt 3f teed. Igatahes pärast töid sa varastada enam ei saa.
Igatahes tuttaval oli täpselt samasugune juhtum ja temal juhtus just nii.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: EE voolumõõtja asukoht

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Ma eemaldaks siiski selle varastamiskaabli seks puhuks kui inspektorid asja vaatama tulevad.
vanaema on sul veteran...
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6165
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 138 korda

Re: EE voolumõõtja asukoht

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

külalinewww kirjutas:Sest see kaabel ju ikkagi kuulub minule mis tuleb liitumispunktist kuni toas oleva voolumõõtjani?
Ei ole sugugi kindel, et see sama kaabel ka uue liitumise korral kõlbab (4 soont 16mm2 Al või 10mm2 Cu)
vanakala
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 436
Liitunud: 19 Okt 2008, 11:38
On tänatud: 2 korda

Re: EE voolumõõtja asukoht

Lugemata postitus Postitas vanakala »

kas oled ikka kindel , et liitumispunkt on üle tee? mina arvan, et Sinu liitumispunkt on maja kannudel ehk seina kinnitusel ja kehtiva seaduse järgi ei tohi olla liitumispunkt kaugemal kui 2m krundi piirist.
külalinewww
külaline

Re: EE voolumõõtja asukoht

Lugemata postitus Postitas külalinewww »

Lepingus on kirjas:

Liitumispunkti paiknemine ja kirjeldu s- Sisestuskaabli ühendusel õhuliini mastis
Võrguühenduse läbilaskevõime - 25A
Nimitoitepinge liitumispunktis - 0.22kV
Faaside arv - 1
vanakala
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 436
Liitunud: 19 Okt 2008, 11:38
On tänatud: 2 korda

Re: EE voolumõõtja asukoht

Lugemata postitus Postitas vanakala »

kui sul on maja seinal ühenduskoht ja selt läheb alles sisenduskaablisse siis võib lugeda ka seda liitumispunktiks kuna postiotsat tulev kaabel on ka õhuliin ja sisenkaabel on selljuhul see kaabel mis maja seinalt ühenduskohalt majja suundub. igaljuhul pead seda täpsustama ja EE peab tooma liitumispunkti oma kuludega seaduse piiridesse ehk siis mitte kaugemale kui 2m sinule kuuluva maa piirist.
Külaline
külaline

Re: EE voolumõõtja asukoht

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kehtiva seaduse järgi ei tohi olla liitumispunkt kaugemal kui 2m krundi piirist.
Kas viidet saaks , sellele "2 meetri" seadusele?
Kõlab rohkem sedamoodi, et EE kohustatakse vähemalt sinnamaani tulema aga kui on vana kehtiv leping, jääb nii nagu kirjas - ehk kui mul on keldris peakilp ja liitumispunkt pealülitil siis nii ka on...mitte et äkitselt on minu mure, ka sissetulev toitekaabel.
külalinewww
külaline

Re: EE voolumõõtja asukoht

Lugemata postitus Postitas külalinewww »

Nii, hinnapakkumine käes ja mis on väga suur 18k

Panen ka mõned suuremad asjad kirja

Liitusmiskilp 3Fpk-63ABB 1621.-
Materjalid ja tarvikud 2059.-
1-kohalise liitumiskilbi paigaldamine mastile 1900.-
Kaistelüliti paigaldamine 650.-
Plommimine, töö õigsuse kontroll jms 620.-
Vana arvesti demonteerimine ja tagastamine 500.-

Ja nüüd need millest eriti aru ei saa:
0.4kV õhuliini masti maksumus 2380
Masti püstitamine 2000.-
Maakasutusleping 2800.-

Milleks mulle veel õhuliin ja masti püstitamine ning maakasutus?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: EE voolumõõtja asukoht

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kes tellib vahetuse see maksab muusika. Kuid viimase kohta küsi EE-st, minu kogemus näitab, et arvele tööde juurdekirjutamisel on nad meistrid.
Muidugi võid tellida töid ka odavamast firmast, praktika on näidanud, et nii saab kordi odavamalt. Eriti saad esimest poolt odavamaks.
Külaline
külaline

Re: EE voolumõõtja asukoht

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tänud kiirelt vastamast Kalvist!

Kui nüüd tellida tööd erafirmast siis missugused asjad jääksid mul EE-ga ajada?
Külaline
külaline

Re: EE voolumõõtja asukoht

Lugemata postitus Postitas Külaline »

:lol:
Milleks mulle veel õhuliin ja masti püstitamine ning maakasutus?

Sulle ei olegi seda vaja. Kõik eelnimetatud toimingud ja materjalid on vajalikud nõuetekohase liitumispunkti väljaehitamiseks , mis hakkab kuuluma EE-le, ainult et seda tehakse Sinu raha eest.
Kes tellib vahetuse see maksab muusika.
Sinu muusikaks saab oma sisendkaabel liitumispunkti lohistada, mille teostamist ma antud kalkulatsioonist välja ei lugenud. Seega tuleb selle muusika eest veel kellelegi maksta? Selle muusika mängimisele saad küll elektrifirmat rakendada (EE-le liini ehitamisel mitte).
Imelik.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: EE voolumõõtja asukoht

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ma ei tea mis kokkulepped teil oli, kuid ka EE poolse liini kohendamisell kliendi huvides olen saanud kolmanda töövõtjaga kaubale nii, et EE käis vaid plommimas (renoveeritigi just nimelt liitumispunktist eespoololevat EE liini). Siis saime algselt 40000 EE töö kaubeldud 16000 peale.
Üldiselt pead EE suhtlemisel olema kaval, oskaja ja teadma elektritöö maailma mängureegleid, kollanokkadel tõmmatakse läkiläki nabani välja.
Vasta