põrandabetooni ise valmistamine

jälle üks
külaline

põrandabetooni ise valmistamine

Lugemata postitus Postitas jälle üks »

tere, :hello:

jälle üks tüüp, kes mõtleb, et kõik tuleb ise teha...
aga kuidas ma õpin siis, kui ei tee?

ja nagu enamus iseehitajad, enne, kui töö selge, tahaks juba improviseerima hakata. nimelt on käsil ühe väikese põranda valamine, 10m2 . betoonikihi paksus tuleb 5cm, seega kogus vaid 0,5 m3. masinaga sellist kogust tooma ei hakka, tuleb ise segada. aega mul on, õlut ka
:jooma

esimene loll küsimus: kas ilma killuta saab kuidagi hakkama? jah, tean, et on vaja, aga mis juhtub, kui on ainult liiv ja tsement? ja mis vahekorras neid siis segada? tsemendikotil on antud suhe tsement:liiv:kild:vesi, kas võib killu osa ära jätta või saab selle osa ka liivaga asendada? tundub kahtlane
põhjus kah selline lihtne...liiva on mul siin kordades rohkem, kui vaja läheks, kildu peaks kuskilt organiseerima, see tundub vaevaline. või on nii väikese koguse jaoks ka mingi lihtne moodus? ma ei teagi...midagi nii lihtsat, nagu ehituspoest kotiga stiilis?

valmis segudega kah teha ei taha, liiv oleks vaja ära kasutada jne

ma vähemalt küsin enne, kui lollusi tegema hakkan
armering
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 227
Liitunud: 13 Sept 2009, 17:00

Re: põrandabetooni ise valmistamine

Lugemata postitus Postitas armering »

1-3 suhtega,võrk sisse ja eks ta ikka peab.Tee siis vähemalt alus korralik.(Kui asetada klaas ideaalse pinna peale siis peale astudes ei juhtu midagi.Kui aga ebatasase peale siis krõps katki)
Kõik betoonist ja kivist 53905131 Janno armering@carlnet.ee Viljandi
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: põrandabetooni ise valmistamine

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Mõtle liiva asemel kruus ja oledki omadega mäel juba...
vanaema on sul veteran...
Külaline
külaline

Re: põrandabetooni ise valmistamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui suuri koormusi põrandale peale ei tule, siis anna aga minna. Tsementi kulub ainult nati rohkem, et see kõik liivaterad suudaks ära siduda. Ja kui valatava põranda alus on stabiilne siis pole ka eriti tugevat valu ja armeeringut vaja teha. Iseasi on põranda pinna enda kulumiskindlus, kui seda pinda kinni ei kaeta.


taastaja
tõhk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 25 Veebr 2010, 10:59
On tänatud: 2 korda

Re: põrandabetooni ise valmistamine

Lugemata postitus Postitas tõhk »

Kas su põrandale kergbetoon ei käraks? Kergkruusa poest vabalt saada, pakk on 50 L. Sul oleks vaja vist 6-7 kotti + liiv ja tsement. Kui käsitsi teha, siis seda segu on suht kerge segada, ei ole erilist musklijõudu vaja.
Siin on maxiti puust-ette-punaseks juhend: http://ee.maxit-cms.com/media/34/kergkr ... %5Fuus.pdf
armering
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 227
Liitunud: 13 Sept 2009, 17:00

Re: põrandabetooni ise valmistamine

Lugemata postitus Postitas armering »

betoonpõrandaks ei saa seda maxiti värki küll pidada
Kõik betoonist ja kivist 53905131 Janno armering@carlnet.ee Viljandi
Vasta