veetorud vannitoas

saunad, santehnika, boilerid jne
õpipois
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 03 Jaan 2010, 10:50

veetorud vannitoas

Lugemata postitus Postitas õpipois »

Tere!
Tahaks teada, et mismoodi võib veetorusid paigaldada seina sisse, kui hiljem läheks sealt plaat üle.
Millise toruga seda oleks tark teha.Kas selleks võib olla vasktoru või siis midagi kaasaegsemat ja paremat? :scratch:
usr1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 501
Liitunud: 07 Jaan 2009, 12:59
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: veetorud vannitoas

Lugemata postitus Postitas usr1 »

Pane midagi kindlamat.
Liiteid tahad seina sisse panna siis ära keeratavaid ühendusi kasuta.
Alupex press või PPR on selline kindlam varjant.

Edu
Kõik torudest ja kaevetööd
55 118 46
http://www.Torumehed.ee
Jüri Toru
külaline

Re: veetorud vannitoas

Lugemata postitus Postitas Jüri Toru »

Jooteühendustega vasktoru on parim, kahjuks mitte odavaim variant.
olli5olli5
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Mär 2010, 10:08

Re: veetorud vannitoas

Lugemata postitus Postitas olli5olli5 »

Tõesti õige, et ühendused, millele hiljem ligi ei pääse, ei tohiks olla keeratavad, sest keeratavad ühendused vajavad mingi aja pärast lisapingutamist.
Ise olen kasutanud Alupexi pressliitmikke, minu meelest väga head.
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1312
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: veetorud vannitoas

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

Ega Wirsbo torul ega liitmikel midagi viga pole.

Toomas
arvutihdd
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 529
Liitunud: 12 Nov 2008, 01:16
On tänatud: 4 korda

Re: veetorud vannitoas

Lugemata postitus Postitas arvutihdd »

Kõik pressi, pigista või keera kinni ühendused on normaalsed. Neid tihendi-sõrmuse lükka-tõmba liitmike mina seina sisse ei julge panna, kuigi tootja seda lubab. Kõige hullem variant varjatud konstruktsiooni on keeratav sõrmusega vaskühendus. See väiksemagi liigutamise peale hakkab lekkima ning 5a pärast hakkab nagunii lekkima. Ise kasutan wirsbo ühendusi, see sõrmuse variant on totaalselt lollikindel, samuti toru ise. Alupexi puhul võib probleeme olla kui toru muljuda saanud vms.
Jüri Toru
külaline

Re: veetorud vannitoas

Lugemata postitus Postitas Jüri Toru »

Ise olen kasutanud Henco nii press kui keermega ühendusi ja peavad juba aastaid, pole probleemi, kui seina taha siis jah, pigem pressühendus. Plastmasstorudega on see häda, et neid ei painuta, seetõttu vajad rohkem liitmikke, olen ka kuulnud, et kasvavad ajapikku täis. Ja on lihtsalt inetud :mrgreen: Aga no kui teeks maja isalt pojale, vee ja radikatrassid, siis vask, jooteühendustega (on ka pressliitmikud vasele), aga seda iga mats ei oska teha, tuleb profile maksta :wave:
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: veetorud vannitoas

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

teen vase jootmist
arvutihdd
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 529
Liitunud: 12 Nov 2008, 01:16
On tänatud: 4 korda

Re: veetorud vannitoas

Lugemata postitus Postitas arvutihdd »

Jüri Toru kirjutas:Plastmasstorudega on see häda, et neid ei painuta, seetõttu vajad rohkem liitmikke, olen ka kuulnud, et kasvavad ajapikku täis. Ja on lihtsalt inetud :mrgreen:
Võrdled nüüd wirsbot ja hencot ? Mõlemad üks plastmass, ainult ühel keskel imeõhuke alukiht. Väänad ja painutad neid mõlemaid. Puhast plasti ainult seinapealt nõksu kehvem vedada, aga saab ka selle sirgeks !
See täis kasvamine on küll mingi müstika valdkond. Pole mina midagi kohanud ka 15 a vanas wirsbo torustikus, küll ei saa seda, aga raudtorustiku kohta öelda ja kohati ka vase kohta.
Aga eks igaüks paneb seda materjali mida mugav kasutada ja mugav osta. Isiklikult ei leia vasktorustikul absoluutselt enam mõtet tarbeveel.
õpipois
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 03 Jaan 2010, 10:50

Re: veetorud vannitoas

Lugemata postitus Postitas õpipois »

Kas pvs vanitoas ripp laeks on tark mõte ja kuidas selle paigaldamine peaks välja nägema ?Neid plaate on üks jagu kittsamaid ja teinejagu laiemaid et kummad oleks mõistlikum võtta kui teha(laesuurus2,5 ruutu)?
arvutihdd
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 529
Liitunud: 12 Nov 2008, 01:16
On tänatud: 4 korda

Re: veetorud vannitoas

Lugemata postitus Postitas arvutihdd »

Eks paigaldad liimiga, aga miks peaks pvc lakke toppima. Sinna alla pead nagunii kipsist või muust plaadis lae tegema. Pahtelda, siis juba ära. Jääb minu arust x korda kenam. Või on pvs mingi asi mida ma praegu ei seosta ?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: veetorud vannitoas

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Mitmesse vannituppa PVC (seina)plaate lakke paigaldanud. Kuid puuduseks on, et seni ei tea valemit pikemale sildele kui 2,6 m (on olnud müügil ka 3 m plaate), sest plastikpaneelil pole jätkamist lihtne teha ilma ilukaota. Kinnitasin lakke klambripüssiga (jätkukohal on see plastiksoon niipalju pikem, et kakras saab klambripüssiga kinnitada). Ainult lõpetamise paneel (t tk) jäid loomulikul moel naaberpaneelide armule. Seina äärde panin ilu pärast ise keraamiliste plaatide kinnitusliistud, üllatus oligi, et plastpaneeli saab edukalt sinna vahele suruda. Ühtlasi lahendas see ära seina kinnituse, kuigi mitmed on siin tgeinud lihtsamini - st. seina kinnitatakse naela või kruviga ja pärast pannakse tavalised katteliistud omakorda seinaäärde. Kõige raskem töö oligi valgustite süvistamine, sest halogeenide vedruklamber tahab väga plasti lõhkuda. Ja plastist seinaliistu kinnitamine, sest kui aluskihiks on kivi siis klambripüssi kasutada ei saa, kuid kruviga on halb kinnitada
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: veetorud vannitoas

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Unustasin, teine variant on kasutada ripplae seina ja vahekinnitusvahendeid.
õpipois
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 03 Jaan 2010, 10:50

Re: veetorud vannitoas

Lugemata postitus Postitas õpipois »

kas tavalist raud toru tohib seina sisse paigaldada ja kui siis kas peab teda ka kuidagi isoleerima et ta seal lihtsalt hiljem roostetama ei hakkaks?
jyri toru
külaline

Re: veetorud vannitoas

Lugemata postitus Postitas jyri toru »

mis vahe on sellel alupexil ja hencol, et yks soovitab yht ja teine teist? kumb on parem?
õpipois
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 03 Jaan 2010, 10:50

Re: veetorud vannitoas

Lugemata postitus Postitas õpipois »

tahtsin küsida et milliseid toru põlvi ja teisi liitmike kasutada et poes on müügil tsingitud ,pronks ja lausa mustast materjalist et milliseid kus kasutatakse
torujyri õpipoiss
külaline

Re: veetorud vannitoas

Lugemata postitus Postitas torujyri õpipoiss »

Aga mis vahe on Nokial ja Samsungil ja Ericssonil, tahaks ise mobiiltelefoni teha.
intensiivne
külaline

Re: veetorud vannitoas

Lugemata postitus Postitas intensiivne »

vannitoas ma olen neid hakanud paigaldama mõõda seina aart põranda alla,hulka mugavam.Pean silmas vasest torustikku
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10946
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: veetorud vannitoas

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ei hakka uut teemat tegema kuna haakub sellegagi. Kas keegi on paigaldanud ja kui julgelt võib jätta kaetud seina taha neid alupex torude kasutamise korral "easy click" või quick click" (ei mäleta täpset nimetust) ühendusega liitmikke, põlvi, nurkasid? Tundusid kuidagi mõnusalt hõlpsasti ühendatavad, eriti kohtadesse, kus presstangidega ligi ei pääse.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: veetorud vannitoas

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ma alupexil seinakannad dushile ja ühe liitmiku julgesin küll kivisena sisse jätta. Ma kasutasin seda mutriga liitmikku. 3 aastat kasutanud, seni ei ole probleeme.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10946
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: veetorud vannitoas

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kalvis kirjutas:Ma alupexil seinakannad dushile ja ühe liitmiku julgesin küll kivisena sisse jätta. Ma kasutasin seda mutriga liitmikku. 3 aastat kasutanud, seni ei ole probleeme.
Seda nüüd küll, aga ega sa seina taha ikka ei näe kui sealt liitmikust tuleb üks tilk päevas. Mind huvitavad just need uued liitmikud (või pole varem osanud poes vaadata), milledel pole vaja muud teha kui lõigata vajaliku pikkusega jupp ja pista ta liitmiku august lihtsalt sisse- selline legotamise värk rohkem. Üldiselt olid need umbes 10 eeku kallimad kui pressliitmikud. Oli vaja üks väike töö teha, kus hästi tangidega ligi ei pääsenud, aga kohe nagu proovida neid lihtsaid variante ka esialgu ei julgenud ja mõtlesin, et äkki uuriks tuleviku tarbeks igaks juhuks mõne seda teemat lugeva torumehe käest.
th
külaline

Re: veetorud vannitoas

Lugemata postitus Postitas th »

Need peaks henco liitmikud olema, mingid valge/sinised vms. Iseenesest annavad nad 10a garantiid oma liitmikule vist ja lubavad neid igalepoole toppida. Ise suhtun skeptiliselt ja paigaldan wirsbo rõngaid või alupexi presse.
õpipois
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 03 Jaan 2010, 10:50

Re: veetorud vannitoas

Lugemata postitus Postitas õpipois »

torujyri õpipoiss kirjutas:Aga mis vahe on Nokial ja Samsungil ja Ericssonil, tahaks ise mobiiltelefoni teha.
milleks selline iroonia???
hkm
külaline

Re: veetorud vannitoas

Lugemata postitus Postitas hkm »

Iroonia seisneb selles, et ei maksa teha seda, milleks teadmisi pole (pean silmas ka praktilise töö kogemust), eriti veel nendes valdkondades kus tagajärjed võivad olla väga kurvad (vesi, gaas, elekter) Ega ilmaasjata elektrialajaamadel pealuuga märgid küljes pole. :wave:
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: veetorud vannitoas

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Liitmike ühendamine pole mingi raketiteadus ja lollusest tingitud tagajärg on peamiselt suur majanduslik kahju. Eks tegija ise teab, kas teadmised liitmiku tegemisel on piisavad või mitte. Isetehtes on see kahjukannataja ta ise.
Elektriga on tõesti tiba teine, kohati on mõned nii saapad, et igapäevaselt tegeldakse tapjalike kavatsustega, samas on iseõppinud tegelasi, kes on palju parema tasemega kui raha eest makstavad profid (no neid on nähtud ka tapjalike kavatsustega elektrit panemas)
Vasta