plekist või plastist ventilatsioonitorud?

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
hundipoeg
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 06 Mär 2009, 20:51

plekist või plastist ventilatsioonitorud?

Lugemata postitus Postitas hundipoeg »

:hello: Tere!
Siin liigub kindlasti igasugu tarku ja targemaid. Palun avaldage arvamust ventilatsiooni torude kohapealt. Kas paremad plekist või plastist? Mis ühe ja teise miinused ning plussid!

:scratch:
Paremat homset Teile ja konkurentsivõimelist sissetulekut mulle!!
Külaline
külaline

Re: plekist või plastist ventilatsioonitorud?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

plast kannab heli vähem
arvutihdd
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 529
Liitunud: 12 Nov 2008, 01:16
On tänatud: 4 korda

Re: plekist või plastist ventilatsioonitorud?

Lugemata postitus Postitas arvutihdd »

Samuti ei kogu plasti sisepind tolmu. Ning tõesti kõvasti vaiksem .
vatson
külaline

Re: plekist või plastist ventilatsioonitorud?

Lugemata postitus Postitas vatson »

Kas ei võiks ventilatsiooni torudeks kasutada edukalt 110 kanalitoru?
Igasugused põlved ja ühendused ja erineva pikkusega torud kohe olemas, ei pea midagi leiutama
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: plekist või plastist ventilatsioonitorud?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Kunagi üritasin kah aga laideti maha, sest see kanalitoru plastik on selline, mis suudab ennast staatilise elektriga laadida ja tulemuseks on tolmu kinnijäämine ja kaugemas tulevikus ka ummistused.
sobaka
külaline

Re: plekist või plastist ventilatsioonitorud?

Lugemata postitus Postitas sobaka »

Plastist õhukanalite põhiline erinevus metalliga võrreldes on paigaldamises. Plasti saab tavalise saega lõigata ning süsteem käib väga lihtsalt kokku. Usun, et mingi kolmandiku võrra on plastsüsteemi paigaldamine kiirem kui metallil. Ise pole praktikas kontrollinud aga nagu Uponor väidab on nii torud kui liitmikud antistaatilised, mille tõttu korjavad vähem tolmu ning sobivad ka allergiaprobleemidega inimeste puhul.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: plekist või plastist ventilatsioonitorud?

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Ja siis plastist toru kannab heli ka vähem edasi? Mis nad üldse neid plekijurasid siis panevad? Peab kauem vastu?
vanaema on sul veteran...
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: plekist või plastist ventilatsioonitorud?

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

dumbuser kirjutas:Kunagi üritasin kah aga laideti maha, sest see kanalitoru plastik on selline, mis suudab ennast staatilise elektriga laadida ja tulemuseks on tolmu kinnijäämine ja kaugemas tulevikus ka ummistused.
No see peab ikka tolm olema mis 110mm toru umbe ajab... kas see üldse on võimalik, üldjuhul on agregaatidel ka filtrid/filter vahel iseasi kui on ökotatud ja mitte raatsitud filtrit panna ja ka isegi siis ma arvan et see toru ei lähe umbe :wave:
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: plekist või plastist ventilatsioonitorud?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ma neid arvutied näen seest pea iga päev. On ka filtrid ja igasugu imeasjad. Edasi meenutaes lappisin ühes töökojas koos teistega ligi 10 aastat telekaid. Seal teleka sess oli antistaatiline keskkond täitsa olemas. Ja tolmu oli nii, et tapab (meie siiski jäme ellu). Seega ma isegi usun seda ummistuse juttu. Kas just nii umbes, et üldse midagi läbi ei käi, vot selles kahtlen.
mg3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 287
Liitunud: 17 Apr 2007, 18:03
Asukoht: Tartu
On tänatud: 2 korda

Re: plekist või plastist ventilatsioonitorud?

Lugemata postitus Postitas mg3 »

Mõtlesin ka neid vaadata, kuniks avastasin, et ajutiseks läbiviiguks paigaldatud kanalkatorust,
oli väike põlluhiir, oma läbiviigu teinud. Kus närilistehirmu pole seal on amatööril, neid vist kergem paigaldada.
elektritööd ja projektid
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: plekist või plastist ventilatsioonitorud?

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Kurat jah, jälle need närilised. Pole vist absull ühtegi elamise osa, kus nendega arvestama ei peaks...
vanaema on sul veteran...
rai.ner
külaline

Re: plekist või plastist ventilatsioonitorud?

Lugemata postitus Postitas rai.ner »

Huvitav kas on siis juhuseid, et ka päris kanalitoruks olevale torule on hiired läbiviigu teinud ?

Kas vent.toru (köögi õhupuhasti) võib paigaldada vertikaalselt välisseina sisse? Seinas on villa paksus 100+50+50 mm.
essa
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 145
Liitunud: 05 Veebr 2009, 17:32
On tänatud: 1 kord

Re: plekist või plastist ventilatsioonitorud?

Lugemata postitus Postitas essa »

rai.ner kirjutas:Kas vent.toru (köögi õhupuhasti) võib paigaldada vertikaalselt välisseina sisse? Seinas on villa paksus 100+50+50 mm.
Võib küll, aga paksema seina korral. Kui kogu seina paksus on 200 siis ilmselt tekib külmasild (talvel kui vent ei tööta, ja ka kondensi oht!).Toru peab isoleerima korralikult (köögis alla 125 ei ole mõtet üldse panna+ isolatsioon- eriti välisseina poole- ma paneks välja poole vähemalt 100-150mm).
rai.ner
külaline

Re: plekist või plastist ventilatsioonitorud?

Lugemata postitus Postitas rai.ner »

Siis on ainu võimalik kasutada kandilist (lapikut) plast toru. Mahutaks ära keskmise 50 mm villa kihi sisse. Kas plast torude ühendused on tihedad?
Või on mõistlikum teha kohe köögi seina auk ja viia toru otse õue.
gennadi_kramer
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 11 Juun 2011, 18:04

Re: plekist või plastist ventilatsioonitorud?

Lugemata postitus Postitas gennadi_kramer »

no ma kui elupõhine toru ja vendimees ja olen kainud ja nainud siis utlen et koik oleneb.tuletõkke tsooni sa plasttoruga teha ei saa.ja köögi+sauna tuulutusi ei soovita panna plastiga.kuna teostan ka suur köökide vent kubude ja torustike paigaldusi siis ütlen et plekk on kindlam.muidugi see minu arvamus.muidugi kusimust et kui sa plasti tahad kasutada kuidas sa fikseerid detailid oma vahel?plekki sa needis aga plasti?
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: plekist või plastist ventilatsioonitorud?

Lugemata postitus Postitas jan »

Jutt kõike õige aga plasti annab ka väga edukalt neetida - tuleb ainult arvestada, et sein on paksem ning võtta pikem neet. Samuti võib häda pärast kasutada ka isepuurivaid metallikruve (aga suurel kiirusel ei tohi üle keerata). Kõhutunne ütleb, et kuna nende otsad on teravamad kui needil, siis koguneb tolm nende ümber paremini. Aga ilmselt on see asjatu mure.
plaplavent
külaline

Re: plekist või plastist ventilatsioonitorud?

Lugemata postitus Postitas plaplavent »

gennadi_kramer kirjutas:no ma kui elupõhine toru ja vendimees ja olen kainud ja nainud siis utlen et koik oleneb.tuletõkke tsooni sa plasttoruga teha ei saa.ja köögi+sauna tuulutusi ei soovita panna plastiga.kuna teostan ka suur köökide vent kubude ja torustike paigaldusi siis ütlen et plekk on kindlam.muidugi see minu arvamus.muidugi kusimust et kui sa plasti tahad kasutada kuidas sa fikseerid detailid oma vahel?plekki sa needis aga plasti?

Mis jura sa ajad, oled sa uponori plast toru kunagi üldse näinud. Mis fikseeerimisest sa jahvatad ? Köögikubul mitte ei soovita vaid ei TOHI kasutada plast toru. Diameetritest ei hakka siin rääkimaga. Saunas ka ei TOHI kasutada plast toru kuigi seal on väike, aga millisel juhul võid.


Tõsiselt "elupõhine" vendimees tuleohutusest pole halli haisugi ning materjali on ainult poe laos näinud, aga ehitama on kõik kärmed. Käi vähemalt tootja koolitusel ja siis hakka teisi foorumis õpetama.

edu.ee sulle
gennadi_kramer
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 11 Juun 2011, 18:04

Re: plekist või plastist ventilatsioonitorud?

Lugemata postitus Postitas gennadi_kramer »

1 sauna väljatõmme-nii palju kui ma tean neid torusid isoleeritakse tuletõkke villaga,nii et ka küsimus,kuidas kaib tuletõkke vill ja plast toru käsikäes.näidake mul maja kus nii tehtud ja ma võttan sõnad tagasi.Aga kuna sa oled nainud vent tooteid mitte aint riiulitel POODIDES(mitte nagu mina su väitte järgi)siis ütle inimesel edasi kumb on parem kas plast voi plekk,mitte ara aja mulle jama.mina väitsin et plekk on parem.

Head juramist edasi.
Vasta