Soojusmõõtjad

kuidas soojustada oma elamist
Huvitaja23
külaline

Soojusmõõtjad

Lugemata postitus Postitas Huvitaja23 »

KÜ-s arutatakse soojusmõõturite paigadamise võimalust. Kas keegi on sellega kokku puutunud? Mitu % võrra arved lähevad väiksemaks? :confused:
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6165
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Soojusmõõtjad

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Miks need peaks väiksemaks minema? Mõnel võivad hoopis suuremaks minna.
Huvitaja23
külaline

Re: Soojusmõõtjad

Lugemata postitus Postitas Huvitaja23 »

Maja on vana, tulevad liiga suured arved soojuse eest (min 2500 kuus). Juhul kui korteris on head aknad, vahetatud batareid siis on võimalik ju soojuse keerata nt 3 alla ja siis maksta ainult tarbitud soojuse eest. Selles ongi mõtte!?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Soojusmõõtjad

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Vastupidine juhtum - inimene elab otsakorteris. Tal on oluliselt suurem välisseinte pindala kui maja keskel elaval sama ruutmeetritega korteri juures. Temal kulub sama 21 kraadi hoidmiseks poole rohkem sooja (väliseinte pindala on poole rohkem) kui maja keskel elaval tegelasel, kusjuures tavaoludes peab ta tihti külmetama, sest radiaatorid ei annagi rohkem välja kui 18 kraadi. Ometi maksab tema poole rohkem kui maja keskel elav 25 kraadi nautiv tegelane. See on tüüpjuhtum nõukaaegsetes paneelikates.
Huvitaja23
külaline

Re: Soojusmõõtjad

Lugemata postitus Postitas Huvitaja23 »

Noh aga ikkagi, siis on korteris elavatel inimestel endal otsustada palju soojust nad tarbivad... Kas elavad külmas korteris kuid arves on väiksemad või vastupidi. Praegu meie aga ei otsusta midagi vaid peame maksma nii palju kui meile öeldatakse.
Saan ma üldse õigesti aru, et kui on soojusmõõjad siis ka omanik ise otsustab palju kraadi ta soovib korteris ning arved tulevad ka selle eest?
Kas on inimesi kellel peale soojusmõõturite paigaldamist arved on muutunud suuremaks?
Jack Norris
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 14 Jaan 2010, 14:27

Re: Soojusmõõtjad

Lugemata postitus Postitas Jack Norris »

Oma poolteist aastat tagasi paigaldati sellised mõõdikud minu KÜ-le. Isiklikult suhtun neisse suht positiivselt, kuigi minu küttearved algul tõusid. Loomulikult tõusid, sest radikad olid "põhjas" ja aknad lahti. Nüüd käitun küttega palju distsiplineeritumalt ümber ja võib öelda, et ca 20% on küttekulud väiksemad.
Mis puutub otsakorteritesse, siis neile rakendatakse teistsugust koefitsenti kulude arvestamiseks. Samuti, kui keerad radikad täitsa nulli, siis võiks arvata, et pääsed kulust, kuid sellega suurendad kõrvalolevate korterite küttearveid, nii et "nulli keeramist" maksustatakse samuti.
Minu arust suht läbimõeldud ja kasulik süsteem, kuid enne paigaldamist tuleks KÜ radikad ja soojasõlm ära kalibreerida.
Me kõik oleme lollid, kuid igaüks oma valdkonnast!
arvutihdd
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 529
Liitunud: 12 Nov 2008, 01:16
On tänatud: 4 korda

Re: Soojusmõõtjad

Lugemata postitus Postitas arvutihdd »

Ma saaks nende soojusmõõturite poindist aru, kui need oleks täisautomaatsed. St lähed kodunt ära keerad tempi madalamaks ja paned kellaaja mil ta uuesti kütma hakkaks, et koju tulles norm temp oleks. Käsitsi reguleerides ei viitsiks küll sellele küttehinnale mõtlema hakata-nagu öeldaks mugavus maksab. Samuti see konfitsentide arvutamine tundub siuke selgeltnägijate ala, et väga kaheldav värk on. Mingi küttearve sääst kindlasti tekib, aga kas seee kompenseerib aparaatide soetamist on teine küsimus ? Kui sellised asjad paigaldada, siis peaks neil kindlasti mingi miinimum temp olema, millest alla ei saa keerata. Muidu keegi läheb puhkama ja keerab oma korteri nulli ning naabrid peavad teda kütma.

Soojust mõistlikumalt kasutama õpetab see kindlasti.
Vasta