postvundament 4x5 aiamajale

insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

postvundament 4x5 aiamajale

Lugemata postitus Postitas insippo »

kui palju poste peaks olema,kui sügaval nad peaks olema.Putka tulen 1 kordne ,seinad 50x100 saematerjalist, vahele paneks peno 100mm igale poole.Huvitab just,et millise tihedusega põranda jaoks postid valada kui vöö tuleb 100x100 prussist ja laagid 50x100 sammuga 600mm,et penot ei peaks lõikama laiusest.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: postvundament 4x5 aiamajale

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Postid võiks olla iga meetri tagant. 50x100 laag ei kanna heasti 4 meetrise silde korral.
vanaema on sul veteran...
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4250
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 87 korda
On tänatud: 76 korda

Re: postvundament 4x5 aiamajale

Lugemata postitus Postitas Hiid »

aga 150x150 korral? :P
Tahaks omale kõrvalhoone moodi asja teha, mis siusliselt oleks, nigu üks suur sara. S.t kaal olematu, aga suur. Nii 6x12m. Püstpostiks paneks 50x150 :scratch:
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: postvundament 4x5 aiamajale

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Mõlema hoone puhul on mõistlik panna ka põranda keskele postirida, mis toetaks laake + saab teha vajadusel jätku.
Tiheduseks sobib väga hästi meeter( isegi poolteist meetrit), kuna hiljem on hea teada, et põrand kannatab ka tõsisemaid raskuseid.
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: postvundament 4x5 aiamajale

Lugemata postitus Postitas insippo »

ma ise mõtlesin,et 5 meetri peale teen 3 posti+ otsad.Laagid tulevad 60 cm tagant ja neile teen postid nagu taksomärgil ruudud 3+2+3+2 jne.Peaks töötama küll välja.Laag tuleb 50x100 ja vöö tuleb 100x100
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: postvundament 4x5 aiamajale

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Hmm aga miks mingite postidega jamada ise panin fibo plokid ja siiamaani probleemi pole... Suurus 3x4 ja keskele panin ka toed laagide alla põranda 40 sammauga ja põrandalauad täispunniga. :shock:
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4250
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 87 korda
On tänatud: 76 korda

Re: postvundament 4x5 aiamajale

Lugemata postitus Postitas Hiid »

kuhu sa need fibod panid? Laotasid otse mullale ja onn nende otsa?
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: postvundament 4x5 aiamajale

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

terve onni ulatuses sai lahtine muld ära kooritud. Siis läks terves ulatuses peenkild, liiv alla ja fibo plokid äärtesse, 40cm vahega. Kõik loodi ja sealt prussidega (5x15) kõik alguse sai.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4250
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 87 korda
On tänatud: 76 korda

Re: postvundament 4x5 aiamajale

Lugemata postitus Postitas Hiid »

tegelt hea mõte.
kui taldmik killust teha ja kinni vibrada, siis sarale pole rohkem vajagi :P
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: postvundament 4x5 aiamajale

Lugemata postitus Postitas insippo »

killule panedki peale fibo seguga püsti ja tasapinna loodi.Siis liiv killu peale.Mulla koorid ära muidugi.Nii tuleb vist kõige odavam.Või jääbki auk mille põhjas on kild ja liiva pole püstiste fibode vahele vaja?
Isetean
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 200
Liitunud: 26 Dets 2008, 15:12
On tänatud: 1 kord

Re: postvundament 4x5 aiamajale

Lugemata postitus Postitas Isetean »

onusnooker kirjutas:Hmm aga miks mingite postidega jamada ise panin fibo plokid ja siiamaani probleemi pole... Suurus 3x4 ja keskele panin ka toed laagide alla põranda 40 sammauga ja põrandalauad täispunniga. :shock:
Mix postidega jamada ja panna hoopis fibo ? Kui nüüd arvestada materjal + ajakulu + töö lihtsus siis postide peale ehitades võidab kohe kindlasti. ;) Lihtne näide. Suvel mul väga hää sõps (mitte ehitaja) hakkas kuuri ehitama koos auto varjualusega ja kutsus mind appi.Mõõdud 13 x 3,5. Kokku läx aega: maha märkimine,aukude puurimine, postid sisse (24 tk), kõrgused ja diagonaalid paika 3 tundi ja pärast ta ise valas torud täis 2 tunniga.
Et siis 5 tundi ja valmis. :hello:
Renx22
külaline

Re: postvundament 4x5 aiamajale

Lugemata postitus Postitas Renx22 »

Sai ise just samalaadse probleemiga maadeldud. Suvemaja Mõõdud aint 5,3 x 10. Poste tegin 25, umbes 1-1,2 m sügavusele (jäik plekk vent toru). Muld platsilt minema kuni liivani, pinnasepuuriga augud, postid auku ja armatuuri, väikseid munakive ja betooni täis. Postide vahe jäi laiuses 1,2 ja pikkuses 2,4.
Postidele 100x175 prussid,avadesse niiskuskindlel OSB. Saab vöö ilusti ära kasutada puistevilla jaoks.
Nendele prussidele 50x100 laagid 60 sammuga.
Torude d 125, Nyyd juba kahetsen et ei pannud a la 200 läbimõõduga. Kas 125 ikka on piisav sellisele ehitisele?
Ja teine asi - ma ei teinud mingid taldmikku. Aint väikseid kive viskasin auku. ja tampisin posti. Kas ise olen nyyd omadega upikus?? Pinnas on väga tihe ja tugev liiv.
Sry et tulin siia teemasse oma teemaga, aga suht sarnane minu probleemile ikkagi jne jne.

Pildid pstidest siin :
http://www.hot.ee/renx22/postvundament/18102009114.jpg
http://www.hot.ee/renx22/postvundament/18102009109.jpg
Renx22
külaline

Re: postvundament 4x5 aiamajale

Lugemata postitus Postitas Renx22 »

Unustasin ennist et kogu maja tuleks 50x150 prussist.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: postvundament 4x5 aiamajale

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Isetean kirjutas:
onusnooker kirjutas:Hmm aga miks mingite postidega jamada ise panin fibo plokid ja siiamaani probleemi pole... Suurus 3x4 ja keskele panin ka toed laagide alla põranda 40 sammauga ja põrandalauad täispunniga. :shock:
Mix postidega jamada ja panna hoopis fibo ? Kui nüüd arvestada materjal + ajakulu + töö lihtsus siis postide peale ehitades võidab kohe kindlasti. ;) Lihtne näide. Suvel mul väga hää sõps (mitte ehitaja) hakkas kuuri ehitama koos auto varjualusega ja kutsus mind appi.Mõõdud 13 x 3,5. Kokku läx aega: maha märkimine,aukude puurimine, postid sisse (24 tk), kõrgused ja diagonaalid paika 3 tundi ja pärast ta ise valas torud täis 2 tunniga.
Et siis 5 tundi ja valmis. :hello:
Oleks ma ajaliselt tahtnud ka rekordit püstitada sara püstipanekul siis oleks rekord ilmselt ka sündinud. Oli puhkus, ilm ilus,sai libistatud õllet ja idee tekkis ... sai see lihtsalt teostatud. :D

Praegu veel neenub: Pinnas on mu krundil pehmet osa ca.20cm ja selle all ilmselt paene. Kui meenutada ,mismoodi aiapostide avasi sai traktori abiga puuritud siis oleks minul postide mahapanek kuurile ikka kallimaks läinud kui peraegune lahendus. Olenebilmselt ka mis pinnas
Isetean
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 200
Liitunud: 26 Dets 2008, 15:12
On tänatud: 1 kord

Re: postvundament 4x5 aiamajale

Lugemata postitus Postitas Isetean »

No kui paas kohe vastas siis muidugi !
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: postvundament 4x5 aiamajale

Lugemata postitus Postitas insippo »

postidega olen siis jõudnud niikaugele,et augud kaevatud. 30 cm muld ja siis turvas 1 m umbes ja siis savi.
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: postvundament 4x5 aiamajale

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

insippo kirjutas:postidega olen siis jõudnud niikaugele,et augud kaevatud. 30 cm muld ja siis turvas 1 m umbes ja siis savi.
Kuule, päris hea tempo sul :)
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: postvundament 4x5 aiamajale

Lugemata postitus Postitas insippo »

rääkides siis uuesti vundamendist.Vaatasin vendi toru 200mm millesse valada aga see on liiga kallis.1jm umbes 7.- kokku läheks siis miski 100.- minema visatud raha.Kas pole midagi odavamat varianti pakkuda kellegil? Tempo on küll mul kõva aga mida sa teed kui meie majandus ei tule järgi ja 268.- palgaga ei käi asjad nii kähku nagu tahaks.
Külaline
külaline

Re: postvundament 4x5 aiamajale

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma olen siin varemgi rääkinud, et selliste mõtetute kulutuste tegemisel tuleb pea tööle panna ja mõelda, kus võidakse veel kasutada sellised asju, mis tegelikult lähevad utiili, aga sulle oleks vajalikud. Kõige parem on taoline küsimus õhku visata sõpradega viinavõtmise või õlleõhtu käigus, et a´la mul selline mure. Paar vihjet ikka annan kah, et mitte niisama ei targutada- olen näinud paksust papist torusid Linconas kauba järel käies ja need olid reliini võimisiganes põrandakatte materjalide tühjaks saanud rullid. Küsisin ükskord, et mida nad nendega teevad ja vastus oli, et ära viskavad. Läbimõõtu ei oska konkreetselt öelda, aga oma 15cm olid osad kohe kindlasti. On veel igasugused Vaibaparadiisid vms. suuremad poed, kus võiks neid torusid üle olla. Kui maa sisse ei taha jätta, tõmba platesae peal pilu sisse, seo traadi või nööriga kinni ja pärast saad lihtsalt kätte.
Urmasr
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4250
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 87 korda
On tänatud: 76 korda

Re: postvundament 4x5 aiamajale

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Tartu vaibaka taga on hunnik, kust võid niisama võtta öö varjus.
Seal siiski üle 100mm neid ei leidu....
GuidZ
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 310
Liitunud: 22 Aug 2008, 16:49
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 4 korda

Re: postvundament 4x5 aiamajale

Lugemata postitus Postitas GuidZ »

Mis asi on tartu vaibakas?
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4250
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 87 korda
On tänatud: 76 korda

Re: postvundament 4x5 aiamajale

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Vaibaparadiis :scratch:
Külaline
külaline

Re: postvundament 4x5 aiamajale

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Trükikodades paberirullid? Kas osad kangad ei ole mitte rullides?
Urmasr
GuidZ
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 310
Liitunud: 22 Aug 2008, 16:49
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 4 korda

Re: postvundament 4x5 aiamajale

Lugemata postitus Postitas GuidZ »

Vaibaparadiis on ju Talinnas ja Narvas :scratch:
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4250
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 87 korda
On tänatud: 76 korda

Re: postvundament 4x5 aiamajale

Lugemata postitus Postitas Hiid »

ju on siis nime vahetatud vms. Samas kohas on igatahes sama asi kogu aeg tegutsenud http://www.alfalend.ee/index.php?act=contact
Vasta