Isetasanduv segu?

Punane
külaline

Isetasanduv segu?

Lugemata postitus Postitas Punane »

Küsimus siis isetasanduva segu kohta.
Vannituba valatud, u.3 ruutmeetrit. Nüüd põranda tasaseks saamiseks vaja valada peale isetasanduv segu.
Kas tohib otse valada betooni peale või tuleb millegagi betoonipind enne üle tõmmata või midagi vahele panna.
Põrandakütet ei ole üldse vannitoas ja ei tule ka.
tasandussegu oleks vaja valada umbkaudu 1-2 cm.
Kasuks tulevad ka nõuanded millist tasandussegu eelistada?
Betoonpõrand on valatud Vetonit S100-ga.
Loodan et olete mõistvad ja vastate.
Punane
külaline

Re: Isetasanduv segu?

Lugemata postitus Postitas Punane »

Kas keegi ei oska tõesti abistavaid nõuandeid jagada?
Oleksin tänulik.
sinilill
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 58
Liitunud: 30 Mai 2008, 23:09
On tänatud: 1 kord

Re: Isetasanduv segu?

Lugemata postitus Postitas sinilill »

Kasuta vetonit ABS 148 isevalguvat peentasandussegu, kahest kotist peaks piisama, saad kuskil 10mm kihi.
Enne tasandussegu pealekandmist, pead aluspinna kindlasti ära kruntima vetonit MD-16 kruntainga.

Ise tasandasin u nädal aega tagasi ka ABS 148'ga s100 peale ning väga ilus ja loodis põrand jäi!
Kui sa Tallinnast ja krunti vaja läeb, siis ma võin sulle oma ülejäägi müüa, poes min 3L kanister, aga
sul läeb ainult 300ml vaja! Kui tahad võid ka lõpptulemust näha!
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Isetasanduv segu?

Lugemata postitus Postitas jan »

ABS148 on hea valik küll. Ja ära unusta ogarulli kasutada - saad ühtlase pinna.
Punane
külaline

Re: Isetasanduv segu?

Lugemata postitus Postitas Punane »

Vaatasin vanniuba uuesti üle ja veidi uurisin, kohati läheks tasandussegu isegi 3cm ringis, kas see tasandussegu siis sobiks, seda läheks siis meeletus koguses, on äkki ka odavamaid variante hea tulemuse saavutamiseks.
Meil tuleb vannituppa kinnine dušinurk, wc-pott, kraanikauss koos kapiga ja pesumasin. Põrandale jätsime igaks juhuks ka trapi, nii et väike kalle jäi ka põrandale, et ehk on parem info et midagi soovitada.
Oskate ehk öelda, millega valas see kasutaja kellel tehtud ka blogi vannitoa ehitamise kohta. Kiitis tsandussegu, mida pani kuskil 3 cm ja hea lihtne oli panna ja läks 6-7 ruutmeetri katmine umbes tuhat krooni. Kui ma nüüd selle teie soovitatud seguga valaksin siis mul läheks 3 ruudu katmine umbes tuhat krooni.
Kas muidu kõikide tasandusegude puhul tuleb aluspind kruntida.
Ise kahjuks tallinnast ei ole, kui on pilti näidata valatud tulemusest siis igati oodatud.
Ette tänades
Punane
külaline

Re: Isetasanduv segu?

Lugemata postitus Postitas Punane »

Vaatasin vanniuba uuesti üle ja veidi uurisin, kohati läheks tasandussegu isegi 3cm ringis, kas see tasandussegu siis sobiks, seda läheks siis meeletus koguses, on äkki ka odavamaid variante hea tulemuse saavutamiseks.
Meil tuleb vannituppa kinnine dušinurk, wc-pott, kraanikauss koos kapiga ja pesumasin. Põrandale jätsime igaks juhuks ka trapi, nii et väike kalle jäi ka põrandale, et ehk on parem info et midagi soovitada.
Oskate ehk öelda, millega valas see kasutaja kellel tehtud ka blogi vannitoa ehitamise kohta. Kiitis tsandussegu, mida pani kuskil 3 cm ja hea lihtne oli panna ja läks 6-7 ruutmeetri katmine umbes tuhat krooni. Kui ma nüüd selle teie soovitatud seguga valaksin siis mul läheks 3 ruudu katmine umbes tuhat krooni.
Kas muidu kõikide tasandusegude puhul tuleb aluspind kruntida.
Ise kahjuks tallinnast ei ole, kui on pilti näidata valatud tulemusest siis igati oodatud.
Ette tänades
sinilill
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 58
Liitunud: 30 Mai 2008, 23:09
On tänatud: 1 kord

Re: Isetasanduv segu?

Lugemata postitus Postitas sinilill »

Äkki oli põrandanaks? see "ainult" 150 krooni kott! Ja isegi põrandanaks vajab kruntimist!
8413
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 12 Okt 2008, 13:58

Re: Isetasanduv segu?

Lugemata postitus Postitas 8413 »

Kas valubetoonile krunt enne tasandussegu on nn kohustuslik või saab ka ilma
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Isetasanduv segu?

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

8413 kirjutas:Kas valubetoonile krunt enne tasandussegu on nn kohustuslik või saab ka ilma
tasandub paremini, endal vähem jebimist ja jääb kinni kah
Isetean
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 200
Liitunud: 26 Dets 2008, 15:12
On tänatud: 1 kord

Re: Isetasanduv segu?

Lugemata postitus Postitas Isetean »

Ikka krunt alla ! Võtab tolmu kinni, jäelikult ka tasandussegu ise nakkub paremini. Loogiline !
Edu!
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Isetasanduv segu?

Lugemata postitus Postitas maik »

Punane, mul on siiralt kahju sinu naisest ja lastest, et nad peavad vannis käima külma põrandaga märg-ruumis. Misasja te ehitate kui te tegelt ju ei ehita???
21-sajand märgruumis põr.küte peaks olema elementaarne. :mrgreen:
rimer
külaline

Re: Isetasanduv segu?

Lugemata postitus Postitas rimer »

Tere!
Mul selline küsimus,mul aluspind valatud, panin fooliumkilet ja peale põrandakütte kaabli.
Kas ma võin kohe valama hakata või tuleb kruntida?
Ette tänades
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Isetasanduv segu?

Lugemata postitus Postitas jan »

Mida selle koosluse juures kruntida saaksid - fooliumit ja küttekaableid? Kui sa just ei kavatse hakata eraldiseisvat plaati valama (~5cm betooni puhul või ~3cm erisegude puhul, oleneb konkreetsest juhust) siis oled sa fooliumi paigaldamise näol teinud möödalasu - see eraldab su tasanduskihi aluspinnast ning pole mingit vahet kas foolium ise nakkub tasanduskihiga või mitte.

Loodetavasti tuleb su valukiht piisavalt paks, et aluspinnast eraldatuna siiski tugeva plaadi moodustab. Foolium on põrandakütte puhul üsna mõttetu asi ning sellest on siin ka varem korduvalt nämmutatud.
Vasta