Saepurubetoon?!

hundipoeg
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 06 Mär 2009, 20:51

Saepurubetoon?!

Lugemata postitus Postitas hundipoeg »

:hello:

Kas kellelgi kokkupuudet sellise materjaliga? Kuidas teha? Millega majaehitamisel sellest arvestada? Kuidas sellises majas elada? mitte segi ajada kergsaviseintega!
Paremat homset Teile ja konkurentsivõimelist sissetulekut mulle!!
Külaline
külaline

Re: Saepurubetoon?!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

viewtopic.php?f=3&t=14001
Kui peale kirjutamise aega saad lugeda siis loe see teema läbi, Siin juttu mõlemast.
hundipoeg
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 06 Mär 2009, 20:51

Re: Saepurubetoon?!

Lugemata postitus Postitas hundipoeg »

Külaline kirjutas:viewtopic.php?f=3&t=14001
Kui peale kirjutamise aega saad lugeda siis loe see teema läbi, Siin juttu mõlemast.
:hello:
tänud! seda teemat lugesin! see pole päris see. seal jutt kergsaviseintest sõrestiku vahele peamiselt. aga ma pean silmas monoliit saepurupetoon seina mis valatakse rakiste vahel ilma miski puit sõrestikuta.
Paremat homset Teile ja konkurentsivõimelist sissetulekut mulle!!
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Saepurubetoon?!

Lugemata postitus Postitas jan »

Kuna tegu pole tänapäeval laialdaselt kasutatava tehnoloogiaga, siis võimalus, et mõni sellise hoone ehitanud või selles elav inimene siia foorumisse satuks, on väga väike. Pigem ole ise pioneer ning tee asi ära. Kui untsu läheb, siis teed uuesti. Kui hästi läheb ning ennast ära tasub, siis hakkad propageerima.

Soovitan siiski konsulteerida selles teises teemas sõna võtnud isikutega, sest nemad tundusid asjast mingil määral jagavat ning karta on, et täpsemat infot sul siit saada ei õnnestu. Võid ka hakata Googeldama ning leida ehk analoogseid teemasid inglise / saksa keeles kusagil välismaistes foorumites (viiteid ma ei oska anda). Reeglina on välismaistes foorumites inimesed avatumad kuna heaoluühiskonnas inimestel aega ja raha rohkem, eksperimenteerimisega ollakse julgemad.

PS. Miks sa üldse seda saepurubetooni uurid? Öeldi juba, et oma paekivihoonet küll ära lammutama hakka ning anti minu arust ka konkreetseid soovitusi. Kui ise ei taha asja aretada, siis müü maha - huvilisi oleks küll.
hundipoeg
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 06 Mär 2009, 20:51

Re: Saepurubetoon?!

Lugemata postitus Postitas hundipoeg »

:hello:

Seal pakutud teemas on juttu rohkem savikergseinast, aga minu meelest see pole päris see, mis saepurubetoon. Ehk keegi parandab, kui olen valel teel.Kui seda saepurubetooni valada, kas tuleks kõiki maja seinu valada üheaegselt enam vähem võrdses kõrguse ja ühe jooniga või on võimalik ka kuidagi seina või toa kaupa ning mitte kogu seina kõrgust ühe jutiga? Kui on, siis kuidas neid jätkamise kohti parim ühendada?
p.s. mis puutub neid paekivi seinu, siis ei saa kuidagi selgeks, kas seda võimalik talveks üldse hubaseks elamiseks kasutada. Aga eks ma uuri veel edasi. Buldooseriga nii kiire nüüd ka ei ole!
Paremat homset Teile ja konkurentsivõimelist sissetulekut mulle!!
kivikõva
külaline

Re: Saepurubetoon?!

Lugemata postitus Postitas kivikõva »

Tere

Olen paari hoone juures kasutanud seda.Hetkel tuleb elumaja selliste seintega, kuid kogu seina ei teeks sellest materjalist vaid kasutaks ikkagi midagi kõvemat.Siseseinad laon-palju lihtsam ja suurema kandevõimega.Suurte pindade puhul on võimatu ühtlast seina tugevust saavutada.Võimalusel teeksin saviseina.See rohkem uuritud, ning savil ülihead omadused.
Jaan Tatikas
külaline

Re: Saepurubetoon?!

Lugemata postitus Postitas Jaan Tatikas »

Nii siis,et selline vahva mõte,et teha saepurubetoon seina ja seda ilma karkassita? :shock: Ise enesest loetakse saepurubetooni umbes sama tugevaks kui seda on vana hea baltiplokk.Vahe tuleneb sellest,ét saepurubetooni põhiliseks täitematerjaliks on saepuru ja höövlilaast,seega suht pehmed asjad.Kui kerida veits aega tagasi, siis kunagist oli populaarne seinte katmine(küll seda soojustuse eesmärgil) materjaliga millel nimeks tepplaat.Ka see koosnes segust ja höövlilaastust,suht hõre ja just mitte kuigi tugev materjal!
Sarnane lugu on ka saepurubetooniga.Niipalju kui targad ehitusraamatud ja koolimaterjalid pajatavad vajab saepurubetoon siiski täiendavat karkassi ja ka lisasoojustust(kuigi vanemad kirjandused väidavad,et 30cm sein on juba soojapidamise seisukohalt vägev küll, siis eesti oludes kahjuks alla 50-60cm pole ilma lisasoojustuseta mõtet teha,monoliidina)... Siinkohal väikene mõttepaus!
Aga miks monoliidina? Kurjad keeled kõnelevad,et lätakad pidid miskit plokki tegema ja täitsa teevad ka. Ja kuigi nende poolt pakutav seina lahend on täis külmasildasid,asi seegi,et mingit täiendavat karkassi, ei ole vajadust enam püsti aretada!(kahel pool saepurubetoon ja keskel monoliitbetoon).
Mul omal väikene projekt seoses sarnase plokiga pooleli(päris oma disainitud plokk) ja kui miski juba käegakatsutav ja silmaga nähtav, siis huvi korral annan teada :wave:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10946
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Saepurubetoon?!

Lugemata postitus Postitas Urmas »

On juba olemas selline asi nagu Durisoli plokk (tegumoelt midagi columbia kivi sarnast), mis koosneb tsemendiga segatud laastudest, laotakse kuivalt mingi 4 rida ja siis valatakse keskel asuvatesse tühimikesse koos armatuuriga betooni täis. Viimistlesin (siseviimistlus) hiljuti nendest plokkidest ehitatud maja ja võin öelda, et MP kulu oli kohati 2-3 kordne. Nende kuivalt laotud plokkidega oli seina kõikumine ikka päris suur ja parasjagu jama enne kui loodi ja sirgeks sai.
Jaan Tatikas
külaline

Re: Saepurubetoon?!

Lugemata postitus Postitas Jaan Tatikas »

Seep see äda on jah ja eks ole muudki.Vaadates videod suht robustse välimusega tu plokikene.
znif9
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 30 Apr 2010, 15:22

Re: Saepurubetoon?!

Lugemata postitus Postitas znif9 »

jan kirjutas:Kuna tegu pole tänapäeval laialdaselt kasutatava tehnoloogiaga, siis võimalus, et mõni sellise hoone ehitanud või selles elav inimene siia foorumisse satuks, on väga väike.
Mina sattusin. Olen elanud nüüdseks juba 40 aastat saepurubetoonist seintega majas. Seinad on sisemise puitkarkassiga. Seinapaksus 30cm. Lisasoojustus puudub. Kordagi pole maja renoveeritud. Tänavusel külmal talvel pidi teinekord isegi iga päev ahju kütma. Seega ei saa mitte kurta soojapidavuse üle...
Vasta