Boiler seest sitane!

saunad, santehnika, boilerid jne
Fxz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: 08 Aug 2008, 12:09

Boiler seest sitane!

Lugemata postitus Postitas Fxz »

Probleem siis selline, et poole aasta jooksul olen boilerit puhastanud kahel korral. Erilisest katlakivi tekkest selle aja jooksul rääkida ei saa, kuid boileri seinad on seest sõna otseses mõttes sitased! Et konkreetselt must kiht on seintel! Soe vesi muidugi ka haiseb! Külm vesi käib veel läbi Britta kannu ja siis on tätsa jöödav, kuigi kerge sambla maik on juures. Veesüsteemil on ees nöör-, peen- ja söefilter. Nöörfilter on siis tänaseks jällegi süsimust. Olen kaevus tõstnud imitoru üles ja alla aga miskit. Mida teha? Lasta puurkaev puurida 30000.-? :cry:
multiprofiil
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 76
Liitunud: 04 Jaan 2009, 17:51
On tänanud: 1 kord

Re: Boiler seest sitane!

Lugemata postitus Postitas multiprofiil »

Mis sa ulud, enamus oleks õnnelikud kui saaks sellise rahaga puurkaevu tehtud. :D Olenevalt piirkonnast vaja kordades rohkem pappi välja käia.
Mõtle ka sellele,et see eluaegne investeering, kui hea veega puurkaev + korralik ja stabiilne veevarustussüsteem olemas. Mitte mingi veeautomaadiga nikats sahtkaevus.
Kui juba boileri seina sitaseks settib olenematta su filtriarsenalist siis arva ise mida sa hetkel sisse rüüpad :confused:
Välistrassid ja pinnasetööd.
Ekskavaatorite ja kallurite rent.
www.multiprofiil.ee info@multiprofiil.ee 5527014
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Boiler seest sitane!

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ikkagi selgusetu, miks on sitt seintel.
Mis veeproov kaevus ütles? On seal mingi kemikaali ülearu. Või lihtsalt vesi õitseb (bakter, vetikad). Viimase vastu aitab kuumem kraad. Või kaevu on sitta (ming laud, surnud konnad jne.)visatud. Siis tuleb kaevu puhastada
Loogiline, et filtrit tuleb tihedamalt vahetada, kui must on.
Igatahes tee põhjus selgeks, vastavalt sellele on ravi.
Fxz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: 08 Aug 2008, 12:09

Re: Boiler seest sitane!

Lugemata postitus Postitas Fxz »

Kaevu puhastasin augustis ära, siis oli küll seal igasugu saasta. Veeproove pole lasknud teha. Tepm. pole kah just kõige kõrgemaks pandud küll... Katsetan selle ära! Ja Sama vett kasutan ma ju puudega köetava pliidi veekatlas ja seal ei juhtu küll midagi selle veega... Kas asi võib ka magneesiumanoodis olla? Kui boilerit puhastasin, siis mõlemal korral oli anood must... :scratch:
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Boiler seest sitane!

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kui vaid kaevu puhastasid,kuid boilerit mitte siis viimane on täis varasemat sodi. Kuid hiljem puhastades peaks kõik korras olema.
Mul on ikka kahtlus, et sul on kas vesi mingit sadestuvat kemikaali täis (tavaliselt raud) või liig madalast temperatuurist vesi õitseb (taimestik paljuneb boileris, kusjuures intensiivsemalt just soojema veega). Viimase vastu tuleb boileris temperatuur kõrgemaks keerata (soovitavalt 55 kraadi, see tapab suurema osa solgi põhjustajatest).
Fxz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: 08 Aug 2008, 12:09

Re: Boiler seest sitane!

Lugemata postitus Postitas Fxz »

Kalvis kirjutas:Kui vaid kaevu puhastasid,kuid boilerit mitte siis viimane on täis varasemat sodi. Kuid hiljem puhastades peaks kõik korras olema.
Mul on ikka kahtlus, et sul on kas vesi mingit sadestuvat kemikaali täis (tavaliselt raud) või liig madalast temperatuurist vesi õitseb (taimestik paljuneb boileris, kusjuures intensiivsemalt just soojema veega). Viimase vastu tuleb boileris temperatuur kõrgemaks keerata (soovitavalt 55 kraadi, see tapab suurema osa solgi põhjustajatest).
Olen puhastanud mõlemat! Augustis puhastasin kaevu ja boileri ning boilerit olen puhastanud veel siin vahepeal...
Keerasin nüüd boileri viimasesse astmesse (kuigi ei tea, mis see temp nüüd on. Boileri temp. andur näitab, et üle poole. numbreid pole) ja vaatan ehk läheb asi paremaks...

Edit by Fxz

Teinekord on nii, et pealtnäha kallis ja poolenisti väljapääsmatu olukorra lahendus seisneb aga kõige lihtsamas lahenduses!
Kui nüüdseks oli boiler sees olnud täiel võimsusel mõne aja, siis viskas välja pahmaka tõsist solki ja edasi tuli ilus aurav ja ilma haisuta vesi! :good:

Seega Tänud Kalvisele, kes mind üritas minu väljapääsmatuses abistada! On ikka ilmas häid inimesi veel :yahoo:
Vasta