Miks küttesüsteem ei toimi?

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
MKF
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 22 Veebr 2009, 18:30

Miks küttesüsteem ei toimi?

Lugemata postitus Postitas MKF »

Räägin siis ka ära meie probleemi. Üritan kirja panna üsna detailselt. Tegemist on vana renoveeritud kahekordse palkmajaga, esimene korrus umbes 150 m2. Teine korrus ei ole hetkel kasutusel. Maja on väljast korralikult soojustatud. Majas on kesküttesüsteem ja Kalvise katelpliit võimsusega 14 kw. pesuruumides (umbes 25 m2) on ainult põrandaküte ja ülejäänud ruumides on alumiiniumradikad (elutuba 40 m2 kaks radikat 15 ja 9 ribiga, köögis (25 m2) radikat ei ole, seda kütab soe müür. magamistoas 11 m2 on 7 ribiga radikas. pesuruumisid eraldab teistest tubadest uks, ülejäänud on kõik avatud ruumid. Selle süsteemi peale on siis kaks 560 l akupaaki, mis on korralikult soojustatud. Kütan katelpliiti 2 x päevas 2-3 h hommikul ja ligi 2 h õhtul. puid kulub päevas 4-5 korvitäit. probleem on siis selles et hoolimata 2x päevas kütmisest on ikkagi suht külm, praeguste ilmadega temperatuus toas naljalt üle 20 kraadi ei tõuse, hommikuks langeb alla 16 -18 kraadini. kütmisega tõuseb akupaagis veetemp. tavaliselt 40-50 kraadini. sellise temperatuuri juures on radikad suht kuumad, 5-6 tunni pärast on radikad jahtunud. ja hommikuks on veetemp. paagi mingi 20 kraadi. nagu ma siin eelnevaid sarnaseid teemasid lugesin, siis ma ise järeldasin et see Kalvise pliit on ikka väga väikse võimsusega meie olukorra jaoks. kuigi see on kõige võimsam mida nad pakkusid ja kirjade järgi peaks kõik toimima. tahaks siis saada tarka nõu, kas tegemist ongi lootusetu juhtumiga või annab siin veel midagi parandada? tegelt tahaks siiski 1 x päevas kütmisega hakkama saada, sest see võtab väga suure aja. kas katel on tõesti lootusetult nõrk, või ma peaks rohkem puid alla loopima? kas tõesti võib olla nii suure soojakaoga seetõttu, et teine korrus on veel tegemata?

siin ma lugesin veel seda, et paljudel on akupaagis elektritenn, mis siis ei lase temp langeda mingilt maalt. kui palju see maksab ja kui palju see voolu tarbib?

kas keegi oskab pakkuda mingit head lahendust meile, oleme mõelnud juba paigaldada õhsoojuspumpa lisaks ja nagunii oli plaanis panna üks pumb tulevikus teisele korrusele, või on veel mingit muud lahendust?
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Miks küttesüsteem ei toimi?

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Palju sul kuus puid kulub. Kindlasti on 14 kw liiga lahja sellisele põrandapinnale ja kütma peaksid ikka ca 14 tundi ööpäevas siis oleks ka soe. Missugune on maja soojustus.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
antonio1
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 111
Liitunud: 24 Jaan 2008, 16:08

Re: Miks küttesüsteem ei toimi?

Lugemata postitus Postitas antonio1 »

aivar0102
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 514
Liitunud: 30 Nov 2008, 16:13

Re: Miks küttesüsteem ei toimi?

Lugemata postitus Postitas aivar0102 »

Selle probleemi võib vist lühidalt kokku võtta sõnadega:katelpliit :scratch:
Et ei ole katel ja ei ole pliit ja soojamüür ka veel kindlasti taga.
Proovi näiteks päev läbi kütta ja vaata mis juhtub.
Kui vanasti Pioneer pliidil max 4 radikat taga oli tuli päev otsa kütta, briketiga oli lihtsam ei pidanud nii tihti katlakütja olema.
Ega ei oska midagi väga soovitada aga seda kütmise teemat on foorumi alateemades küll lahatud.
Ja mõni mees on lubanud tellispliidi ja pliidipudelitega asja ära lahendada.
Kalvise pliidid on tegelikult ikkagi nö. toetav küttesüsteem mitte põhikütte.
Kahjuks viimasel ajal lubatakse inimestele küttesüsteemidega lausa muinasjutulisi lahendusi ja kahjuks inimesed usuvad ka.
Lihtne füüsika unustatakse ära.
:hello:
MKF
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 22 Veebr 2009, 18:30

Re: Miks küttesüsteem ei toimi?

Lugemata postitus Postitas MKF »

Maja on soojustatud väljast 5cm Paroc villaga, siis tuuletõkkeplaat ja voodrilaud. puudekulu ei oska öelda kahjuks täpselt vb olla 2-3 ruumi? Ma usun ka, et rohkem küttes oleks soojem, aga terve päeva kütmine pole ka lahendus ju...

keegi võiks pakkuda mida edasi teha, kui ma nt terve õhtu selle pliidiga kütan, siis hommikuks on radikad vist niivõinaa jahtunud. ja kuna tööl käies ei ole võimalik hommikul kütta, siis kuidas muul ajal sooja säilitada?
Aleks
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 69
Liitunud: 12 Veebr 2009, 14:12
Asukoht: Tartu

Re: Miks küttesüsteem ei toimi?

Lugemata postitus Postitas Aleks »

MKF kirjutas:Maja on soojustatud väljast 5cm Paroc villaga, siis tuuletõkkeplaat ja voodrilaud. puudekulu ei oska öelda kahjuks täpselt vb olla 2-3 ruumi? Ma usun ka, et rohkem küttes oleks soojem, aga terve päeva kütmine pole ka lahendus ju...

keegi võiks pakkuda mida edasi teha, kui ma nt terve õhtu selle pliidiga kütan, siis hommikuks on radikad vist niivõinaa jahtunud. ja kuna tööl käies ei ole võimalik hommikul kütta, siis kuidas muul ajal sooja säilitada?
Pane korralik katel, millel vähe rohkm võimsust, kui praegusel pole-liha-pole-kala katelpliidil. Kas sa akupaagi alaosa temperatuuri näed kuskilt? Sellise riistaga sa ei saagi maja soojaks, peadki kütma päev otsa.
Ainus lahendus on suurema võimsusega katel. Eks akupaak ole ka liiga väike.
pultsar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 07 Veebr 2008, 20:31

Re: Miks küttesüsteem ei toimi?

Lugemata postitus Postitas pultsar »

5cm villast välisseinas jääb väheks.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Miks küttesüsteem ei toimi?

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Pane paar õhk-õhk soojuspumpa ja sussuta pliiti edasi ning maja soe. Maja soojustuse pealt oled kindlasti täiega kokku hoidnud, 50 mm villa meie kliimas ei panna isegi koerakuudile.
pultsar kirjutas:5cm villast välisseinas jääb väheks.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
külaline567
külaline

Re: Miks küttesüsteem ei toimi?

Lugemata postitus Postitas külaline567 »

tere!
Endal on see sama kalvise katelpliit lisaküttena. Taga on tal umbes tonn akupaaki natuke pealegi. Pika kütmisega kui terve päeva tuli all on saab akupaagid alt ka 60-70 peale. Soovitan sul korra nädalas pliidi lahti võtta ja kõik seinad puhtaks kraapida. Kui ei puhasta võidki teda kütma jääda!
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Miks küttesüsteem ei toimi?

Lugemata postitus Postitas Veikko »

nii et kalvis pliiti peab kogu aeg kütma ja peale veel selle ka kogu aeg puhastama. Sõna pliit ikkagi ütleb et tegemist pliidiga näiteks suppi keeta, perele putru pajatada. Kahjuks on siis mõned ostnud selle perele strateegilise soojavajaduse rahuldamiseks kuid see sama mis oleks ioonküttega küttesüsteemi ehitus ja tulemus ikka pe.....s.
külaline567 kirjutas:tere!
Endal on see sama kalvise katelpliit lisaküttena. Taga on tal umbes tonn akupaaki natuke pealegi. Pika kütmisega kui terve päeva tuli all on saab akupaagid alt ka 60-70 peale. Soovitan sul korra nädalas pliidi lahti võtta ja kõik seinad puhtaks kraapida. Kui ei puhasta võidki teda kütma jääda!
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
külaline567
külaline

Re: Miks küttesüsteem ei toimi?

Lugemata postitus Postitas külaline567 »

Veikko kirjutas:nii et kalvis pliiti peab kogu aeg kütma ja peale veel selle ka kogu aeg puhastama. Sõna pliit ikkagi ütleb et tegemist pliidiga näiteks suppi keeta, perele putru pajatada. Kahjuks on siis mõned ostnud selle perele strateegilise soojavajaduse rahuldamiseks kuid see sama mis oleks ioonküttega küttesüsteemi ehitus ja tulemus ikka pe.....s.
külaline567 kirjutas:tere!
Endal on see sama kalvise katelpliit lisaküttena. Taga on tal umbes tonn akupaaki natuke pealegi. Pika kütmisega kui terve päeva tuli all on saab akupaagid alt ka 60-70 peale. Soovitan sul korra nädalas pliidi lahti võtta ja kõik seinad puhtaks kraapida. Kui ei puhasta võidki teda kütma jääda!
Minul on ta pandud kütma teist korrust. All on suur ahi millest tulevad ka soojakanalid üless. Kuid suurte külmadega jäi sellest lahendusest väheks. Kuna oli ammu soov puupliit kööki saada sai otsustatid kalvise kasuks. Kütan ma teda umbes 3 tundi päevas sellise tavalise talveilmaga+ siis 1 sületäis puid ahjus. Maja on mingi 250 ruutu. Kuid jah ega ta mingi pliit ega katel ei ole! Kuna tuli on kütteasendis väga madalal ei lähe plaat ka korralikult soojaks. Teema algatajal soovitan kindlasti korraliku katla peale mõelda!
MKF
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 22 Veebr 2009, 18:30

Re: Miks küttesüsteem ei toimi?

Lugemata postitus Postitas MKF »

parandaks ühe vea ära, tegelt on meil villa ikka 10 cm seinas ja tundub et sooja peab maja iseenesest hästi.

aga külaline 567, mis olukord on sul siis kui kütad 1 x päevas 3 h, kui soojaks siis vesi läheb kaua kaua soe seisab?

ma vist kaldun sinnapoole, et tuleb paigaldada õhsoojuspump, sest kui panna korralik katel, siis on see puudekulu ka ikkagi üsna suur. ma arvan pumbaga saab sama rahaga hakkama, aga jääb töövaev ära.
Aleks
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 69
Liitunud: 12 Veebr 2009, 14:12
Asukoht: Tartu

Re: Miks küttesüsteem ei toimi?

Lugemata postitus Postitas Aleks »

MKF kirjutas:parandaks ühe vea ära, tegelt on meil villa ikka 10 cm seinas ja tundub et sooja peab maja iseenesest hästi.

aga külaline 567, mis olukord on sul siis kui kütad 1 x päevas 3 h, kui soojaks siis vesi läheb kaua kaua soe seisab?

ma vist kaldun sinnapoole, et tuleb paigaldada õhsoojuspump, sest kui panna korralik katel, siis on see puudekulu ka ikkagi üsna suur. ma arvan pumbaga saab sama rahaga hakkama, aga jääb töövaev ära.
Mõtle ikka sellele, mida sa teed siis, kui väljas on -20 või veel külmem. Kas jätad pere külmetama? Õhksoojuspump on siis ju null.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Miks küttesüsteem ei toimi?

Lugemata postitus Postitas Veikko »

To Aleks mis soojuspump sul on mis ei tööta - 20 juures. Endal Fujitsu ja terve talve sellega kütnud ka - 22 kraadiste ilmadega. Töötab väga hästi ja pere pole külmas kordagi olnud.

Aleks kirjutas:
MKF kirjutas:parandaks ühe vea ära, tegelt on meil villa ikka 10 cm seinas ja tundub et sooja peab maja iseenesest hästi.

aga külaline 567, mis olukord on sul siis kui kütad 1 x päevas 3 h, kui soojaks siis vesi läheb kaua kaua soe seisab?

ma vist kaldun sinnapoole, et tuleb paigaldada õhsoojuspump, sest kui panna korralik katel, siis on see puudekulu ka ikkagi üsna suur. ma arvan pumbaga saab sama rahaga hakkama, aga jääb töövaev ära.
Mõtle ikka sellele, mida sa teed siis, kui väljas on -20 või veel külmem. Kas jätad pere külmetama? Õhksoojuspump on siis ju null.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
MKF
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 22 Veebr 2009, 18:30

Re: Miks küttesü�eem ei toimi?

Lugemata postitus Postitas MKF »

Aleks kirjutas: Mõtle ikka sellele, mida sa teed siis, kui vä�as on -20 või�eel külm�. Kas jätad�ere külmet�a? Õhksoo�spump on siis ju null.
[[/quote]

ma ei ole ju öelnud � pliidi välja vis�n, seda kütan ikka�dasi. kui siiani olen terve talve vastu pidanud, siis pean ka edaspidi. õhksoojusp�p oleks siis lihtsalt täiendav var�nt.
pätu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 09 Okt 2007, 18:50

Re: Miks küttesüsteem ei toimi?

Lugemata postitus Postitas pätu »

Teeme väiksed arvutused.
Algandmed:
Maja 150m2
Akupaak 1120l
katelpliit 14kW
Kütmisaeg 2h

1120l vees on ca 68kWh energiat (35-85*C radiaatorid annavad sooja)
Kui nüüd katelpliit on 14kW, siis et kütta ainult akupaaki 35-85*C kulub aega:
68kWh/14kW=4,86h Seda siis kui katelpliit uhab nominaalvõimsusel ja maja ei tarbi midagi.

Küttes katelpliiti ainult 2h siis jõuab see pliit anda selle aja jooksul välja 2h*14kW=28kWh.
See on ju alla poole akupaagi mahutavast energiast.

Mina soovitan kütta pikemat aega ja kuivade puudega. Puidu niiskus tõmbab kütteväärtust alla päris korralikult ja siis katelpliit ei saa ka välja anda oma maksimaalset võimsust.

Loodan, et ei teinud arvutustes vigu.
Pisike
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Miks küttesüsteem ei toimi?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

pätu kirjutas:Teeme väiksed arvutused.
Algandmed:
Maja 150m2
Akupaak 1120l
katelpliit 14kW
Kütmisaeg 2h

1120l vees on ca 68kWh energiat (35-85*C radiaatorid annavad sooja)
Kui nüüd katelpliit on 14kW, siis et kütta ainult akupaaki 35-85*C kulub aega:
68kWh/14kW=4,86h Seda siis kui katelpliit uhab nominaalvõimsusel ja maja ei tarbi midagi.

Küttes katelpliiti ainult 2h siis jõuab see pliit anda selle aja jooksul välja 2h*14kW=28kWh.
See on ju alla poole akupaagi mahutavast energiast.

Mina soovitan kütta pikemat aega ja kuivade puudega. Puidu niiskus tõmbab kütteväärtust alla päris korralikult ja siis katelpliit ei saa ka välja anda oma maksimaalset võimsust.

Loodan, et ei teinud arvutustes vigu.

Tänan väga, kui nüüd õigesti aru sain siis näiteks 30kw soojuse vette mahutamiseks peaks vett olema 500L ? aga kui palju võib maja mansartkorrus sooja ööpäevas välja anda kui seinas on 15cm villa ja laes 20 cm villa nii, et eluruumi on umbes 60 ruutmeetrit ja põrand on esimese korruse tõttu küllaltki soe ilmselt. lae kõrgust max 2,3 aga seina ääres vaid meeter.
aivar00
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 253
Liitunud: 23 Nov 2007, 20:33
On tänatud: 3 korda

Re: Miks küttesüsteem ei toimi?

Lugemata postitus Postitas aivar00 »

Vahetasin sõbral kunagi nõuka ajal Pioneeri pliiti. Maja mansardiga ja põranda pinda II korruse peale kokku ca 120 ruutu. Süsteem oli ehitatud ilma akumulatsiooni paagita ning toimis korrektselt. Häda oli seal selles, et kui pliidi all oli tuli üle 3 tunni, siis hakkas vesi paisupaagis mulksuma s.o. vesi süsteemi veesärgis läks põhimõtteliselt keema.
Kui nüüd mõelda selle 14 kW küttevõimsusega katelpliidi peale, siis minu arvates selle 2*500 liitrise akupaagi üleskütmiseks lähebki kogu energia nagu pätu arvutas.
Enda vanemate majas tegin nõuka ajal leedukate Nerisega ja malmradikatega ilma akupaagita lahenduse ja toimib tänase päevani. Süsteemil halb ainult asjaolu, et on temperatuuri kõikumine tubades. Kui õhtul kütma hakkad, siis lähevad radikad ruttu soojaks ja ca 2 tunniga on tulikuumad. Hommikuks aga jahtuvad maha. Suure külmaga pidi ka hommikul katlasse tule alla tegema. Lõpuks tekkis isal juba kogemus kui palju pidi kütma, et toas olenevalt ilmast soe oleks.
Eks see on iga mehe enda otsustada, aga mina paigaldaksin küll kõige odavama lahendusena kas siis elektriradikad või siis õhk-õhk soojuspumba (veidi kallim lahendus, kuid ökonoomsem radikatest).
II korruse väljaehitamisel aga kaaluks maasoojuspumpa, millisest suurema kasuteguri saamiseks on kasulikum põrandaküte.
Kv=12
külaline

Re: Miks küttesüsteem ei toimi?

Lugemata postitus Postitas Kv=12 »

sellise maja kütet ei jaksa üksi Kalvis mitte mingil juhul
pealegi palkmaja soojuskaod on suuremad kui tänapäevased lahendused
mis tähendab hästi soojustatud.. palju on seina U arv
tänapäeva hästi soojustatud majal on see reeglina 0,20 või isegi vähem
seega Kalvis katel-pliit on on väike sellise maja jaoks, sobib kuni 70-100 m2 kütmiseks
ise olen sellise pliidi paigaldanud 70 m2 kütmiseks+150 l soojaveeboiler koos 700 l akupaagiga
muidugi on süsteemis ka katla termostaat ja -pump, lisaks kütteregulaator radikaveele
süsteem toimib 4 aastat ja elanikud väga rahul
Teie majal peaks olema vähemalt 30 või isegi 40 kW ja 1500-1800 l akupaak
alternatiiviks õhusoojuspump
aga pakase puhul on ikkagi vaja lisakütet kasvõi elektriradikate või siis akupaaki küttekeha lisamisega
Vasta