Küsimus radiaatorite ühendamise kohta

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
külaline456
külaline

Küsimus radiaatorite ühendamise kohta

Lugemata postitus Postitas külaline456 »

Tere!
Tekkis küsimus radiaatorite ühendamise kohta. Nimelt plaan alumise korruse torud süvistada seina sisse. Tegu tuhaplokk seinaga millele hiljem saab krohv peale. Mõtlesin kasutada alupex toru aga ei oska ühendustega midagi peale hakata. Mutterühendusi ei julge nagu seina sisse jätta? Mis see sein ültse teeb kui sinna torusse 80 kraadine vesi sisse lasta? Ma nagu sellekohapealt täiesti nõutu hetkel. :?
Kõiksugu arvamused ja nõuanded on oodatud!
Aleks
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 69
Liitunud: 12 Veebr 2009, 14:12
Asukoht: Tartu

Re: Küsimus radiaatorite ühendamise kohta

Lugemata postitus Postitas Aleks »

Lahtivõetavaid liiteid ära jäta aga mingil juhul seina sisse. Pressitud ühendused võid seina jäta. Enne tee aga surveproov ning tee ka liitekohtade asukohast pilt, millele paned mõõdulindi loetava mõõduga juurde. Nii fikseerid riskile ohtlikumad kohad, mida hiljem väga lihtne leida.
essa
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 145
Liitunud: 05 Veebr 2009, 17:32
On tänatud: 1 kord

Re: Küsimus radiaatorite ühendamise kohta

Lugemata postitus Postitas essa »

Kuidas oleks isoleerimisega? Isolatsiooni sees oleks torul paisumisruumi ja liitmikud ei puutu kokku tuhaploki ja krohvide-pahtlitega.
See vähendaks korrosiooni ohtu.
külaline456
külaline

Re: Küsimus radiaatorite ühendamise kohta

Lugemata postitus Postitas külaline456 »

Nii et igal juhul tuleks teha press liitmikega? Millega mõtled isoleerida jäi nagu arusaamatuks. On äkki kellelgi reaalne kogemus krohvi all olevate torudega, et kas ei teki mõrasid seina või midagi? Ja veel väljavõtt radikale kas tuleks lihtsalt painutada seinast välja või tuleks kand panna? Radikad on alumiinium radikad. (Ülevalt sisse ja alt välja) Üks loll oskab rohkem küsida kui 10 tarka vastata. :D
usr1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 501
Liitunud: 07 Jaan 2009, 12:59
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Küsimus radiaatorite ühendamise kohta

Lugemata postitus Postitas usr1 »

Tere

Kui võimalik siis ära jäta ühtegi liit,miku sina sisse,
Kui ei ole eriti pädev siis võivad ka pressliitmikud hiljme lekkima hakkata .

Kui muidu ei saa siis pane pressliitmikud
Soovitan henco toru

kui lased 80 kraadi peale ei ole veel hullu , minu mäletamist järi oli plasttorul see 98-99 kraadi kus nad deformeeruma hakkavad.

Jõudu ehitusel
Kõik torudest ja kaevetööd
55 118 46
http://www.Torumehed.ee
aaaai
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 318
Liitunud: 28 Mai 2007, 21:59

Re: Küsimus radiaatorite ühendamise kohta

Lugemata postitus Postitas aaaai »

Ei saa aru miks üldse 80 c vaja radikasse lasta , sauna tahad või mis?
külaline456
külaline

Re: Küsimus radiaatorite ühendamise kohta

Lugemata postitus Postitas külaline456 »

No selge see, et nii kuuma vett ei pea sinna laskma. Ja toru kannatab seda temperatuuri hästi kuid mis se sein sellest arvab. Näiteks kui ma panen tuppa 3 radiaatorit ja ühendusi ei tee. Jookseb algul mööda seina 6 toru kõrvuti. Ja kui kõik radikad kütavad läheb sein sellekohapealt päris kuumaks ju?Võibolla ma asjata pabistan kuid keegi võiks omi kogemusi jagada sellekohapealt. Ja veel, et kuidas seda väljaviiku seinast radiaatorisse lahendada. Ise mõtlen, et nurgaga regulaator radika otsa ja kinnitaks toru mutriga kohe sinna otsa. Ma pole päris kindel kas selliseid regulaatoreid müüa on?
aaaai
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 318
Liitunud: 28 Mai 2007, 21:59

Re: Küsimus radiaatorite ühendamise kohta

Lugemata postitus Postitas aaaai »

Aga miks sa 6 toru pead vedama see ju raha raiskamine kas kahest ei piisa? Ega sa ei pea ju iga radika jaoks eraldi toru vedama saad ju ühe liiniga ka hakkama ,pane aga kolmikud vahele ja asi vunts.Samamoodi valatakse ju betooni sisse pressitud liitmikutega torusid mis ta seal krohvi all siis teisiti peaks tegema .
Vasta