2 wirsbo toru ühendamine

saunad, santehnika, boilerid jne
serk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: 25 Sept 2008, 17:04

2 wirsbo toru ühendamine

Lugemata postitus Postitas serk »

Tere

2 wirsbo toru saavad kokku. Ostsin miskise vahelüli, väike plastist jublakas, ning hakkasin kokkupanema aga võta näpust, enamvähem toru auguga sama suur ning käsitsi sisse eriti ei lükka. Poest öeldi, et vaja mingit spets riista selleks?
Mis asi see selline on ja kust saada võiks? Kas koduste vahenditega ei saa kuidagi :D

Tänud.
usr1
külaline

Re: 2 wirsbo toru ühendamine

Lugemata postitus Postitas usr1 »

Poest saad rentida wirsbo tangid ehk siis painutad toru suuremaks ning siis tõmbub see tagasi ja peab.
küsi poest või suvalisest tööriista laenutusest , nad õpetavad

Lugupidamisega usr1@hot.ee

Vee.-Kanali ja Küttesüsteemid

Ehitus + lammutus
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: 2 wirsbo toru ühendamine

Lugemata postitus Postitas maik »

NB.ei tohi unustada sõrmust,mis käib enne torule peale kui tangidega suruma hakkad.
serk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: 25 Sept 2008, 17:04

Re: 2 wirsbo toru ühendamine

Lugemata postitus Postitas serk »

Mulle äriti 2 sõrmust, mis on metallist ning mida saab kruvikaga pingule keerata. On need õiged asjad?
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: 2 wirsbo toru ühendamine

Lugemata postitus Postitas maik »

Ei ole,Wirsbole lähevad plastikust sõrmused,vastavalt toru läbimõõdule.toru on sul 16-20,sõrmus on suurem ja külmale liinile sinine ja soojale punane,täpsema infi.saad poest nt,Febist.
Volli
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 122
Liitunud: 29 Okt 2007, 15:03
Asukoht: PL
Kontakt:

Re: 2 wirsbo toru ühendamine

Lugemata postitus Postitas Volli »

virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: 2 wirsbo toru ühendamine

Lugemata postitus Postitas virgor »

Video tip-top.Ainuke asi veel ,serk,-ile teadmiseks,et see valge sõrmus ei ole toru jupp vaid valget värvi sõrmus.
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
Volli
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 122
Liitunud: 29 Okt 2007, 15:03
Asukoht: PL
Kontakt:

Re: 2 wirsbo toru ühendamine

Lugemata postitus Postitas Volli »

Tegin just üle pika-pika aja sama job-i venna majapidamises ja vajalik "relv" väljalaenutamiseks olemas FEB-s ja ehitamiseABC-s ,pant 5k ja päevarent 100 eeku,peab ainult pihta saama kui asi vaba.Kui esimest korda ise teha siis soovitaks võtta harjutamiseks neid rõngaid rohkem ja jupp toru ka,muidu võib olla ,et läheb nihusti ja lõpuks enam otsad kokku ei ulatugi.
Edu katsetamisel :wink:
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: 2 wirsbo toru ühendamine

Lugemata postitus Postitas jan »

Cramost ja Ramirendist saab ka ning pole väga vaja pihta saada, sest on tavaliselt mitu komplekti riiulis.

Videot vaadates tekkis paar kommentaari - 16mm torule ei tohiks Uponori tootelehe järgi üle 5 laiendamise teha (videos tegi 6) ning laiendusots tuleks lükata korralikult jõuga sisse ning laiendamise ajal takistada toru nihkumist otsa pealt (videos pani lihtsalt torusse otsa sisse ning hakkas laiendama). Korralikult tegutsedes saab vabalt hakkama 4 laiendamisega.

Samuti olen kuulnud soovitust laiendaja otsa pöörata laiendamiste vahel ning ise olen ka nii toiminud, et toru ei surutaks seespoolt pidevalt ühtedest ja samadest punktidest.

Ise olen teinud umbes 200 ühendust 16mm ning 20mm torudega, seega professionaalide arvamus võib minu omast muidugi erineda. Samas endale tehes pole väga suurt ajasurvet taga ning pigem teha ettevaatlikumalt.
vanakala
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 436
Liitunud: 19 Okt 2008, 11:38
On tänatud: 2 korda

Re: 2 wirsbo toru ühendamine

Lugemata postitus Postitas vanakala »

võid kasutada ka alupexi liitmike kui toru seina mõõdud vastavad alupexi omadele. liitmiku üheendamiseks kasuta kalibreerijat või tee ise noa otsaga toru otsa sise külg 2mm ulatuses koonusesse, muidu lükad toru otsaga tihendid paigast. kui kasutad pressliitmike siis võta eelnevalt liitmikult pressitav krae ja lükka toru peale siiis kasuta libestusainet ja lükka liitmik otsa ja pressi kinni. kui ei õnnestu siis kasta toru ots enne liitmikkule ühendamist kuuma vette.
soldat
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 08 Jaan 2009, 13:40

Re: 2 wirsbo toru ühendamine

Lugemata postitus Postitas soldat »

20'seid alupexi liiteid võid Wirsbo või hiina 20'se põrandaküttetoru jätkamiseks kasutada.Veetoru mõõt minu teada ei kattu.Pealegi pressi rent on enamvähem samas hinnas või isegi kallim mis Wirsbo tangide. Kui tange ei leia,kasuta keeratavaid jätke. Hind on küll üsna kobe aga muud varianti pole.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2097
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 43 korda
On tänatud: 39 korda

Re: 2 wirsbo toru ühendamine

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

jan kirjutas:Cramost ja Ramirendist saab ka ning pole väga vaja pihta saada, sest on tavaliselt mitu komplekti riiulis.

Videot vaadates tekkis paar kommentaari - 16mm torule ei tohiks Uponori tootelehe järgi üle 5 laiendamise teha (videos tegi 6) ning laiendusots tuleks lükata korralikult jõuga sisse ning laiendamise ajal takistada toru nihkumist otsa pealt (videos pani lihtsalt torusse otsa sisse ning hakkas laiendama). Korralikult tegutsedes saab vabalt hakkama 4 laiendamisega.

Samuti olen kuulnud soovitust laiendaja otsa pöörata laiendamiste vahel ning ise olen ka nii toiminud, et toru ei surutaks seespoolt pidevalt ühtedest ja samadest punktidest.

Ise olen teinud umbes 200 ühendust 16mm ning 20mm torudega, seega professionaalide arvamus võib minu omast muidugi erineda. Samas endale tehes pole väga suurt ajasurvet taga ning pigem teha ettevaatlikumalt.
Loll küsimus ilmselt aga miks üle viie lükke teha ei tohi?
Torutööd Tartus 56 932 898
kütja
külaline

Re: 2 wirsbo toru ühendamine

Lugemata postitus Postitas kütja »

Keegi ei keela rohkem kordi teha,lihtsalt iga läbimõõdu jaoks on antud arv mitme korraga peaks lõpuni laiendatud saama.Kordade arv sõltub ka õhutemperatuurist,soojemas kohas tahab jube kähku kokku tõmmata.
Vasta