pesumasin andis särtsu

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
annika
külaline

pesumasin andis särtsu

Lugemata postitus Postitas annika »

Elan sõbrannaga üürikorteris ja täna proovisime pesumasinat. Esimene pesu läks ilusti, kõik oli korras. Siis sai sõbranna masinalt särtsu (ta ei ole päris kindel, mille vastu ta läks) ja masin enam ei tööta? On see võimalik, et me ajasime ta kuidagi lühisesse?
vanakala
külaline

Re: pesumasin andis särtsu

Lugemata postitus Postitas vanakala »

Teie süül ei saanud seal midagi juhtuda kui Te just elektrikaablikallal noaga ei käinud või siis masinat ei lammutanud.
Teatage korteri omanikule juhtunust ja las likvideerib vead. Kui uuem masin siis arvan, et tegemist on SAMSUNG masinaga sest neil üks üsna üleliigne vidin sees mis kipub korpusesse särtsu andma aga seda muidugi siis kui eelnevalt on elektripinge kõikumine olnud.
annika
külaline

Re: pesumasin andis särtsu

Lugemata postitus Postitas annika »

Ei ole Samsungi masin, Whirlpooli oma on, ja üsna vana ka, kindlasti kasutatud. Meile pakuti ka, et see on kuidagi valesti ühendatud ja selle tõttu võis särtsu lüüa.
Anname kindlasti omanikule teada. Aitäh hea nõu eest!
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: pesumasin andis särtsu

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Mis selle üleliigse vidina täpsem nimetus oleks ?
Volli
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 122
Liitunud: 29 Okt 2007, 15:03
Asukoht: PL
Kontakt:

Re: pesumasin andis särtsu

Lugemata postitus Postitas Volli »

dumbuser kirjutas:Mis selle üleliigse vidina täpsem nimetus oleks ?
Paljudel on vahel nn."filter" ,faas-null sisse-välja ,PE samuti seal,järjestikku paar induktiivsust ja paralleelselt kondekad,kondede ühisesse otsa kere pandud. Tegelesin omal ühel vanal just sellega ja lendas vahelt, kutu oli ahela osa ,mis voolu pidi läbi laskma järjestikku .
Pesumasinat ei saa vooluvõrku valesti ühendada ,see käib üheselt - pistik seina ,kui sealt pistikust edasi miskit korras pole siis saab särtsu ka ja see omaniku asi üürikas tegeleda selliste probladega .

Pistik teistpidi seina prooviks võib kiirlahendiks olla ,aga ajutine.
vanakala
külaline

Re: pesumasin andis särtsu

Lugemata postitus Postitas vanakala »

ma siis täpselt ei tea kuidas vidina nimi aga jah kunagi tuli eestisse ka hunnik microuune ja just samsungi omi ja põhjus oli selles, et venemaal suured pingekõikumised, sai siis neid masinaid väga odavalt ja võetud need vidinad vahelt välja olid teised kolme jalaga millest üks oli korpusesse ja kahest läbis siis faas või neutraal. tuttavatel olen ka samsungi kodutehnikal neid vidinaid välja visanud. minu oma masin mingi BALAY ja see annab ka korpusesse särakat mõõtes mingi 80V vahelduvat ja kui ühendada külge maandus siis on kuulda kuskil relee klõpsatust. tavaliselt on suurematel 3 faasilistel generaatoritel selline vidin peal ja ilma maanduseta ei anna toidet välja. genekatel seal testib maad 12V alalist.
Imelik
külaline

Re: pesumasin andis särtsu

Lugemata postitus Postitas Imelik »

vanakala kirjutas:... neil üks üsna üleliigne vidin sees mis kipub korpusesse särtsu andma aga seda muidugi siis kui eelnevalt on elektripinge kõikumine olnud.
Korpuses pinge ainult juhul kui korpus maandamatta. Kahjuks minu kogemuste põhjal ilmselt pea pooled
kasutuses olevad kodumasinad (Siiski parandan ennast. Ilmselt enamus vananenud elektrijuhtmestikuga majades asuvad tarbijad ).
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: pesumasin andis särtsu

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Kas seal pesumasinates muid asju ei ole mida võiks minema visata ? Ilmselgelt pannakse tehastes enamus asju sinna täiesti mõttetult ja ainult selleks, et kohalikud kulibinid ja tatikjaanid saaksid oma osavust näidata. Täpselt samad vidinad on ka arvutite toiteplokkides. Seega on teil tööpõld suur ja lai.
Volli
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 122
Liitunud: 29 Okt 2007, 15:03
Asukoht: PL
Kontakt:

Re: pesumasin andis särtsu

Lugemata postitus Postitas Volli »

Mainitud jubin on mingine filter ja pesu puhtus sellest ei olene ,ainult siis muidugi küll kui junn saba annab ja käsitsi pead pesema,kasutu ja probleemetekitav vidin kui peaks petma,pannakse neid seetõttu,et mingid nõuded kindlasti olemas ,et seade vooluvõrku ei risustaks jm. selline teema,samal põhjusel võtab ise luminofoorvalgustitest konded välja ,mis koosiinus fiid parandama peaksid,kodutarbijana maksab ainult aktiivi eest ja lisa"muresi" pole tarvis.
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: pesumasin andis särtsu

Lugemata postitus Postitas jan »

See mainitud filter on EMI filter ning vähendab pesumasinast elektrivõrku pritsitavaid kõrgsageduslikke häireid. Seega pärast ei tasu imestada, kui näiteks samas korteris olevas vähe vanemas teleris pesumasina mootori käimise taktis triibud jooksevad või raadios krabinad sees.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: pesumasin andis särtsu

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ma väga loodan, et mõni vollisugune mõrapea naabriks ei satu mulle.
vanakala
külaline

Re: pesumasin andis särtsu

Lugemata postitus Postitas vanakala »

siinsed kodanikud võiksid ikka viisakaks jääda teiste siinviibijate suhtes ja mitte muutuda matsideks.

muide mis puudutab seda vidinat siis enamus maaletoojate poolt aksepteeritavaid hoolduseid viskab ka need ise välja. minu esimene selle vidina eemaldamine oli ka maaletooja enda soovitus. vidin mitte ei pidanud olema elektrivõrgu häirete piiraja vaid pidi kaitsma ülepinge eest seadet. ei ole ka kunagi ükski tuttav kurtnud võrgus olevatest häiretest. ise olen neid vigasena eemaldanud kodutehnikalt vähemalt 20 ringis ja probleeme ei ole esinenud.
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: pesumasin andis särtsu

Lugemata postitus Postitas jan »

Ok, võib-olla räägime erinevatest asjadest. Kui mainid ülepinge eest kaitsmisest, siis võib olla tõesti tegu ka kahe MOV-iga (metall oxide varistor) mis mõlemad ühest jalast ka maandusega (ning seeläbi ka korpusega) seotud. MOV-idel on tüüpiline häda, et kui nad eluaja jooksul paljusid ülepinge piike ära piirama peavad, siis nad põlevad lühisesse. Selle tagajärjel siis peaks seadme sulavkaitse lendama. EMI filter lekitab ka korpusesse pinget, kuid ülepinget piiravat funktsiooni tal küll ei ole. MOV jällegi ei filtreeri midagi.

Aga ma pigem olen vait. Visake aga kõik välja ning kui endal ega naabritel AV seadmetes häireid pole, siis tore on.
Volli
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 122
Liitunud: 29 Okt 2007, 15:03
Asukoht: PL
Kontakt:

Re: pesumasin andis särtsu

Lugemata postitus Postitas Volli »

Omal just oli selle klotsiga probleeme ja skeem temalt on selline ,tegemist lihtsa filtriga mis peab kannatama suht suurt koormust (13A oli kirjas) ja jadamisi ahelas koormusega oli katkestus,põhjuseks ilmselt paarkuud varem küttekeha rikkest põhjustatud laks.
Teema paneb kõvasti kõrvale algsest aga annikale sõbrantsiga soovitaks peremehele kurta ja paluda asjad korda teha.

PS. Dumbule rahustuseks : oma EMI-sid ja muud sarnast kangutan küljest keset merd metsa sees ja kolida pole plaaniski,teiste mõrapeade eest ei vastuta paraku :) .
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: pesumasin andis särtsu

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

No kui sa metsas elad ja seda rõhutad siis sa ilmselt ka tead misasi see on ja mida ta teeb. Mina neid junne välja ei urgitse. Varistoridel töötava skeemi puudumise tõttu, olen juba saanud vahetada ruutereid ja võrgukaarte. Tol korral oli äikeselaks, mis otse telefonipostile pihta ei läinud, küll aga suutis kaablites tekitada pinge, mille tõttu küljesolevad asjad põlesid. Kuna mul tol hetkel ei olnud telefonitraadil mitte ühtegi asja mis ülepinge korral midagi lühistaks siis oli ka kogu traadi küljes olev aparatuur prügimäekaup. Keegi rääkis, et see asi läheb lühisesse. Ta peabki minema. Kogu tema tegevuse uba on liigse pinge puhul seadme toiteliin lühistada, et liini teises otsas olev kaitse rakenduks ja kogu liini pinge alt välja lülitaks. Võibolla on see liiga keeruline jutt. Kui aga nulljuhe katki läheb ja mõned asjad maha põlevad siis ehk saab aru. Põrandakütte juhtplokk näiteks jäi ellu, suri vaid see varistor ja kaitse, mis kokku maksavad 10 krooni. Muul juhul oleks läinud trafo (umbes 350 EEK) või siis üldse terve plokk. Aga noh, valik on teie. EMI filtritega pole ma aga veel mingi jama otsa sattunud.
Vasta