kui palju ampreid

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
niah
külaline

kui palju ampreid

Lugemata postitus Postitas niah »

mis on minimaalne amprite arv majale kus elab 4 täiskasvanut? kas kuidagi on võimalik ka 3x16A/ 380v hakkama saada?
Külaline
külaline

Re: kui palju ampreid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui elektriga ei köeta ega tehta sauna, saab kindlasti hakkama.
Volli
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 122
Liitunud: 29 Okt 2007, 15:03
Asukoht: PL
Kontakt:

Re: kui palju ampreid

Lugemata postitus Postitas Volli »

Eks see oleneb ,mis sinna planeeritud tarbijateks (või juba olemas) ja seda peaks teemaalgataja ise kõigeparemini teadma,edasi saab arvutada ja mõelda... Selliselt küsitule:
mis on minimaalne amprite arv majale kus elab 4 täiskasvanut? kas kuidagi on võimalik ka 3x16A/ 380v hakkama saada?
,vastaks ,et 4x16A oleks parem-võrdsem ,arvestades elanike hulka :wink: .
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: kui palju ampreid

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

,vastaks ,et 4x16A oleks parem-võrdsem ,arvestades elanike hulka :wink: .
mis voolu liik see 4X16A on?
Kui pole el küte, siis 3X16 on täiesti piisav ning sauna saab samuti ilma probleemideta teha. Kilp lase korralikul elektrikul teha, kes jagab faasid ilusti tarbijate vahel ära ning probleeme ei tule.
Viimati muutis küttevahetaja, 25 Mär 2008, 17:12, muudetud 1 kord kokku.
niah
külaline

Re: kui palju ampreid

Lugemata postitus Postitas niah »

eks see küsimus selline üldine sai, aga mul mure just selline, et maja valmis, aga alalise elektri saab kardetavalt alles aasta paari pärast (minust sõltumatutel põhjustel), mul aga hädasti vaja sisse kolida :( ainke variant mida pakutakse ongi see nn. "ajutine" 3x16A ja ma siin kalkuleerin kas mul on kuidagi võimalik sellega hakkama saada või pean sootuks generaatori aeda üles panema:)
leidsin sellise lk nagu http://www.energia.ee/index.php?id=421
sealt selgub, et ei saa isegi elektripliiti taha panna.
ma veel naisterahvas kah ja elektriga sina peal ei ole, sellepärast küsingi siin.
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: kui palju ampreid

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Meil 3 toalises korteris elektripliit ja elektriline saunaahi 4,5kw ja kõik ok. Laupäeviti üsna sageli elektriahjus kana valmimas, riis potis plita peal ning saunaahi küdemas, telkud värgid mängivad ning kõik on ok. Ega sa ju kogu kremplit ka korrga taha ei lükka, no ja kui lükkatki,siis viskab kaitsmed välja ja tead,et sai liiast. Minu arust nii lihtne peakski see olema.
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: kui palju ampreid

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

3-toaline korter pole mingi näitaja - kui seal on 25A kaitsmed, siis on loomulik, et asi töötab.
Üldiselt on üsna lihtne arvutada võimalikku tarbitavat võimsust. Alustada tuleks pliidiga. Kaasaegne ahju ja plaadi kombinatsioon suudab väga kergelt tarbida 5KW - piisab ahjust ja ühest suurest "pliidirõngast". Ahi + 2 rõngast tähendab üldjuhul juba >6kW. Kogu pliiti huugama pannes (moosikeetmine?) võib 8-10kW täis saada. Teisi suuri tarbjaid: elektrikeris, telekas (eriti suured plasmad), külmkapp, tolmuimeja, arvuti, mitmesugused tööriistad. Hetkel ilmselt pole vaja arvestada küttesüsteemiga (elekter, ioon ,soojuspumbad - nende puhul oleks 3x16A väga kahtlane lahendus).
Nii saad oma reaalselt korraga kasutatava võimsuse kätte. Tolmuimeja töö võid ehk edasi lükata, kui kipub välja viskama. Samas pliiti kinni ei keera, kui kokkamine pooleli. Saunaga ka kehva ja telekast tuleb kindlasti just sel ajal midagi huvitavat. Edasi on juba puhas matemaatika. Seejuures pead kindlasti arvestama ka seda, kuidas faaside koormused on jaotatud.
Niipalju kommentaariks, et mulle tegi ikka nalja, kui arendajad müüsid krunte ja juures märge "liitumine elektriga hinna sees (3x10A)".
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: kui palju ampreid

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

2korda2 kirjutas:3-toaline korter pole mingi näitaja - kui seal on 25A kaitsmed, siis on loomulik, et asi töötab.
Loomulikult ei ole 3-toaline korter näitaja, aga kuna teemaalgataja küsimus käis 3x16A kohta, siis ei hakanud seda eraldi välja tooma. Tõin näited, et missugused tarbijad meil 3x16A töötavad.
Vasta