kes otsustab?

romka
külaline

kes otsustab?

Lugemata postitus Postitas romka »

Tere,

Kes otsustab, kui kaugelt oma maja võin ehitada? Kas päästeamet või vald?
Hetkel plaanis ehitada kohe oma piirist.
Et turvaohutus oleks täidetud jääb minu piirist naabermajani 15m. See on küll tema maa, kuid pean siinkohal ära märkima, et see on korterelamu.Kuna turvaohutus näeb ette, et vahemaa peaks olema kusagil 8m, siis kas võime seda naabermaa arvelt võtta?
Miks tahan kohe piirist.....sest juurdeehitus tuleb eraldi olemasolevast majast ja et ka nende kahemaja vaheline kaugus oleks turvaline (tule leviku suhtes), siis ei tahaks neid väga üksteise kukile teha. Kaht maja hakkab ühendama koridor.

Romka
Kasutaja avatar
High-Q
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 12 Sept 2006, 13:29
Asukoht: Tallinn

Re: kes otsustab?

Lugemata postitus Postitas High-Q »

otsustab kohalik omavalitsus e KOV

aga kui sul juba soovitud kohas mingit hoonet ei ole (kasvõi lammutuse kuuluvat), siis olen päris kindel, et sellist nõusolekut sa ei saa.

Esmalt pead KOVist projekteerimistingimused küsima ja olen päris kindel, et seal kirjas, et hoone peab asuma krundipiirist min 5m ja üldkasutatavast teest min 8m kaugusel. kui abihoonet veel ei ole, siis krundil hoonetevaheline kaugus peab vähemalt 10m olema. KOV-ide lõikes võivad numbrid äkki veidi erineda, aga 5m nõue peaks päris kindlasti sees olema.
romka
külaline

Re: kes otsustab?

Lugemata postitus Postitas romka »

Selleks, et ma ehitustingimusi saaksin, tahab vald näha, kus täpselt mu juurdeehitus paiknema hakkab.
Mul on kaks võimalust, kuhu ta panna:
a) 4m (meie valla nõue) krundipiirist, teha puitkarkass + disainaknad (ei käi lahti)
b) 2m krundipiirist, kui üks sein on tehtud tulemüüriks.

Kuna ma aga ei tea täpselt, millised on nõuded tulemüürile ja kui palju see mulle kallimaks läheb, siis ei oska ma ka oma asukohta hetkel plaanil märkida.
Ma ei tahaks loobuda oma disainakendest, mis on mõeldud valguse andmiseks, kuna sealtpoolt on meil hommikupäike. Kas siis piisab, kui aknad ei käi lahti või pean siiski lisama ka tulrkindlad kardinad. Ja kui palju see mulle kallimaks võiks minna?

Ette tänades,
Romka
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: kes otsustab?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

On üks määrus või seadus. leiad üsna ruttu netist.
Majad jagatakse kolme klassi - TP1 - mittepõlevad materjalid - majad omavahel 6 meetrit
TP2 - vahepealne - 8 meetrit
TP3 - põlevad materjalid - 10 meetrit.
Vasta