Keldripõrand

vanad postitused
siim
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 18 Mai 2005, 22:01
Asukoht: Tallinn

Keldripõrand

Lugemata postitus Postitas siim »

Küsimus siis selline. On keldripõrand, mida on tõstetud betooniga. Tahaks põrandat 20-30 cm õles võtta et oleks laed tiba kõrgemad ning p
randaküte ka sisse mahuks. Mida pean silmas pidama põranda ülesvõtmisel ning millega ma ülepea seda üles hakkan võtma? Põrandapinda on kokku umbes 30 ruutmeetrit, mida üles tuleks võtta.

Vundament pidi olema piisavalt sügaval, et saab niipalju üles võtta põrandat küll. Tahaks veel wc ka panna keldrisse. Kas ma pean mingi pumba panema ka keldri kui kanalisatsioonitoru jääb kõrgemale?
Kasutaja avatar
Jaan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 440
Liitunud: 01 Veebr 2005, 22:15
Asukoht: Tartu
On tänanud: 6 korda

Re: Keldripõrand

Lugemata postitus Postitas Jaan »

siim kirjutas:Küsimus siis selline. On keldripõrand, mida on tõstetud betooniga. Tahaks põrandat 20-30 cm õles võtta et oleks laed tiba kõrgemad ning p
randaküte ka sisse mahuks. Mida pean silmas pidama põranda ülesvõtmisel ning millega ma ülepea seda üles hakkan võtma? Põrandapinda on kokku umbes 30 ruutmeetrit, mida üles tuleks võtta.

Vundament pidi olema piisavalt sügaval, et saab niipalju üles võtta põrandat küll. Tahaks veel wc ka panna keldrisse. Kas ma pean mingi pumba panema ka keldri kui kanalisatsioonitoru jääb kõrgemale?
lõhu vana põrand välja tee 10 cm liivapadi, 10 cm peno ja 7 cm , kile, küttetorustik ja siis armeeritud betoon. Jälgi, et liiga sügavale ei roni, nimelt taldmik peaks siiski põrandapinnast allapoole jääma. WC jaoks paigalda purustajaga pott, mis pumpab sul solgi kõrgemal asuvasse kanalisatsiooni.
siim
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 18 Mai 2005, 22:01
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas siim »

Taldmiku all pead sa silmas (välis)seinte alla jäävat natuke laiemat betoonikihti? Kui hull on selle taldmiku jäämine 5-6 cm pealpoole põrandat?
Vasta