Suvila tüüpi maja elektrivõrgu renoveerimine

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
hollow
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 28 Okt 2007, 15:03

Lugemata postitus Postitas hollow »

aga kas see mis ma siin teen, ei kvalifitseeru konsulteerimise alla?

või ei ole sin spetsaliste?

igaljuhul igasugused õpetussõnad on oodatud

Kuna fotoka maha unustasin, siis tegin pildid telefoniga... vaadake kui sate miskit aru nendest... minul läks silme eest kirjuks

need 2 juhet mis seal ylevalt alla ripuvad on minu enda pandud ajutised valgustid pööningule, et näha õhtusel ajal seal ka midagi teha

http://hollow.planet.ee/elekter
mg3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 287
Liitunud: 17 Apr 2007, 18:03
Asukoht: Tartu
On tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas mg3 »

Siin ei ole spetsialiste :wink:
Kuid elektritööde ettevõttest, peaksid neid küll leidma. Annan oma ülemuse numbri?
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Veelkord puust ette ja punaseks.
Sa võid ise nii enda majas, kui ükskõik kelle juures nõrkemiseni elektritöid teha. Ka võid joonistada projekte missuguseid tahad.
Kuid seadus nõuab üht - enne pingestamist peab pädevusega isik paberile allkirja andma, samuti projektile. Allkirja andmisega võtab ta nii sinu kritseldatud projekti kui ka tööde eest omale vastutuse. Seaduse järgi on ilma allkirjata projekt õigustühine ja töid teinud isikut võib trahvida.
Seaduse eesmärk ongi tagada kolmandatele isikutele ohutus.
ketas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 202
Liitunud: 11 Mär 2007, 18:28
Asukoht: Saue / Tallinn

Lugemata postitus Postitas ketas »

Tundub, et see oli kunagi päris korralik kilp. Juhtmedki ilusti nööriga punti tõmmatud. Sisse tulev kaabel on vana Al ja siis pandigi must nulliks. Isegi mingi maandus näib olevat. Seadmed on isegi märgistatud.
Huvitav, milleks see võimas takisti seal on? Kilbi sisevalgustus?

Nii palju siis sellest mis oli. Nüüd on see oma aja ära elanud. Neid kaitselüliteid ma eriti enam ei usaldaks.
Ja üleüldse kõike seda. See ei vasta tänapäevastele nõuetele.
Aga noh, nagu alati, on osatud asi veel halvemaks teha. Selle asemel, et kõik välja vahetada, on hakatud lollusi tegema. Näiteks kollaroheline soon faasijuhina. Nojah, nagu vanasti... must oli null.


Kokkuvõttes, see jama tuleb likvideerida. Nii kiiresti kui võimalik. Ja selle jaoks pead sa mõne elektriku otsima. Rahalised ressursid piiratud? Eks sa pead mõtlema, palju saad enda ja teiste ohutuse nimel kulutada. Võibolla saad midagi vähemolulist tegemata jätta. Sest noh, elekter nalja ei mõista. Erinevalt... no ütleme näiteks, et kiivas aiast.

Muide, üks tähelepanek. Võibolla ei ole see nii, aga pildilt paistab, nagu oleks mitu ühesoonelist juhet keeratud kokku ühe poldi ümber. See ei ole väga hea mõte, kuna nii võib sooned katki keerata. Ikka korralik rõngas õiges suunas, seib vahele ja järgmine.
Õnneks saab tänapäeval paljudes kohtades lihtsalt puhastud otsa klemmi alla lükata.
Imelik
külaline

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Olen eelkõnelejatega päri. Sellist tõsist asja ei saa teha kaugjuhtimise
teel võhikule soovitusi jagades. Lõppude lõpuks läheb sul ikka vaja
pädevat elektrikku. Ise surkides ei saavuta ka mingit kokkuhoidu, pigem
vastupidi.
NB! Piltidelt vaatas vastu segipööratud el.kilp kus puudus igasugune
süsteem (loe kasulikum täies mahus asendada).
hollow
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 28 Okt 2007, 15:03

Lugemata postitus Postitas hollow »

ise mõtlen, et kast kui selline võiks ju vana jääda aga sisu tuleks välja vahetada

aga selles suhtes, et ei ole see maja hetkel elamiskõlbulik nii-ehk-naa ja see seal kedagi ei ela seega kedagi otseselt ohtu ei sea.. parku kui ikka raha ei ole siis ei ole ja see tähendabki et ressursid on piiratud
mg3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 287
Liitunud: 17 Apr 2007, 18:03
Asukoht: Tartu
On tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas mg3 »

Soetasid suvila ja kavatsed el.projekti pealt kokku hoida - kummalised prioriteedid sul.
Aga edu siis ja ära maja maha põleta. Kuigi eeldused on...
ketas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 202
Liitunud: 11 Mär 2007, 18:28
Asukoht: Saue / Tallinn

Lugemata postitus Postitas ketas »

Räägime siis juba summadest ka. Palju sa oled valmis kulutama?

Veel oleks huvitav teada kust tuleb kilpi toide.
hollow
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 28 Okt 2007, 15:03

Lugemata postitus Postitas hollow »

ketas kirjutas:Räägime siis juba summadest ka. Palju sa oled valmis kulutama?

Veel oleks huvitav teada kust tuleb kilpi toide.
Nii vähe kui võimalik aga nii palju kui kriitiliselt vajalik... Kuna ma ei tea palju selle asja töö maksta võiks, siis lootsingi siit igasugu infi saada... Samuti kuna endal seisab nii kruvikeeraja kui ka suuremad tööriistad käes, siis olen nõus ka ise tööd tegema... milleks lasta elktrikul keerata paika pistikupesa tunnitasuga kui ma võin neid ise seina keerata palju kulub omast vabast ajast

kilpi tuleb toide ülevalt... ehk siis õhuliinipidi
hollow
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 28 Okt 2007, 15:03

Lugemata postitus Postitas hollow »

ma ise leian, et kui inimene kes seda elektri tööd seal teab ja teeb teeb asja korralikult, siis see projekt ei ole sealjuures määrava tähtsusega.. kui aga töömees on kehva, siis ei päästa see elektri projekt ka selle maja mahapõlemise eest ja põleb see projekt ka sinna majja sisse... täpselt nagu autoga... ega load ei sõida vaid ikka inimene kes roolis on... kui ta on ikka lammas, siis need juhiload ei päästa teda kabelimatsu eest


aga see on minu tagasihoidlik arvamus
Imelik
külaline

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Sinu arvamuses on muidugi oma tõetera sees. Olen minagi kohanud paberitega idioote. Mõtlema paneb ainult see mis toimus nende inimeste
peas kes talle need paberid andsid (kui just inimene pärast mingit rasket
haigust endale külge ei haakinud).
mg3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 287
Liitunud: 17 Apr 2007, 18:03
Asukoht: Tartu
On tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas mg3 »

Nähtud neid tarku tellijaid, kellel "meister" on tööd teinud, projekt tuli jooksvalt ning enne lõppu mindi tülli ja siis on hunnik kaableid kuskil seinas ja kilbi juures, pooled grupid kadunud. Viimane kokkupuude sellise tellijaga oli eelmine nädal. Inimene maksis kokkuvõtteks 50% rohkem...
On muidugi ka härrasid, kes kõik korrektselt teevad. Good luck!
Vasta