veike ahi katuse alla

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
renks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: 27 Aug 2008, 19:02

veike ahi katuse alla

Lugemata postitus Postitas renks »

Tervist.
Mul selline väike majake, kus esimese korrusel pisike pliita ja soemüür ja saunaahi. Katusealune hetkel tühi ja soojustamata, aga plaanis on.
Algul oli arvamine, et ju see soe ise üles läheb ja ei hakka sinna mingit küttekeha tegema. Külmad ilmad on arvamust muidugi muutnud.
Mõtlesin mingi väikse raudahju või pulli-jaani peale, suraks toru korstnasse nagu kerisel. Väike kõhklus on vaid, et kas mul korsten liiga peenike pole või mingi muu gaaside liikumise anomaalia tekkida ei või kui äkki kõik kehad taga on?
Lisan illustreeriva pildi ka. Allkorruse asjad on paigas ja toimivad. Teine siiber on samuti pennide all olemas.
Manused
küttekehad.jpg
küttekehad.jpg (136.33 KiB) Vaadatud 4417 korda
Kasutaja avatar
stupiduser
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 01 Juun 2009, 23:27
Asukoht: Keila
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 23 korda

Re: veike ahi katuse alla

Lugemata postitus Postitas stupiduser »

Ohutusnõuded ei luba sellist asja teha (erinevate korruste küttekehade suitsugaase samasse lõõri juhtida).

PS usutavasti on praegu siibreid peale korsnasiibri veel. Soemüüris vähemalt stardilõõris ja saunaahjul samuti.

PPS see Sinu Pulli-Jaan hiilgab madala temperatuuriga suitsugaaside poolest, seega on üks paha pigitekitaja
Algaja hobipottsepp
hobipottsepp@hot.ee 5043316
Kasutaja avatar
High-Q
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 12 Sept 2006, 13:29
Asukoht: Tallinn

Re: veike ahi katuse alla

Lugemata postitus Postitas High-Q »

kas siiski ei olnud nii, et võib küll samasse lõõri lasta, aga kõrguste vahe korstnaga ühendumistel peab vähemalt 1m olema?
Kasutaja avatar
stupiduser
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 01 Juun 2009, 23:27
Asukoht: Keila
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 23 korda

Re: veike ahi katuse alla

Lugemata postitus Postitas stupiduser »

See on siis kui on samal korrusel.
Mälu järgi 0.75 m
Algaja hobipottsepp
hobipottsepp@hot.ee 5043316
Kasutaja avatar
varukas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 194
Liitunud: 19 Nov 2008, 11:31
Asukoht: Harjumaa
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: veike ahi katuse alla

Lugemata postitus Postitas varukas »

renks kirjutas:Tervist.
Mul selline väike majake, kus esimese korrusel pisike pliita ja soemüür ja saunaahi. Katusealune hetkel tühi ja soojustamata, aga plaanis on.
Algul oli arvamine, et ju see soe ise üles läheb ja ei hakka sinna mingit küttekeha tegema. Külmad ilmad on arvamust muidugi muutnud.
Mõtlesin mingi väikse raudahju või pulli-jaani peale, suraks toru korstnasse nagu kerisel. Väike kõhklus on vaid, et kas mul korsten liiga peenike pole või mingi muu gaaside liikumise anomaalia tekkida ei või kui äkki kõik kehad taga on?
Lisan illustreeriva pildi ka. Allkorruse asjad on paigas ja toimivad. Teine siiber on samuti pennide all olemas.
Mõned olulised read Ehituse Piiblist.
Manused
Korstnast.
Korstnast.
IMG_0003.jpg (108.72 KiB) Vaadatud 4364 korda
Suured kogemused kaminatest ja moodulkorstendest.Tel.51970570.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: veike ahi katuse alla

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Ma leian, et külm tegi selgeks, et ilma soojustamata see katusealune sooja ei pea. Ei pea ka pursuikasooja.
Millistest ruut-või kuupmeetritest jutt käib?
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
varukas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 194
Liitunud: 19 Nov 2008, 11:31
Asukoht: Harjumaa
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: veike ahi katuse alla

Lugemata postitus Postitas varukas »

renks kirjutas:Tervist.
Mul selline väike majake, kus esimese korrusel pisike pliita ja soemüür ja saunaahi. Katusealune hetkel tühi ja soojustamata, aga plaanis on.
Algul oli arvamine, et ju see soe ise üles läheb ja ei hakka sinna mingit küttekeha tegema. Külmad ilmad on arvamust muidugi muutnud.
Mõtlesin mingi väikse raudahju või pulli-jaani peale, suraks toru korstnasse nagu kerisel. Väike kõhklus on vaid, et kas mul korsten liiga peenike pole või mingi muu gaaside liikumise anomaalia tekkida ei või kui äkki kõik kehad taga on?
Lisan illustreeriva pildi ka. Allkorruse asjad on paigas ja toimivad. Teine siiber on samuti pennide all olemas.
Milleks ratast leiutada kui ta juba olemas.
1.Hästi soojustatud pööningualune.
2.Abikütteks väike malmsüdamik.(Puude ülestarimine suht vaevarikas tegevus.
3.Põhikütteks elektri radikas või õhksoojus pump.
Kui jälle uued külmad ilmad tulevad ,siis peab ikka villased sokid ka jalga panema.
Manused
Uue korstna saab kasvõi igasse nurka.
Uue korstna saab kasvõi igasse nurka.
Ülase tee.jpg (22.11 KiB) Vaadatud 4295 korda
Suured kogemused kaminatest ja moodulkorstendest.Tel.51970570.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: veike ahi katuse alla

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Kuule varukas, mul on kahtlus, et sinugi malkamina korsten on alguse saanud esimese korruse küttekehast? Või on ta siiski põrandale vaid toetatud...võta sa kinni :blink:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
renks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: 27 Aug 2008, 19:02

Re: veike ahi katuse alla

Lugemata postitus Postitas renks »

Väljendusin võibolla pisut ebaselgelt. Soojustamine on plaanis muidugi, selles pole küsimus. Ülemine korrus pole praegu kasutusel.
Küsimus, õigemini kahtlus, on selles, kas alt tulev soe suudab mulle sinna katuse alla rahuldavat kraadi luua. Et hommikul hambad ei plagiseks. Mul on tunne, et ei suuda.
Sellest ka teine küsimus- kas selline lahendus, väike metallahi juhituna ühteainsasse mul kasutada olevasse lõõri, võiks a) tehiliselt toimida ja b) üldse mingit efekti anda? Eks ta jahtub ju ka kähku. Võibolla on elektriradikas tõesti mõistlikum?
Pinda on seal kuskil 20 ruutu ja kõrgust 2m ringis.
Alexy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 287
Liitunud: 26 Mär 2008, 12:46
On tänanud: 37 korda
On tänatud: 11 korda

Re: veike ahi katuse alla

Lugemata postitus Postitas Alexy »

Olin sarnase küsimuse ees ca 8a tagasi.Erinevus ehk vaid selles, et 1 korrusel on köögi-suuretoa(kokku ca 60 m2) vahel ahi.Köögist läheb avatud esikusse(ca 16m2, elektri põranda küte ca 2000w) ja sealt trepi kaudu 2 korrusele kus on kolm tuba(põrandapinda üle 50m2,kõrgusega 205cm, kald seintega-saavad põrandaga kokku, kus villa 25cm ja laes ca 40-50 puistet, otsaseintes 30 cm villa+1,5m2aknad).Kuni -15 on teisel korrusel ca 19-21 kraadi, esimesel 25-23.Kuna üleval on magamistoad, siis ei tahtnud mitme ahjuga jageleda ja lasin paigaldada õhk-õhk soojuspumba.Esimestel aastatel kasutasin seda kogu maja kütmiseks(ehk korra nädalas tegin ahju tule)viimased aastad kütan tihedamalt ahju ja soojuspumpa kasutan kodust pikemalt ära olles või teisel korrusel suuremate külmadega(tean, et kasutegur väike kuid toimiv süsteem ju olemas)Aastas on teise korruse süsteem töös ca 3 nädalat talvel ja 3 suvel(kondina).Kogu selle asja puuduseks on lahtised uksed, et pidev õhuringlus toimuks.Täna, arvestades enda kogemust, paneks ülemistesse tubadesse elektri radikad ja unustaks kõik muud "küttekehad"ära.(odav soetada ja aastakulu ka mõistlik)Tegelikult sai omal ajal ülemise korruse jaoks ka radikad ostetud aga need seisavad kasutult sahvris ja ootavad oma aega-ülikülma talve :lol:

Sihuke siis minu kogemus, lihtsalt infoks :hello:
Kasutaja avatar
varukas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 194
Liitunud: 19 Nov 2008, 11:31
Asukoht: Harjumaa
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: veike ahi katuse alla

Lugemata postitus Postitas varukas »

kaminahi kirjutas:Kuule varukas, mul on kahtlus, et sinugi malkamina korsten on alguse saanud esimese korruse küttekehast? Või on ta siiski põrandale vaid toetatud...võta sa kinni :blink:
Korsten toetub teise korruse põrandale ,et jätta tervikliku muljet.Järgmisaks norimis objektiks võiks olla südamiku ette käiva klaasi puudumine .Aga selle lubas omanik ise panna.
Suured kogemused kaminatest ja moodulkorstendest.Tel.51970570.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: veike ahi katuse alla

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

varukas kirjutas:
kaminahi kirjutas:Kuule varukas, mul on kahtlus, et sinugi malkamina korsten on alguse saanud esimese korruse küttekehast? Või on ta siiski põrandale vaid toetatud...võta sa kinni :blink:
Korsten toetub teise korruse põrandale ,et jätta tervikliku muljet.Järgmisaks norimis objektiks võiks olla südamiku ette käiva klaasi puudumine .Aga selle lubas omanik ise panna.
Sellest tervikliku mulje jätmisest jäigi selline mulje aga ma ei osanud seda norimiseks ise pidadagi :shock: Ka ei osanud arvata, et see ikka sinu enda tehtud on. Tegijale muidugi asi teada.

kena köik
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
heints
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 11 Sept 2008, 21:45
Asukoht: Kuressaare 53401861
On tänanud: 62 korda
On tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: veike ahi katuse alla

Lugemata postitus Postitas heints »

Olen kuulnud,et teisele korrusele saab sooja siis kui õhk ringlema pääseb ehk siis lisa aukudega vahelae otstes , kui keskel on trepp.
Omal seisab sama ülesanne lahendada tulevikus.
Heino Soon. Kuressaare
alle
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 17 Jaan 2009, 22:35

Re: veike ahi katuse alla

Lugemata postitus Postitas alle »

Palun selgitust EPN 10.4 punkt 13,kas nüüt enam ei nõuta,korstna,põranda ja katuse läbiviigute 12,5sm vahet isoleerida väi valada kiini ja puu võib olla vastu korstna
wake
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 19 Sept 2007, 11:11
Asukoht: Põlva lähedal

Re: veike ahi katuse alla

Lugemata postitus Postitas wake »

alle kirjutas:Palun selgitust EPN 10.4 punkt 13,kas nüüt enam ei nõuta,korstna,põranda ja katuse läbiviigute 12,5sm vahet isoleerida väi valada kiini ja puu võib olla vastu korstna
Ainult laudis ja liistud võivad vastu ulatuda. Kandekonstruktsioonid (talad, sarikad) ikka nõutud vahega.
~300kg kuumi kive, kolm vihta ja paar õlut
heints
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 11 Sept 2008, 21:45
Asukoht: Kuressaare 53401861
On tänanud: 62 korda
On tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: veike ahi katuse alla

Lugemata postitus Postitas heints »

Umbes nii ma mõtlesi
Manused
nu.jpg
nu.jpg (5.74 KiB) Vaadatud 3944 korda
mu.jpg
mu.jpg (3.74 KiB) Vaadatud 3946 korda
Heino Soon. Kuressaare
Vasta