Päikeseküte

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Meremees
külaline

Päikeseküte

Lugemata postitus Postitas Meremees »

Palju maksab päikesekütte süsteem ja paljuse äratasub?
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Päikeseküte

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

:grin:

Kurat, oleneb ikka millise süsteemi valid(loe: palju raha on)!
Torukollektor on ikka väga tegija, tuttaval on. Ise plaanin panna lamekatusele 16-18m2 torukollektorit + süsteemi (ma veel ei tea kuidas :lol: ) kavatsen ühendada olemasoleva akupaagiga, mis hetkel katla taga.
St. komplekti ma ei osta, kuna komplektis on juba boiler kaasas,mida ma ei vaja.

Kogemus:
Tuttaval näitab ,et süsteem suudab töötada juba alates märtsi keskpaigast ja seda kuni oktoobri lõpuni. Soe vesi on olemas. Suvel loomulikult "töötab liigagi hästi". Torukollektoritele ei pidavat pilvine ilm väga halvasti samuti mõjuma.
melomaan
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 39
Liitunud: 08 Okt 2008, 18:37
Kontakt:

Re: Päikeseküte

Lugemata postitus Postitas melomaan »

Eestikinnisvara kirjutas::grin:

Kurat, oleneb ikka millise süsteemi valid(loe: palju raha on)!
Torukollektor on ikka väga tegija, tuttaval on. Ise plaanin panna lamekatusele 16-18m2 torukollektorit + süsteemi (ma veel ei tea kuidas :lol: ) kavatsen ühendada olemasoleva akupaagiga, mis hetkel katla taga.
St. komplekti ma ei osta, kuna komplektis on juba boiler kaasas,mida ma ei vaja.

Kogemus:
Tuttaval näitab ,et süsteem suudab töötada juba alates märtsi keskpaigast ja seda kuni oktoobri lõpuni. Soe vesi on olemas. Suvel loomulikult "töötab liigagi hästi". Torukollektoritele ei pidavat pilvine ilm väga halvasti samuti mõjuma.
Tere, oskad ehk öelda mille poolest torukollektor tegija on ja lamekollektor ei ole? :)
Julgen väita, et korralikud lamekollektorid ei jää torukollektorile tootlikkuse poolest alla.
Hinna poolest on lamekollektoritega lahendus mõistlikum, samuti paigaldamine lihtsam.
Kasutaja avatar
nosy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 182
Liitunud: 02 Dets 2008, 23:34
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: Päikeseküte

Lugemata postitus Postitas nosy »

Meremees kirjutas:Palju maksab päikesekütte süsteem ja paljuse äratasub?
Tulid vist äsja päikseliselt Vahemere tuurilt :D ?. Siin oli oktoobris-novembris tatine suusailm ja vahete-vahel oli näha ka seda, et päike ikka olemas on :cray: . Märtsist oktoobrini läheb mõneski suurte aknapindadega kodus päiksepaistelisel päevadel hoopis jahutust vaja. Kui suvel pioneerilaagrit pidada ja poriste põnnide pesemiseks hulgaliselt sooja vett vaja, siis on sellisest süsteemist kindel tulu :thumbsup: .
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Päikeseküte

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

tasub mässamist
isegi tavalise plekkradikaga saab sooja vett teha
kui raam koos klaasiga ümber teha
tagumine sein kindlasti soojustada

proovige järgi :hello:
Päike
külaline

Päikeseküte

Lugemata postitus Postitas Päike »

Päris põnev. Tahaksin ka enda soojuspumbale päiksepaneelid juurde liita. Aga mul on siin mõned küsimused.
Kuidas seda säästu ikka täpselt arvutatakse? Kas keegi oskab mõnda head näidet ka tuua?

Mul on ermu 240m2 ja 12kW maasoojuspump. Tarbeveeboiler on 450L ja päiksekütte otsad on olemas. Mitu m2 oleks mõistlik paneeli panna? Kas ma saan siis suveks soojuspumba välja lülitada?
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Päikeseküte

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

pumba saad välja lülitada ja saad ka välbasseini kütta ;)
Päike
külaline

Re: Päikeseküte

Lugemata postitus Postitas Päike »

Basseini mul ei ole.
Olgu, lükkan maapumba välja. Aga kas siis isegi pilves ilmaga saab päiksepaneeliga sooja vett?
Mis siis kui lasen õhtul boileri tühjaks, kas siis hommikul sooja vett ei saa?
Mis siis kui sajab kolm päeva vihma ja on pilves?
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Päikeseküte

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

selle eest hoolitseb autmaatika, peace 8)
Kasutaja avatar
nosy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 182
Liitunud: 02 Dets 2008, 23:34
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: Päikeseküte

Lugemata postitus Postitas nosy »

vaaderman kirjutas:selle eest hoolitseb autmaatika, peace 8)
el-kapis ja isegi ahjus annab automaatika juhtplaat vist min soojust, pigem kütab boileri tenni otse elektrivõrgust tulev kWh :(
lollohver
külaline

Re: Päikeseküte

Lugemata postitus Postitas lollohver »

Sai ka endale muretsetud Paneelid ( torud )no nüüd juba kaks aastat panin koos paigaldusega 36 000 magama... jah kasu on juuni juuli augustis ikka saab ääri veeri sooja vee ära teha. aga see on ka kõik. Isiklikult ütlen et paras pask on, aga mis tehtud see tehtud... see kes räägib et praegu sooja teeb ... jah päeval oli täna oma 5c kätte saand. Ma arvan, et see pole meie kliima jaoks kus päike puudub. Ärge solvuge aga nii see tegelt on ju..
Päike
külaline

Re: Päikeseküte

Lugemata postitus Postitas Päike »

Nii. Just kasutajaga tahaksingi siin ka suhelda ja nõu küsida.
Mitu ruutu paneeli sa panid?
Kui suur veeboiler sul on?
Kas boileris on elektritennid ka lisaks?
Kas suvel ülekuumenemise probleeme ka esines?
Kas tänavu suvel said kõik 3 kuud vabalt vee päiksepaneelidest?
Kas see süsteem on töökindel?
Kas sa oskad öelda, palju päiksekütteautomaatika ja tsirkulatsioonipump elektrit tarbib?
Kas kõik kokku koos paigaldusega ja lisatarvikutega maksis 36000 krooni?
Mis tüüpi paneele sa kasutad?
Päike
külaline

Re: Päikeseküte

Lugemata postitus Postitas Päike »

Ei lugenud korralikult. Osadele küsimustele oli juba vastus olemas. Sry.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Päikeseküte

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Mnjaa....Ma olen natke uurinud seda asja siit ja sealt.. Ma ei taha kellelegi reklaami teha ,kuid mul teises arvutis on kodulehtede info, kus katsetused tehtud meie kliimas ja asutused ,kes neid müüvad.
36 000 krooni eest midagi head saada ei ole. Saad 2-4m2 paneeli, mingi automaatika ja boileri -KÕIK.
Ja nagu me kõik teame,siis seadmel ja "seadmel" on ka vahe sees.

Katsun siis lingid siia panna.


Lamekollektorit ma pole maha teinudki. Kuid sinu jutust kumab läbi ,et "Julgen väita, et korralikud lamekollektorid ei jää torukollektorile tootlikkuse poolest alla." - minule tähendab see lause seda, et tegelikkuses on lamekollektor eilne päev?! :mrgreen: Sry, ma tegelikult ei tea nende vahet. Olen uurinud vaid torukollektorit hetkel enda jaoks.
Veel üks lause:" Hinna poolest on lamekollektoritega lahendus mõistlikum, samuti paigaldamine lihtsam."
Noo ok, hinna poolest ma ei oska kommenteerida, kuid mida keerulist on torukollektori paigaldamisel??
Külaline
külaline

Re: Päikeseküte

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Aga peamine küsimus on mul siiski, kuidas teha tasuvusarvestust. Igate pidi, kuidas mina arvutan, saan nii pika tasuvusaja, et ma teeksin arvutustes kuskil justkui vea. Siin oskab keegi kindlasti minu arvutust kontrollida.

Ma paigaldasin oma veeboilerile elektritenni, et saada teada, kui palju ma tarbevee soojendamiseks elektit kulutan. Toon siis välja iga kuu kohta eraldi kWh-id.

Jaanuar - 461
Veebruar - 493
Märts - 387
Aprill - 379
Mai - 311
Juuni - 239
Juuli - 367
August - 380
September - 422
Oktoober - 465
November - 512
Detsember - 598
KOKKU - 5014kWh

Nagu ma aru saan, siis enam vähem kindel on, et juuni- august on soe vesi garanteeritud. Suvel on siis võimalik paneeliga toota 986kWh. Ma ei oska öelda, kui palju päiksepaneeli süsteem ise elektrit tarbib, kuid ma arvan, et 100W kulutab ikka. Arvutan siis nii 0,1kW x 24 tundi x 30 päeva x 3 kuud = 216kWh, mis teeb 216kWh x elektri hind 1.15 = 248EEK. Maasoojuspumbaga maksab 986kWh tarbevee tootmine suvekuudel 378 krooni. Sain selle nii: 986kWh/COP3 x elektri hind 1.15.

Ma olen vaadanud, et keskmiselt läheb 4m2 paneeli koos paigaldusega maksma täna 50 000EEK.
Päiksepaneeliga maksab tarbevesi suvel 248EEK/986kWh = 25 senti 1kWh
Maasoojuspumbaga maksab tarbevesi suvel 378EEK/986kWh = 38 senti 1kWh
Mul on võimalik säästa ühelt kWh-lt 38 senti - 25 senti = 13 senti
Aastas teeb see sii 13 senti x 986 = 128.18 krooni
Tasuvusaeg on siis 50 000EEK paneelide maksumus / aastase säästuga 128.18EEK = 390 aastat.

Paneelide tasuvusaeg tuleb siis 390 aastat.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Päikeseküte

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Mina sinu arvutust arvustama ei hakka, kuna mul puudub vastav pädevus antud teemat süvitsi seletada. Sinu üks suur viga on selles, et võtad päikeseenergiat vaid juunist auguistini. Päikeseküttekollektorid töötavad juba varakevadest saati ja kui vähegi ilma lubab siis julgelt oktoobri lõpuni.
Kui võtta nüüd arvesse, et terve see aeg on sul soe tarbevesi tagatud + võimsama süsteemi korral ka maja köetud, siis kokkuhoid on suur. Sellel süsteemil võtab voolu minimaalsel määral tsirk.pump ja elektroonika-juhtimissüsteem.


Lisan siia ühe küllaltki põneva lingi, kus Eesti firma on teinud siis meie kliimas katseid. Firmaga endal igasugune soeos puudub. Lisan selle lingi siia vaid selleks, et seal on põnevat lugemist kõigile. Tootja valiku saab teha iga üks hiljem ju ise. Neid edasimüüjaid on siia eestisse siginenud kohe mitu.

Lisan siia veel oma arvamuse, et odavaim, akupaagiga väljas seisev komplekt sobib vaid suvilasse ja vaid suvel kasutamiseks.

www.greenlust.ee
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Päikeseküte

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Veel üks firma, mis suudab müüa ka KÜTTESÜSTEEME, mitte ainult tarbeveesüsteeme: www.sunheat.ee
20m2 kollektorit ja kõik vajalik 255 000.- :?
Päike
külaline

Re: Päikeseküte

Lugemata postitus Postitas Päike »

Kui see tõesti nii on, et varakevadest saame vajaliku soojuse kätte, siis arvutan kohe ümber. Lihtsalt olen kuulnud, et ei saada ikka varakevadel ja hilissügisel vajalikul hulgal soojust. Isegi pidi olema mõistlikum see süsteem septembris välja lülitada.

Mai algusest oktoobri lõpuni on 2184 kWh, see teeb tasuvusajaks 151 aastat.
Aprilli algusest novembri lõpuni on 3075 kWh, see teeb tasuvusajaks 99 aastat.

Kas ikka saab 50 000 krooniga nii palju soojust kätte? Seal kodulehel ma sellist infot ei leidnud.
Päike
külaline

Re: Päikeseküte

Lugemata postitus Postitas Päike »

Praegu vist ei saa paneelist midagi kätte http://en209.eau.ee/picolog/index.html
See link oli SunHeat kodulehel.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Päikeseküte

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Ma ei oska sulle siin sinu arvutuste peale midagi öelda, kuid midagi on selgelt valesti.
Ja miks peab süsteemi septembris välja lülitama? See tundub juba väga jabur.
Samuti peab rääkima süsteemist mis a) kütab ainult tarbevett b) kütab maja + tarbevett
Päike
külaline

Re: Päikeseküte

Lugemata postitus Postitas Päike »

Ma siis ootan, kas siin foorumis on keegi nii tark, kes oskab öelda, mis on valesti?
Ja kas ikka on valesti.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Päikeseküte

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ma arvan, et üldosas polegi midagi valesti, olen näinud ja teinud ka tasuvusarvutusi ning tasuvusarvutuses sõltub palju lähtepunkti tegelikust valikust.
Minu tasuvusarvutused kinnitavad täna, et kui osta 100% valmis asi siis tasuvusaeg on aastakümnetes ja kallitel seadmetel aastasadades. Kui kätt väristada, punnida, susida siit sealt kuskilt midagi, mõned tööd teha ise siis on võimalik ka mõne üksiku seadmega tagada tasuvus enne amortiseerimist. Kõik sõltub väga palju konkreetsest seadmest, kasutusvõimalustest ning ajalistest võimalustest.
Päike
külaline

Päikseküte

Lugemata postitus Postitas Päike »

Kui paneeli maksumus on 50 000.-
Mai algusest oktoobri lõpuni on 2184 kWh, see teeb tasuvusajaks 151 aastat.

Kui paneeli maksumus on 40 000.-
Mai algusest oktoobri lõpuni on 2184 kWh, see teeb tasuvusajaks 120 aastat.

Kui paneeli maksumus on 30 000.-
Mai algusest oktoobri lõpuni on 2184 kWh, see teeb tasuvusajaks 90 aastat.

Kui paneeli maksumus on 20 000.-
Mai algusest oktoobri lõpuni on 2184 kWh, see teeb tasuvusajaks 60 aastat.

Aga sellise raha eest läheb ikka üsna kahtlaseks, kui mitte öelda võimatuks 2148kWh soojust kätte saada.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Päikeseküte

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Mis päikeseenergiast eestis ikka juttu saab olla, mõnel suvel ei saa isegi nahka pruuniks päevitada. Parem on leida lahendus kuidas saaks klaaspinnad hoonetel külmaperioodil soojuspidavamaks muuta. Sealt tuleks ikka kordi suurem kokkuhoid.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
aaaai
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 318
Liitunud: 28 Mai 2007, 21:59

Re: Päikeseküte

Lugemata postitus Postitas aaaai »

Ei saagi nüüd aru kas on siis mõtet panna paneele või ei, ise arvasin et kui 20000.- läheb paneelid maksma siis kui suvega kütta vee soojendamiseks ja mingil määral ka põranda kütet taga hoida kuna plaat on külma võitu siis arvan et suvega kütan oma 6ruumi puid ära see teeb siis 3000.- .Aru ma ei saa kus te neid aastasadu näete ära tasuvuses.
Vasta