Veeautomaat või ...

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
joffe
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 21 Nov 2009, 13:54
Asukoht: Valga

Veeautomaat või ...

Lugemata postitus Postitas joffe »

Otsin lahendust probleemile, milleks on madal veesurve. Asi selles, et mõned head aastad tagasi hakkas külma vee püstak lekkima ja torumehed leidsid, et kõige õigem on vana toru(1,5 tolli) maha lõikuda ja põrandatesse- lagedesse jäänud juppidest läbi lükata plasttoru 3/4 tolli. Peale seda aktsiooni jätkub normaalset veesurvet ainult momendiks peale kraani avamist, sedagi siis, kui parajasti keegi ei tarbi. Ebamugavusi jätkub küllaga, üks hullemaid on see, kui WC- s lõpetades automaatselt vett vajutad, aga keegi on duši all. Tegelikult sellel aja ei saa üldse külma veega manipuleerida.
Kuna torumehed oma viga ei tunnista, otsustasin lõpuks ise asja parandada. Tahaks panna külma vee trassi peale veeautomaadi, mis siis hoiaks vastavat survet üleval. Kas on kellelgi tegemist sellise avantüüriga olnud? Paremini ma seda nimetada ei saa, kuni asjast asja pole saanud.
Ah jaa, elupaik 5- kordse maja II korrus.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Veeautomaat või ...

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Vaata, et keegi öösel WC ei kasuta - veeautomaadi töö hääl ajab sul kogu korteri ja pool maja üles, kui öösel lärmama hakkab :mrgreen:
Kas kogu püstaku ulatuses lükati 3/4 toru läbi, või kus maal need ühendused on? Kui sina oled II, siis IV ja V peaks üldse ilma veeta olema?
Oled sa nendega rääkinud?
Sest et kui tegu on püstaku pea toruga, millest sinu väljavõtted tulevad (ehk siis väljavõte - veemõõtja - kraan), ja seal ei peitu probleemi (umbes mudakas jne), siis ei tohiks sinust kõrgemal kodanikel üldse vett olla?
joffe
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 21 Nov 2009, 13:54
Asukoht: Valga

Re: Veeautomaat või ...

Lugemata postitus Postitas joffe »

"Uurimistöö" tulemusena selgusid järgnevad asjaolud: kui lasta vett WC- s, kukub surve 2,4- lt 1,2- le ja ei liigu enne, kui loputuskast on täis. Kuuma vee surve langeb dušikraani poolel avamisel 2,4- lt 2,1- le ja täielikul avamisel 2,4- lt 1,8- le. Järeldan, et külma vett ei tule lihtsalt peale õiges koguses. Esimesel võimalusel harutan lahti selle ühenduse, mille torumehed tegid toru vahetuse käigus- pole välistatud, et toruteibiga on kuskil poolpime ette tekkinud. Muidu ülemistel naabritel on vee jooks kraanist mõlemal pool(nii soojal kui külmal) ühesugune, mida ma enda puhul öelda ei saa. Peenem uus plastiktoru lõpeb juba minu lae all, kuna järgmise korruse toru on jälle metall, mis korruse kaupa järjest peenemaks läheb- V korruseni jõuab juba pooletolline.
joffe
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 21 Nov 2009, 13:54
Asukoht: Valga

Re: Veeautomaat või ...

Lugemata postitus Postitas joffe »

Kui nüüd torumehe tööd uurima hakkasin, selgus, et minu alal on poole korruse jagu vana jämedat toru. Keldrist on näha, et üles hakkab minema ka jäme- tähendab, et alumine jätk on alumise korteri alas. Harutasin süsteemi lahti ja komplekteerisin uuesti(natuke mugavamalt), ei mingit muutust! Oleks tahtnud teha väljavõtte selle jämedama toru pealt, kahjuks terves linnas polnud nn. sadulat. Eks ma kannatan veel tsipa, enne aga vaja lasta TM- l keldris püstaku kraan ära vahetada, täna ujusin mina aga õnneks mitte altnaaber. Muide, kui kraan täielikult ei sulgu, kas on võimalus, et ta ka ei avane täielikult?
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Veeautomaat või ...

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Kui ülemised korrused on rõhuga rahul, ja nende vesi liigub läbi selle kitsa osa, mis sinu korteri jääb, siis ei saa selles proleem olla.
Pigem ikkag korteri sisene. Mudakad enne veemõõtjaid?
joffe
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 21 Nov 2009, 13:54
Asukoht: Valga

Re: Veeautomaat või ...

Lugemata postitus Postitas joffe »

Puhtad!
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Veeautomaat või ...

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

tihti juhtub ka nii, et peale remonditöid ummistvad sõelad
mis on segistitel ja wc potil :hello:
Vasta