garaazi kanali valmistamine (vesi)

Külaline
külaline

garaazi kanali valmistamine (vesi)

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere

Plaanis rajada garaazi kanal, aga probleem selline, et vesi tuleb tõenäoliselt kaevamise ajal juba sisse, kuna 50m kaugemal asuva tiigi järgi saan aru kui kõrge vee tase hetkel on. Varem olen kõrvalhoonetele rajanud veetrassi ja siis tuli ka kuskil 1.5 meetri peal vesi sisse(ca 2 päeva jooksul oli põhjas 20cm vett).
Küsimus ongi selles, et kuidas peaksin sellises olukorras käituma, kuivade suveilmadega veetase eriti ei alane ja sellepärast pole mõtet seda aega oodata. Otsisin eelnevalt siit foorumist ka, aga abi ei saanud :(
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: garaazi kanali valmistamine (vesi)

Lugemata postitus Postitas vtl »

Külaline kirjutas:Tere

Plaanis rajada garaazi kanal, aga probleem selline, et vesi tuleb tõenäoliselt kaevamise ajal juba sisse, kuna 50m kaugemal asuva tiigi järgi saan aru kui kõrge vee tase hetkel on. Varem olen kõrvalhoonetele rajanud veetrassi ja siis tuli ka kuskil 1.5 meetri peal vesi sisse(ca 2 päeva jooksul oli põhjas 20cm vett).
Küsimus ongi selles, et kuidas peaksin sellises olukorras käituma, kuivade suveilmadega veetase eriti ei alane ja sellepärast pole mõtet seda aega oodata. Otsisin eelnevalt siit foorumist ka, aga abi ei saanud :(
Veekindel kanal on sisuliselt suur "vann". Veel on aga üsna tohutu üleslükkejõud. Suured rauast laevadki ujuvad vee peal, samamoodi üritab vesi Sinu planeeritavat "kanalit-vanni" üles tõsta. Selle vältimiseks peab "vann" olema raskem, kui teda väljatõrjuva vee maht (põhikooli füüsika abiks) või peab vann olema millegi raskema-tugevama külge kinnitatud.

Ilma mahukate üldehitustöödeta seda probleemi lahendada ei saa. Küsi endalt kõigepealt, oled Sa selleks valmis?
Kui jah, siis vee väljapumpamine paigalduse ajaks on Sinu kõige väiksem probleem.
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: garaazi kanali valmistamine (vesi)

Lugemata postitus Postitas cartman »

Külaline kirjutas:Tere

Plaanis rajada garaazi kanal, aga probleem selline, et vesi tuleb tõenäoliselt kaevamise ajal juba sisse, kuna 50m kaugemal asuva tiigi järgi saan aru kui kõrge vee tase hetkel on. Varem olen kõrvalhoonetele rajanud veetrassi ja siis tuli ka kuskil 1.5 meetri peal vesi sisse(ca 2 päeva jooksul oli põhjas 20cm vett).
Küsimus ongi selles, et kuidas peaksin sellises olukorras käituma, kuivade suveilmadega veetase eriti ei alane ja sellepärast pole mõtet seda aega oodata. Otsisin eelnevalt siit foorumist ka, aga abi ei saanud :(


Kui võimalik, osta garaazi tõstuk, tuleb odavam ja kasulikum
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
Vasta