Palun ehitusabi! Plaatijatega vaidlus, halb töö kvaliteet!

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10950
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Palun ehitusabi! Plaatijatega vaidlus, halb töö kvaliteet!

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Aim179, aga võib- olla nende meeste kvaliteedinõuded on paari aasta tagused, mil tähtis oli kvantiteet ja nad ei oskagi paremini, millest on muidugi kahju.
Ühel objektil ei olnud üks klient samuti minuga rahul, kuna olin teinud liiga korraliku- sileda seina, aga tuli välja, et tema tahtis sisekujundaja maitse järgi robustsemat ja pidin ümber tegema. Juhtub ka niipidi.
TOLERANT
külaline

Re: Palun ehitusabi! Plaatijatega vaidlus, halb töö kvaliteet!

Lugemata postitus Postitas TOLERANT »

Mnjah, plaatijaid on ju alati hea süüdistada. Piltide järgi saab esialgu konstanteerida äärmiste plaatide halba lõikamist. Suurel plaadil on üritatud eriti väikest riba ära lõigata ja sealt ka need ebühtlased lõikejooned. Kui plaadilõikaja nii kitsast riba ei võta, siis tuleb peale lõiget kasutada korralikke tange, mitte üritada plaadilõikaja tallaga riba murda. Kui tellija ostis plaate olemasolevate seina ruutmeetrite järgi, siis ei ole ka võimalik plaadijaotust seinas teha, et imeväikeseid ribasid vältida. See käib teema alla nokk lahti saba kinni. Pistikupesade, äravoolutorude ja kraani väljalõigetes mina probleemi ei näe. Kattekaaned peaksid need ilusti ära katma (Vähemasti fotode järgi). Teadmiseks neile, kes siin relakat maha teevad, et minu 10 aastase plaatimiskogemuse juures peale relaka muid lõikeriistu aukude tegemiseks ei kasutata. Kui ei oska relakaga auku teha, siis pole mõtet ka plaatijaks ennast tituleerida. Silma jääb ka fotodelt see, et tellija on üritanud erinevates seinades erinevaid plaate kasutada, mis teeb kohe plaatimise keerulisemaks ja enne lõppviimistlust on pilt suhteliselt ebameeldiv(vuugid ei jookse kokku jne.) Ühes seinas on kasutatud portet, mis on selgelt paksem seinaplaadist, no kuidas on võimalik seal nurgas kvaliteeti tagada??? Lõika seda portet kuidas tahad, silikooni riba teeb nurgas ikkagi porte paksuse võrra jõnksu. Erilised ajuhiiglased on need, kes siin pakuvad välja ukseliistu paigaldamist enne plaatimist. Seda võib teha, kui muid võimalusi ei ole. Normaalses olukorras katab ukseliist lõigatud plaadi serva. Kui uks ei asu seinaga ühel ja samal joonel, siis kasutatakse nurkukseliiste või spetsiaalseid plastikust ümarate nurkadega liiste. Praegu tundub, et tellija on tahtnud kallist plaati odava tööjõuga seina ajada. Plaadid on täpselt välja ostetud, arvestamata, et korraliku tulemuse jaoks on vaja ka korralikku plaadijaotust, mis eeldab rohkema (kallima)plaadi olemasolu. Töö teostaja on halva kvaliteediga lõigatud plaadi seina liiminud, sest nähtavasti tal pole varuplaati olnud, et korralikult plaat uuesti lõigata. Ei oska siin süüd kummalegi poole ajada, kogemused ütlevad, et tellijad tihti ei taju, et kallist plaadist igakord ei piisa selleks, et soovitud tulemust saada. Töö teostajale saab ette heita, et sellistele asjaoludele kohe tähelepanu ei pööratud või ei võetud teda tellija poolt kuulda. Tegelikult siin Eestis need asjad nii käivadki. Lähed objekti üle vaatama, räägid tellijale, mida on vaja enne plaatimist teha: seinad sirgeks, pistikupesad ja kraanikannad seinaga ühtlasele tasapinnale jne., siis vaadatakse sind nagu tulnukat. Võibolla isegi ollakse nõus, et sa need tööd teostad, ainult et tasuta. Kõige parem kogemus on ühest objektist, kus seinad olid täiesti kõverad, kaablite ja torude jaoks tehtud sooned kinni krohvimata ja tellija vastas sellele tähelepanu osutamisele, et te ju teete vesieristuse, mis kõik ebatasasused ära kaotab. Lõpetuseks siis ikkagi meeldetuletus, plaatija on lõppviimistleja, kes teostab kvaliteedi ikkagi teatud tingimustel. Nendest fotodest ei piisa selgitamaks, kas need tingimused olid täidetud või mitte.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10950
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Palun ehitusabi! Plaatijatega vaidlus, halb töö kvaliteet!

Lugemata postitus Postitas Urmas »

To: Tolerant
Jutt üldiselt õige, aga arvan, et tegijal peaks tellijaga silme enne tulema lõpptulemusest samasugune visioon nagu seda soovitakse näha tellija poolt. Mina sain aru, et tellijal olid juba plaadid ostetud ja tegija pidi aru saama, et need on eri paksustega- kujuga jne. Kui ikka paksem potre, mis ei jätku teise seina peale, tekitab vertikaalsele nurgale totaka jõnksu ja seda ütlema juba enne töö alustamist, mitte siis kui plaadid seinas. Plaadijaotusest tehakse ikka vist enne endale mingi selge pilt ja arvutakse umbkaudne kogus välja koos varuga, mitte konstanteerida poole töö pealt fakti, näh, kurat, viis plaati tuli puudu. Nagu Aim179 juba ütles, et seal on kolm eri paksuse ja mõõtmetega plaati ja tööde teostaja oleks pidanud endale aru andma, et see nikitsemine võtab rohkem aega kui tavaline suurepinnalistele seintele plaatide ladumine ja selle töö tegemine juba 100.-/m2 eest kaotab ajakuluga võrreldes mõtte, kuigi kahtlen kas just needsamad mehed oleks suutnud ka kallima hinna puhul paremat kvaliteeti saavutada ehk kui nad ei suutnud hinnata töö mahtu ja sellele kuluvat aega isegi enne selle vastuvõtmist ja 100.-/m2 eest pakkumisel. Arvatavasti on nende tegijate puhul lihtsalt tegemist oma võimete ülehindamisega.
TOLERANT
külaline

Re: Palun ehitusabi! Plaatijatega vaidlus, halb töö kvaliteet!

Lugemata postitus Postitas TOLERANT »

Nõus! Sellistele möödarääkimistele ongi viinud praegune perverssne seis, kus tööd haaratakse iga hinna eest. Tellija on praegusel ajal kuningas ning lisaselgitused ja nõudmised lõppevad tihtilugu äraütlemisega a la:küll me selle raha eest tegija leiame. Siin tuleb tähelepanu pöörata ka sellele, et töö teostaja teeb kulutusi töö leidmiseks, alates helistamistest kohalesõitmisteni. Kui oled ikka 10-15 objekti üle vaadanud samade probleemidega, siis võibolla haaradki lõpuks odavamast võimalusest kinni, et tehtud kulusid tasa teenida. Mina ei usu, et tellija poes plaate kontrollis, kogemus ütleb seda, et kallimad plaadid kipuvad ebakvaliteetsemad olema. Tihti on need kallid ja suured plaadid vägagi erinevate suurustega, nurgad vajuvad suvaliselt ära jne. Selliste suurte plaatide puhul tuleb kindlasti jälgida nooli plaadi tagaküljel, sest tihti ei tohigi neid püstiasendis seina laduda. See vend, kes siin riste pakkus plaatimiseks võiks plaatimistöö tõesti sinnapaika jätta. Minu postituse eesmärk ei olnudki nende töö teostajate õigustamine vaid tähelepanu juhtimine asjaolule, et enamusel kordadel ei tea ka tellija, mida ta tahab või mis on tema jaoks lõpptulemuse eesmärk. Ühest olen aru saanud. Võimalikult odav ja kvaliteetne töö teostaja leida. No ei käi need kaks asja teadupärast kokku, pluss tuhat muud pisiasja alustades plaadi kvaliteedist lõpetades plaaditava aluspinna kvaliteediga.
aim179
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 195
Liitunud: 06 Aug 2007, 21:36
Asukoht: Pärnu,Haapsalu,Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Palun ehitusabi! Plaatijatega vaidlus, halb töö kvaliteet!

Lugemata postitus Postitas aim179 »

To :urmasr .Nõus sinuga, ka endal seda ette tulnud :D Ag see ei ole see juhtum. Viimase postiga ka päri :D

to:TOLERANT
1. Mul ei ole kahjuks "sellises töös" kedagi peale nende süüdistada.Seal on ikka tegu päris saamatuse ja lollusega.Omaniku kahjuks ja teiste plaatijate õnneks tänu sellistele mämmeritele osatakse vääriliselt ka hinnata kvaliteetsete ja oma tööd hindavate meeste oskusi.Olen olnud alati seda meelt, et hind ja kvaliteet peavad käima käsikäes.See jutt, et hinnad on sellised praegu ja sa tuled ja teed mulle ka head tööd sellise hinnaga ei pea paika.Tean paljusi kes just tänu hinnale teevad asju üle jala ja pole ise ka oma tööga rahul. Need kes taovad käega vastu rindu, et olgu hind mis tahes aga tagavad kvaliteedi ikkagi, on jama. Ideaalis peaks see nii olema aga kui sa ikka teenid kvantiteedi pealt, et omadega toime tulla siis sorry.
2.Nagu urmasr juba mainis peab töömees suhtlema omanikuga ja oma nägemusest teada andma, sest töömees peaks ju teadma mis raskused ees ootavad, et tellija soove täita.Olen nõus ka mida iganes kujundeid plaadist tegema kui asi on võimalik. Aga alati mainin ka, et seda on keerulisem teha ja aega kulub ka rohkem tänu millele hind tuleb ka teine.
3.See, et sina relakaga auke teha oskad on tore :D . Teen ka aga vaid põrandaplaatidele ja need ei vaja katikuid, kuigi vahel pannakse.Seina teen augufreesiga, et ära hoida sellist jama nagu sel juhul oli ja mul lihtsam teha.
4. Riste pakkusin selleks, et nad ei oska nööri kasutada.Ja just seda neile, kui nad tahavad plaatimisega edasi leiba teenida.Nagu kirjutasin vuugi erinevused 1,4mm-8mm!!???
5. Et plaadi paksuse erinevust leevendada kasutan mina erineva hamba suurusega kamme.Millest seal oleks piisanud, et tulemus oleks parem tulnud.
6. Selle porte koha pelat nii palju, et kui see oleks pelae teise seina panekut panndud vastu teise seina plaati siis oleks silikooni panek ka parem tulnud.Nüüd peab selle lõike koha ka ära täitma mis teeb silikooni kaare suuremaks.
7.Ajuhiiglase koha pealt on sul õigus, ehitaja peabki omama aju, et näha ka ette kuidas asi lahendada nii enda kui ka teise töö tegija poolt.Ukseliistu panekust rääkisin jääle vaid antul juhul kuna uks oli juba ees ja ukse liistud juba olemas.Ja teisel pool juba viimistlus tehtud.Nende õnneks oli neil see võimalus olemas aga millest mindi mööda, et küll pärast mingi liistu ikka saab aga millise pole meie mure.Ja oleks see 1cm plaadirima ka ühes seinas ära jäänud. Endal tuleb tihti ette, et pole veel ust ega liiste koha peal. Siis kasutan aju ja uurin ukse ja liistu mõõdud ja lõikan plaadi nii, et mõlemad saab nii panna, et ei tuleks mingeid eri liiste või liisturima lõigata.Kahjuks paljud seinad lähevad just plaadi jagu paksemaks, kes teavad siis i-liistu on ikka lihtsam panna.Nurkliistu nii lõigata, et ukse ja liistu vahel vahetei jääks eeldab, et plaat on sirgelt seinas.
8. Aga kellele ma seda räägin sa juba 10.a paned plaati ja oled asjaga ise kursis, seega ei hakka kooliraha küsima. :D :hello:
kui oled ehitusega hädas helista 53477321 aitan nii nõu, kui ka jõuga
TOLERANT
külaline

Re: Palun ehitusabi! Plaatijatega vaidlus, halb töö kvaliteet!

Lugemata postitus Postitas TOLERANT »

Hea küll, ma ei viitsi siin vaielda. Mõned vastused siiski . Relakaga teeb augud kiiremini valmis, seda kasutavad igapäevased plaatijad, kes plaadivad näiteks korrusmaju. Ma ei tea ühtegi professionaalset igapäeva plaatijat, kes kasutaks augufreese. Mis teha, seda lihtsalt ei kasutata. Eelpool mainisin nende suuremate ja kallimate plaatide kvaliteeti. Nende plaatide kvaliteet seisneb selles, et nad on lihtsalt koostiselt tugevamad. Sinu ehituse abc-st ostetud 500 eegune freesikomplekt lõikab heal juhul kaks auku, siis on ta otsas sellise plaadi lõikamisega. Samas, kui sa plaadid kaks kolm vannituba aastas ja kus kasutatakse normaalse tugevusega plaate(tavaliselt need plaadid üle 150 eegu ruudust ei maksa), siis võib see freesikomplekt päris mitu head aastat vastu pidada. Tuleb ette olukordi, kus ma plaadin 2 vannituba päevas ja ühe korruse nädalas, kui kõik ettevalmistustööd on korralikult tehtud. Freesiga aukude lõikamine on ajakaotus ja liigne instrumentide tassimine. Ptüi ptüi, siiamaani pole veel ükski kriips katte tagant välja paistnud. Ei tule ette, et mõnel kolleegilgi selline asi oleks juhtunud. Hea küll, sattusin lihtsalt üle pika aja siia foorumisse ja paistab, et olukord on ikka päris pask. Mina ainuüksi neid plaatijaid ei süüdistaks. Tellijad on ka ausaltöeldes parajad si.apead. Nonii, ärge siis väga maha mind trampige, niikuinii neid lugeda ei jõua, sest töö ootab.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10950
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Palun ehitusabi! Plaatijatega vaidlus, halb töö kvaliteet!

Lugemata postitus Postitas Urmas »

To:Tolerant
Kahjuks tuleb kulutused pakkumistele ikka endal kanda, lihtsalt vaja leida see aeg, mida on võimalik raisata( eeldan, et raisatud kui konkreetset tööd endale ei saa) objekti ülevaatamiseks ja arvutusi- kalkulatsioone teha vabast ajast. Olen ka 250 km kaugusele sõitnud objekti vaatama ja pakkumise teinud mõne päeva pärast ega saanud ikkagi tööd endale, aga seda tehtud kulutust ei nuta taga, sest see on paratamatult kui soovid üldse tööd saada. Kui klient peaks kõikide pakkumiste kulutused kinni maksma, siis minul saaks sellest( pakkumistest) lausa äriidee.
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Palun ehitusabi! Plaatijatega vaidlus, halb töö kvaliteet!

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Freesiga aukude lõikamine on ajakaotus ja liigne instrumentide tassimine. Ptüi ptüi, siiamaani pole veel ükski kriips katte tagant välja paistnud.
Seadmekarbi läbimõõt-d 68mm (äärisserva osa 2mm rohkem), pistikupesa/lüliti kanderaami mõõdud 70x70 mm (isoleeriva alusraami mõõdud samad), katteraami mõõdud (ühese paigalduse korral) 80x80mm. Rohkem kui ühe pistikupesa paigaldamisel on tsentrite vahe
71mm (paari millimeetriga eksimine raskendab juba pikema rea kokkupanekut).
Vaata nüüd aim 179 pandud pilte- suvaline kandiline auk, pealegi toosist tunduvalt suurem. Mis tehakse- äärmisel juhul lüüakse vuugisegu täis (kas vuugisegu on selleks ette nähtud ?). Tulemuseks on ebaühtlane ja plaadi tasapinnaga mitteühilduv tasapind.
Teadmiseks et külgsuunas ei saa pistikupesapaigaldamisel praktiliselt üldse reguleerida (või siis vastupidi, oleneb mis asendis toosid paigaldada). Tundub et siin on ikka asi rohkem töökultuuris- lihtsalt, odavalt, kiirelt (see on isegi suhteline) valmis, mis siis et varjatud puuduste ja kvaliteediga, millele ei saagi garantiid anda.
Huvitav, kas ma olen lollakas et kalleid freese ostan? Võiks ju ka kuvaldaga augu seina lüüa toosid suvaliselt kinni mätsida ja maalrile või krohvijale öelda et "anna minna" , küll raam pasa kinni katab.
Kui ava on ümmargune ja d 68 siis ta seda on (mitte suvaline nurgik mille katmise ja täitmisega peab pärast ise või teine tööline mässama hakkama või kiruma aluspinna kvaliteeti, mis raskendab töö korrektset teostust.)
Kui suudad selle ülesande täita relakaga, anna minna aga kahtlen et see ajakulu oleks väiksem kui freesiga.
Pirkiske
külaline

Re: Palun ehitusabi! Plaatijatega vaidlus, halb töö kvaliteet!

Lugemata postitus Postitas Pirkiske »

grex kirjutas:Kuule Birjo ja teie kõik kes te siin oma arust jube tarka juttu ajate.Neil poistel on väga hea töö kvaliteet :good: , lihtsalt kui tibi käib selja taga kaagutamas et talle ei sobi toru ümbrused, siis on see sinu probleem. torude ümber tulevad katikud peale kulla inimesed.
Ei ole mõtet teiste tööd maha teha kohe.Proua sa oleksid võinud noormeestel lasta oma tööd rahulikult teha. :?: :?: :evil:
Mõned pildid poiste töödest:
http://album.ee/user/513535
Tundub, et Grex´i näol on tegu ühega selle töö tegijatest, kuna ta üritab mind nimepidi identifitseerida, kuigi päris kümnesse ei läinud :). Ka ütlesin ma neile poistele, et riputasin teema siia üles, eelkõige selleks, et nad saaksid veenduda, et ma üksi ei mõtle probleemi välja! Jah, kulla Grex- loomulikult "on tibi närvis" kui talle käkk keeratakse. Ja kahjuks sain ma "kaagutamas" käia liiga vähegi, kuna pidevalt olin lastega samaaegselt rakkes. Seda suurem oli mu ehmatus ning tahtmine appi karjuda n.ö. tööpäevade lõpuks kui objekti üle vaatasin! Viisakalt ja rahulikult teie tähelepanu probleemidele juhtides ei juhtunud nagu asja parandamise suunas ühtki edusammu. Ja- nagu nüüd hiljem selgus- siis minu põhimure- torude ning pistikupesade ümbrused- osutus asjatundjate objekti üle vaadates hiljem tõesti täiesti teisejärguliseks- hullem pidavat olema seinte üldseis, vuukide vahede ebatasasused, "hambad" ja mis kõik veel muu, mida minu selles valdkonnas ebaprofessionaalne silm eriti tuvastada ei suutnud. Asetan rõhu sõnale ERITI. Sest osad puudused riivasid isegi minu kogenematut silma. Juba enne spetsialistide hinnangut. Seega, Grex- või kui juba siin nimepidi nimetamiseks läks- Ismo või Hardi (miskipärast kaldun arvama, et tegu on esimese nimetatud noorhärraga)- katsuge nüüd oma- kuidas sa seda nimetasidki- "väga hea töö kvaliteedi" solvamine/ ümber lükkamine alla neelata ning keskenduda reaalsusele, ka reaalsetele faktidele seisu osas, mis tegelikult siiani mu saunaosas toimub - kuidas seda kõigi jaoks ebamugavat olukorda mingigi lahenduseni viia?
grex
külaline

Re: Palun ehitusabi! Plaatijatega vaidlus, halb töö kvaliteet!

Lugemata postitus Postitas grex »

Pirkiske kirjutas:
grex kirjutas:Kuule Birjo ja teie kõik kes te siin oma arust jube tarka juttu ajate.Neil poistel on väga hea töö kvaliteet :good: , lihtsalt kui tibi käib selja taga kaagutamas et talle ei sobi toru ümbrused, siis on see sinu probleem. torude ümber tulevad katikud peale kulla inimesed.
Ei ole mõtet teiste tööd maha teha kohe.Proua sa oleksid võinud noormeestel lasta oma tööd rahulikult teha. :?: :?: :evil:
Mõned pildid poiste töödest:
http://album.ee/user/513535
Grex- või kui juba siin nimepidi nimetamiseks läks- Ismo või Hardi (miskipärast kaldun arvama, et tegu on esimese nimetatud noorhärraga)- katsuge nüüd oma- kuidas sa seda nimetasidki- "väga hea töö kvaliteedi" solvamine/ ümber lükkamine alla neelata ning keskenduda reaalsusele, ka reaalsetele faktidele seisu osas, mis tegelikult siiani mu saunaosas toimub - kuidas seda kõigi jaoks ebamugavat olukorda mingigi lahenduseni viia?
Nii kurb kui see ka ei ole aga ma ei ole üks ega teine.
germo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 29 Jaan 2009, 14:46

Re: Palun ehitusabi! Plaatijatega vaidlus, halb töö kvaliteet!

Lugemata postitus Postitas germo »

Seda teemat lugedes tuli meelde tuttava tuttava katsumused korraliku plaatija leidmisel paar aastat tagasi.
Natuke teksti ja pildimaterjali http://uuskodu.blogspot.com/2007/09/saavutused.html.
Külaline
külaline

Re: Palun ehitusabi! Plaatijatega vaidlus, halb töö kvaliteet!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

grex kirjutas:
Pirkiske kirjutas:
grex kirjutas:Kuule Birjo ja teie kõik kes te siin oma arust jube tarka juttu ajate.Neil poistel on väga hea töö kvaliteet :good: , lihtsalt kui tibi käib selja taga kaagutamas et talle ei sobi toru ümbrused, siis on see sinu probleem. torude ümber tulevad katikud peale kulla inimesed.
Ei ole mõtet teiste tööd maha teha kohe.Proua sa oleksid võinud noormeestel lasta oma tööd rahulikult teha. :?: :?: :evil:
Mõned pildid poiste töödest:
http://album.ee/user/513535
Grex- või kui juba siin nimepidi nimetamiseks läks- Ismo või Hardi (miskipärast kaldun arvama, et tegu on esimese nimetatud noorhärraga)- katsuge nüüd oma- kuidas sa seda nimetasidki- "väga hea töö kvaliteedi" solvamine/ ümber lükkamine alla neelata ning keskenduda reaalsusele, ka reaalsetele faktidele seisu osas, mis tegelikult siiani mu saunaosas toimub - kuidas seda kõigi jaoks ebamugavat olukorda mingigi lahenduseni viia?
Nii kurb kui see ka ei ole aga ma ei ole üks ega teine.
Sellisel juhul oled sa kas ühe või teise "tüdruksõber" või keegi kolmas.. Aga- sellisel juhul- minu mäletamist mööda- ning mäluga mul probleeme ei ole- sel objektil siin "kolmandaid isikuid" kohal ei viibinud- seetõttu ei või sa kohe mitte teada, kas ja KUI tihti ma kellegi selja taga "kaagutamas käisin" või üleüldse kaasa rääkida töö kvaliteedi teemal, sest kõne all olevas paigas sa viibinud pole- seega ka pole sa kompetentne hindama antud objektil teostatud tööd "kvaliteetseks".
Ja kurb ei tasu olla- pean silmas, et just nimelt selle fakti üle, et sa pole ei see ega teine!
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Palun ehitusabi! Plaatijatega vaidlus, halb töö kvaliteet!

Lugemata postitus Postitas Andresto »

TOLERANT kirjutas:Hea küll, ma ei viitsi siin vaielda. Mõned vastused siiski . Relakaga teeb augud kiiremini valmis, seda kasutavad igapäevased plaatijad, kes plaadivad näiteks korrusmaju. Ma ei tea ühtegi professionaalset igapäeva plaatijat, kes kasutaks augufreese. Mis teha, seda lihtsalt ei kasutata. Tuleb ette olukordi, kus ma plaadin 2 vannituba päevas ja ühe korruse nädalas, kui kõik ettevalmistustööd on korralikult tehtud. Freesiga aukude lõikamine on ajakaotus ja liigne instrumentide tassimine. Teadmiseks neile, kes siin relakat maha teevad, et minu 10 aastase plaatimiskogemuse juures peale relaka muid lõikeriistu aukude tegemiseks ei kasutata. Kui ei oska relakaga auku teha, siis pole mõtet ka plaatijaks ennast tituleerida.
Tere! Ma vaidlen sinuga, TOLERANT. Plaatija peab oskama, ka rellakaga augu valmis teha ja õiges mõõdus. Korrusmajade plaatimisel, ei tule reeglina ette kõiki neid probleeme, mida näiteks tihti tuleb eramajade puhul. Osad plaatijad tõesti teevad plaatidesse auke rellakaga, no hästi, mis seal vahet - närigu või hammastega, peaasi et elektrikul toos, ära ei "upu" ja san.tehnikul, rosetid ava ära katavad. Kuna mulle ja kindlasti ka teistele, rellakaga korrektse ava tegemine juba ammu selge siis usun, et mina, aim jt. võime endile seda luxust lubada, et auke freesida - Tsiiiiuhh ja valmis ja korrektne! TOLERANT, ära solvu - ole lihtsalt oma ametivendadega, veidi tolerantsem. Andres
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10950
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Palun ehitusabi! Plaatijatega vaidlus, halb töö kvaliteet!

Lugemata postitus Postitas Urmas »

To:Pirksike
Äkki siis see Grex oli hoopis nende tegijate "poiss- sõber", kes käis neil tööajal külas( kui sind parasjagu kõrval kaagutamas polnud) ja ajas asja p_rse( lase fantaasia vabaks ) ja nüüd püüab oma viga ilusaks rääkida??? Ei tea, aga jutu järgi tundub, kuid nüüd pole sellel enam tähtsust.
PS! See postitus on mõeldud Pirksikesele, mitte nendele tegijatele ja Grex- il palun mitte seda kommenteerida.
smee
külaline

Re: Palun ehitusabi! Plaatijatega vaidlus, halb töö kvaliteet!

Lugemata postitus Postitas smee »

Asi läheb sassi juba plaatide valikust. On küll kift kombineerida erinevaid mustreid ja plaate aga tuleb jälgida ka seda, et vuugid klapiksid. Arvan, et naine kujutas vaimusilmas tulemust teistmoodi ette. Sattusid kokku kaks professionaali - plaatija ja sisekujundaja.
Viimistlus-Tiim
külaline

Re: Palun ehitusabi! Plaatijatega vaidlus, halb töö kvaliteet!

Lugemata postitus Postitas Viimistlus-Tiim »

Tere ma võin selle töö ette võtta aga ennem peate mulle e-mailile saatma paar täpsemat pilti siis soovid mida muuta soovite ja enda kontakt andmed.Siis ma annan teile vajaliku nõu kuidas olukorraga tegutseda ja mida nende ehitajatega pihta hakata olemas eelnev kogemus ja olen valmis aitama. E-mail on viimistlus.tiim@mail.ee

Head soovides: Viimistlus-Tiim
AA
külaline

Re: Palun ehitusabi! Plaatijatega vaidlus, halb töö kvaliteet!

Lugemata postitus Postitas AA »

Viimistlus-Tiim kirjutas: ... Siis ma annan teile vajaliku nõu kuidas olukorraga tegutseda ja mida nende ehitajatega pihta hakata olemas eelnev kogemus ja olen valmis aitama.

Head soovides: Viimistlus-Tiim
Tere!
Ma annan, ka vajalikku nõu: Palun, ära rebi haavu lahti!
Andres (Andresto)
Viimistlus-Tiim
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 20 Jaan 2010, 14:49

Re: Palun ehitusabi! Plaatijatega vaidlus, halb töö kvaliteet!

Lugemata postitus Postitas Viimistlus-Tiim »

Mis selles halba on kui ma tahan inimesel aidata vähem kulutusi teha sest nendele 100% maksmine oleks ebaaus vaadates neid pilte siis mul on lihtsalt inimesest kahju et temalt sellise töö eest veel raha tahetakse ja kuna ma olen ise selliste asjadega kohut läbi viinud siis ma tean täpselt kuidas aidata ja need kes mulle sellist tööd tegid ei pääsenud puhtalt.Ja ise ma olen ka ehitus viimistlus firma omanik ja oman väga head kolektiivi kes teevad ainult kvaliteetset tööd.Ja see tõttu ma otsustasingi seda inimest mitmekülgselt aidata .

Head soovides:Viimistlus-Tiim
AA
külaline

Re: Palun ehitusabi! Plaatijatega vaidlus, halb töö kvaliteet!

Lugemata postitus Postitas AA »

Viimistlus-Tiim kirjutas:Mis selles halba on...

Head soovides:Viimistlus-Tiim
Tere!
Keegi ei kahtlegi selles, et Sa aidata ja head soovida tahad! Piilu teemaalguse kuupäeva - 3+ kuud juba möödas!
Andres (Andresto)
Viimistlus-Tiim
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 20 Jaan 2010, 14:49

Re: Palun ehitusabi! Plaatijatega vaidlus, halb töö kvaliteet!

Lugemata postitus Postitas Viimistlus-Tiim »

Ma jätsin lihtsalt postituse maha ja kui pakub huvi siis võtab ühendust .

Head soovides:Viimistlus-Tiim
Kenno
külaline

Re: Palun ehitusabi! Plaatijatega vaidlus, halb töö kvaliteet!

Lugemata postitus Postitas Kenno »

Kus te leiate sellised plaatijad! Piltidelt näha et neil puuduvad tööriistad(augufrees(kuigi saab ka relakaga ilusa ümara augu),plaadilõikaja (nurk näritud tangidega ja sill ei kata seda ära) ja kogemused!!! üs sellise töö eest ei maksaks midagi!! ja las maksavad plaadid ka kinni!!!


Olen abiks kõigi plaatimistööde,vannitoaremontööd,kipsitööd,saunad,parketipaigaldus. olemas kõik vajalikud tööriistad kiire ja kvaliteetse töö tegemiseks. Kogemusi 10 a. Hinnad kokkuleppel!

http://www.soov.ee/vaata.seam?id=1988199&cid=420538

kenno untera
5254238 või 53333033
Pirksike
külaline

Re: Palun ehitusabi! Plaatijatega vaidlus, halb töö kvaliteet!

Lugemata postitus Postitas Pirksike »

Tere, lihtsalt tahan teada anda, et antud teema pole kaugeltki veel "case closed", vaid jah paraku täpselt samas seisus endiselt. Ning kõik abipakkumised nii nõu kui jõu osas on vägagi oodatud!
plaadiproff
külaline

Re: Palun ehitusabi! Plaatijatega vaidlus, halb töö kvaliteet!

Lugemata postitus Postitas plaadiproff »

Kui on plaatimisega muresid võib võtta ühendust- viisikas@hot.ee
Siin on fotoalbum-
http://picasaweb.google.com/kalevpictures/MinuTegemised#
Targutajatele tahaks rõhutada, et ei ole ABSOLUUTSELT oluline, kas plaatija kasutab riste, nööri, freesi, relakat...neid kasutatakse vastavalt vajadusele, materjalile, olukorrale, kogemusele- maitse asi. See mis loeb on -LÕPPTULEMUS. Töö teostus peab vastama tehnilistele nõuetele ja olema ka lihtsalt silmale ilus vaadata.
Kõike ilusat :wave:
kenno
külaline

Re: Palun ehitusabi! Plaatijatega vaidlus, halb töö kvaliteet!

Lugemata postitus Postitas kenno »

plaadiproffi jutuga nõus et loeb LÕPPTULEMUS aga seal poleks se kudagi ok saanud kui samad töömehed edasi oleks üritanud. Ja oli vaja ka osad nurgad lahti lammutada.

Aga see vannituba nüütseks parandatud/lõpetatud ja sai natuke lisagi tehtud.
Kui kellegil veel selline mure või soovib plaatimistöö teostajat siis andke teada :)


kenno untera
5254238
53333033
Külaline
külaline

Re: Palun ehitusabi! Plaatijatega vaidlus, halb töö kvaliteet!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Siia lõppu oleks ilus pildiseeria enne ja pärast? Põhiline muidugi see, et klient rahul
ja ametiau päästetud.
Vasta