mure trapi valiku õigsuses

saunad, santehnika, boilerid jne
murelik
külaline

mure trapi valiku õigsuses

Lugemata postitus Postitas murelik »

Tere.
Äkki oskate nõu anda. Probleem selles et lasin umbes aasta aega tagasi remontida nõukaaegse paneelmaja vannituba. Kapremont, põrandasse trapp ja hüdro ja plaatimine jne. töö tegi nö tuttava tuttav, keda üldiselt kiideti heaks töömeheks. Kuid nüüd tekkis mul kahtlus trapi valiku ja paigaldamise õigsuses. nimelt probleem algas trapi valikust, mees pani põrandasse mingisuguse väikese 10x10 trapi(sanit vist nimi oli) millel puudus see pingutusrõngas. ütles et suuremat ei saa panna siis kerkiks põrand liiga palju. Olen nüüd asja uurinud et õige trapp on see millel on pingutusrõngas. Muidu ta tegi hüdroisolatsiooni küll nii nagu õpetuses ja kasutas mingeid iseliimuvaid tükke jne ning surus trapi ülemise osa tugevalt peale, nii et iseliimuv riie jäi sinna vahele ja tegi ääred silikooniga. Ma pole veel dushi all käinud kuna olin natuke aega oma korterist eemal, ja praegu nagu ei julgegi sest äkki uputan alumiste korruste naabrid ära. või on minu kartused alusetud, töömees väidab et niimoodi saab teha küll. Ehk saite mu segasest seletustest aru oskate ütelda kas minu kahtlused on õigustatud või muretsen üle
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: mure trapi valiku õigsuses

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kui saa nii hullusti pabistad siis oleks kohe tulnud võtta sertifitseeritud tipptegija sellelt alalt. Tavahind x10, kuid oleksid rahus magada saanud, kuigi raha osas ehk sitt maitse suus.
Naised saunas rääkisid, et su hüsteeria on alusetu ja töömehel oli trapi minimaalse suuruse osas õigus. Tean, kui raske on saada alla 10 cm põrandasügavuse trappi (saab aga valik?). Ja tean, et isegi ilma hüdrota nõukaaegsel majal, kus trapiks malmtoru kaanega, hüdrot pole ollagi (ei trapil ega põrandal) ning probleeme pole samuti.
murelik
külaline

Re: mure trapi valiku õigsuses

Lugemata postitus Postitas murelik »

Asi selles oligi et meest kiideti ja ta paljudel teinud. Elan keskustes ikka 50km kaugusel ja ega sel ajal remondimehi kusagilt võtta ka polnud, ega tolgi remondimehel oli tööd palju ja pika pinnimise peale sain ta, plaatimise ja üldse töödega olen väga rahul, aga muretsema pani see kui mul õde hakkas omal remonti tegema ja samuti trapi valimiseks läks siis öeldi et peab ikka spets asi olema ja kui ilma pingutusrõnga ja muude vidinateta asi on siis, õiget nahka ei saa ja kindlasti hakkab kusagilt lekkima jne. samat juttu olen ka netist lugenud. aga loodan et vesi peab ja saan rahulikult vee alla minna, ilma et naabrite sisustuse peale mõtlema pean.
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: mure trapi valiku õigsuses

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Tere! Esimeses postituses mainisid, et: muidu ta tegi hüdroisolatsiooni nii nagu õpetuses ... . Muretsed tõesti üle! Häid dushimõnusid! Andres
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6165
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 138 korda

Re: mure trapi valiku õigsuses

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Mida ja millal selle pingutusrõngaga trapi juures pingutatakse?
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: mure trapi valiku õigsuses

Lugemata postitus Postitas jan »

Hüdroisolatsiooniga kaetud tugevduskangast vastu trapi siseserva. Et ei hakkaks trapi serva juurest narmendama ning oleks korrektselt viimistletud. Samuti on siis raskendatud niiskuse sattumine hüdroisolatsiooni alla, kuid seda saaks ehk ka silikooniga välistada, kui tugevduskangas on üle trapi serva jäetud. Samas jällegi kui miski seda mehhaaniliselt vastu trappi hoia, siis võib ta mingi hetk ikkagi sealt lahti tulla. Kõige parem oleks teha üks pilt trapi servast (kaas eemaldatud) ning siis siia panna, et saaks lõugu laksutada.
Santehnik Tartust
külaline

Re: mure trapi valiku õigsuses

Lugemata postitus Postitas Santehnik Tartust »

Selle nn pingutusrõnga nimi on hüdroisolatsiooni krae. Maksab 145.- krooni.
Kõva kokkuhoid kui seda ei pane. www.telliteenus.ee
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: mure trapi valiku õigsuses

Lugemata postitus Postitas jan »

Ei tahaks küll igapäevaselt antud valdkonnas leiba teenivate tegelastega vaielda, kuid hüdroisolatsiooni krae on minu teada ikka tsipake teine asi, kui pingutus- ehk kiilrõngas.
mg3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 287
Liitunud: 17 Apr 2007, 18:03
Asukoht: Tartu
On tänatud: 2 korda

Re: mure trapi valiku õigsuses

Lugemata postitus Postitas mg3 »

http://www.ehitusinfo.ee/index.php?aid=363
? kirjas on, et trapi kaas, kinnitatakse plaadiseguga... ehk siis trapi puhastamiseks, peab lahti kangutama ning hiljem uuesti liimima? (suurema koera käppasid, pestakse 3x päevas).

See "spetsiaalne" hüdroisolatsioonikrae - on seda üldse tarvis? Ei maksa küll palju kuid kui kui plaatija, teeb lindi ja hüdroga sama tõhusa siis milleks?
elektritööd ja projektid
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: mure trapi valiku õigsuses

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Tere! Tegel. on see trapikaane korpus e. raam, mis kinnitatakse plaadiseguga. Kaan ise, on korpusest hõlpsasti eemaldatav, et saaks puhastada haisulukku ja leida sealt ehk ka mõni sinna sulpsatanud ese, kõrvarõngas näiteks. Lint on samuti klaasriie ja kui plaatija selle sama korralikult hüdrotab siis miks mitte! Omal küll alati üks suurem klaasriidest kangas kaasas, et lõikuda teda kuhu ja palju vaja. Andres
Vasta