Mis värv kipsi peale tapeedi alla?

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Mis värv kipsi peale tapeedi alla?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Oleks soov kips enne tapeetimist ära värvida.....vähemalt mulle tundub selles paar head külge olevat.
aga mis värv? suva värv poest tooni järgi teha lasta? kas matt, poolmatt või läikiv? Mida ma peaks veel sellest teadma?

Lugupidamisega ja ettetänades.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10946
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Mis värv kipsi peale tapeedi alla?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Enne tapeedi panekut võid kruntida kas kruntvärviga või sobib täiesti ka mõni laevärv.Üks väike soovitus-kuna kruntvärv on üldiselt valge, aga tapeedi põhitoon enamasti mingit teist tooni, siis soovitaks välja mõõta seinal tapeedipaanide vahekohad ja need eelnevalt värvida(piisab 10cm rulliga tõmbamisest) tapeedi põhitooniga võimalikult sarnase värviga, et vältida igaks juhuks tapeedi kuivamisel tekkivate vuugivahede vähem silmatorkamist.Paanide vahekohtade värvimiseks võid võtta vabalt ühe liitri sedasama mingit laevärvi ja sellest peaks piisama umbes 40m2 tapeedialuse pinna jaoks.
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Mis värv kipsi peale tapeedi alla?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Mul on lae äär selline "keeruline" st et palgid on tuppa jäetud ja pole eriti võimalik 100% palgini tapeetida kuna se pole sirge vaid nagu 70a vana palk ikka. Ja seepärast oligi plaanis tapeedi tooni värviga alt kõik ära värvid kuna palgid tuleb kipsiga siduda akrüülvuugi abiga. Samuti on ka vastu seina vanast kivist korsten ja ahi mis pole sirged asjad. Triibutama ei tahtnud hakata kuna kardan et see võib tapeedist läbi hakata paistma.
Kui ma ei eksi saab igat värvi toonida lasta?
Kui ütled, et se peaks olema kruntvärv siis võiks se olla ka ehk täismatt tavaline toonitud seinavärv?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10946
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Mis värv kipsi peale tapeedi alla?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Jah, saab küll toonida kõiki seinavärve vastavalt värvikaardile.Teiste firmade omasid ei tea, kuna pole uurinud, aga Eskarol on kohe kindlasti olemas täismatt seinavärv Matilda.
PS! Enne põhivärviga värvimist ikka krundi ikka kruntvärviga ära ja enne tapeetimist käi korra lihvtallaga pind üle.
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Mis värv kipsi peale tapeedi alla?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

tänud vastanuile, täismatt tellija soovil tooinitud värv on igas poes kättesaadav erinevates hinnaklassides. Müüja oli veidi skeptiline, et ehk pole parim värv seina kuna ole eriti pestav aga kui ütlesin et tapeedi taha siis rahunes maha ja kiitis takka.
Vasta