Fix või painduv suitsutoru?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Cele
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 21 Jaan 2009, 20:01

Fix või painduv suitsutoru?

Lugemata postitus Postitas Cele »

Olen oma kaminasüdamikule kivivoodri ladumisega jõudnud niikaugele, et peaks suitsutoru paika panema. Kaminasüda asub otse korstna kõrval, samas kohas, kust vana "plekkahju" maha lammutasin - pikalt horoisontaalselt suitsu juhtima ei pea. Korstnasse tahan viia suitsu aga endiselt lae lähedalt, et maksimaalselt sooja tuppa lasta. Maast laeni tuleb telliskivivooder, õhuaugud, vahelagi jms muidugi ka.

Küsimus: kumb on parem, kas painduv suitsutoru, mida kaminasalongid 1 meeter = 1000 kr eest müüvad, või jäik suitsutoru, mille eri juppe (põlv, 1-1,5 m otse) kokku arvutades tuleb hind umbes-täpselt sama (mul on vaja 200 mm toru). Paigaldusmugavusest ei hooli, aga kumb saab parem? Kütteefekti mõttes kasvõi? Olen kuulnud ka miskisest jubedusest, mis jahtudes plõksuma hakkab, sellist jama tahaks kindlasti vältida.
Kasutaja avatar
varukas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 194
Liitunud: 19 Nov 2008, 11:31
Asukoht: Harjumaa
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Fix või painduv suitsutoru?

Lugemata postitus Postitas varukas »

Igale südamikule painduv suitsutoru ei sobi, kui tegemist on võimsama isendiga .Sobib südamikule mille väljuva suitsu temp. jääb 350 kraadi piirdesse.
Jäikade torudega on jälle see jama ,et osad on tehtud õhukesest plekist millesse usku pole.
Ise olen kasutanud jämedamast alates 1,5 mm r/v torust kokkukeevitatud suitsutorusid.
Kunagi oli liikvel ka topeltseinaga painduvaid torusid ,see kõlbab kindlasti ja näiteks Jotul südamikuga.
Suured kogemused kaminatest ja moodulkorstendest.Tel.51970570.
Kasutaja avatar
varukas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 194
Liitunud: 19 Nov 2008, 11:31
Asukoht: Harjumaa
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Fix või painduv suitsutoru?

Lugemata postitus Postitas varukas »

:good:
Manused
Villivere 005.JPG
Villivere 005.JPG (146.23 KiB) Vaadatud 3015 korda
Suured kogemused kaminatest ja moodulkorstendest.Tel.51970570.
Kasutaja avatar
varukas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 194
Liitunud: 19 Nov 2008, 11:31
Asukoht: Harjumaa
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Fix või painduv suitsutoru?

Lugemata postitus Postitas varukas »

varukas kirjutas::good:
Manused
29. oktoober 2008 012.JPG
29. oktoober 2008 012.JPG (303.25 KiB) Vaadatud 3009 korda
Suured kogemused kaminatest ja moodulkorstendest.Tel.51970570.
Cele
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 21 Jaan 2009, 20:01

Re: Fix või painduv suitsutoru?

Lugemata postitus Postitas Cele »

On Seguni südamik, 305 kraadi paberite järgi väljuvad gaasid. Minu juhtumil soovin lihtsalt, et ka suitsutoru maksimaalselt ümbritsevaid telliseid soojendaks, oleks hooldusvaba, ei "plõksiks" jahtumisel.
Vasta