Kumb on odavam, kas tüüpprojekt või enda tehtud?

haggitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 12 Juul 2009, 14:10
Asukoht: Tartu
On tänanud: 4 korda

Kumb on odavam, kas tüüpprojekt või enda tehtud?

Lugemata postitus Postitas haggitu »

Oskab keegi öelda, et kumb tuleks odavam? Ise arvan, et ikka tüüpprojekt, kuid kas seal hinnas on ka kõik kommunaali projektid jms? Mis võiks nende hinnavahe olla? Maja ise tuleks umbes 120m2.
Külaline
külaline

Re: Kumb on odavam, kas tüüpprojekt või enda tehtud?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Olemasolevast projektipangast on valmis projekt valides ikka odavam kui uut projekti teha. iSEasi muidugi, kas olemasoleva projekti ruumiprogramm vastab teie soovidele ja sobib teie kinnistule ilmakaarte suhtes.
Olemasolevast projektipangast www.laikask.ee valides projekti hind 120m2 majale 7500kr. Hind sisaldab projekti, kooskõlastusi ja asjaajamisi ehitusloa saamiseks.
Soovi korral eriosade projektid (vesi-kanal, küte-vent, elekter)

kontakt: margusprojekteerija@hot.ee
haggitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 12 Juul 2009, 14:10
Asukoht: Tartu
On tänanud: 4 korda

Re: Kumb on odavam, kas tüüpprojekt või enda tehtud?

Lugemata postitus Postitas haggitu »

Kas siis lihtsast projektist, millel ei ole ei kanalisatsioon, elektri ega ka muud sellist piisab, et saada maja ehitama hakata? Kas maja ehituseks on neid kanalisatsiooni ja elektri, nign muid projekte kindlasti vaja, või on need rohkem mu enda jaoks, või siis inimese jaoks, kes seda asja just parasjagu ehitama hakkab? Kokkuvõtlikult siis, millest peab projekt koosnema, et mul lubatakse labidas mulda lüüa? :hello:
keski
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 30
Liitunud: 11 Veebr 2008, 16:05

Re: Kumb on odavam, kas tüüpprojekt või enda tehtud?

Lugemata postitus Postitas keski »

Kas te , projekteerijad, keste pakute 7500 krooniga projekte olete hinna sisse ikka arvestanud ka energiaarvutused, ilma milleta peale 1 juulit enam ei saa ehitusluba taotelda?
Loona Lepp
arhitekt
+372 5017159
OÜ Visioonprojekt
http://www.visioonprojekt.eu
Külaline
külaline

Re: Kumb on odavam, kas tüüpprojekt või enda tehtud?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

haggitu kirjutas:Kas siis lihtsast projektist, millel ei ole ei kanalisatsioon, elektri ega ka muud sellist piisab, et saada maja ehitama hakata? Kas maja ehituseks on neid kanalisatsiooni ja elektri, nign muid projekte kindlasti vaja, või on need rohkem mu enda jaoks, või siis inimese jaoks, kes seda asja just parasjagu ehitama hakkab? Kokkuvõtlikult siis, millest peab projekt koosnema, et mul lubatakse labidas mulda lüüa? :hello:
arhitektuursest projektist ehitusprojekti staadiumis piisab nii ehitusloa taotlemiseks kui ka maja valmis ehitamiseks. eriosad (vesi-kanal, küte-vent) ehitaja jaoks, et ehitamist lihtsustada (ehitusloa taotlemiseks need vajalikud ei ole.
Kopa maasse löömiseks piisab ehitusprojektist ilma eriosadeta.

kontakt: margusprojekteerija@hot.ee
Külaline
külaline

Re: Kumb on odavam, kas tüüpprojekt või enda tehtud?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

keski kirjutas:Kas te , projekteerijad, keste pakute 7500 krooniga projekte olete hinna sisse ikka arvestanud ka energiaarvutused, ilma milleta peale 1 juulit enam ei saa ehitusluba taotelda?
pakutud hinna sisse on arvestatud nii energiatõhususe miinimumnõuded kui ka energiaarvutused seadusega nõutud mahus.

margusprojekteerija@hot.ee
mortenx83
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 29 Jaan 2009, 13:02
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kumb on odavam, kas tüüpprojekt või enda tehtud?

Lugemata postitus Postitas mortenx83 »

ma teeks sellise raha eest täiesti uue projekti :)
haggitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 12 Juul 2009, 14:10
Asukoht: Tartu
On tänanud: 4 korda

Re: Kumb on odavam, kas tüüpprojekt või enda tehtud?

Lugemata postitus Postitas haggitu »

Seda siis koos selle energia asjaga, kuni ehitamis loani välja? Maja tuleks umb 120m2. Maja oleks palgist. Saada omapoolne hinna soov. Haggitu@hot.ee ja võid ka eraldi saata, mis soovid teiste osade eest. :hello:
mti
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 17 Mär 2009, 10:47
Asukoht: Tallinn

Re: Kumb on odavam, kas tüüpprojekt või enda tehtud?

Lugemata postitus Postitas mti »

No selle üle, kas arhitekti poolt valminud eelprojekti järgi ka alati ehitada saab, võib siin pikalt vaielda.

Ma ei kurda oma tööpakkumiste pärast. Õnneks on seda piisavalt. Olen insener, kes valdab nii SNiP-pe, EPN-e kui eurokoodekseid. Arvutan oma projektid enamasti kuni viimsete detailideini välja (kõvasti rohkem kui eelprojekti jaoks, mille järgi ehitusluba saab). Et Tellija ka ehitada saaks ja arhitekt joonistel ikka päris puusse ei paneks. Insener peab ikkagi 80% arvutustest juba eelprojekti mahus ära tegema, mis sest, et arhitektuursetel joonistel see reeglina nii detailselt ei kajastu ja konstruktiivne osa piirdub vaid seletuskirjaga.

Ma ei mõista hukka kellegi hinda, seda hinda teab igaüks ise väga hästi, mis tal elu sees hoiab. Kes teeb haltuurat, kes solgib turgu või saab tõesti väikese hinnaga hakkama (respekt!). Lihtsalt olgem täpsed, mis Teie hinna eest saab. Kas lihtsalt projekti, mille eest ehitusloa saab või siis midagi paremat. Minagi ei saa reeglina aru, mida te täpselt pakute. Olgem täpsemad, härrased, kui mõistate.
Vasta