Maasojuuspump tarbib 110 KW päevas

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6165
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Maasojuuspump tarbib 110 KW päevas

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Täpsustan veidi, kuna tehnisised asjad armastavad täpsust. Te räägite elektri kulust (päevas, kuus, aastas) ja mõõdate seda kilovattides (kW), tegelikult peaks rääkima elektrienergiast, mida mõõdetakse kilovatt-tundides (kWh). Kilovatt on võimsuse ühik.
nii
külaline

Re: Maasojuuspump tarbib 110 KW päevas

Lugemata postitus Postitas nii »

suured tänud numbrite eest! Kui suur su maja on? kui suur MSP? (KW) ja kas see on maja kogu elekter või ainult MSP?
see kW/päevas nimekiri on antud kogu elektri kohta (kodumasinad, 200l lisaboiler, el-pliit jne) 175m2 majas (MSP mul eraldi voolumõõtjat ei ole)
mõlemal korrusel põrandaküte

MPS on mul 8,3 kw soojusenergiat

külmade ilmadega (alla -15C) teen kaminasse ka tuld, muidu pump uhab 24h
pimeroolis
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 06 Sept 2008, 10:37
On tänatud: 1 kord

Re: Maasojuuspump tarbib 110 KW päevas

Lugemata postitus Postitas pimeroolis »

Maaküttepumpades on tavaliselt ka ka abistav elektritenn sees,kuidas sul Raul sellega lood on? Olen kuulnud et mõnele on see asi üllatusi valmistanud,kui seaded paigast ära siis pump pürgib elektriga asja korvama...
Svensson
külaline

Re: Maasojuuspump tarbib 110 KW päevas

Lugemata postitus Postitas Svensson »

kas oled vahepeal lahenduse leidnud?
Svensson
külaline

Re: Maasojuuspump tarbib 110 KW päevas

Lugemata postitus Postitas Svensson »

Su majal on 100% põrandaküte - kas lasid sellele teha ka eri projekti, paigaldati spetsialistide poolt?
Üks tuttav astus ämbrisse sellega, et mingid sossepad pakkusid odavat lahendust ja nüüd põrandaid ühtlaselt soojaks ei saa.

Mul endal on ka 100% põrandaküte, MSP tarnija pakkus ka ise tegemist (hind oli ~30% soodsam),
kuid lasin siiski selle teha firmal, kes igapäevaselt ainult sellega tegeleb - tehti projekt arvestades kogu maja eripära.
Vasta