Õhksoojuspumba välisosa kaevu???

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
naine30
külaline

Õhksoojuspumba välisosa kaevu???

Lugemata postitus Postitas naine30 »

:hello:
Mida arvavad teadjadmehed - õhksoojuspumba välisosa paigutamine 15 m sügavuse kaevu keskele (kinnitamine kaevu)?? Kas see mõte lauslollus või asjal ka iva?? Üritan mõne mehe plaanidest selgusele jõuda!! :D
Aleks
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 69
Liitunud: 12 Veebr 2009, 14:12
Asukoht: Tartu

Re: Õhksoojuspumba välisosa kaevu???

Lugemata postitus Postitas Aleks »

Kui see kaev just maa-aluse jõe peal ei asu, siis saad selle soojusega ikka mõne korra tuba kütta. :rotfl:
Pedaal
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 23 Mai 2007, 22:19

Re: Õhksoojuspumba välisosa kaevu???

Lugemata postitus Postitas Pedaal »

kas välisosa kui tervik või ainult aurusti ja see vette ?
küsimusel vahet pole
kui tervikuna siis välisosa läbiv õhuliikumine saab olema väga puudulik ja häiritud
kui vaid aurusti ja see vette siis ...

lollus ikka mis muud.
Nõnda hea on olla uues majas Läbi ukse puhub tuul Nii hea on olla uues majas Läbi seina kumab kuu
Veidi veel, ja saangi oma kodu Ainult kolmkümmend aastat veel Veidi veel ja ongi minu kodu Kui ma elus olen veel .....
naine30
külaline

Re: Õhksoojuspumba välisosa kaevu???

Lugemata postitus Postitas naine30 »

Täpsustan - mitte vette. Sossseppade kaevatud kaev, kus ei ole vee tilkagi, sügavik keset muru!! Asja mõte, et kaevus (~15 m sügavusel ) reeglina pluss kraadid ehk seade ei pea kulutama energiat jaheda õhu (kui välistemp. alla 0) soojendamiseks. Kui lollus siis lollus :banghead:
essa
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 145
Liitunud: 05 Veebr 2009, 17:32
On tänatud: 1 kord

Re: Õhksoojuspumba välisosa kaevu???

Lugemata postitus Postitas essa »

Lollus muidugi! Õhksoojuspump jahutaks selle kaevu mõne tunniga ja siis läheks ise jäässe ja hakkaks sulatama jne. Kasutegur oleks paari tunniga 0.
Iseasi mis selle 15 meetrise auguga üldse peale hakata?
Vasta