Aknad Higistavad! Mis teha?

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
RaivoTartusst
külaline

Aknad Higistavad! Mis teha?

Lugemata postitus Postitas RaivoTartusst »

Olen tähelepannud, et kui väljas on kuskil -6 kraadi kylma... hakkavad mul aknad higistama.
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: Aknad Higistavad! Mis teha?

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

RaivoTartusst kirjutas:Olen tähelepannud, et kui väljas on kuskil -6 kraadi kylma... hakkavad mul aknad higistama.
Majas nati liiga niiske.
KaRahh
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 22 Okt 2008, 21:51

Re: Aknad Higistavad! Mis teha?

Lugemata postitus Postitas KaRahh »

RaivoTartusst kirjutas:Olen tähelepannud, et kui väljas on kuskil -6 kraadi kylma... hakkavad mul aknad higistama.
Tüüpiline häda kui on plastikaknad ja puudulik ventilatsioon. Hoia mikrotuulutuse peal.
RaivoTartusst
külaline

Re: Aknad Higistavad! Mis teha?

Lugemata postitus Postitas RaivoTartusst »

ponkskar kirjutas:
RaivoTartusst kirjutas:Olen tähelepannud, et kui väljas on kuskil -6 kraadi kylma... hakkavad mul aknad higistama.
Majas nati liiga niiske.
Kus kurat see niiskus tuleb... teen paar fresh auku siisse.. yhe esimesele korrusele teise II korrusele.
Vaatab kas mõjub
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: Aknad Higistavad! Mis teha?

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

RaivoTartusst kirjutas:
ponkskar kirjutas:
RaivoTartusst kirjutas:Olen tähelepannud, et kui väljas on kuskil -6 kraadi kylma... hakkavad mul aknad higistama.
Majas nati liiga niiske.
Kus kurat see niiskus tuleb...
No kui sa seal sees elad, siis näiteks sinu elutegevus ise juba tekitab niiskust.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Aknad Higistavad! Mis teha?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

RaivoTartusst kirjutas:
ponkskar kirjutas:
RaivoTartusst kirjutas:Olen tähelepannud, et kui väljas on kuskil -6 kraadi kylma... hakkavad mul aknad higistama.
Majas nati liiga niiske.
Kus kurat see niiskus tuleb... teen paar fresh auku siisse.. yhe esimesele korrusele teise II korrusele.
Vaatab kas mõjub
Perforeeri maja jah, juustuks :doh:
Kui sul õhk (niiskus) kuhugi ei lähe, siis ainult igasugu augud ei aita.
Puuri siis katusesse ka ja pane sinna väljatõmbe vent - seinast tuleb värske õhk sisse, katusest imetakse "vana õhk" välja.
Mõistlikum on muidugi agregaat panna, maja esteetiline välimus ei muutu ning efekt on tugevam.
essa
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 145
Liitunud: 05 Veebr 2009, 17:32
On tänatud: 1 kord

Re: Aknad Higistavad! Mis teha?

Lugemata postitus Postitas essa »

Kas sul üldse mingisugune ventilatsioon on? Kas maja alles valminud- siis võib-olla niiskus alles seintes s.t. pahtlid ja värvid alles kuivavad. Järgmine talv siis higistavad vähem. Või on väga laiad aknalauad? Veel võib-olla, et on väga-väga palju lilli need ka annavad niiskust.
Pedaal
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 23 Mai 2007, 22:19

Re: Aknad Higistavad! Mis teha?

Lugemata postitus Postitas Pedaal »

küsija pole täpsustanud oma aknaid - aga ehk on lihtsalt s...a soojapidavusega aken ja toimub lihtlabane kondenseerumine külmale pinnale ?
Nõnda hea on olla uues majas Läbi ukse puhub tuul Nii hea on olla uues majas Läbi seina kumab kuu
Veidi veel, ja saangi oma kodu Ainult kolmkümmend aastat veel Veidi veel ja ongi minu kodu Kui ma elus olen veel .....
RaivoTartust
külaline

Re: Aknad Higistavad! Mis teha?

Lugemata postitus Postitas RaivoTartust »

Tavalised felistra aknad... ei oska midagi öelda.
Mul alla korrusel on yks fress... ja teisel ka. Ikka on aknad alt märjad... kas teha lae alla... ? Või on tõesti aknad pasad... aknalaudu ei ole.... ja lilli ka toas väga ei ole.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Aknad Higistavad! Mis teha?

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Omal aknad: Koduaknast (plast,2 x sel.klaas=võiks küll parem olla, kuid kahjuks hilja...) kui ventseade oli 2-päeva välja lülitatud olid aknad kohe alt märjad, peale sisselülitust võttis ikka mõne päeva aega, et need jälle kuivaks läheks ja aegajalt ilmutab niiskus end klaasil siiski mis jälle ka kaob olenevalt kodusviibimisest, kuid seda saaks parendada kindlasti sellega kui õhu hulka õuest rohkem juurde reguleerida ja loomulikult rohkem ka välja tõmmata.

Samas siiski on ventseade pandud min. kiirusele, et vältida liigset õue kütmist.
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: Aknad Higistavad! Mis teha?

Lugemata postitus Postitas cartman »

Kui ikka niiskus on toa pool klaasil siis sul vent probleem. Kui on kahe klaasi vahel vot siis akna viga. Eas aken ei ole mõeldud ju hingama.
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Aknad Higistavad! Mis teha?

Lugemata postitus Postitas skip128 »

Kindlalt ventilatsiooni, õigemini selle puudumise, probleem. Ainult fresh klapist tolku pole, kui miski õhku ära ei ime.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Aknad Higistavad! Mis teha?

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Kindlasti on ventileerimise probleem.
:hello:

Nt. nüüd kui ventseade mul kodus pidevalt oma tööd on teinud,on kahanenud ka niiskuse protsent,kuigi kõigub ca.36 kuni 47% erinevates tubades. Niiskus,vesi akende äärtest ammu kadunud eks külmemate ilmadega hakkab veel paistma mis akendega saab või millist sissepuhke plafooni tuleb jälle rohkem lahti reguleerida.
Vent seadme paigaldus ja selle torudetöö kõik enda tehtud kuid proffide poolt häälestamine veel tegemata, sellest tuleb ilmselt ka see pidev häälestamise vajadus. Kuigi praegu selline MASU aeg, ilmselt tuleks lasta reguleerimine ära teha.

Fresh klapiga igaljuhul ei jamaks.
Viimati muutis onusnooker, 14 Nov 2009, 14:23, muudetud 1 kord kokku.
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Aknad Higistavad! Mis teha?

Lugemata postitus Postitas skip128 »

Kuna mul ehituse ajal ei jätkunud rohkem nutsu kui vaid väljatõmbe agregaadi paigaldamiseks, siis tuli freshklappidega tegeleda. Igal juhul oleksin pannud sissepuhke-väljatõmbe variandi, aga jah ...
Vasta