Kas selline lahendus on õige? (Skeemid)

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Fxz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: 08 Aug 2008, 12:09

Kas selline lahendus on õige? (Skeemid)

Lugemata postitus Postitas Fxz »

Kui ma eelnevalt olen siin pasundanud ühest ja teisest asjast, siis nüüd olen omale asja selgeks teinud, et millise kütte omale majja panen- Keskkütte, kuigi kütteallikas on veel täpsemalt teadmata.

Pilt

I korruse skeemis on küll pandud katel garaaži, kuid kuna garaaži hetkel veel ei ole, siis teine mõte oli see, et esiku vastas oleva ahju asemele panen keskküttekamina ja akumulatsioonipaak liiguks seejärel hoopisgi dušširuumi üheks osaks.
Kuna II korrus on veel välja ehitamata, siis paneksin aegsasti juba omal skeemid valmis, et mismoodi hakkab jooksma küte!

Pilt


Siinkohal olekski küsimus, et kas selline lahendus on mõistlik või mitte?
Kõige rohkem pakub just huvi see, et kas need üles ja alla minekud I ja II korruse vahel on õiged?
Radikad on siis plaanis panna akende alla ja kuna terasside aknad saavad olema kõrgemad, siis nende alla ka seepärast madalamad radikad.

NB! skeemid vahetatud 03.02.09 21:36
Viimati muutis Fxz, 03 Mär 2009, 21:37, muudetud 1 kord kokku.
Aleks
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 69
Liitunud: 12 Veebr 2009, 14:12
Asukoht: Tartu

Re: Kas selline lahendus on õige? (Skeemid)

Lugemata postitus Postitas Aleks »

Katla asukoha valikul ei tohiks sa üle ega ümber minna ka tuletõrje normidest, mis ütleb, et kui võimsus on üle 25 kW, peab olema eraldi tuletõkkesektsioon.
Mis korrusevahelist torustikku puudutab, siis ei ole jooniselt võimalik aru saada, kas välisseinad on kohakuti, samuti tunduvad püstikud olevat eri kohtadel.
Sellest ei saa ma ka aru, miks inimesed ei kasuta projekteerijate abi. Selleks need tegelased ju olemas on - valivad sulle radikad välja, dimensioneerivad torustiku, pumba. Muidu oled pärast iseehitajana püstihädas, et küll radikas kohiseb, küll ei lähe tuba soojaks jne. Siis, kui asi on valmis ehitatud, on ümbertegemine märksa kulukam ja energiat nõudvam, kui praegu paar-kolm tuhat maksta projekteerijale. :confused:
Fxz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: 08 Aug 2008, 12:09

Re: Kas selline lahendus on õige? (Skeemid)

Lugemata postitus Postitas Fxz »

Aleks kirjutas:Katla asukoha valikul ei tohiks sa üle ega ümber minna ka tuletõrje normidest, mis ütleb, et kui võimsus on üle 25 kW, peab olema eraldi tuletõkkesektsioon.
Mis korrusevahelist torustikku puudutab, siis ei ole jooniselt võimalik aru saada, kas välisseinad on kohakuti, samuti tunduvad püstikud olevat eri kohtadel.
Sellest ei saa ma ka aru, miks inimesed ei kasuta projekteerijate abi. Selleks need tegelased ju olemas on - valivad sulle radikad välja, dimensioneerivad torustiku, pumba. Muidu oled pärast iseehitajana püstihädas, et küll radikas kohiseb, küll ei lähe tuba soojaks jne. Siis, kui asi on valmis ehitatud, on ümbertegemine märksa kulukam ja energiat nõudvam, kui praegu paar-kolm tuhat maksta projekteerijale. :confused:
Nu see katel on kah selline küsimärgi all olev asi hetkel, plaanis siiski keskküttekamin panna. Korrusevahelistest torustikest niipalju, et ülemise ja alumise seinad kohakuti ei ole, kuid II korrusel jääb piisavalt mänguruumi, seega see ei sega, sinna tuleb küll põlv sisse. Üks (II korruse joon.)püstik on jah teise koha peal, see sellepärast, et kui tuleks katel, kuid tegelikkuses tundub, et see hakkab jooksma II korruse WC-st alla ja üles.

Projekteeria abi pole ju mõtet enne küsida, kui ise ei tea, mida tahta!? Ja ega ma ise seda nii-ehk-naa tegema ei hakka, kuid kulukalkulatsioonid ja muu sellise saaks nagu eelnevalt orienteeruvalt ära teha, et näha, kas asi üleüldse tasubki mõtlemist! :think:

Edit by Fxz Skeemid sai vahetatud 03.02.09 21:36
Vasta