Mis on juhtunud tööhindadega.

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Külaline
külaline

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

windo1 kirjutas:Tegin siis Tartumaal ühe maja maalritöödele hinnapakkumise ( c.600 m2) . Pakkusin 50 eek/m2, omaarust väga hea pakkumine, :eek: aga võta näpust öeldi, et 35 ,võta v. jäta (Nagu kuulus telemäng :lol: ). Selliseid 30 eek mehi oli juba uksetaga ootamas :beg: , niisiis võtsin esialgu pakkumise vastu. Reedel lähen kohale ja vaatan asja kohapeal üle, kas on asi teostatav sellise hinnaga . Samas tahavad tööriistad väljavahetamist ja pukk ka lagunes ära, niiet c. 3000 eek. väljaminek koheselt :banghead: , enne tööleasumist. Sellistes oludes , sellise raha eest töötamine võtab vägisi silma märjaks. :cry:
Aga miks sa teed sellist tööd, mis nutma ajab? Tööd tuleb ikka rõõmuga teha! Sellega ajad ainult tööhindasid alla ja pärast ise nurised, et hinnad madalad. Las odavpakkujad tapavad end praegu tööga ära, kui turg normaliseerub on neil jõud otsas.
Kasutaja avatar
windo1
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 06 Veebr 2008, 13:22
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas windo1 »

Manowar kirjutas:
windo1 kirjutas:Tegin siis Tartumaal ühe maja maalritöödele hinnapakkumise ( c.600 m2) . Pakkusin 50 eek/m2, omaarust väga hea pakkumine, :eek: aga võta näpust öeldi, et 35 ,võta v. jäta (Nagu kuulus telemäng :lol: ). Selliseid 30 eek mehi oli juba uksetaga ootamas :beg: , niisiis võtsin esialgu pakkumise vastu. Reedel lähen kohale ja vaatan asja kohapeal üle, kas on asi teostatav sellise hinnaga . Samas tahavad tööriistad väljavahetamist ja pukk ka lagunes ära, niiet c. 3000 eek. väljaminek koheselt :banghead: , enne tööleasumist. Sellistes oludes , sellise raha eest töötamine võtab vägisi silma märjaks. :cry:
Nii neid hindu langetataksegi, siis oled ise ka see 35 eegu vend ju, las see järjekord olla oskamatuid uksetaga, see ainult enda lollus, et sellise asjaga kaasa lähed!
Sisuliselt teed kuu aega tööd 10000.- eest ja lased nagu Papa Carlo hommikust õhtuni. Tööriistad kuluvad, kohal on vaja käia, ehk jääb kuupalgaks 7000.-, aga kui muudmoodi pole võimalik, eks siis tuleb teha, tunnen kaasa!
Tõsijutt. Lihtsalt töö mis pidi algama, lükkus kuu aega edasi ja raha on 0. Seega võimalusest tuleb kinni haarata, kurb aga tõsi. Nende hindadega on nii et, oma hinnaga jäädki koju istuma. Arvan, et juhul ,kui ÜLDSE selle töö vastu võtan, siis esimest ja viimast korda. Häda ajab härja kaevu, nagu öeldakse. :
entu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 129
Liitunud: 09 Veebr 2009, 17:18

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas entu »

minu meelest on tellijad läinud juba ehitajate mõnitamiseni välja!kuid nii odavate hindade juures võib juhtuda,et sedagi kätte ei saa!mina küll ei julgeks praegu võtta tundmatuilt tööd,ainult ja ainult tugeva tutvuse kaudu!!!praegu ujuvad jälle n pinnale igasugu petised ja kompleksides vaevlevad psühhopaadid...ka siin foorumis on selliseid kommimas.30kr ruut-see on kuskil 95 aasta hind.
Loom
külaline

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas Loom »

windo1 kirjutas:.......Arvan, et juhul ,kui ÜLDSE selle töö vastu võtan, siis esimest ja viimast korda.........:
Nõus Sinuga, sest järgmisel korral paned juba 25.-EEKi ruut.

Kas te ükskord saate oma "puust ajudega" aru, et see hindade langetamine ei ole ehitusmeeste kiusamiseks.
Asi on nimelt selles, et raha ei tule ka sellel seltskonnal peale, kes tööd tellivad.
Lihtsalt raha ei tule ja ongi kõik. M.O.T.T.

Miks odavamalt teha, aga sellepärast, et RAHAVOOD ON OLEMATUD.
Mõtle ja vaata, mis toimub maailmas. Loe rahvusvahelist ajakirjandust ja analüüsi olukorda.
hdi128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 149
Liitunud: 14 Sept 2007, 15:54
Asukoht: Harjumaa; Võru maakond

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas hdi128 »

Nõus kõigi eelkõnelejatega. Kriis tuleb kuidagi üle elada aga kui sa tead et üle 200m2 (maalerdus)kuus ei tee siis pole ju ka vaja tööd vastu võtta 25.- m2 eest. Parem juba leppida tunnihinnaga :rotfl:
Zaa
külaline

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas Zaa »

to: entu
alles olid ajad kui ehitajad täiega tellijaid mõnitasid, võiks isegi öelda et käes on tasumise tund.
aga see selleks, tegelikult on ju asi väga lihtne kui tellijaga kaubale ei jõuta siis istuge kodus armsad ehitajad ja nutke taga aegu kus iga õllene küproki tont A6 liisingusse võttis.
muideks nendest 500-st tallinna vanglasse valvuriks kandideerijast oli pooled eelmises töökohas ehitajad või ehitusega seotud
ja et ikka korralikult haavale soola saaks siis see kõik on alles alguse lõpp (ei ole lõpu algus) kui see kedagi lohutab
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas Manowar »

Zaa kirjutas:to: entu
alles olid ajad kui ehitajad täiega tellijaid mõnitasid, võiks isegi öelda et käes on tasumise tund.
aga see selleks, tegelikult on ju asi väga lihtne kui tellijaga kaubale ei jõuta siis istuge kodus armsad ehitajad ja nutke taga aegu kus iga õllene küproki tont A6 liisingusse võttis.
muideks nendest 500-st tallinna vanglasse valvuriks kandideerijast oli pooled eelmises töökohas ehitajad või ehitusega seotud
ja et ikka korralikult haavale soola saaks siis see kõik on alles alguse lõpp (ei ole lõpu algus) kui see kedagi lohutab
Pole kunagi ühtki autot liisingusse ostnud, millal on ehitajad tellijat mõnitanud, ise oled kompleksides vaevlev persevest, kes arvatavasti lükkab kuskil labidat vms. ja kui asjad nii ei olegi, siis jutu järgi võib seda küll oletada!
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
entu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 129
Liitunud: 09 Veebr 2009, 17:18

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas entu »

Kas tõesti oli vaja ehitajal liisida A6 autot oma tööriistade vedamiseks? Ise ei oma ühtegi autot ja tuttavatel maalritel vähemalt pooled ei oma seda,kuigi on aastakümneid ehitusel töötadud.Ma arvan,et see ehitajate süüdistamine kõigis surmapattudes on teadlik kinnisvara ja aferistide poliitika,et hindu alla lüüa.Mingit virisemist ja vingumist madalate hindade pärast siin ma ei näe,pigem üleskutset boikoteerida neid tellijaid kes tahavad saada kvalifitseeritud tööjõudu orja palga eest.
Lihtsalt
külaline

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas Lihtsalt »

entu kirjutas:minu meelest on tellijad läinud juba ehitajate mõnitamiseni välja!kuid nii odavate hindade juures võib juhtuda,et sedagi kätte ei saa!mina küll ei julgeks praegu võtta tundmatuilt tööd,ainult ja ainult tugeva tutvuse kaudu!!!praegu ujuvad jälle n pinnale igasugu petised ja kompleksides vaevlevad psühhopaadid...ka siin foorumis on selliseid kommimas.30kr ruut-see on kuskil 95 aasta hind.
Ei ole ehitajate mõnitamine. Turg on lihtsalt selline praegu. Võta või jäta. Kui 30kr ruut teha ei taha ära tee ja kõik. Keegi ei käsi tööd teha. Istu kodus.
Mina tellijana ka ei võtnud ehitajat buumi ajal kalli hinnaga. Öeldi hind ja võta või jäta. Kas mind siis ehitajad mõnitasid? Kas sina mõnitasid tellijat? Ei usu. Lihtsalt turg oli selline. Istusin kodus ja ehitasin ise. Nüüd istun ka kodus ja ehitan ise, kui just keegi 5kr ruut tegema ei tule. Aga ei võtaks ikkagi tegema, kuna lihtsalt ei usu, et korraliklult tehakse ükskõik kuipalju maksad. Lihtsalt aeg on selline, kus ei usalda enam ühtegi ehitajat.
Cura
külaline

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas Cura »

Räägiks natukene ka tööviljakusest.Eestis see viga,et enamus maalreid on nö. käsitöölised.Buumi ajal oleks võinud auto asemel osta pahtli- ja värvipritsi.Kunagi oli kuskil foorumis vaidlus käsitöö versus prits ja Manowar ning veel mõned väitsid,et prits on täiesti mõttetu teema.Ega ikka ei ole küll.Pritsidega teevad 2 meest tavaliste 40 tunniste töönädalatega valmis pinda(betooni või cyproci peale)kuus 1000m2 ja ülespoole.Seda muidugi Soomes.Eestis on töökorraldus palju kehvemal järjel .
entu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 129
Liitunud: 09 Veebr 2009, 17:18

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas entu »

Eestis on maalritöös panus kvaliteedil,Soomes ja mujal aga kvantiteedis!!!!Kui eelmine aasta oli Soomes ehitusmess siis meie disainerid kiitsid sealset disaini ja olivad sügavalt masendunud sealsest siseviimistluse halvast kvaliteedist!!!!Sellest oli ka palju juttu ajakirjanduses!
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas trumm »

seda lugedes saab veendumust ütlus, et igaüks ajab oma joru ja keegi ei kuula, mida teised räägivad :)

asi pole ju tõepoolest selles, et keegi nüüd ehitajad väga mõnitada tahaks, vaid selles, et:
a) raha ei ole ja
b) vabamajanduse turutingimused määrab nõudmise ja pakkumise vahekord. kui nõudmine on kõrge, määravad pakkujad hinna... kui aga pakkumine on kõrge, määrab hinna nõudmine.

nii lihtne see ongi.

keegi ei ole sellepärast persevest ega labidamees, et ta reaalset olukorda kirjeldab ja tõenäoliselt ka majandusest veidi jagab. ega see, et tegelikkus mõnele ei meeldi, ei ole selle kirjeldaja veel kuidagi paha :).

muide, mõtlemisainet pakub ehk seegi, et väga paljud inimesed on kogu aeg töötanud hommikust õhtuni palgaga 10 000 krooni või veel vähem (spetsialistid, müüjad, sekretärid, lasteaiakasvatajad, õpetajad, medpersonal, pagarid, kokad jne jne.... ). ja oh imet, nad peavad ka selle raha eest veel kuidagi tööle jõudma :)

s.t. mõelge veidi laiemalt. esiteks ON majanduskriis (õigemini kriisi algus), rahad enam ei liigu, hinnad on all, nõudlus pole. ja ... reaalsus on see, et buumi aastatel teenisid hästi ainult teatud üksikud valdkonnad.. paljud inimesed on töötanud ja töötavad siiski oluliselt madalamate palkade eest.
mrWilson
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 92
Liitunud: 16 Veebr 2008, 13:58
On tänanud: 3 korda

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas mrWilson »

Kui nüüd korraks autode liisimise juurde tagasi tulla siis kust on tulnud paljudel selline arusaam, et nn. headel aegadel ehitajad a'la kallite A6'tega ringi sõitsid? Kui selliseid oligi siis tõesti ainult mõni üksik. Tol ajal oli teenistus tõesti parem ja kui sissetulek on hea siis tundub ju loogiline, et proovid ikka oma elujärge parandada, kui on võimalusi siis miks mitte neid kasutada. Pole mina näinud ühtegi ehitajat hirmkalli autoga ringi sõtmas või peetakse igat suvalist A6'e ronti juba priiskamiseks või eriliseks kõrgklassi luksusliikuriks millesse lihtsal pööblil asja pole? See et oli võimalus endale oma teenitud raha eest soetada parem sõiduvahend või elamispind ei tähenda veel seda, et ollakse mõne kadeda naabri arvates mõttetu "uusrikas" vms. (pean silmas just ehitajaid, lihtsaid töömehi mitte igasuguseid vahendajaid ning muid tonte)

Eestlased on üksteist hinnanud ikka selle järgi millise autoga keegi sõidab (eks mingis mõttes mõnele see ka tillipikenduseks ole ka) kuid tuleb osata ka vahet teha. Nüüd parastavad need kellel endal pole kunagi sellist võimalust olnud, need kes pole kunagi ise ehitusega tegelenudki. Mille järgi te oma arvamust kujundate või seisukohti võtate? Kunagi kuskil foorumites või medias öeldud sõnakõlksu järgi? No ma ei tea...
tiit001
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 596
Liitunud: 06 Veebr 2005, 11:16
On tänatud: 2 korda

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

ma sõidan juba seitsmendat aastat autoga, mis nüüdseks on juba 21a vana, ja se 30-. m2 hind mis minul pakuti, oli eranditult kõikide krohviate endi pakutud, mina ei kaubelnud üldse, seda tegid nad ise.. muuseas oli veel pakkumisi ka 25-seid ja ükskõikmishinnaga ka mitmeid.., nende jutuvärk lihtsalt ei istunud..
Erimööbel koos projekteerimise ja paigaldusega 5149336 tiit.sassi@gmail.com
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

MrWilson, seesama foorum annab suurepärase ülevaate meie ehistusturul osalejatest (äkki on samas tänapäeva viga, et foorumisse pläkutama jõuab just see mudakiht ja asjalikumad mehed teevad tööd?). Võta foorum lahti ja sirvi natuke vanemaid teemasid:
2007 oktoobris ennustasin ma siin niimoodi. Igasugu huvitavaid vastuseid tuli. On olnud ka sõnavõtte stiilis "mul on majalaen ja kahe auto liising - ma ei saa odavamalt tööd teha". No kes selles süüdi on?
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
entu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 129
Liitunud: 09 Veebr 2009, 17:18

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas entu »

ausalt öeldes ma imestan neid kes ,töötades ehitusel,julgesid võtta,muidugi kui üldse anti, suurt pangalaenu.kui ikka töötad aastaid ehitusel siis saab peagi selgeks selle turu heitlikkus.minu tutvusringis on ainult mõni julenud võtta kasutatud auto liisingusse.ei tea kas need suurte pangalaenude orjad on samad ,kes arvavad,et ehitusel töötamine on...piiks-piiks ja raha tuleb:))
meha
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 126
Liitunud: 10 Apr 2008, 17:37

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas meha »

Me siin arutame kogu aeg ,et tööhinnad nii odavad ja toome ka konkreetseid näiteid .Näiteks maalerdus (35 eek jne).Kas te ei arva et mida rohkem me neid numbreid siia ülesse postitame (ma mõtlen madalaid hindasid ) ,et Tellijad kah ju loevad neid .Siis ju mingi hind olemas millest veel hakatakse alla kauplema. :hello:
entu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 129
Liitunud: 09 Veebr 2009, 17:18

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas entu »

nii nagu kliima temp. nii ka ehitushinnad on vavariigi piires väga erinevad.siin olen aru saanud,et nt.Tartu või Võru maalerdushind on tuntavalt odavam kui pealinnas või Pärnus.
mrWilson
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 92
Liitunud: 16 Veebr 2008, 13:58
On tänanud: 3 korda

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas mrWilson »

2korda2 kirjutas:MrWilson, seesama foorum annab suurepärase ülevaate meie ehistusturul osalejatest (äkki on samas tänapäeva viga, et foorumisse pläkutama jõuab just see mudakiht ja asjalikumad mehed teevad tööd?). Võta foorum lahti ja sirvi natuke vanemaid teemasid:
2007 oktoobris ennustasin ma siin niimoodi. Igasugu huvitavaid vastuseid tuli. On olnud ka sõnavõtte stiilis "mul on majalaen ja kahe auto liising - ma ei saa odavamalt tööd teha". No kes selles süüdi on?
No jah, auto saab ka maha müüa ja odavama (hädapärasema) soetada aga eluaseme laen on ju tänapäeval pea vältimatu, sest elada on ju kuskil vaja ning kui sul ei ole tagataskust paari milli vabalt pritsida siis pangast laenu sa lihtsalt PEAD võtma. Buumiaeg võimaldas seda paljudele. Ma ei räägi siin mingitest megahäärberitest ega megaluksusautodest. Või oleks pidanud tööline ütlema ülemusele, et ära maksa mulle nii palju palka, mul ei ole nii palju vaja? Hinnad kruttisid üles ikka ettevõtted ja igasugused vahendajad ning muud pisnesmänid, töömehel jäi üle ainult heameelt tunda palganumbrite üle.

Üsna ennustatav oli jah, et ükskord see mull lõhkeb ja hinnad langevad kuid samas kes meist ei tahaks veidigi paremini elada ning selle poole tuleb ju püüelda. Mida on tänapäeval lihtsal tööinimesel võimalik soetada ilma laenamiseta? Ühiskund lihtsalt toimibki nii, et alati oled sa kellegile võlgu. Ehk ongi jäänud mulje, et inimesed läksid lolliks, ei arvestatud oma võimalustega vaid liisiti kohe kõige uhkemad autod ja kõige toredamad majad, kuid tundub, et praegu on just õige mees see kes elab telgis, käib jala ja omab sääste. Võibolla küll. Tahan öelda lihtsalt seda, et tollel ajal olid sellised võimalused ja praegu on sellised. Midagi ei ole teha. Loodame, et mingi aeg läheb jälle paremaks. Õnneks endal ei ole pangalaene ega erilisi liisinguid. Siiski tööpuudus kimbutab paljusid ja ka mina olen üks nende seast kes hetkel kodus istub aga alla ei tohi anda ja otsima peab.

Edu!
Viimati muutis mrWilson, 25 Veebr 2009, 16:55, muudetud 3 korda kokku.
Külaline
külaline

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

2korda2 kirjutas: foorumisse pläkutama jõuab just see mudakiht ja asjalikumad mehed teevad tööd?).
2007 oktoobris ennustasin ma siin niimoodi. Igasugu huvitavaid vastuseid tuli. On olnud ka sõnavõtte stiilis "mul on majalaen ja kahe auto liising - ma ei saa odavamalt tööd teha". No kes selles süüdi on?
Sellest võime järeldada et oled ka ise üks "mudakihi " liikmetest. Oo ei ! Muidugist mitte! Sina ju pangalaenu ei võtnud oma maja ehituseks :oops:
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Hetkel tehakse ilmselt tööd puhtalt söögiraha saamiseks. Kaua see ei toimi sest lõpuks peab jälle tööriistadesse hakkama investeerima aga sellest rahast ei osta midagi normaalset. Ilmselt paljud hakkavad kasutama Säästumarketi tööriistu sest söögiraha on vaja aga midagi korralikumat osta ei jõua. See omakorda mõjutab tööjõudlust ja kvaliteeti.

Tellijaid pole mõtet madalates hindades süüdistada. Isegi ostaks näiteks odavamat leiba mitte kallimat (kui kvaliteet sobib). Hinnad paneb siiski paika karm konkurents.
Kahjuks pole midagi head loota ennem kui kogu euroopa sellest kriisist välja ronib. Ehk selleks ajaks on eesti ehitusturule jäänud suures osas elukutselised ehitajad.
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas Manowar »

Cura kirjutas:Räägiks natukene ka tööviljakusest.Eestis see viga,et enamus maalreid on nö. käsitöölised.Buumi ajal oleks võinud auto asemel osta pahtli- ja värvipritsi.Kunagi oli kuskil foorumis vaidlus käsitöö versus prits ja Manowar ning veel mõned väitsid,et prits on täiesti mõttetu teema.Ega ikka ei ole küll.Pritsidega teevad 2 meest tavaliste 40 tunniste töönädalatega valmis pinda(betooni või cyproci peale)kuus 1000m2 ja ülespoole.Seda muidugi Soomes.Eestis on töökorraldus palju kehvemal järjel .
Väidan siiani seda ja nii jääb, vaata MP tasanduse tegemist youtube`ist( http://www.youtube.com/watch?v=gpGIVPHkZmg ), naeruväärt, mida vennad teevad 4-kesi, 5 tundi, ca 130m2, see teeb näkku 32,5m2 ideaalseina krohvida, teen samasugust seina 35m2 samasugustel tingimustel, ainult , et käsitsi ja seepärast ei leiagi pointi asjal, kui oleks veel tegu kõvera või loodist väljas seinaga, siis jääks see masinatöö kohe toppama, masina osa antud töö juures on nii väike, et see ei anna sisuliselt mingit võitu!
Ma ei tea Cura, mis on sinu amet antud hetkel, aga mina teen igapäevaselt oma tööd ja käsitsi, kvaliteedi, kvantiteedi ja töö hinna suhe on vägagi paigas ning ei kurda tööpuuduse üle!

"Seda muidugi Soomes" :clapping: ja mis see töökorraldus siia puutub, asi on kvaliteedis, pealegi makstakse Soomes tunnipalka ja sel juhul ei oma see üldse tähtsust, kas teed 500 või 1000m2 kuus!
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
entu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 129
Liitunud: 09 Veebr 2009, 17:18

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas entu »

tahaks siin lugeda nende komme ,kes on teinud tööd hästi odavalt...kas on ka tänatud hea töö eest ja ausalt rahad välja makstud?
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

mrsWilson, City24 pakub praegu 3891 objekti, kui sisestada päringu tingimusteks: Korter, üürile anda, Harjumaa. No ei pea igaüks eluaset omama!
Külaline kirjutas:Sellest võime järeldada et oled ka ise üks "mudakihi " liikmetest. Oo ei ! Muidugist mitte! Sina ju pangalaenu ei võtnud oma maja ehituseks :oops:
Mina pole ehitusala inimene aga majaehituseks laenu tõepoolest võtsin (umbes 60% kulunud rahast oli laen). Samas on minu situatsioon ilmselt "natuke" erinev nendest hädalistest: laenu võtmise hetkel olid pere kõik laenukohustused kokku 25KEEK (naise õppelaenu jääk, praeguseks kustutatud), ei ühtki liisingut, järelmaksu vms. Ma olin teeninud 8 aastat jutti keskmisest märgatavalt kõrgemat palka erialal, kus tööd pakuti (olen viimase 10 aasta jooksul saatnud välja kokku 3 CV-d ja KÕIGIS kohtades oldi minu palkamisest huvitatud). Naine oli teeninud 2 aastat keskmisest märgatavalt kõrgemat palka (samuti eriala, kus tema pärast läksid 2 ettevõtet kaklema). Lisaks välja ostetud korterile oli tekkinud mõningane investeerimisportfell. Alles sellises seisus olles leidsin, et ma võin laenu võtta ja maja ehitama hakata.
Praeguseks on ainsaks laenuks kodulaen. See on ainus, mille pealt pean mõistlikuks natuke tuleviku arvelt elada - lapsed saavad nii suvel õues mängida ilma, et peaks klaaasikildude ja igasugu kõntsa vahel laveerima.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
aim179
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 195
Liitunud: 06 Aug 2007, 21:36
Asukoht: Pärnu,Haapsalu,Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas aim179 »

Ei viitsi seda anekdooti siia kirja panna aga mõte jääb samaks.Kui ennem tegid ehitajad minetti siis nüüd võtavad nad lausa suhu. :D
Lööge või maha aga mina nõus suhu võtma ei ole :D Ja teatud piirist allapoole ennast alandama ei hakka.Ma ei räägi siin kosmilistest hindadest millega nõus oleksin tööd tegema aga 25-35 eeku maalritöö m2 eest on ikka nirult väike hind.Ise alustaks u.60-90eeku ruudust. Eks mõni nüüd väidab, et selle rahaga teeb firma juba nüüd tööd ja annab garantii. Aga mis garantii see ikka on kui firmat võib homme juba enam mitte olla. Ja firma all teeb alati tööline lõdvema kummiga tööd kui eratellija juures tööd tehes.Ise annan ka garantii, küll aga suusõnalise aga eks järgmise töö jaoks läheb seda mul enda reklaamiks ju vaja.
Huitav oleks teada mis see alam tunni hind võiks praegu ehitusel olla?Kas on võimalik tunniga rohkem teenida kui tükiga?
Ise korra mainisin siin foorumis, et üks väike krohvitöö tahab tegemist. Ja peale seda sain mõned väga haledad pakkumised, et endal oli juba nukker kuulata millega ollakse nõus.Saatsin neile peremehe nr ja lasin neil otse peremehe poole pöörduda sest ise oleks v-o teinud peremehele kahjuliku otsuse.
Varsti on viisnurgad väravate peal kuhu n.n timurlased võivad memmedele appi minna tapeeti panema või värvima aitähi eest. Õnneks memmedel on veel nii palju südametunnistust, et saad selle eest süüa ja juua ja peaparanduse raha ka tasku.Pahaseks teevad need kaarnad kes praegu valivad ehitajaid nagu prostituute mida odavam seda parem seda sügavamale ma talle lükkan :) Väites, et rahaga kitsas käes.Mida sa siis ehitad kui raha ei ole?Aga mõnus on ju anaali teha eks?Vabandan aga see ei käinud nüüd kõigi tellijate kohta vaid on mõningad kaarnad kes tiirlevad taevas ja ootavad millal mõni ehitaja oma püksid alla laseb.
Olen küll ise ehitaja aga ka päris ise ka kõike ei oska ja vaja läinud oma ala meistrite abi.Olen tulemustega rahule jäänud ja ega ei ole siis ka kahju maksta tehtud töö ja vaeva eest väärilist tasu.Ei ma ei maks üle. Olen ennem uurinud mis need hinnad sellele tööle on ja siis kuulanud ära meistri mida tema teha soovitab j.n.e

Aga edu teile kõigile ja päikest! :wave:
Vasta