Õhksoojuspump

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

Jorhh kirjutas:Ma ei tea,kas see on nüüd õige koht,aga teen reportaazi Fujitsu Nocria 14 kohta otse sündmuspaigalt.
Nüüdseks on käre külm möödas.Nocria justkui peab vastu 20 kraadi ja kuna ilmaennustus lubas 19 kraadi jätsin pumba tööle.
Öösel asja tegema minnes kiikasin korraks kraadiklaasi ja oleksin häda sealsamas maha lasknud-kraadiklaas näitas 24,7 kraadi alla nulli!!Pump aga uras rahulikult ja stabiilse häälega-ei mingit kõrgendatud müra või vilinat raginat.Sooja puhus sisse täpselt samuti nagu ennegi,nagu poleks külma ollagi.Tundub,et Nocria ainult aevastab 24 kraadi juures parimal juhul.Kuna hakkab köhima,seda ma ei tea!
Voolu küsis masin 1,2 kw stabiilselt.Vahel kompressor seiskus ja ajas masinast auru välja.Alguses suure hirmuga mõtli,et mu varanatuke kipub põlema minema,aga minnes nuusutama,selgus,et see on lihtsalt aur mis seal midagi soojendas.
Täheldada võis kõige muu hulgas veel seda,et siseseade hakkas vahel automaatselt 3 kiiruse juures tööle,muid muutusi ma ei täheldanud.
Ühesõnaga,Nocria kannatab üsna kõrgeid külmakraade välja-omal nahal järele proovitud.Muude mudelite kohta ei oska sõna võtta!
Igatahes super masin!
minul nocria võtab 1,6kw tunnis ( õues -8C), see siis 48 tunni keskmine. Eelmine talv töötas nagu paremini.
Novembris läks mul kompressor, mis detsembri algul välja vahetati. Mind ennast polnud vahetuse hetkel kodus, oli elukaaslane. Palusin tal küsida remondimehe käest gaasi kohta. Talle väideti, et ei pea täitma kui kompressorit vahetatakse ning gaasi on piisavalt. Minu arvamus on, et siiski peab täitma või ei vahetatud seal kompressorit. Hetkel toodab kindlasti vähem sooja ja kulutab rohkem energiat kui aasta tagasi. No lihtsalt ei suuda ära kütta.
Mõni targem kommenteerib seda kompressori vahetust, kuidas selle gaasiga siis on?

EDIT: Eil päeval oli ju Tallinnas temp u -2C, -8C oli alles öösel.
Kasutaja avatar
Jorhh
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 10 Dets 2008, 17:21

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Jorhh »

Pole küll spets,aga 1,6 kw -8 külmakraadi juures on juba ebanormaalne...Ilmselgelt on siin asi mäda.Odavam on siis juba paart armukest õhtusoojaks pidada kui sellist pumpa! :grin:
Omal -8 juures küsib masin 600-700w. Vahel harva oli ka 800w kui üks suur tuba oli juurde kütmata
Aga kui nüüd tõsisemat juttu puhuda,siis miks ei võiks sinul masin võtta 1,6 kw
kui:1.Ruum on suur ja lahja pump
2.Maja on korralikult soojustamata.
Sisekraad on pandud max.võimsusele
Ja siit need kilovatid tulevadki...
Viimati muutis Jorhh, 03 Veebr 2009, 10:10, muudetud 1 kord kokku.
Poisid-kõik pole veel kadunud-me ehitame parve
juroku
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 339
Liitunud: 17 Dets 2008, 16:55
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas juroku »

Jorhh kirjutas:Pole küll spets,aga 1,6 kw -8 külmakraadi juures on juba ebanormaalne...Ilmselgelt on siin asi mäda.Odavam on siis juba paart armukest õhtusoojaks pidada kui sellist pumpa! :grin:
Omal -8 juures küsib masin 600-700w
kõik sõltub köötavast kubaturist kui sul see maja väike ja pump võimas sii taitsa võimalik aga muidu -8 COP on ikka madalam elektri tarve on kah kõrgem Kütmisel 1,35kW(0,30-2,40kW) see esimene on ikka keskmine :confused: :hello:
juroku
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 339
Liitunud: 17 Dets 2008, 16:55
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas juroku »

siin on üks näide http://inkliima.ee/Soojuspumbad/Ruumisu ... 14LBC.aspx neid on net täis :hello:
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

küttevahetaja kirjutas:
minul nocria võtab 1,6kw tunnis ( õues -8C), see siis 48 tunni keskmine. Eelmine talv töötas nagu paremini. Hetkel toodab kindlasti vähem sooja ja kulutab rohkem energiat kui aasta tagasi. No lihtsalt ei suuda ära kütta.
Mõni targem kommenteerib seda kompressori vahetust, kuidas selle gaasiga siis on?
Ma küll ei tea kui peen mudel see sinu Nocria on, aga selline lihtne küsimus, et millal sa viimati seda seadet tolmust puhastasid? Osa seadmeid on küll nö isepuhastuvad. Filtritele kogunenud tolm muudab seadme oluliselt ebaefektiivsemaks, sisse hakkab puhuma vaid mingit pussu jne.
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

Külaline kirjutas:
küttevahetaja kirjutas:
minul nocria võtab 1,6kw tunnis ( õues -8C), see siis 48 tunni keskmine. Eelmine talv töötas nagu paremini. Hetkel toodab kindlasti vähem sooja ja kulutab rohkem energiat kui aasta tagasi. No lihtsalt ei suuda ära kütta.
Mõni targem kommenteerib seda kompressori vahetust, kuidas selle gaasiga siis on?
Ma küll ei tea kui peen mudel see sinu Nocria on, aga selline lihtne küsimus, et millal sa viimati seda seadet tolmust puhastasid? Osa seadmeid on küll nö isepuhastuvad. Filtritele kogunenud tolm muudab seadme oluliselt ebaefektiivsemaks, sisse hakkab puhuma vaid mingit pussu jne.
Nocria puhastab filtreid ise. Ning kraani all pestud sai detsembris samal ajal kui kompressor vahetati.
On olemas andmed eelmisest talvest, kus pump tarbis mul samades välistingimustes u 600-700kw energiat. Hetkel olen pidanud tõstma toa tempi puldil 25C kuna muidu ei jõua ära kütta. Eelmine talv oli seatud 23C peale.
female
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 14 Mär 2008, 10:46

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas female »

eurokas kirjutas:Küsiks veel kas kellegil Fujitsu ASY9 on rikki ka läinud ja kas see on tõsi et välisseadme aju maksab
pool seadme hinda. Kas on kellegil kogemusi.
Minul on soetatud Fujitsu AWYZ14LB Nocria ja võin öelda, et läks jah rikki, kuigi töötas vaid 1 hooaja. Siseosa küll funkab ja teostab kõiki puhastusfunktsioone, aga välisosa on tumm kui kala. Käisid mul kohal Topkliima meistrid, üks targem kui teine, kratsisid kukalt, mõõtsid, uurisid, seadistasid ja lugesid sõnu peale. Mingi seadeldis välisosas vajavat väljavahetamist nende sõnul, kuid kadusid Topkliima meistrid, kadus Topkliima ja kadus ka lootus seadeldis garantii ajal töökorda saada.
Kui see tõsi on, et välisseadme aju pool seadme hinnast maksab, siis olen ikka julmalt vastu püksa saanud. Antud juhul siis vastu seelikut.

Kust leida usaldusväärseid spetsialiste, kes oskaks sellist pumpa parandada? Remondi pean siis niiehknii 100% ise kinni plekkima.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ei jõua kogu teemat läbi lugeda...
Aga kas kellelgi teisel on ka tulnud kunagi mõte välisseade keldrisse panna?
Ühel tuli selline mõte ja ma ei osanud talle midagi tarka vastata...

Tema arvates on keldris ju soojem kui õues...
Kondents vesi on ainult vaja ära juhtida...

Ise arvan ,et see aparaat jahutab äkki keldri kiiresti maha ja siis ei ole seal enam soe... Õues aga on õhku rohkem ja seda nii kiirelt ei jahuta?
Husky
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 84
Liitunud: 02 Okt 2008, 16:14

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Husky »

Külaline kirjutas:Ei jõua kogu teemat läbi lugeda...
Aga kas kellelgi teisel on ka tulnud kunagi mõte välisseade keldrisse panna?
Ühel tuli selline mõte ja ma ei osanud talle midagi tarka vastata...
Aga kasuta otsingut :

viewtopic.php?f=9&t=9908
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

female kirjutas:
eurokas kirjutas:Küsiks veel kas kellegil Fujitsu ASY9 on rikki ka läinud ja kas see on tõsi et välisseadme aju maksab
pool seadme hinda. Kas on kellegil kogemusi.
Minul on soetatud Fujitsu AWYZ14LB Nocria ja võin öelda, et läks jah rikki, kuigi töötas vaid 1 hooaja. Siseosa küll funkab ja teostab kõiki puhastusfunktsioone, aga välisosa on tumm kui kala. Käisid mul kohal Topkliima meistrid, üks targem kui teine, kratsisid kukalt, mõõtsid, uurisid, seadistasid ja lugesid sõnu peale. Mingi seadeldis välisosas vajavat väljavahetamist nende sõnul, kuid kadusid Topkliima meistrid, kadus Topkliima ja kadus ka lootus seadeldis garantii ajal töökorda saada.
Kui see tõsi on, et välisseadme aju pool seadme hinnast maksab, siis olen ikka julmalt vastu püksa saanud. Antud juhul siis vastu seelikut.

Kust leida usaldusväärseid spetsialiste, kes oskaks sellist pumpa parandada? Remondi pean siis niiehknii 100% ise kinni plekkima.
uuri siit http://www.fsk.ee/
ka minul pidas nocria 1 aasta vastu, siis kompressori vahetus ning nüüd ei tooda nii sooja nagu enne no ei tööta lihtsalt korralikult. Mulle väideti muidugi, et ma ainuke kel probleeme antud pumbaga, et pidi olema müstika, kunagi pole kellelgi probleeme olnud.
female
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 14 Mär 2008, 10:46

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas female »

küttevahetaja kirjutas:
female kirjutas:
eurokas kirjutas:Küsiks veel kas kellegil Fujitsu ASY9 on rikki ka läinud ja kas see on tõsi et välisseadme aju maksab
pool seadme hinda. Kas on kellegil kogemusi.
Minul on soetatud Fujitsu AWYZ14LB Nocria ja võin öelda, et läks jah rikki, kuigi töötas vaid 1 hooaja. Siseosa küll funkab ja teostab kõiki puhastusfunktsioone, aga välisosa on tumm kui kala. Käisid mul kohal Topkliima meistrid, üks targem kui teine, kratsisid kukalt, mõõtsid, uurisid, seadistasid ja lugesid sõnu peale. Mingi seadeldis välisosas vajavat väljavahetamist nende sõnul, kuid kadusid Topkliima meistrid, kadus Topkliima ja kadus ka lootus seadeldis garantii ajal töökorda saada.
Kui see tõsi on, et välisseadme aju pool seadme hinnast maksab, siis olen ikka julmalt vastu püksa saanud. Antud juhul siis vastu seelikut.

Kust leida usaldusväärseid spetsialiste, kes oskaks sellist pumpa parandada? Remondi pean siis niiehknii 100% ise kinni plekkima.
uuri siit http://www.fsk.ee/
ka minul pidas nocria 1 aasta vastu, siis kompressori vahetus ning nüüd ei tooda nii sooja nagu enne no ei tööta lihtsalt korralikult. Mulle väideti muidugi, et ma ainuke kel probleeme antud pumbaga, et pidi olema müstika, kunagi pole kellelgi probleeme olnud.
Tänan!
Uurin uue nädala hakul fsk-d. Ka minu seadme rikke puhul kratsiti kukalt ja pomiseti, et see üks kindlamalt töötavaid seadmeid üldse... :?
essa
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 145
Liitunud: 05 Veebr 2009, 17:32
On tänatud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas essa »

Külaline kirjutas:Ei jõua kogu teemat läbi lugeda...
Aga kas kellelgi teisel on ka tulnud kunagi mõte välisseade keldrisse panna?
Ühel tuli selline mõte ja ma ei osanud talle midagi tarka vastata...

Tema arvates on keldris ju soojem kui õues...
Kondents vesi on ainult vaja ära juhtida...

Ise arvan ,et see aparaat jahutab äkki keldri kiiresti maha ja siis ei ole seal enam soe... Õues aga on õhku rohkem ja seda nii kiirelt ei jahuta?
Ise küsin- ise vastan?
Keldrisse nüüd kohe kindlasti ei panda (juhul kui sul kelder on näiteks 20X suurem kui maja võid ju proovida)
ja pööningule ka ei panda!
inge
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas inge »

tere
oskab ehk keegi öelda, mis vahe on LG N09AW ja LG C09AW-l?
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

N tähendab, et seade sobib Põhjamaisesse kliimasse, ehk seade on Nordic varustusega.
tiitk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 13 Veebr 2008, 21:40

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas tiitk »

Kas erineva võimsusega (44W/50W/75W) põhjaküttekaablid eri Fujitsu mudelitel on tingitud mõne mudeli potentsiaalselt suurematest jäätumisprobleemidest?
Kas kompressori soojendust juhib sama termostaat?
Kas termostaadi valik on teadlikult selline- -3 +15 (bimetall vist oluliselt kitsamat vahemikku ei võimalda). Miskipärast on selline tunne et plusskraadidel läheb see küttekaabli energia täitsa asjatult taevasse.
Kuidas need asjad tehaselahenduses töötavad?
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

Ei ole. Erinevatel aegadel on tulnud erinevate võimsustega kaablid. Mida Te tehaselahenduse all silmas peate?
tiitk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 13 Veebr 2008, 21:40

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas tiitk »

Priit Pärn kirjutas: Mida Te tehaselahenduse all silmas peate?
Vist tehasevarustus oli kodulehel
Näiteks Sanyol välisseadme põhjasoojenduse toimimine- kas analoogne termostaat?

Kas kompressori soojendust juhib sama termostaat?
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

Ei ole. Sanyol ei olegi küttekaablit põhjas. Seal on sulatus lahendatud külmaainega.
juroku
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 339
Liitunud: 17 Dets 2008, 16:55
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas juroku »

Priit Pärn kirjutas:Ei ole. Sanyol ei olegi küttekaablit põhjas. Seal on sulatus lahendatud külmaainega.
Tere kui teil jutt läks talve varustusest siis minul küsimus jalle mis see ikagi on
1 põhja soendus kaabel
2 kompressori soendus
3 :confused: ventikas peab pöörlema külmaga kiiremini või aeglasemalt
4 :confused: kondensatori sulatamine mis algoritm mis temperatuur või muu :hello:
tiitk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 13 Veebr 2008, 21:40

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas tiitk »

juroku kirjutas:Tere kui teil jutt läks talve varustusest siis minul küsimus jalle mis see ikagi on
Paluks härra Pärnal anda konkreetse meil müüdava soojuspumba kohta tehnilise info manuaal (midagi sellist- http://www.ecomfortusa.com/PDF_files/Fu ... l_Data.pdf).
Paha ei teeks ka tarbijat informeerida talvevarustusega seonduvast lisakulust- kasutusjuhendist-
Kui välistemperatuur on madal (umbes 10 ºC või vähem), tarbib seade võimsust 20~40W, kui pistik ei ole seinakontaktist välja tõmmatud isegi siis, kui õhukonditsioneer lõpetab töö.

Reaalsus- 140W (FUJITSU AWYZ14LBC NOCRIA ARCTIC )
novaserv
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas novaserv »

85ruuduse maja kütaks ilusti ära meie 9900 kroonine lg mis on praegu soodus müügis täpsemat lisainfot www.novaserv.ee ja soojuspump on oma hinnaklassis soodsaim kütte võimalus mis aitab raha säästa
Aleks
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 69
Liitunud: 12 Veebr 2009, 14:12
Asukoht: Tartu

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Aleks »

novaserv kirjutas:85ruuduse maja kütaks ilusti ära meie 9900 kroonine lg mis on praegu soodus müügis täpsemat lisainfot http://www.novaserv.ee ja soojuspump on oma hinnaklassis soodsaim kütte võimalus mis aitab raha säästa
Mind ikka huvitab kangesti, kuidas saab 1 (loe: üks) seade kütta terve maja. Kas majas siis tube ei olegi, on vaid 1 suur hall.
Pumbamüüjad soovitavad uksed lahti jätta. Ei tahaks nagu uskuda, et mööda maja on laiali veetud õhukanalid. jne.
võibolla on siin foorumites selgitatud nende paigaldamist täpsemalt või viitsib mõni õhk-õhk s-pumba müüja mind selles vallas natuke valgustada.
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

tiitk kirjutas:
juroku kirjutas:Tere kui teil jutt läks talve varustusest siis minul küsimus jalle mis see ikagi on
Paluks härra Pärnal anda konkreetse meil müüdava soojuspumba kohta tehnilise info manuaal (midagi sellist- http://www.ecomfortusa.com/PDF_files/Fu ... l_Data.pdf).
Paha ei teeks ka tarbijat informeerida talvevarustusega seonduvast lisakulust- kasutusjuhendist-
Kui välistemperatuur on madal (umbes 10 ºC või vähem), tarbib seade võimsust 20~40W, kui pistik ei ole seinakontaktist välja tõmmatud isegi siis, kui õhukonditsioneer lõpetab töö.

Reaalsus- 140W (FUJITSU AWYZ14LBC NOCRIA ARCTIC )
Kui Te soovite manuali, siis palun saatke mulle meil aadressile priit.parn@abckliima.ee

Küttekaablite info on meil tooteinfos ilusti ära toodud ja lisaks on Nocrial veel kompressoris sisemine soojendus mähiste abil. Ka see tarbib voolu. Kui seade jääb pikemaks ajaks seisma, siis tuleb juhe seinast välja tõmmata. Lühiajaliselt seda teha ei ole soovitatav, sest nii läheb õli külmaks ja külmaaine võib koguneda kompressorisse.
inge
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas inge »

Priit Pärn kirjutas:N tähendab, et seade sobib Põhjamaisesse kliimasse, ehk seade on Nordic varustusega.
väidetavalt on LG C09AW-l samuti Nordic varustus. kas siis vahe selles, et N-seerial on see nö. tehasevarustuses ja C-seerial siis kuidagi kohapeal paigaldatav?
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

inge kirjutas:
Priit Pärn kirjutas:N tähendab, et seade sobib Põhjamaisesse kliimasse, ehk seade on Nordic varustusega.
väidetavalt on LG C09AW-l samuti Nordic varustus. kas siis vahe selles, et N-seerial on see nö. tehasevarustuses ja C-seerial siis kuidagi kohapeal paigaldatav?
Ei oskagi kommenteerida. Meie müüme N seeria seadmeid.
Vasta