Meltem WRG vent seade - on kellelgi kogemusi?

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
Leguardo
külaline

Meltem WRG vent seade - on kellelgi kogemusi?

Lugemata postitus Postitas Leguardo »

Hind on tal soolane, arvestades et mõeldud on iga ruumi kohta eraldi seade.
Samas - kuidas on müratase, kui tihti reaalselt filtreid vahetama peab, või veel midagi mida oskate välja tuua?
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Meltem WRG vent seade - on kellelgi kogemusi?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

13,8 kg ei ole üldse kallis vent agregaadi kohta.
Leguardo
külaline

Re: Meltem WRG vent seade - on kellelgi kogemusi?

Lugemata postitus Postitas Leguardo »

Jah, aga maja peale läheb neid 3-4 tk. minimaalselt. Nii et alginvesteering on vbolla suurem kui keskagregaat.

Pooltargumendid siis, et voolu võtavad kokku vähem kui keskagregaat, regul. võimalus igas toas eraldi ja vastavalt soovile/vajadusele, torustikku pole laes - seega ka torustikku puhastada pole vaja.

Hetkel veel kindlat seisukohta ei oska võtta...
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Meltem WRG vent seade - on kellelgi kogemusi?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Kõik räägivad torustiku puhastamisest jne - kui on korralikud filtrid ja neid regulaarselt vahetada - kui suur on tõenäosus, et torud seest mustaks lähevad?
Minu eelitus on tsentraalne igal juhul, sõltub muidugi maja suurusest ja tubade/ruumide arvust.
Pedaal
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 23 Mai 2007, 22:19

Re: Meltem WRG vent seade - on kellelgi kogemusi?

Lugemata postitus Postitas Pedaal »

Rostfrei kirjutas:Kõik räägivad torustiku puhastamisest jne - kui on korralikud filtrid ja neid regulaarselt vahetada - kui suur on tõenäosus, et torud seest mustaks lähevad?
Minu eelitus on tsentraalne igal juhul, sõltub muidugi maja suurusest ja tubade/ruumide arvust.
nii ja kus asub väljatõmbe filter - agregaadis
mis takistab tolmul sattumast väljatõmbe torusse teekonnal toast agragaadini ?

ja sissepuhkefiltrid tavalistel agragaatidel ei ole siiski 100% tolmupüüdmisega selleks peaks olema HEPA
see EU5...EU7 mis seal on laseb siiski ka tolmu läbi.
Nõnda hea on olla uues majas Läbi ukse puhub tuul Nii hea on olla uues majas Läbi seina kumab kuu
Veidi veel, ja saangi oma kodu Ainult kolmkümmend aastat veel Veidi veel ja ongi minu kodu Kui ma elus olen veel .....
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Meltem WRG vent seade - on kellelgi kogemusi?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Nõus, väljatõmbe peale ausalt ei mõelnud.
Kas puhastamiseks vajalikud kohad nähakse ette juba projekti käigus või peab "ise selle peale tulema"?
Pedaal
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 23 Mai 2007, 22:19

Re: Meltem WRG vent seade - on kellelgi kogemusi?

Lugemata postitus Postitas Pedaal »

jah puhastusluugid määratakse projektis või kirjeldatakse projektis tingimusi kuhu paigaldaja neid peab paigaldama.

Tuleohutuse üldnõuded
Siseministri 8. septembri 2000. a määrus nr 55
§ 1. Käesolev määrus sätestab maa ja selle juurde kuuluvate ehitiste (edaspidi objekt), nendel toimuva tegevuse või protsessi ja seadme töö tuleohutuse üldnõuded
....
§ 3. Vastutus tuleohutusnõuete täitmise eest objektil lasub selle omanikul või valdajal (edaspidi objekti valdaja).
....
§ 42. Ventilatsioonikambrit, -filtrit ja -õhukanalit puhastatakse süttivast tolmust ja neisse ladestunud põlevmaterjali jäägist objekti valdaja poolt kehtestatud tähtaegadel, kuid mitte harvemini kui üks kord aastas.

aga minnes tagasi teemasse siis küsitud agregaatidega sama tööpõhimõttega masinate eelis on paigalduse lihtsu - ei pea paigaldama torustikku, samuti iga toa/ruumi indiv. reguleerimise võimalus.
miinuseks ehk imelik kobakas toa seinal ? ja maja on õuest vaadates kui hea juust paljude aukudega.
Nõnda hea on olla uues majas Läbi ukse puhub tuul Nii hea on olla uues majas Läbi seina kumab kuu
Veidi veel, ja saangi oma kodu Ainult kolmkümmend aastat veel Veidi veel ja ongi minu kodu Kui ma elus olen veel .....
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Meltem WRG vent seade - on kellelgi kogemusi?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Solgin veel teemat :blush:
Sa oled vendis kodus - millega sa täpselt tegeled?
Pedaal
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 23 Mai 2007, 22:19

Re: Meltem WRG vent seade - on kellelgi kogemusi?

Lugemata postitus Postitas Pedaal »

mõningad 8 aastat on oldud kliima ja vendi alal, hetkel põhiliselt tegelen hooldusega.
Nõnda hea on olla uues majas Läbi ukse puhub tuul Nii hea on olla uues majas Läbi seina kumab kuu
Veidi veel, ja saangi oma kodu Ainult kolmkümmend aastat veel Veidi veel ja ongi minu kodu Kui ma elus olen veel .....
essa
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 145
Liitunud: 05 Veebr 2009, 17:32
On tänatud: 1 kord

Re: Meltem WRG vent seade - on kellelgi kogemusi?

Lugemata postitus Postitas essa »

See torude puhastamine vist eriti popp ei ole ega pole eriti suur probleem ka kui pole just tegu suurköögi vendiga. Aga kui ikka igas toas on seade siis on ju igas seadmes vaja filtreid vahetada- mis see kõik kokku maksab? Pealegi mööbli paigutamine on raskem. Disain ka hakkab ära tüütama varsti jne. Mina eelistan ikka tsentraalset. Praegu ikka väga asjalikke aparaate ju.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Meltem WRG vent seade - on kellelgi kogemusi?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Tänud Pedaalile, panen andmed kõrvale.
Tsentraalse poolelt - kui rootor masina 200 m2 majale saab kätte ~31 000.-, siis igasugu klapid ei oma küll mõtet.
Iseasi on renoveerimine, kui on raske torusid peita, uuel majal tuleb need kohe projekteerida.
Pedaal
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 23 Mai 2007, 22:19

Re: Meltem WRG vent seade - on kellelgi kogemusi?

Lugemata postitus Postitas Pedaal »

ja selline tähelepanek, et alati ei saagi kasutada tsentraalset masinat sest pole torusid kuhugi peita.
ja ehk on vaja ventileerida mingit uut ekstra lisaruumi
jne.

igal asjal oma koht.
Nõnda hea on olla uues majas Läbi ukse puhub tuul Nii hea on olla uues majas Läbi seina kumab kuu
Veidi veel, ja saangi oma kodu Ainult kolmkümmend aastat veel Veidi veel ja ongi minu kodu Kui ma elus olen veel .....
Leguardo
külaline

Re: Meltem WRG vent seade - on kellelgi kogemusi?

Lugemata postitus Postitas Leguardo »

Nii - uuritud veel.
Rostfrei viidatud hinna 31 000 eest saaks kaks WRG-d ilmselt paika. Hea uudis on see, et ühe seadmega saab 2 ruumi kontrolli alla võtta kui näit. väljatõmbe augule adapter peale panna ja kandilise kanaliga kõrvalruumi vedada.

Miinused - seadmetele asukohad leida, ja ventkanali adapter ja toru pole ka just väga esteetilised.
UZI
külaline

Re: Meltem WRG vent seade - on kellelgi kogemusi?

Lugemata postitus Postitas UZI »

On ka odavamaid alternatiive, mina sain endale Onninenist Marta seadme maksis poole vähem kuid töötab kenasti juba aasta. Disain ei ole küll sii uhke kui Meltem il kuid asi toimib.
vwman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 273
Liitunud: 11 Jaan 2009, 23:23
Asukoht: Kasemetsa
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Meltem WRG vent seade - on kellelgi kogemusi?

Lugemata postitus Postitas vwman »

UZI kirjutas:On ka odavamaid alternatiive, mina sain endale Onninenist Marta seadme maksis poole vähem kuid töötab kenasti juba aasta. Disain ei ole küll sii uhke kui Meltem il kuid asi toimib.
Kuna mul pole torusid eriti kuhugile peita, siis see Meltem oleks väga hea alternatiiv, kui ta pisut odavam oleks.

Kas see Marta on ka soojusvahetiga ? On veel teitsel tootjatel selliseid väikseid ja kompatseid seadmeid ?
Maksan nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Aga korralikku tööd on vaja
vwman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 273
Liitunud: 11 Jaan 2009, 23:23
Asukoht: Kasemetsa
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Meltem WRG vent seade - on kellelgi kogemusi?

Lugemata postitus Postitas vwman »

http://www.2vv.cz/get.php?tmp=3fcdfdfa6 ... add&id=962 Marta kohta info siin, kui kedagi veel peaks info huvitama.

Juhtusin nägema Rautakeskos mingit kandilist ja valget vent toru, vendimehed, milleks seda kasutatakse?
Ma suurt vendist ei jaga, aga kui ma vent seadmeid vaatan siis need on kõik imarguste torudega, kas seda kandilist toru saab sinna siis mingi adapteriga ühendada ? Asi selles, et ümargust toru ma ei peida kuhugi ära, aga see kandiline plasttoru mahuks ilusti seina sisse.
Maksan nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Aga korralikku tööd on vaja
Külaline
külaline

Re: Meltem WRG vent seade - on kellelgi kogemusi?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Õhukanalit on nii kandilist kui ümarat, nii metallist kui plastikust. Tõenäoliselt nägite nende laos Europlasti täisnurkset süsteemi.
http://www.europlast.lv/products.html?l=4&s=3&c=40
Külaline
külaline

Re: Meltem WRG vent seade - on kellelgi kogemusi?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Just neid torusid ma mõtlesin jah.

Nii, lugedes nüüd täpsemalt neid Marta andmeid, on Marta ainult sissepuhke seade. Meltem teeb mõlemat, puhub sisse ja imaeb välja kuid on ca 3x kallim.

Ei teagi nüüd, peab ikka vist värskeõhuklappide teed minema.

Mõni vendimees , äkki oskab soovitada mõnd odavat seadet, mis puhuks sisse ja tõmbaks välja ka, kuhu külge ühedada need kandilised torud. Kui keegi tunneb, et tahab minu väiksele majale mõistliku hinna eest ehitada odvat vent lahenust, võtke ühendust vwman@hot.ee


Külaline kirjutas:Õhukanalit on nii kandilist kui ümarat, nii metallist kui plastikust. Tõenäoliselt nägite nende laos Europlasti täisnurkset süsteemi.
http://www.europlast.lv/products.html?l=4&s=3&c=40
Külaline
külaline

Re: Meltem WRG vent seade - on kellelgi kogemusi?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

UZI kirjutas:On ka odavamaid alternatiive, mina sain endale Onninenist Marta seadme maksis poole vähem kuid töötab kenasti juba aasta. Disain ei ole küll sii uhke kui Meltem il kuid asi toimib.
Kui sa kiidad hinna poolest seda marta toodet, sis kuidas on ülalpidamis kuludeag. kui ökonoomne see on võrreldes meltem WRG K tootega, või kui öko see meltemgi on. kas oskab keegi tuua näiteid voolu tarbimise kohta kui näitex väljas -20 kraadi siis kui suur ööpäevane voolu tarbimine.
vwman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 273
Liitunud: 11 Jaan 2009, 23:23
Asukoht: Kasemetsa
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Meltem WRG vent seade - on kellelgi kogemusi?

Lugemata postitus Postitas vwman »

Külaline kirjutas:
UZI kirjutas:On ka odavamaid alternatiive, mina sain endale Onninenist Marta seadme maksis poole vähem kuid töötab kenasti juba aasta. Disain ei ole küll sii uhke kui Meltem il kuid asi toimib.
Kui sa kiidad hinna poolest seda marta toodet, sis kuidas on ülalpidamis kuludeag. kui ökonoomne see on võrreldes meltem WRG K tootega, või kui öko see meltemgi on. kas oskab keegi tuua näiteid voolu tarbimise kohta kui näitex väljas -20 kraadi siis kui suur ööpäevane voolu tarbimine.
Kui sa hakkad voolu tarbimise järgi omale vent seadet valima, siis pane värskeõhu klapid.Ei võta grammigi voolu.
Mingis osas kindalsti tasub seda ju vaadata , aga vent seadme juures pole see küll põhiargument , millele toetuda.
Maksan nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Aga korralikku tööd on vaja
Külaline
külaline

Re: Meltem WRG vent seade - on kellelgi kogemusi?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ühusönaga nagu ma aru saan siis keegi ei oska tuua erilisi miinuseid meltem i kohta. seega väga soovitatav seade. või on midagi negatiivset sel agregaadil. või lisaks plusse et see toode valida
vwman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 273
Liitunud: 11 Jaan 2009, 23:23
Asukoht: Kasemetsa
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Meltem WRG vent seade - on kellelgi kogemusi?

Lugemata postitus Postitas vwman »

Miinus on see, et ta on krdima kallis.
Külaline kirjutas:Ühusönaga nagu ma aru saan siis keegi ei oska tuua erilisi miinuseid meltem i kohta. seega väga soovitatav seade. või on midagi negatiivset sel agregaadil. või lisaks plusse et see toode valida
Maksan nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Aga korralikku tööd on vaja
element
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 25 Nov 2009, 15:55

Re: Meltem WRG vent seade - on kellelgi kogemusi?

Lugemata postitus Postitas element »

vwman kirjutas:Miinus on see, et ta on krdima kallis.
Külaline kirjutas:Ühusönaga nagu ma aru saan siis keegi ei oska tuua erilisi miinuseid meltem i kohta. seega väga soovitatav seade. või on midagi negatiivset sel agregaadil. või lisaks plusse et see toode valida

Erilahendusteks väga sobiv variant (kui ei ole võimalik erinevatel põhjustel keskseadet kasutada). Miinuseks on augud seinas ja kallis seade. Ma ei kujuta muidugi ette, mis filtrid maksavad - seal on mingi padrunfilter sees.
Leguardo
külaline

Re: Meltem WRG vent seade - on kellelgi kogemusi?

Lugemata postitus Postitas Leguardo »

Pedaal
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 23 Mai 2007, 22:19

Re: Meltem WRG vent seade - on kellelgi kogemusi?

Lugemata postitus Postitas Pedaal »

Kõigi WRG seadmete südameks on hoolikalt dimensioneeritud alumiiniumist soojusvaheti. Selle ülemistel külgedel on pesad kahele filtrile - nii toast väljuva kui ka sissetõmmatava õhu jaoks. Võib ju küsida, et miks filtreerida väljatõmmatavat heitõhku! Filtril on siiski väga oluline roll soojusvaheti puhtana hoidmisel. Seadme alumistes nurkades on kaks radiaalventilaatorit ning allservas juhtelektroonika.
standard filter küll kuid tihedus on G4 vaid - s.t. meie tolmukotis (loe: eestis) on see liiga hõre filter
ehk kuna agragaadi soojusvaheti on ainus "küte" siis selle kasuteguri langus on suur probleem agregaadile
paralleeli võiks tuua näiteks Swegoni agregaadid mida eelnevalt tunti Gold´i nime all sellel on mõlemad filtid tihedusega EU7 miks see agragaat - sest ka see agragaat elab enamasti vaid soojusvaheti najal ok küll rootor kuid siiski

ärgem alahinnakem tolmu - seda on meil liiga palju igal ajal igal pool.
Nõnda hea on olla uues majas Läbi ukse puhub tuul Nii hea on olla uues majas Läbi seina kumab kuu
Veidi veel, ja saangi oma kodu Ainult kolmkümmend aastat veel Veidi veel ja ongi minu kodu Kui ma elus olen veel .....
Vasta