Mis on juhtunud tööhindadega.

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Kuidas siis praegusel ajal tellija peaks tegema, kui siinse jutu järgi tundub, et head töömehed istuvad kodus, kuna hinnad liiga madalal ning suva vennad tuuseldavad turul ringi? Kuidas leida norm. töömees, näit. krohvija/maaler? Või on siis nii, foorumis on keskmikud, kelle jaoks praegused töö hinnad liiga madalad ja istuvad pigem kodus ning head töömehed on ikka tööga hõivatud norm. hinnaga?

PS: Mitte midagi isiklikku :) , aga torgin-uurin siit ja sealt, et kuda leida norm. krohvija :wave:
aivar0102
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 514
Liitunud: 30 Nov 2008, 16:13

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas aivar0102 »

Ise ka sellepärst foorumis aktiivne kuna istun kodus. Aga need natuke teised põhjused.
Krohvija kohapealt uuri tuttavatelt- sõpradelt kellel tehtud ja kuda rahul. Siis uuri välja keskmine hind , hea kui saaks mingi ajanormi juurde, tunnihind peaks Eesti keskmise välja andma. Kui teeb pikad päevad ja hea käega siis mõlemale kasulikum, maksad ikka ruudu eest.
Oi kui hea on teisi õpetada.
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

aivar0102 kirjutas: Krohvija kohapealt uuri tuttavatelt- sõpradelt kellel tehtud ja kuda rahul.
See oleks loomulikult kõige lihtsam ja suht lollikindel, aga kahjuks ei ole tutvusringkond eriti suur ja olen vist ka nende hulgas esimene kivimaja ehitaja kes krohvijat vajab :cry: :D
aivar0102
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 514
Liitunud: 30 Nov 2008, 16:13

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas aivar0102 »

Vaata otsin tööd alt ,pakuti vist 45-80eek/m2.
Isetean
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 200
Liitunud: 26 Dets 2008, 15:12
On tänatud: 1 kord

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas Isetean »

Ise kodune.Mehed merel ahvenat taga ajamas :D
Tihver
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 02 Nov 2007, 22:02
On tänatud: 1 kord

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas Tihver »

aivar0102 kirjutas:Aga mersut ei saa zapaka hinna eest ja kui puhkusereisi jaoks raha ei ole tuleb kodus istuda.
Seda juttu lugedes peaks minu töölised vist suht rahul olema. Olen firma väljamüügi tunnihinna lasknud 30% alla, samas muutmata tööliste palka. Kätte saavad sõltuvalt tööst 75-85kr/h, seda loomulikult ametlikult. Kõik töövahendid, riided, auto, telefon on firma poolt ja aastas 4 nädalat palgalist puhkust ka. Tööandja seisukohalt oli see 30% firma puhaskasum ehk siis ära elame nüüd ka.

Valdkonnaks on elekter-nõrkvool-turvasüsteemid, mitte otseselt ehitamine.
Kõik lihtsad probleemid on juba lahendatud...
aivar0102
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 514
Liitunud: 30 Nov 2008, 16:13

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas aivar0102 »

Tihver kirjutas:
aivar0102 kirjutas:Aga mersut ei saa zapaka hinna eest ja kui puhkusereisi jaoks raha ei ole tuleb kodus istuda.
Seda juttu lugedes peaks minu töölised vist suht rahul olema. Olen firma väljamüügi tunnihinna lasknud 30% alla, samas muutmata tööliste palka. Kätte saavad sõltuvalt tööst 75-85kr/h, seda loomulikult ametlikult. Kõik töövahendid, riided, auto, telefon on firma poolt ja aastas 4 nädalat palgalist puhkust ka. Tööandja seisukohalt oli see 30% firma puhaskasum ehk siis ära elame nüüd ka.

Valdkonnaks on elekter-nõrkvool-turvasüsteemid, mitte otseselt ehitamine.
Siis ju hästi!
Mull mull mull mull väiksed kalad, kus on teie väiksed jalad.
külaline

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas Mull mull mull mull väiksed kalad, kus on teie väiksed jalad. »

entu kirjutas:ma leian,et siin on tegemist juba mõnitamisega.
Mõtlesin kaua, kas kirjutan ja otsustasin, et ei kirjuta, et:

" kas buumiaegu ehitajad ei mõnitanud oma mullihindadega.
Tunnen ainult rõõmu nende ehitajate, üle kes mullihindasid küsisid ja enam tööd pole. Ausalt
Omal tööd pakkuda aga ei telli. Tegin mulliaegu ja teen praegugi"

Turu situatsioon oli siis selline ja nüüd teine lihtsalt. Võtke või jätke.
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas maik »

Sa mullitaja ära rohkem peale :jooma
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1892
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 97 korda

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas vuuk »

hdi128 kirjutas:Tere jälle. Peale mitmete objektide ülevaatamist on tekkinud selline küsimus nagu pelakirjas. Siia võiks ka keegi kirjutada oma naljaktest hinnapakkumistest või olen mina ainuke kes sihukeste asjade pelae satub. Näide selline et Harjumaal kosel ole välja pakkuda maja kipsitamine ja maalerdamine. Tegin ka oma hinnad ära ja oh imestust . Kutsutigi vaatama ja vestlema. Pinda päris palju ~380m2. Sellisele tööle oli tulnud 125 pakkumist. Kipsipaigalduse hinnad algasid 15.- m2 eest(karkass+vill+kips) ja seda nii lakke kui ka seina. Maalerduse hinnad(osaliselt lauspahtel, kipsi pahteldamine kuni lõppvärvini oli hinnad alates 25 :scratch: .- m2 eest) siis küsitigi et kas oled nõus odavamalt tegema :cray: . Peale seda lihtsalt lahkusin aga küsimus jäi ülesse et no mida kuradit. Selliste hindadega ei jääks ju midagi kätte. Pidid olema oma tööriistad + tellingud jne. Tingimus oli ka et raha ennem ei saa kuiobjekt lõpetatud.
See pole ainuke juhtum. Neid on ikka veel aga see selline kõige paremini meeldejääv. :banghead:
Siin võib kergesti tegemist olla ka kas vähese pädevuse tõttu vääriti mõistmisega, pealiskaudse asjasse süüvimisega või sihiliku paanika tekitamisega, aga ka kavalate tellijatepoolse spekulatriivse mõjutustegevusega. Manipulatsiooniga.
Kui tegemist osava manipulatsiooniga, siis seda foorumit lugedes järeldub, et tegevus kandis vilja. Paljud ehitajad on paanikas. Tellijad ülbust juurde saanud.
Aga kui tegemist sihiliku väärinfo levitamisega, mis avaldab negatiivset mõju turule (soodustab ebastabiilsust), siis kuidas võiks selline tegevus, näiteks, mõjuda kas või ühe väikese riigi majandusele ja ka poliitilisele olukorrale? Ja sellest vaatevinklist, kas selline tegevus võiks olla kuritegelik?
Arvan, et liiga suured hinnakõikumised ei ole kunagi laiemas mõttes kasulikud ega head. Ehkki lühiajaliselt keegi võib sellest ka hiigelkasu teenida. Parim hind on paras hind. Parim turg on stabiilne turg.
hdi128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 149
Liitunud: 14 Sept 2007, 15:54
Asukoht: Harjumaa; Võru maakond

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas hdi128 »

vuuk kirjutas:
hdi128 kirjutas:Tere jälle. Peale mitmete objektide ülevaatamist on tekkinud selline küsimus nagu pelakirjas. Siia võiks ka keegi kirjutada oma naljaktest hinnapakkumistest või olen mina ainuke kes sihukeste asjade pelae satub. Näide selline et Harjumaal kosel ole välja pakkuda maja kipsitamine ja maalerdamine. Tegin ka oma hinnad ära ja oh imestust . Kutsutigi vaatama ja vestlema. Pinda päris palju ~380m2. Sellisele tööle oli tulnud 125 pakkumist. Kipsipaigalduse hinnad algasid 15.- m2 eest(karkass+vill+kips) ja seda nii lakke kui ka seina. Maalerduse hinnad(osaliselt lauspahtel, kipsi pahteldamine kuni lõppvärvini oli hinnad alates 25 :scratch: .- m2 eest) siis küsitigi et kas oled nõus odavamalt tegema :cray: . Peale seda lihtsalt lahkusin aga küsimus jäi ülesse et no mida kuradit. Selliste hindadega ei jääks ju midagi kätte. Pidid olema oma tööriistad + tellingud jne. Tingimus oli ka et raha ennem ei saa kuiobjekt lõpetatud.
See pole ainuke juhtum. Neid on ikka veel aga see selline kõige paremini meeldejääv. :banghead:
Siin võib kergesti tegemist olla ka kas vähese pädevuse tõttu vääriti mõistmisega, pealiskaudse asjasse süüvimisega või sihiliku paanika tekitamisega, aga ka kavalate tellijatepoolse spekulatriivse mõjutustegevusega. Manipulatsiooniga.
Kui tegemist osava manipulatsiooniga, siis seda foorumit lugedes järeldub, et tegevus kandis vilja. Paljud ehitajad on paanikas. Tellijad ülbust juurde saanud.
Aga kui tegemist sihiliku väärinfo levitamisega, mis avaldab negatiivset mõju turule (soodustab ebastabiilsust), siis kuidas võiks selline tegevus, näiteks, mõjuda kas või ühe väikese riigi majandusele ja ka poliitilisele olukorrale? Ja sellest vaatevinklist, kas selline tegevus võiks olla kuritegelik?
Arvan, et liiga suured hinnakõikumised ei ole kunagi laiemas mõttes kasulikud ega head. Ehkki lühiajaliselt keegi võib sellest ka hiigelkasu teenida. Parim hind on paras hind. Parim turg on stabiilne turg.
Natuke ka lisan sellele kommentaarile et see tekst on kirjutatud elust enesest ja paanikat tekitavad mulle need kliendid kes tahavad et teeksime tööd kas väga odavalt või suisa tasuta. Kui ikka ei olda nõus tegema lepingut ja surutakse peale et maksame tasu 28 päeva jooksul siis minu arvates on tegu juba nagu tasuta teenusega. Isiklikult võin küll kirjutada et olen tegelenud selle erialaga 6 aasat ja sellest 3 omakäe peal(ise teen-ise vastutan). Olen jäänud ainult sisetööde juurde ja sellega seoses ka kohanud kliente igasuguseid. Paljudele on tulnud seletada mida see teenus endast kujutab ja et see teenistus mis ma teenin ei jää ainult elamisrahaks. Osad saavad aru , osad jälle mitte. Praegusel ajal ei saa vist enam keegi aru.
Oli üks klient kes töötas kuskil kontoris. Tema nägemus sellest tööst oli selline et kui mina teenin päevas 300 krooni siis kuidas ma saan sulle rohkem maksta. Kui siis lõpuks küsisin et kas tema ostab ka ise kõik vajalikud asjad oma tööks näidati lihtsalt ust. Seega rääkimine hõbe-vaikimine kuld.
Tõesti ootaks ka vastukaja tellijatelt et kuidas nemad arvutavad palju teenuse eest maksma peaks :confused:
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

hdi128 kirjutas: Tõesti ootaks ka vastukaja tellijatelt et kuidas nemad arvutavad palju teenuse eest maksma peaks :confused:
Mina olen praegu maksnud oma maja ehituse käigus erinevatele tegijatele niipalju kui nad on küsinud :oops: Eelnevalt olen nati püüdnud uurida, et kellelt pakkumist võtta ja siis kui paar pakkumist olen saanud, siis on need olnud tavaliselt ühte "klassi". Kuna täpselt ei oska ju öelda,et kes see paremini teeb, siis olen valinud selle, kellega tundub parem suhelda. Kui on tulnud töömees, keda on mõni hea tuttav soovitanud, siis on töömees öelnud hinna ning need hinnad on olnud sellised nagu turul on. Ma midagi kaubelnud ei ole, aga see ei tähenda,et mul raha kotiga seljas oleks :) , aga ei ole lihtsalt kaupleja mees ning vahel tundub omal imelik mõne "grammi" pärast kaubelda. Võitu ei saa sellest ju keegi.
Külaline
külaline

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

See kes selliseid vähempakkumisi teeb ei ole ilmselt omanik. Ehk tahetakse vahelt teenida ja on suva kuda asi tehtakse, peaasi kui lõpuks pind on enam-vähem sile. Kui neid töötahtjaid ka nii massiliselt peale tuleb, siis on ju võimalus, et ehk keegi ikka õnge läheb.
Mis sellistest juhtumitest järeldada? Ilmselgelt on momendil sellel alal töömehi rohkem, kui turg vastu on võimeline võtma. Vaevalt, et siin üldehitajal lähiajal ka midagi paremaks läheb. Mõtelge parem spetsialiseerumise peale. Tõsi, esimesed viis-kümme aastat on raske... aga järgmised aastad, kui oled ennast tõestanud, ei pea isegi mingitel pakkumistel rabelema. Töö tuleb ise kätte ja enamasti ei küsita selle maksumustki. Eks see hinnaklass ole juba soovitajate käest järgi uuritud ja läbi seeditud. Öeldakse lihtsalt, et tee mulle ka selline nagu soovitajale tegid või antakse oma nägemus asjast. Nii lihtne see ongi. Edu kõigile meistritest kolleegidele!

taastaja
hdi128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 149
Liitunud: 14 Sept 2007, 15:54
Asukoht: Harjumaa; Võru maakond

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas hdi128 »

Kasutaja avatar
reggie
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 254
Liitunud: 24 Jaan 2006, 13:04
Asukoht: tartu
Kontakt:

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas reggie »

Kes tahab Jõgevamaal 6!!!! krooniga plokke laduda? Näib, et selliseid idioote leidub ja seni kuni on, miks üle maksta. igivana jutt, et odav mees ei tähenda head meest, tuleb ka alati meeles pidada.
hdi128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 149
Liitunud: 14 Sept 2007, 15:54
Asukoht: Harjumaa; Võru maakond

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas hdi128 »

Ehitus24 üleval selline hange. Mis arvate kas firma teeb nalja(julma) või on hindadega kõik OK ja anname aga tuld. Kohati tundub et tööraha nagu polekski. Hange siis ise selline:


Pakkuda tööd järgnevate hindadega:

PVC paigaldamine (maht 111m2) 30.-/m2 + 18%
ripplae paigaldamine (maht 396 m2) 40.-/m2 + 18%

Materjal on tellija poolt, töövõtjalt eeldame vajaminevaid tööriistu.

Puitpõranda ehitus (maht 55m2) 300.-/m2 + 18% (kergkruus tasandamiseks ca 50mm, Isover FLO 40, puitlaastplaat punniga 2 x 22mm - kas osb või püssiplaat).

Fassadi armeerimine ja krohvimine (maht 250m2 akendega) 220.-/m2 + 18% (peno paigaldatud, tuleb rihtida ja höövledada, armeerida ja krohvida. Tellingud, diiselpuhurid, materjal ja tööjõud töövõtja poolt)

Materjal ja tööjõud töövõtja poolt.

Objektid asuvad Tartus. Hindade sobivusel võimalik koheselt tööle hakata. Töövõtjatel eeldame varajasemaid töökogemusi ja kvaliteetset tööd.
sat666
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 30
Liitunud: 15 Jaan 2009, 13:54
Asukoht: tallinn

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas sat666 »

jube, hinnad on tõesti nii alla lastud et hakka või asju kokku pakkima ja eestiga hüvasti jätma....targemad on seda juba teinudki!
:bye:
pakkuda võib kõike, seoses ehitus töödega
tel. 56789667
e-mail. sat666@hot.ee
Kasutaja avatar
windo1
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 06 Veebr 2008, 13:22
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas windo1 »

hdi128 kirjutas:Ehitus24 üleval selline hange. Mis arvate kas firma teeb nalja(julma) või on hindadega kõik OK ja anname aga tuld. Kohati tundub et tööraha nagu polekski. Hange siis ise selline:


Pakkuda tööd järgnevate hindadega:

PVC paigaldamine (maht 111m2) 30.-/m2 + 18%
ripplae paigaldamine (maht 396 m2) 40.-/m2 + 18%

Materjal on tellija poolt, töövõtjalt eeldame vajaminevaid tööriistu.

Puitpõranda ehitus (maht 55m2) 300.-/m2 + 18% (kergkruus tasandamiseks ca 50mm, Isover FLO 40, puitlaastplaat punniga 2 x 22mm - kas osb või püssiplaat).

Fassadi armeerimine ja krohvimine (maht 250m2 akendega) 220.-/m2 + 18% (peno paigaldatud, tuleb rihtida ja höövledada, armeerida ja krohvida. Tellingud, diiselpuhurid, materjal ja tööjõud töövõtja poolt)

Tahtsin seda näitena ka siia üles lükata, aga Sa jõudsid ette. Ei saagi täpselt aru, et mida nagu inimesed mõtlevad ja kas üldse midagi mõtlevad. Võtame näit. PVC paigaldus - 30 eek/m2 koos materjaliga, ükski normaalne PVC kate ei ole nii odav (minuarust). Seljuhul tuleb töölisel ise OMA rahaga materjal osta ja ka paigaldada :banghead: , tööandja katab lihtsalt küttekulu. :scratch:
See firma pakkus ka varem maalritööd 80 eek/m2 koos materjaliga ja maksmine toimus 28 päeva jooksul peale töö lõppu. Käisin kohal ja vaatasin objekti üle :scratch: aga ei julgenud oma rahasid seisma panna mitmeks kuuks, teadmata kas üldse midagi tagasi tulebki.

Materjal ja tööjõud töövõtja poolt.

Objektid asuvad Tartus. Hindade sobivusel võimalik koheselt tööle hakata. Töövõtjatel eeldame varajasemaid töökogemusi ja kvaliteetset tööd.
Isetean
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 200
Liitunud: 26 Dets 2008, 15:12
On tänatud: 1 kord

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas Isetean »

See sama firma pakkuski 600 m2 kipsi paigaldust ( koos materjaliga ) 51 000.- + km. Ei noh ,kinomehed :lol:
Aga mis te arvate et neil siis tööd seisma jäävad või ?
hdi128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 149
Liitunud: 14 Sept 2007, 15:54
Asukoht: Harjumaa; Võru maakond

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas hdi128 »

Siin oligi ennem minu poolt üleskutse et tahaks kohtuda mõne seltskonnaga kes selliste hindadega tööd teevad ja aru päride KUIDAS NEMAD SUUDAVAD aga meie ei suuda. Mis on see imevalem mille aluse nad hindu teevad. :hello:
Murfen1
külaline

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas Murfen1 »

Aga mida te tondid (ehitajad) halate, kui ei meeldi hind siis ärge tehke, istuge kodus kuni Lexuste liisinguks rasva jagub. Nii lihtne see ongi, see et hinnad on langenud 50% on praegu ainult pisiasi, alles jäänud hinnad langevad veel vähemalt 50-60%, sest alati leidub keegi, kes kõhu täis tahab saada.
mähevunda
külaline

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas mähevunda »

Tervitus


Antud näited on päris masendavad, kas tõesti annab sedasi tööd teha ? Seda ei anna isegi maksudeta teha minu meelest.

Tegelikult tahtsin küsida hoopis enda tööpakkumise kohta(pakun tööd teemas). Kas 8000.- on tõesti masendavalt vähe makstud töö eest ?
Kas tõesti on praegusel ajal see summa töömehele naeruväärne ?
töötu maaler
külaline

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas töötu maaler »

Aga pole halba ilma heata...liigesed on vähem valutama hakanud,on aega neid ravida,24 tundi ööpäevas rögistan pahtlitolmu kopsust välja,krooniline radikuliit on tagasi andnud,magan rahulikumalt,sest ei olegi kõiges süüdi,mis ehitusel mööda on pandud...lootus on,et saan isegi tervise korda!Kui saan mingi teise töösiis ehitusele enam tagasi ei lähe!
Külaline
külaline

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

mähevunda kirjutas:Tervitus


Antud näited on päris masendavad, kas tõesti annab sedasi tööd teha ? Seda ei anna isegi maksudeta teha minu meelest.

Tegelikult tahtsin küsida hoopis enda tööpakkumise kohta(pakun tööd teemas). Kas 8000.- on tõesti masendavalt vähe makstud töö eest ?
Kas tõesti on praegusel ajal see summa töömehele naeruväärne ?
Vähe või palju - see on ju suhteline. Et millise kandi pealt vaadata. Näiteks võib saada selle raha eest 1000 mingitsorti leivapätsi. On neidki aegu olnud, kui inimesed said leiba jao pärast 100 gr päevas. On ka näljaaegu olnud.
Paraku ei ela tööinimene ainult leivast pikka aega.
Ainuüksi korteri üüriks võib kuluda sellest 8 tuhandest pool. + kommunaalmaksud. Liisingutest ei räägigi.
Meie globaliseeruvas ja üliliberaalses süsteemis aga on kujunenud eluolu selliselt, et töökohad ei ole teps mitte kodude lähedal. Härrad sõidavad koju firmade kulul. Aga tööinimene vaadaku ise kuidas saab. Seega on vaja sõiduvahendit. Raha kulub väga palju selle korrashoiuks ja bensiinile. OK osades piirkandades on olemas ühistransport. Kasutades tööle tulekuks ühistransporti jääks tööriistadega vahenditega kindlustamise pool kindlasti tööandjale.
Ehitamine, kui tootmine ei ole enamasti kui tavaline tootmine. Olen küllalt näinud, kus tellija-tööandja on võtnud varustamise enese kanda ja tehnoloogiat tundmata, ebapädevana ei suuda ette näha õiget tööde järjekorda vajalike tööriistade, materjalide vajadust õigel ajal. Ja siis - oi ups nüüd on seda vaja, nüüd toda. Pendeldab siia- tänna, aga töömehed passivad töö juures, teevad suitsu. Nokk kinni, saba lahti... . No jah, sellisel juhul 8 tuhat palgaks, kui tööandja ka maksab maksud, poleks väga vigagi.

P.S.Mina mäletan veel endist aega.
Kui võrrelda tolleaegseid ja praegusi hindu ja teha arutusi, siis 8000 krooni on c.a. võrreldav tolleaegse 100 rublaga. Tol ajal oli minu kui noore keskmiste võimetega ehitusmehe palk umbes 300 rubla. Kus- juures minu eest maksis kõik maksud tööandja ja kindlustas kõige tööks vajalikuga. Oli ka mitmeid soodustusi. Ettevõtte kulul oli tasuta koolitusi, kursusi. Arstiabi oli tasuta. Töötajad said tasuta sanatooriumi tuusikuid.... Muidugi oli ka palju taunimisväärset. Aga koos viimaste aastakümnetega tulnud muutustega on enamasti see taunimisväärne kõik alles jäänud või isegi süvenenud. Nüüd on meie armas Eesti suurelt jaolt välismaalastele maha mängitud. Kätte on jõudnud mihklipäev ka paljudele neile, kes sellest segasest ajast seni on suuri kasusid teeninud.

Ja mis kõige kurvem - töö saab otsa. Seda muret varem ei olnud.

Kas siis see kurss, mille oleme valinud on ikka 100% õige? :(
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Mis on juhtunud tööhindadega.

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

windo1 kirjutas:
hdi128 kirjutas:Ehitus24 üleval selline hange. Mis arvate kas firma teeb nalja(julma) või on hindadega kõik OK ja anname aga tuld. Kohati tundub et tööraha nagu polekski. Hange siis ise selline:


Pakkuda tööd järgnevate hindadega:

PVC paigaldamine (maht 111m2) 30.-/m2 + 18%
ripplae paigaldamine (maht 396 m2) 40.-/m2 + 18%

Materjal on tellija poolt, töövõtjalt eeldame vajaminevaid tööriistu.
Vahest loeks enne hoolikalt, kui kõik leili lähete?!
Millegipärast ei olnud siin ühtki töömeest kurtmas aastal 2006-2007, et näed, palka makstakse tunduvalt rohkem, kui ENAMUS kõrgharidusega spetsialiste said.
Lisaks, pole tellija asi, et töömehel on seljas liisingud ja laenud. Kui lühinägelikult sai buumiaegsete sissetulekute pealt selliseid kohustusi võetud (selle asemel, et kehvemateks aegadeks varusid soetada), siis on selles süüdi ikka laenaja ise.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Vasta