Sosssepp Jüri Mets

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Peetripoeg
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 307
Liitunud: 04 Dets 2008, 11:40
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Sosssepp Jüri Mets

Lugemata postitus Postitas Peetripoeg »

Eks siinset kisa mõjuta tõenäoliselt kõik seisud.Nii isiklikud kuuseisud kui kollektiivsed madalseisud.
Aga see "Aunakas" tõesti ei anna rahu.Kuidas saavad need puhastusluugid ikkagi selliselt asetseda?Või on pool tahmaluuki seespoolt kiviga suletud!Ja korstnapühkija peab tahma väljavõtmiseks taas kulpi keerama.
See on tore et kahtlastest töödest on hakatud pilte ülesse panema.Mitte ,et verd tahaks näha aga ehk jääb noorematele(ja ka vanematele) tegijatele paremini meelde probleem,kui see on pildis.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Sosssepp Jüri Mets

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Kui inimestel on vaja kohta väljaelamiseks siis minu meelest las elavad välja ja ka foorumisse ei ole vaja sisse logida aga konkreetse mõttejärje tabamiseks võiks omale ikka mingi anonüümse intenditeedi anda; raga, volli v, kutt23 jne.Kui kümme hüüdjat kõik "külalised" on, siis on tulemuseks vaid müra. Kui ikka on mida öelda, las inimene ütleb aga kui on öelnud siis lasku ka endale "täpsustavaid küsimusi" esitada. Miks need luugid seal www.robert.ee ahjul ikkagi on paigutatud sellisesse kohta? Äkki peale minu lapse ja Peetri lapse tahab keegi veel valgustatud saada? Ja las korstnapühkijad esitavad oma arvamusi aga vastata tuleb ka lisaküsimustele sama sallivalt ja soravalt.
Kena foorumi jätku kõigile. :write:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Külaline
külaline

Re: Sosssepp Jüri Mets

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Väga ropp pilt uue kolde kohta. Pole isegi viitsinud kivitolmu ära pühkida. Inetu töö :cry: Kas klient oli rahul?
juhan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 489
Liitunud: 10 Nov 2007, 10:09
Asukoht: hiiumaa
On tänatud: 2 korda

Re: Sosssepp Jüri Mets

Lugemata postitus Postitas juhan »

Tere!Panen pildi ahjust,mis leitud ühest soomemaa foorumist.Minu arvamus on selline,et ahju ei ehitata korstnapühkija "riista" järgi vaid ikka vastavalt olukorrale.Ja ärgem kiitkem oma "lapsukesi",sest teiste "lapsed" on ka lapsed.Mis siis,et vähe erinevad!
Manused
salmiakki.jpg
salmiakki.jpg (22.36 KiB) Vaadatud 2653 korda
mitteteadja
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 05 Okt 2008, 19:18

Re: Sosssepp Jüri Mets

Lugemata postitus Postitas mitteteadja »

juhan kirjutas:Tere!Panen pildi ahjust,mis leitud ühest soomemaa foorumist.Minu arvamus on selline,et ahju ei ehitata korstnapühkija "riista" järgi vaid ikka vastavalt olukorrale.Ja ärgem kiitkem oma "lapsukesi",sest teiste "lapsed" on ka lapsed.Mis siis,et vähe erinevad!
Äkki juhan seletad kui korstnapühkimisvahenditega ahju puhtaks ei saa kuna nad sisse ei mahu kuidas siis ahju puhastatakse?
mitteteadja
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 05 Okt 2008, 19:18

Re: Sosssepp Jüri Mets

Lugemata postitus Postitas mitteteadja »

Külaline kirjutas:Väga ropp pilt uue kolde kohta. Pole isegi viitsinud kivitolmu ära pühkida. Inetu töö :cry: Kas klient oli rahul?
Esimese kütmisega kaob see kivitolm sealt iseenesest.Klient oli väga rahul kuna vana puhasvuuk ahi oli 3aastaga muutunud kasutuskõlbmatuks ja päästeamet terroriseeris juba mitu kuud klienti täiega ähvardades ahju kinni panna.
Järjekordne külaline kes teist kritiseerib aga oma töid näidata ei julge,juu siis pole midagi näidata.
h.
külaline

Re: Sosssepp Jüri Mets

Lugemata postitus Postitas h. »

See oli nüüd pisut õel.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Sosssepp Jüri Mets

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Pottsepa tööst ei tea ma kahjuks midagi aga mäkra ja tema urgu olen näinud küll. Vaatan oma ahju ja nuputan milline see välja näeks kui sellel oleks mägra urust suuremad tahmaluugid. Kui inimesel on nii suur käsi et sealt sisse ei mahu siis seda inimest mina kas kardan või tunnen kaasa. :)
h.
külaline

Re: Sosssepp Jüri Mets

Lugemata postitus Postitas h. »

Prooviks äkki kuidagi vähem verejanuliselt asja ajada? Üks saaga just libises raginaga kraavi. Vahest teeks väikse pausi.
nats rohkem teadja
külaline

Re: Sosssepp Jüri Mets

Lugemata postitus Postitas nats rohkem teadja »

Tööd on mul s.taks,terve järgmine aasta bronnitud,üleültse olen ma ilus,tark ja osav.Enamus
eestis tegutsevatest tegijatest ei kõlba mitte mägra pe...e ka.
Kuidas saab üks inimene sellist juttu ajada,teisi kritiseerida kui endal on ette näidata ainult
segulaigulised suurte luukidega üksikud pildid.Oled sa kuulnud,et praeahju ja pliidi põhja vaheline osa
peaks olema kusagil 10-12cm kõrge mitte 18-20 suure luugi tarbeks,ikka selleks et ka praeahi ühtlaselt soeneks.Rääkimatta praeahju poolsest samottvoodrist,mis sinu pliidil puudub.Ei ütle,et see kõige suurem viga oleks aga sinu jutu järgi ju punast tule käes olla ei tohiks,leegi tipp aga ületab
üldjuhul praeahju.Ja ega sul kõik kolded ei tõmba ka korralikult,seda tead sa ise,ei hakka rohkem täpsustama.Klientide ees materdad teisi ja kiidad ennast taevani ja korstnikuna katusele minnes peab sul olema käsipuudega trepp punase vaibaga,sest muidu sa sinna lihtsalt ei roni ja väljastad akti
puuduva ligipääsuga korstnale millest ühe poole saadad päästeametile.Ja milleks mehel kellel kõvasti tööd,peab olema terve internet ehitusportaalidest kuulutuste ja infotelefonideni välja enda reklaami
ja kuulutusi täis.Mitte et reklaam halb oleks aga sinu jutu järgi on sul niigi koguaeg telefon punane,milleks siis kulutada tuhandeid reklaamile.Keskmiselt ehitusportaalides 1500.- aasta.
Otsi pindu ka oma silmast mitte ainult teiste. :|
Peetripoeg
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 307
Liitunud: 04 Dets 2008, 11:40
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Sosssepp Jüri Mets

Lugemata postitus Postitas Peetripoeg »

No nii.Vaadake, mis sai sosssepp Jüri Metsast.
Kõva lööma tuha ja tahmaga,takkaotsa paar litakat nimepidi.Peaaegu et veri väljas.Ei noh,pottsepad mis pottsepad.IRW
Kas olete muideks tähele pannud(no nii ----irw),et iga järgmine pottsepp kirub eelmise maapõhja.
Kliendid igatahes on.Ja mina ka........,Lihtsalt huvitav tähelepanek.Ja 100% .Sama on korstnapühkijatega.
Jääb mulje ,et kõik elus ja naistes pettunud poolkõrgharidusega kunagised üliõpilased,kes nüüd viimases hädas mõne vanatüdrukust lastetu kooliõe peal korra täpitanud ning nüüd ainult MINA ja MINA.....Uhh...vast olen kõva mees.
Muideks.Naiste ja ahjude võrdlusest.Ei ole ühesuguse iseloomu ja välimusega naisi,ei ole kahte täpselt ühesugust ahju.Isegi kui kui te väga püüate,ei õnnestu teil neid valmistada.Väliselt võibolla enamvähem,aga kui mõõteaparaadid külge panna siis oi imet.Ei ole identsed.
Ehk meie probleemid kipuvadki seepärast tekkima,et kõike ühe kindla malli järgi püüame lahendada?Aga miks vaid üks mall.Tunnistagem,meil puuduvad teadmised.Kogemused on ,aga teadmisi ei ole.Kas ei ole see liiga riskantne praeguses vaba turumajanduse tingimustes iga kord oma kogemusi proovile panna,ilma et me teaksime mida teeme.Ja teadmatus - see on ju puhas hirm.Hirm tekitab tõrke kõige uue ja novaatorliku vastu.Ja heaks vabanduseks on alati,...aga vaata kuis vanasti tehti ahjusid.Ja jah........ahjuga sõideti isegi Tsaarile külla.
nats rohkem teadja
külaline

Re: Sosssepp Jüri Mets

Lugemata postitus Postitas nats rohkem teadja »

Õppigem üksteiselt,õpetagem üksteist,eesmärk peaks ju ühine olema.Mitte nagu lasteaias,kasvataja(loe.foorumikülastaja) juku tegi pahandust ja ta on üldse rumal.
Külaline
külaline

Re: Sosssepp Jüri Mets

Lugemata postitus Postitas Külaline »

nats rohkem teadja kirjutas:Õppigem üksteiselt,õpetagem üksteist,eesmärk peaks ju ühine olema.Mitte nagu lasteaias,kasvataja(loe.foorumikülastaja) juku tegi pahandust ja ta on üldse rumal.
õige puha. ei maksa kohe esimesel võimalusel kaasvõitlejale habemesse onaneerida.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Sosssepp Jüri Mets

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Peetripoeg kirjutas:No nii.Vaadake, mis sai sosssepp Jüri Metsast.
Kõva lööma tuha ja tahmaga,takkaotsa paar litakat nimepidi.Peaaegu et veri väljas.Ei noh,pottsepad mis pottsepad.IRW
Kas olete muideks tähele pannud(no nii ----irw),et iga järgmine pottsepp kirub eelmise maapõhja.
Kliendid igatahes on.Ja mina ka........,Lihtsalt huvitav tähelepanek.Ja 100% .Sama on korstnapühkijatega.
Jääb mulje ,et kõik elus ja naistes pettunud poolkõrgharidusega kunagised üliõpilased,kes nüüd viimases hädas mõne vanatüdrukust lastetu kooliõe peal korra täpitanud ning nüüd ainult MINA ja MINA.....Uhh...vast olen kõva mees.
Muideks.Naiste ja ahjude võrdlusest.Ei ole ühesuguse iseloomu ja välimusega naisi,ei ole kahte täpselt ühesugust ahju.Isegi kui kui te väga püüate,ei õnnestu teil neid valmistada.Väliselt võibolla enamvähem,aga kui mõõteaparaadid külge panna siis oi imet.Ei ole identsed.
Ehk meie probleemid kipuvadki seepärast tekkima,et kõike ühe kindla malli järgi püüame lahendada?Aga miks vaid üks mall.Tunnistagem,meil puuduvad teadmised.Kogemused on ,aga teadmisi ei ole.Kas ei ole see liiga riskantne praeguses vaba turumajanduse tingimustes iga kord oma kogemusi proovile panna,ilma et me teaksime mida teeme.Ja teadmatus - see on ju puhas hirm.Hirm tekitab tõrke kõige uue ja novaatorliku vastu.Ja heaks vabanduseks on alati,...aga vaata kuis vanasti tehti ahjusid.Ja jah........ahjuga sõideti isegi Tsaarile külla.

Tere Peetrilaps!

Nüüd on kirja pandud see koht, millest mina olen mitu aastat lõuga saanud....Kogemused on aga teadmisi ei ole ja kui pakud , et vahetame infi uute teadmiste omandamiseks, siis on suur hirm kohal ja ...aga vaata kuis vanasti tehti ahjusid. Just just....Tsaarile külla :rotfl: Ameerika, see on NATO , soomlased on põdrad ja euroopa on küla. Ahjusi oskan ehitada vaid mina :yahoo: ja kõike saabki teha vaid nii kui mina ütlen :banghead:
Viskan siia esimese seemne selle hirmu vastu võitlemise viljade kasvatamiseks. Teeks ühe sellise foorumikoosoleku, kus kõik negatiivne on täiega keelatud ja argpüksid saavad puhata? Kirja võiks panna kõik oma pottsepamõtted ja teiste arvamuste arvustamine ei ole seekord lubatud ? Kui kellegi sama mõte siis võiks ka teema lahti lüüa! Aravan, et positiivsed vajavad positiivset suhtlusseltskonda.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Sosssepp Jüri Mets

Lugemata postitus Postitas virgor »

Võiks teha küll ühe eraldi rubriigi kus saaksid arutada ja sõimata üksteist ainult need tegijad kes julgeb oma nime öelda ja kellel on ka midagi tehtud töödest ette näidata.Jääksid ära need anonüümsed Külalised,mitteteadjad,h,ufo,jne no neid on s...ks.Uskuge nii on kõigile parem.Lugeda saaks muidugi kõik aga kirjutada ei saaks.Äkki foorumi boss(või kuidas teda nüüd nimetada)loeb ja mõtleb selle peale. :hello:
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Sosssepp Jüri Mets

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Selline keelamine on kodusoojadel ja see ei takista sõimu. Keelata tuleb sõim, kõik negatiivne . Positiivsed esitused olgu kõigile lehitsejatele lubatud.

On ka võimalus, et teeks nii nagu MHA . Postitused ilma kommideta. Vähemalt üleminekuajal, et areneda.Suhelda saaks privas.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Sosssepp Jüri Mets

Lugemata postitus Postitas virgor »

kaminahi kirjutas:Selline keelamine on kodusoojadel ja see ei takista sõimu. Keelata tuleb sõim, kõik negatiivne ja positiivsed esitused olgu kõigile lehitsejatele lubatud.

On ka võimalus, et teeks nii nagu MHA . Postitused ilma kommideta. Vähemalt üleminekuajal, et areneda.Suhelda saaks privas.
Mina arvanet siis peaks tegema kaks eraldi rubriiki.Üks selline nagu ma kirjutasin enne ja teine nagu sina tahtsid.Kõik on ju tehtav.Noh sõim on ka ju lai mõiste,mõni ei kannata ju üldse kriitikat oma nimel ,teine aga vaidleb vastu(mitte ei sõima).Admin võiks oma arvamuse ka siin avaldada.Muidu solgitakse lõpuks see foorom nii ära,et kliendid ja abi otsijad ei taha enam üldse lugedagi.Noh,päris sõimu ja vastu lõugu andmised peaks ikka privasse jääma muidugi :good:
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Sosssepp Jüri Mets

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Tööpäev jookseb aga panen ühe variandi siia uue teemana üles. :write:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
veebimeister
Administraator
Administraator
Postitusi: 474
Liitunud: 28 Jaan 2005, 13:05
Asukoht: Tartu
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 18 korda
Kontakt:

Re: Sosssepp Jüri Mets

Lugemata postitus Postitas veebimeister »

teeme nii nagu suurem osa publikust soovib. Antud teema jääks siis "ärapanemise" teemaks ja kaminahi teema Uudised vms (pealkiri võiks olla parem) võiks jääda selliseks viisakaks suhtlemiskohaks.
Peetri poeg
külaline

Re: Sosssepp Jüri Mets

Lugemata postitus Postitas Peetri poeg »

OK!
On veel üks võimalus.Küll vist tiba tülikam.
Et sõna võtta ja kommenteerida saavad vaid need ,kes ennast nn näost näkku adminniga registreerinud ja kelle isik on tuvastatud.Teised saavad esitada küsimusi nn registreerituile vaid privaatselt,kes siis neid küsimusi avalikult foorumis lahkab.Kui keegi tahab ise küsida otse,see registreerib ennast nn näost näkku.(Et vältida antud foorumi risustamist kas või teemast kõrvalekaldumisega: Vt. Sosssepp Jüri Mets)
Ahju ehitamisse veebi teel suhtun nagu arsti dianoosi panemisse kirja teel ilma patsienti nägematta.
Patsiendiks on siin siis ahju Tellija.(Ja neid Patsiente liigub siin foorumis oi,oi kui palju - kõigil oma isiklik "ainuõige"arvamus - mis tahab anonüümset väljaütlemist)
Ja see ahju ehitamine ju algab tulevase ahju asukoha ülevaatamisest(mitte ahjutüübi valikust).
Ehk siis praegune siin tundub rohkem Patsiente hirmutavat, kui abistavat.Nii erinevad ja võimukad on arusaamad "õigest" ahju ehitamisest.
Ometi annab ju ainukese arvestatava hinnangu tehtud tööle tellija.
....Ja siis algab jälle see..............tellija sooviks on et ahi läheks kiiresti soojaks,oleks soe vähmalt 2 päeva,võtaks vähe puid,kütaks ära terve maja ...........ja lõpuks ei maksaks kah midagi.Ehk siis Tellijal ja Tellijal on kah vahe.Ja pottsepa ülessandeks ongi selles vallas tellijat harida.Aga kui pottsepal puuduvad teadmised.Või et mees valdab ainult ühte ahjusüsteemi.Siis käitub Ta ju nagu poemüüja,ehk siis ta saab müüa vaid seda kaupa mis tal poes(loe peas )on.
Peetripoeg
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 307
Liitunud: 04 Dets 2008, 11:40
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Sosssepp Jüri Mets

Lugemata postitus Postitas Peetripoeg »

Jep! See Peetri poeg siin olen siis ikka mina: registreeritud Peetripoeg
Peetripoeg
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 307
Liitunud: 04 Dets 2008, 11:40
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Sosssepp Jüri Mets

Lugemata postitus Postitas Peetripoeg »

Rummu Jüri = Jüri Mets
Vabadusvõitleja ja rõhutute kaitsja ,korralike ahjusoovijate hirm.
kungsepp
külaline

Re: Sosssepp Jüri Mets

Lugemata postitus Postitas kungsepp »

Kuna ise seda meest ei tunne ja teema ise suht laialivalguv, siis avaldaks ka arvamust ametimeestest üldse. Olete vast kõik nõus, et andekaid inimesi on suht vähe, ükskõik mis eluvaldkonda vaadata. Ise olen ka ''sepp'' - ainult et kingsepp :D . Linn on kingseppi täis aga tööd oskavad teha ainult 4-5 meest. Ülejäänud teevad ka muidugi aga kriitikat ei kannata. Usun et pottseppade seas on samuti. Ja ka iga teise ameti puhul. Huvitav nähtuse seejuures on see, et pole vahet kas mees on olnud ameti peal 20 aastat või lõpetanud just kahenädalased kursused. Lihtsalt mees kellel on mõistus peas, lahtine fantaasia, hea ettekujutusvõime, hästiarenenud ilumeel ja käed õigetpidi otsas, hakkab head tööd tegema juba peale põhitõdede omandamist. Teine ei õpi aga poole sajandiga ära. Kõige hullem seejuures on see et need ''Jüri Metsad'' usuvad tõsimeeli, et nad ongi kõvad meistrid ja kipuvad õpetama ka. Siin tundub et tõesti ükski rohi ei aita. Lihtsalt neeger on valge ja lumi must. Lihtsalt õpitakse mingit amet ära, et raha teenida kuigi amet ei paku huvi. On kusagilt kuuldud et pottsepp teenib hästi ja kohe tekib äriidee-''Vohhh- õpin pottsepaks!!! Ja siis tehakse seda tööd tuima näoga ja laotakse kivde ja pottide asemel kroone. Mis sealt siis ikka loota on kui pea ei tööta. Üks hea näide minuarust on laulukonkurss ''eesti otsib superstaari''. Osa tuli kohale, kraaksus ja ulgus natuke ja siis läks nuttes ja südamepõhjani solvatuna ära, sõimates kohtunikke, et need pole tema ülevoolat annet ära tundnud. Kahjuks on sama lugu ka ametimeestega. Kahjuks puudub siin aga kohtunik, kes asja ära lõpetaks ja osutaks teene tervele ühiskonnale ja eelkõige sellele inimesele endale. Lõpuks sobiks siia lisadaüks äraunustatud termin ilma milleta ei sünni ühtki head tööd - see on ''meistriuhkus''.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Sosssepp Jüri Mets

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Sulle, härra, toon ka mina oma mokassiinid parandada !
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Külaline
külaline

Re: Sosssepp Jüri Mets

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kindel pole,et kungsepp üldse mokassiine oskab parandada,sest paljud nn. pottsepad ei oska peale telliste ladumise midagi teha.Kahjuks.
Vasta