Elektriprojekteerimine

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Kasutaja avatar
wall-e
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 58
Liitunud: 08 Okt 2008, 11:39

Re: Elektriprojekteerimine

Lugemata postitus Postitas wall-e »

Uurisin EE kohta natuke. Ühel tuttaval oli selline lugu, et ta saatis päringud garaaži elektrisüsteemi renoveerimiseks mitmetele firmadele sh EE, peale seda EE pressis, et ta võtaks nende pakkumine, mis oli teistest kallim, argument oli see, et tulevikus võivad probleemid tekkida. Millised probeleemid ja miks keegi ei selgitanud, aga lõpuks ta valis EE, maksis rohkem, ja ehitamise käigus ilmusid mõned probleemid. Ja tekkis selline tunne, et EE on tavaline elektrifirma, aga mõtleb endast palju.
Külaline
külaline

Re: Elektriprojekteerimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

wall-e kirjutas:Uurisin EE kohta natuke. Ühel tuttaval oli selline lugu, et ta saatis päringud garaaži elektrisüsteemi renoveerimiseks mitmetele firmadele sh EE, peale seda EE pressis, et ta võtaks nende pakkumine, mis oli teistest kallim, argument oli see, et tulevikus võivad probleemid tekkida. Millised probeleemid ja miks keegi ei selgitanud, aga lõpuks ta valis EE, maksis rohkem, ja ehitamise käigus ilmusid mõned probleemid. Ja tekkis selline tunne, et EE on tavaline elektrifirma, aga mõtleb endast palju.
Kui keegi midagi pressis, siis oleks pidanud politseisse, Tarbijakaitsesse, MKM-i vm pöörduma (tegemist ju selgelt väljapressimisega) ja see "tavaline elektrifirma, aga mõtleb endast palju" on väga sügavamõtteline väljendus.
Kas kirjutaja mitte mõni õnnetu konkurent pole, kes pakkumises EE-le alla jäi? :P
Kasutaja avatar
wall-e
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 58
Liitunud: 08 Okt 2008, 11:39

Re: Elektriprojekteerimine

Lugemata postitus Postitas wall-e »

Ei. Töötan teises valdkonnas, aga see on reaalne juhtum, juhtus see aasta alguses mu tuttaval, kes on garaažiühistu esimees, täpselt öeldes, naine.
mg3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 287
Liitunud: 17 Apr 2007, 18:03
Asukoht: Tartu
On tänatud: 2 korda

Re: Elektriprojekteerimine

Lugemata postitus Postitas mg3 »

EE paneb tavaliselt mingit rämedat kirvest, normaaloludes küll ta väikeettevõtetega konkureerida ei suuda.
Raamatupidajale tehti pakkumine, arvestikilbi tõstmiseks tuulekojast, õue elektripostile ... me oleks sama asja 2x odavamalt teinud kui seadmed-kaablid, poleks EE omanduses olnud. :hello:
Viimati muutis mg3, 15 Okt 2008, 17:04, muudetud 2 korda kokku.
elektritööd ja projektid
Külaline
külaline

Re: Elektriprojekteerimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

wall-e kirjutas:Ei. Töötan teises valdkonnas, aga see on reaalne juhtum, juhtus see aasta alguses mu tuttaval, kes on garaažiühistu esimees, täpselt öeldes, naine.
Hmmm. Aga mis siis EE täpsemalt valesti tegi või milles see pressimine täpsemalt seisnes? Ühesõnaga, millega garaažiühistu esinaine rahul polnud?
Kasutaja avatar
wall-e
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 58
Liitunud: 08 Okt 2008, 11:39

Re: Elektriprojekteerimine

Lugemata postitus Postitas wall-e »

Nüaanse ma ei tea, aga rahul ta polnud hinnaga.
Külaline
külaline

Re: Elektriprojekteerimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Polnud rahul hinnaga? Miks põrgut ta siis tellis selle töö, kui hinnaga rahul polnud. Tundub, et siin on tegemist lihtsalt inimliku sisemise ebakõlaga, kus emotsioonid ei saa reaalsusest võitu. Saan sellest täiesti aru! Mina pole ka rahul paljude hindadega, kuid kuna turg on selles osas põhiline regulaator, siis polegi nagu midagi eriti teha. :cool:
Mulle näiteks ei meeldi Statoil ja Neste ning nad avaldavad mulle igal nädalal survet, kuid tee mis tahad- oluliselt odavamat kütust ei suuda ma vaatamata oma antipaatiale kusagilt leida, kuid krt võtaks, jala käia nagu ka ei tahaks. :D
Muide ma olen Statoli klient, kuigi seal on kallim, kui Nestes :wave:
Imelik
külaline

Re: Elektriprojekteerimine

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Mõtlesin et enam siin teemas sõna ei võta (küll juba jahutud) aga vaatan et jutt hakkab kole laiali valguma.
Algselt käis jutt eramu (sõna eramu võib ka asendada sõnadega garaaziühistu, puukuur, suvila jne) elektripaigaldisest. See koosneb elektrijaotusseadmete- ja kaablite kogumist alates võrguga liitumispunktist. Kes seal töid teostab otsustab ainuisikuliselt kinnistu omanik ja teistel puudub igasugune
sõnaõigus (ka võrguettevõttel). Võrguettevõttel on ainult õigus nõuda kinnitust (teatis) elektripaigaldise nõuetele vastavuse kohta tema pingestamiseks (see on ka kõik).
Olenematta ET.ettevõtja ettevõtlusvormist võib omanik kahtluse korral (tööde teostamise kvaliteet, tehnilise
kontrolli kvaliteet, mõõtmiste kvaliteet) loobuda näiteks ettevõtja poolt pakutud TK inspektorist ja kaasata
omaäranägemisel vastavat õigust omav isik. Seega ainuvõimalik "peedistaja" nimetatud elektripaigaldises
on Teie poolt valitud TK inspektor ning Teie ise.
Järeldus- võrguettevõttel puuduvad igasugused õigused tegutsemiseks Teie kinnistul (ammugi õigus esitada mingeid nõudmisi).
Vasta