Kaminahi

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Vello Roots
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 90
Liitunud: 10 Nov 2007, 10:26
Asukoht: Märjamaa

Kaminahi

Lugemata postitus Postitas Vello Roots »

Seda teemat on lapatud edasi ja tagasi aga ......mjah ... eile sai käidud vaatamas voodriga kaminahju lammutamist, mis oli ehitatud kaks aastat tagasi,kuna ahi ei püsinud kuigi kaua soe ja puid läks
palju, siis peremees otsustas selle välja lõhkuda, kirudes voodriga kaminahju ja nende tegijaid.(kahju inimesest, sest hunnik raha läks tal tuulde). Paljud muidugi hakkavad mind siin siunama järgneva jutu peale, aga see jutt rohkem klientidele-tellijatele, ehk saab mõni ahi ehitatud soojapidav:
1 Ärge kunagi laske nihksiibrit paigaldada vertikaalselt.
2. Voodriga kaminahju lõõr ei tohi olla laiem, kui 8cm(ise ehitan 5cm, kui korsten on korralik ja juhul, kui korsten on kehvasti ehitatud ja valesti ehitatud korstnapitsiga, siis tavaliselt ma ei võtagi tööd ette, enne, kui korsten korras.
3 Välisvooder peab olema täielikult villaa isoleeritud sisust. 4.Välisvooder on soovitavalt ehitada müüriseguga (see vaid soovitus).

Need on esmased asjad mida peate jälgima, kui olete tellinud voodriga kaminahju. Kui olen näinud 10-15cm lõõre voodriga kaminahjul, siis tundub, et nagu sapikast on tahetud teha mersu, vahetades ära armaturi ja väites, et see on mersu.
Väga loodan, et keegi arvutaks vastavalt nendele andmetele mõningad näidud- tulemused.
Külaline
külaline

Re: Kaminahi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Endalgi kaminahi ja ilma voodrita veel, eriti kaua soe ei püsi, puid läheb ka palju, uksekohalt vuugid mõrasid täis, külgede pealt jooksevad ka mõrad diagonaalis. Ahi on aasta vana, ei tea kas aasta veel püsib, kavas ise ehitada uus ja voodriga kamin ahi ning 2laskuva ja 1 tõusva lõõriga, arvan et peaks parem saama.
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Kaminahi

Lugemata postitus Postitas virgor »

Muidu oleks varjant vill ja vooder ümber laduda aga kui ta juba ilma voodrita ei soojene hästi siis vist õigem küll uus teha.Kui puid läheb palju,kas eest õhu juurde pääsu reguleerimisest ei ole kasu(sul läheb soe korstnasse).Kas uks on ikka tihendiga.www.hot.ee/kaminad
Vello,kas lõõrid olid tõesti 10-15cm.laiad :eek:
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Kaminahi

Lugemata postitus Postitas motamees »

Vello Roots kirjutas: 1 Ärge kunagi laske nihksiibrit paigaldada vertikaalselt.
:scratch:
Siibri osatähtsus ei saa nii suur olla. Vaadake uusi eurosiibreid, mis kinni ei käigi - nurk maas või pöördsiiber august oluliselt pisem.
Julgen siin sõna võtta sellepärast, et kälimehel on vana eestiaegne ahi, millel polegi siibrit. Kui vertikaalselt asetatud nihksiibri vahelt läheb oluliselt sooja kaduma, siis peaks kälimees puruvaene olema. Kõik oma raha on korstnast välja lasknud.
Pole aga nii ühti. Kütab ahju ära ja toad kenasti soojad. Teise päeva ka ahjud soojad. Tal nagu kaks ahju ühe kolde taga (ka see on teie õpetuste järgi tabu). Esimesest ahjust läheb suits ülevalt välja, sealt teise toa ahju ja teise ahju allosast läheb korstnasse. Esimesel ahjul on potte vahetatud, tagumisel pole minu teada siiani midagi tehtud.
Ootan :blackeye:
Manused
Eeskambri pool
Eeskambri pool
P6180003.JPG (136.29 KiB) Vaadatud 5252 korda
Tagakambri pool
Tagakambri pool
P6180004.JPG (140.17 KiB) Vaadatud 5249 korda
Suure toa pool
Suure toa pool
P6180002.JPG (142.94 KiB) Vaadatud 5245 korda
Koridori pool
Koridori pool
P6180001.JPG (144.71 KiB) Vaadatud 5241 korda
.
Tel 5o9279o
Vello Roots
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 90
Liitunud: 10 Nov 2007, 10:26
Asukoht: Märjamaa

Re: Kaminahi

Lugemata postitus Postitas Vello Roots »

Vello Roots
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 90
Liitunud: 10 Nov 2007, 10:26
Asukoht: Märjamaa

Re: Kaminahi

Lugemata postitus Postitas Vello Roots »

Lôôrid olid jah päris erinevalt 10-15 cm ja kuidagi imelikult ühelt poolt kitsamad ja teiselt poolt laiemad
peeter
külaline

Re: Kaminahi

Lugemata postitus Postitas peeter »

mis põhjusel see lammutamisele läinud ahi siis nii kehva oli? kas ehituslik praak või üldse kehva variant see voodriga kaminahi? kui ehituslik praak siis avalda aga julgelt ka ehitaja.
Vello Roots
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 90
Liitunud: 10 Nov 2007, 10:26
Asukoht: Märjamaa

Re: Kaminahi

Lugemata postitus Postitas Vello Roots »

voodriga ahi on väga hea ahi, kuid see seal oli kas oskamatusest, vôi millelgil muul pôhjusel valesti ehitatud, kes ehitas seda ma ei tea ja ega ma küsinudki, sest mis see minu asi. Lihtsalt helistati mulle ja öeldi, et tule vaata oma kiidetud ahju, meile see ei sobi ja homme hakkame lammutama, kuna liikusin sel päeval Tallinnas ja läksingi vaatama, kahju et fotokat ei olnud käepärast
h.
külaline

Re: Kaminahi

Lugemata postitus Postitas h. »

Andke endale aru, enne kui neid villa ja lisavoodriga tellisahje juurde tekitate. Sellise ahju pinnatemperatuur on madal, ning seepärast peab ka ahi palju suurem olema. Pärast kukub nii välja, et on tuba, kus keskel on ahi ja ahju ümber koridor. Mis sest, et kolm päeva soe.
h1.
külaline

Re: Kaminahi

Lugemata postitus Postitas h1. »

ps. Lõõri mõõtu arvastatakse ikka pindala järgi, mitte laiuse. ...ning siibri jutt on lihtsalt arusaamatu.
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Kaminahi

Lugemata postitus Postitas virgor »

h. kirjutas:Andke endale aru, enne kui neid villa ja lisavoodriga tellisahje juurde tekitate. Sellise ahju pinnatemperatuur on madal, ning seepärast peab ka ahi palju suurem olema. Pärast kukub nii välja, et on tuba, kus keskel on ahi ja ahju ümber koridor. Mis sest, et kolm päeva soe.
Väga kummaline arvamus sul nendest ahjudest.Madal u.60kraadi ahi seisab kaks päeva soe ja annab ühtlaselt sooja kui stabiilselt kütta.Ilma voodrita kütad kuumaks,nii et tuba on palav ja ahju juures üldse olla ei saa,hommikul jälle tuba külm ja nii kõigutadki toa temperatuuri koguaeg.Kui sul ei ole nendega kogemusi siis ei tasu kohe hakata maha tegema.Ja veel nende iga on ikka hoopis pikem kui ilma voodrita.
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
teadja
külaline

Re: Kaminahi

Lugemata postitus Postitas teadja »

Tere siis jälle.Jah,eks ta õige ole,lükandsiiber on ikka mõeldud vertikaallõõride jaoks,et nad saaks asetada lapiti.Elu on ju näidanud,
et kui lükandsiiber on vertikaalselt asetatuna mõne aja pärast müüris lahti,puhas füüsika.Nüüd,et mujal maailmas siibrid pole nn.
hermeetilised on ju vana tõde.pole ju kõik kütjad kah pädevad,nagu elu näitab ja elu ikkagi kallis.Ei tohi aga ära unustada tõsiasja,
et nendel on ahjud,kaminad ainult alternatiiviks,põhikütja on hoopikski mujal.Isiklikult arvan,et see nn.Soome tüüpi kaminahi sobib,
meile vaid juhul,kui põhiküte tuleb mujalt.Ta on ju puht ehituslikult nii konstrueeritud,et kui veidi enam auru anda,kohe lõhki.Mina
neid igaljuhul ei ehita.Kui klient tahab klaasuksega ahju,palun väga,aga sisse ehitan ringlõõrid.Kui ei taha,et ahi täielikult soojeneks,
lasen koldeseina tagant otselõõri korstnasse.Ja lõõrilaius 8cm,no ei tea,mida korstnikud selle peale ütlevad.Edu!
Vello Roots
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 90
Liitunud: 10 Nov 2007, 10:26
Asukoht: Märjamaa

Re: Kaminahi

Lugemata postitus Postitas Vello Roots »

h- postitus taandub jälle sellele, et kellele ema ja kellele tütar, ehk siis : viewtopic.php?f=1&t=8840
ja h1 : kui on minu siibri jutu kohta (arusaamatu pidavat Sulle see olema), küsimusi siis küsi, ma seletan Sulle
Külaline
külaline

Re: Kaminahi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ja kuda ikkagi otsustada, et millise kasuks siis otsustada - talv ju tulemas ja ahju vaja :beg:
mitteteadja
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 05 Okt 2008, 19:18

Re: Kaminahi

Lugemata postitus Postitas mitteteadja »

Kui lõigata kivisse relaga väike soon sisse ja siibri raam soonde siis ta seal ka seisab,aga kui lihtsalt puht laiskusest siibri raam lõõri toppida siis peabki mõne aja pärast lahti olema.Ei lähe need kaminahjud laiali midagi ja edukalt sobivad põhikütteks.Kaminahi läheb ju toa põrandani soojaks tavaahi aga kolde põrandani.Tellisahjud millel püstlõõrid sees on ikka kordades rohkem lõhki köetud kui kaminahjud.8 cm lõõri lajus täitsa ok,alla selle keerukam puhastada.
Külaline
külaline

Re: Kaminahi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vello Roots kirjutas:h- postitus taandub jälle sellele, et kellele ema ja kellele tütar, ehk siis : viewtopic.php?f=1&t=8840
ja h1 : kui on minu siibri jutu kohta (arusaamatu pidavat Sulle see olema), küsimusi siis küsi, ma seletan Sulle
See teil siin ikka see, etnagu paha siga, kord kärss kärnas ja kord maa kålmanud :grin: :grin: :mrgreen:
Vasta